Valgusrännak - kadunud aegade otsinguil!

VALGUSRÄNNAK 2018 INFO TULEB PEATSELT!

 

Sügisel, kui õhtud pimedaks on läinud ja lehed langenud, korraldame unikaalsele laternarännaku muinaskülade radadel. Toome sügisõhtusse valgust ja soojust ning tunnetame möödunud aegade hingust! Tule ja rända ajas koos meiega!

Mida laternarännak endast kujutab?

Laternarännak kujutab endast rekreatiivset matka vanaaegse õlilambiga ettevalmistatud trassil. Teekonna muudavad põnevaks lood läbitavatest paikadest ning silmailu pakuvad sadade õueküünaldega kaunistatud rajalõigud! Eriti äge on laternarännakule tulle koos pere, sõprade või kolleegidega!

Kus ja millal laternarännak toimub?

Laternarännak toimub 4. novembril algusega kell 18:00 algusega Ülgase külaplatsilt!

Rännaku algus ja lõpp asuvad Ülgase külaplatsil Ülgase külas Jõelähtme vallas. Rada on ca 10 km pikkune ring, mis läbitakse enda valitud tempos koos oma sõpradega matkates.

Trass jaguneb kolme osasse:

1) Muinaskülade lugu.

Rändame mööda iidset Rebala muinasala. Läbime vanu taluasemeid ning iidseid külasid eesotsas 13. sajandist pärit maalilise Rootsi-Kallavere külaga. Naudime kauneid vaateid mererannale ning pimedaid looklevaid metsateid laternavalguses.

2) Maardu ja Ülgase datšade lugu.

Maalilisest külaühiskonnast hüppame nõukogude perioodi. Külastame Maardut, linna millest kõik on kuulnud, ent kus vähesed on käinud. Räägime Nõukogude ajast ning Maardu elu-olust. Seejärel suundume aga Eesti suurimasse datšade alasse, kus räägime nii sellest, miks 90ndatel nimetati seda piirkonda Eesti mõrvapealinnaks kui ka suvilakruntide kultuurist.

3) Fosforiidi lugu.

Matka lõpuosas liigume endistes fosforiidikarjäärides. Räägime fosforiidist, selle kaevandamisest ja kunagisest Maardu keemiakombinaadist.

 

Mis on osalustasu ja mida see sisaldab?

Osalustasu sisaldab laterna kasutamist, ettevalmistatud rada koos küünaldega kaunistatud rajalõikudega, lugusid piirkonna ajaloost ning teed, saiakesi ja meeleolumuusikat küünlavalgel matka lõpppunktis!

Matka osalejate arv on piiratud korraldajapoolse laternate arvuga, milleks on 200 inimest.

 Voor  Hind  Voor lõppeb
Eelregistreerimise 1. voor 20€  Kuni septembri lõpuni
Eelregistreerimise 2. voor 25€ Kuni oktoobri lõpuni
Kohapeal registreerimine 30€ 15 minutit enne matka algust

 *Kohapeal registreerimine toimub ainult vabade kohtade olemasolu korral. Kohapeal liitumise soovi korral täpsustage vabade kohtade olemasolu enne matka algust telefonil 53422196

NB! Sooritatud registreerimist pole võimalik tühistada ega asendada mõne muu Aerobike ürituse registreerimisega - osalustasu ei tagastata sõltumata osalemata jätmise põhjusest! Küll aga on võimalik oma registreering edasi anda sõbrale või tuttavale. 

 

Kuidas registreeruda?

Registreerimine käib läbi Aerobike.ee lehe registreerimismooduli.

 

Kas on erisusi, mida matkal osaleja peaks teadma?

  • Soovitav on kaasa võtta nutitelefon raja infoklippide kuulamiseks.
  • Ajastutruu tunde ja efekti saavutamiseks on matkal keelatud kasutada taskulampe ja muid elektrivalguse allikaid - valgust saame vaide elava tulega tormilaternatest.
  • Osalejate arv on piiratud kasutatavate laternate arvuga, milleks on 200.
  • Matkal liigume nii teedel, metsaradel kui avamaastikul. Matkale tulles tasub valida ilmastikule vastavad riided ja jalanõud.

  

PS! Laternarännak pole meie tavapärane laternamatk. Laternarännakul liigub igaüks ettevalmistatud trassil oma sõpradega omas tempos, pole ühte konkreetset gruppi. Selle eest on rajal aga kaunistatud punktid piirkonda tutvustavad infoga ning ohtralt kaunist küünlavalgust!