Hooaeg 2017 toob sarja uuendusi!

  • Uued rajad ja mäefinišid!
Hooaeg 2017 toob rajale tõelise uute radade ja mäefinišite saju! Nimelt täiesti uue raja saavad tervelt 4 sarja etappi: Kuusalu, Elva, Pandivere ja Võru. Kui ülejäänud etappide puhul jääb stardi linn samaks, vaid rada muutub, siis Kuusalu etapi võistluskeskus kolib hoopis tükkis Kolgale.
Uute radadega seoses väärivad esile tõstmist ka mäefinišid. Kui eelmine aasta säras mäefinišiga vaid Viljandi etapp, siis tänavu ootab ülesse mäge finiš ees veel ka Kuusalu ja Elva etappidel.

 

  • Osalustasud muutuvad!
Kui klassikaliselt on kehtinud põhimõtte, et pikk sõit on kallim ja lühike odavam, siis tegelikult ei vasta see proportsioon ürituse läbi viiimise kuludele. Kuna lühikesel distantsil peetakse sisuliselt kolme paralleelset võistlust meestele, noortele ja naistele, siis tegelikult on lühikese sõidu läbi viimise kulud suuremad kui ühe massstardiga pika sõidu puhul. Seetõttu lühikese ja pika distantsi osalustasud võrdsustatakse. Samas heaks uudiseks tervisesportlastele on jällegi tervisesõidu osalustasu alanenime. Et kellelgi ei jääks osalemine stardimaksu taha, siis tänavu on tervisesõidule võimalik eelregistreerida vaid 9€ eest.
 
  • Sari väheneb ühe etapi võrra!

Kui eelmisel aastal sarja etappide arv paisus kaheksani, siis tänavu väheneb see seitseni. Ära jääb liikluskorralduslikult keeruline Tabasalu etapp. Parem vähem, kuid turvalisi ja kvaliteetseid rattarallisid!

 

  • Käivitub auhinnaprogramm "Kullapada"!

Sünnib Filter Maanteekarikasarja ja Filter Temposõidu Karikasarja ühine Kullapaja nimeline auhinnaprogramm. Tegu on suure loosikastiga, kust auhinna saavad kõik, kes on läbinud kas kõik Filter Temposõidu Karikasarja või kõik Filter Maanteekarikasarja etapid! Programmi nominentide vahel loositakse välja hulgaliselt auhindu sarja osalejatelt - auhind on garanteeritud, ent sõltuvalt loosiõnnest võib see olla kas kopsakam või tagasihoidlikum.