Filter Temposõidu Karikasari - Maanteejooksud 2017

Lisaks tavapärastele rattasõitudele käivituvad hooajal 2017 Filter Temposõidu Karikasarja raames ka Filter Maanteejooksud. Tegu on omanäolise jooksusarjaga, kus jooksusõpradel tuleb läbida kõigil Filter Maanteekarikasarja etappidel 5 km pikkune jooksudistants. Sarnaselt ratta temposõidule starditakse ka jooksurajale ükshaaval. Stardiintervalliks on jooksjatele aga 15 sekundit.

 

Maanteejooksude minijuhend:

Distants: 5 km kõigil etappidel

Start: 19:45-20:30, stardiintervall 15 sekundit, startimine elava järjekorra alusel

Suunitlus: Rahvasport - rajale on oodatud kõik huvilised sõltumata nende sportlikust tasemest.

Osalustasu: 7€ eelregistreerimisel, 10€ kohapeal. Kogu sarjaks registreerimise korral 35€ (5€ etapi kohta). Osalustasud on kõigile huvilistele samad, vanusepõhiseid soodustusi ei ole.

Aja mõõtmine: Aja mõõtmiseks ja tulemuste selgitamiseks kasutatakse hooajanumbrit ja ajavõtukiipi. Võistlusnumber väljastatakse esimesel sarjas osalemisel tasuta. Number tuleb paigutada selja alaosale ning see kehtib kõigil sarja etappidel. Numbri kaotamisel on võimalik sekretariaadist osta dublikaatnumbrit hinnaga 3€. Ajavõtukiip väljastatakse esmakordsel sarjas osalemisel tagatisraha 20€ vastu. Kiibi tagastamisel, kas hooaja lõpus või kasvõi peale igat etappi, tagatisraha tagastatakse.

Vanuseklassid: Arvestust peetakse eraldi meeste ja naiste absoluutarvestuses. Avahooajal eraldi vanuseklasside arvestust maanteejooksudel ei ole.

Autasustamine: Hooaja kokkuvõttes autasustakse absoluutarvestuse kuute kiiremat meest ja kolme kiiremat naist Filter Temposõidu Karikasarja raames. Sarja üksikutel etappidel autasutamist ei toimu.

 

PS! Kuivõrd tegu on pilootprojektiga, mille eesmärgiks on ratta- ja jooksusarja ühildamise võimalikkuse välja selgitamine, siis vajadusel hooaja vältel jooksude korraldust korrigeeritakse.