Laupäeval toimuval Filter Maanteekarikasarja 4. etapil, Haapsalu 18. Rattarallil tegutseb tervisesõidu rühmajuhina 2016. aastal kahekordsel täispikal triatlonidistantsil maailmarekordit tähistava ajaga 23 tundi, 29 minutit ja 10 sekundit maailmameistriks kroonitud Sirlet Viilas.
Sirlet on naine, kes on edukalt ühendanud töö ja hobi. Hakkaja sportlane oskab kindlasti jagada näpunäiteid, kuidas aega otstarbekalt planeerida ning mismoodi treeningutel ja võistlustel koormust jagada.
Tänavu on Filter Maanteekarikasarja etappidel olnud rühmajuhtideks oma valdkonna tipptegijad. Kuusalu Rattarallil tegutses selles rollis võistluse alusepanija ja ülikogenud treener Kaido Laas ning Mulgi Rattarallil Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloog Urmo Kiitam.
Filter Haapsalu Rattaralli, kus saab valida 91 ja 53 km pikkuste distantside vahel, pakub suurepärast võimalust veeta sportlik jaanilaupäev koos meeleoluka peoga. Samal päeval toimub lossihoovis ka suur jaanituli, kus peaesinejana astub üles legendaarne Scooter.

 

Laupäeval toimuv Filter Maanteekarikasarja 4. etapp, Haapsalu 18. Rattaralli pakub suurepärast võimalust veeta sportlik jaanilaupäev koos meeleoluka peoga. Samal päeval toimub lossihoovis ka suur jaanituli, kus peaesinejana astub üles legendaarne Scooter.
Filter Haapsalu Rattaralli, kus saab valida 91 ja 53 km pikkuste distantside vahel, on sarja etappidest lihtsaimini läbitav. Tegemist on Läänemaale omase siledal maastikul kulgeva rattasõiduga, mida sõidetakse väiksematel kurvilistel kõrvalteedel. Tõenäoliselt on tegemist Eesti kõige tasasema rattaralliga.
Tänalõunase seisuga oli end kirja pannud ligi 400 ratturit. Suurte jõududega on väljas Cycling Tartu ja CFC Spordiklubi ning registreerunud on ka mullune võitja Kirill Tarassov (Sportland Bottecchia Team). Külalisi on oodata ka Lätist.
Filter Haapsalu Rattaralli, mille võistluskeskus asub veekeskuse ees, on heaks vormi testiks enne järgmisel nädalal Otepääl peetavaid Eesti meistrivõistlusi.

 

Filter Temposarja 4. etapi, Jüris peetud 13,3 km eraldistardi võitis Kert Martma (CFC Spordiklubi) ajaga 17.18,2, kes edestas 3,8 sekundiga kaks aastat tagasi samal alal Eesti meistriks kroonitud ja mullu hõbedale tulnud Gert Jõeääre, kes on ka valitsev Eesti meister grupisõidus. Kolmanda aja välja sõitnud Gert Kivistik (Hawaii Express Team) kaotas Filter Temposarja kokkuvõttes esikohta kindlustanud Martmale 9,7 sekundit.
Parimaks naiseks kerkis kolm viimast etappi võitnud Liisi Rist (Hawaii Express Team), kes sai üldarvestuses 41. koha. Talle järgnesid Kelly Kalm ja Egle Mätas.
Rattavõistlusele järgnenud Filter 5 km Tempojooksus pälvis esikoha Bert Tippi ajaga 16.15,7. CFC Spordiklubi esindaja on võidutsenud kolmel järjestikusel etapil. Teise-kolmanda koha teenisid vastavalt Oliver Kulbas (17.29,3) ja Raivo Pärnpuu (17.53,3). Naiste esikolmiku moodustasid Merill Mägi, Cathy-Liis Suurkivi ja Grete Maria Savitsch.
Rattadistantsile startis 232 osalejat, jooksust võttis osa 24 inimest. Kõiki tulemusi saate vaadata siit. Filter Temposarja järgmine etapp toimub 25. juulil, kui Kiilis on kavas 25 km paarissõit ja 5 km tempojooks.

 

Kolmapäeval Jüris peetav Filter Temposõidu Karikasarja 4. etapp, 15 km pikkune eraldistart on heaks ettevalmistuseks 28.  juunil Otepääl peetavateks sama ala Eesti meistrivõistlusteks.
Tänahommikuse seisuga oli end kirja pannud ligi 220 osalejat. Teiste seas on registreerunud Filter Temposõidu Karikasarja üldliider Kert Martma (CFC Spordiklubi), talle järgnev tiimikaaslane Oskar Maidre ja kolmandat kohta hoidev Raimo Kivioja. Suurfavoriidiks võib aga pidada Gert Jõeäärt (CFC Spordiklubi).
Mai alguses samal rajal peetud võistlusel pälvis kolmikvõidu Cycling Tartu: Norman Vahtra, Peeter Pung ja Karl Arnold Vendelin.
Pärast rattasõitu saavad huvilised end proovile panna 5 km jooksudistantsil, kuhu on end kirja pannud 26 inimest. Avaetapil oli kiireim Peep Jalakas.
Võistluskeskus asub Võsukese lasteaia ees ning ratturitele on start avatud ajavahemikul kell 17-19.45 ja jooksjatele kell 19.45-20.30.

 

Filter Maanteekarikasarja 3. etapi, Filter Mulgi 8. Rattaralli võitis üksinda finišijoone ületanud Risto Raid, kes läbis 101 km pikkuse ja Kõrgemäe tõusuga lõppenud distantsi ajaga 2:41.25. Peeter Pung (Cycling Tartu) kaotas talle 12 ja Johan Nordlund (Racebike-Focus) 15 sekundiga.

Liidrisärgis rajale läinud Gert Jõeäär (CFC Spordiklubi) pidi leppima 50. kohaga, loovutades liidrikoha neljandana lõpetanud Vahur Valvasele (Rein Taaramäe Rattaklubi).

Naistest oli kiireim üldarvestuses 58. koha saanud Kelly Kalm (CFC Spordiklubi) ajaga 2:47.16. Teine oli Mae Lang (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi), kes kindlustas ühtlasi ka sarja liidrikohta, ja kolmas Mathilde Manuela Nigul.

45 km pikkusel lühikesel distantsil moodustasid esikolmiku Siim Häelm, Hannes Külv ja Sten Kask. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.

Filter Maanteekarikasarja 4. etapp, Haapsalu 18. Rattaralli toimub 23. juunil.

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL