Uudised
Aktiivne Filter-sarjades osalemine viib hooaja lõpus spaapuhkusele!

Filter Maanteekarikasari ja Filter Temposõidu Karikasari hakkavad püsiosalejatele jagama „Kullapajast“ auhindu. Tegemist on kahe sarja ühise auhinnaprogrammiga, mille raames autasustatakse võistlejaid, kes on finišeerunud kõigil meelepärase sarja etappidel – ei loe sportlik tulemus, vaid aktiivne osalemine. Kui osaleja sõidab kõikidel Filter Temposõidu Karikasarja või Filter Maanteekarikasarja etappidel, saab ta loosirattasse ühe sedeli. Mõlema sarja täisprogrammi kaasa teinud ratturid saavad aga suisa kaks auhinda.
Distantsi läbimisena lähevad arvesse vaid korrektselt finišeeritud ja finišiprotokollis tulemusega fikseeritud osalemised. Registreeritud, kuid katkestatud või starti tulemata jäetud etapid arvesse ei lähe.
Auhinna saavad kõik, ent auhinna suurus sõltub loosiõnnest. Eksklusiivseimaks auhinnaks on spaapaketid kahele Saaremaa Grand Rose Spa hotellilt. Lisaks on loosirattas tasuta parkimispaketid EuroParki väliparklatesse, Saaremaa ettevõtjate kinkekorvid ning Rannarootsi, Silmatera Optika, Põltsamaa, Eckerö Line'i ja Škoda auhinnad.
„Kullapaja“ auhinnaprogrammi autasustamine toimub sarja koondarvestuse auhinnatseremoonia raames. Autasustamisel osalemine on auhinna saamiseks kohustuslik. Juhul, kui võistlejal autasustamisel osaleda pole võimalik, võib auhinda vastu võtma tulla tema treener või esindaja, ent hilisemat auhindade väljastamist ei toimu.

 
Hansaviimistluse Fosforiidi sõit viib osalejad salapärastesse kohtadesse

Vähem kui kuu aja pärast saab alguse EventRent Elamussõitude Sarja teine hooaeg. Esimene etapp, mis kannab intrigeerivat nime Hansaviimistluse Fosforiidi sõit, toimub 22. aprillil Maardus ja Jõelähtme vallas endistel fosforiidialadel.
Tegemist on Eesti ainsa MTB enduro sõiduga. Umbes 50 km pikkune distants, mis algab ja lõppeb Kallavere asumis, on jagatud neljaks eripalgeliseks kiiruskatseks. Osalejad satuvad kohtadesse, kuhu igapäevaselt asja pole: Rebala muinasala, endine Maardu Keemiakombinaat, kunagised fosforiidikarjäärid jms.
Eelmisel aastal koos oma poja Alari-Frediga kõikidel EventRent Elamussõitude Sarja etappidel osalenud Margus Liik on ilmselt Hansaviimistluse Fosforiidi sõidul kohal. "Maardu on minu kodukant. Kuigi ma ei tea, mida rada endast täpselt kujutab, usun siiski, et tuleb midagi huvitavat," lausus Margus Liik, kellel on pojaga kahepeale kokku kuus jalgratast.
Rada pole aga terves ulatuses võistlus - võistlejatele antakse stardis kätte kaardid, kus on ette antud liikumismarsruut ja tähistatud kiiruskatsete asupaigad. Võistlejad liiguvad rahulikult enda poolt valitud tempos kiiruskatseteni, kus võetakse aega ning mille läbimise aegade summeerimise teel selgitatakse paremusjärjestus. Ajavõtt algab, kui rattur ületab endale meelepärasel ajal kiiruskatse algusjoone ning lõppeb, kui rattur ületab kiiruskatse lõpujoone. Eraldi paremusjärjestus tehakse mägiratturitele, cyclocrossi ratturitele ja fatbike'i omanikele.
"EventRent Elamussõitude Sarja eelis on minu jaoks kindlasti see, et enamik etappe toimub Tallinna lähedal. Etapid pole väga pikad ja toimuvad erinevates kohtades. Erinevad tingimused, erinevad võimalused, erinevad kogemused... Samuti pole ühtegi etappi, mis käiks üle jõu nii tehnilises kui ka füüsilises mõttes. Etapi lõppedes võib öelda, et üks päev saadetud mööda looduses ja mõnusa tujuga."
Need ratturid, kes ei soovi aja peale sõita ja soovivad ümbruskonnast rohkem teada saada, on oodatud osalema samal ajal toimuval giidiga elamussõidul. See kujutab endast umbes poolteist tundi vältavat rattamatka/ekskursiooni endistel fosforiidialadel, kus ajaloohuvilisest giid Mihkel Reile räägib ja tutvustab inimestele põnevaid paiku ning nende ajalugu.
Soodushinnaga eelregistreerumine terveks EventRent Elamussõitude Sarjaks lõppeb 19. aprillil.


EVENTRENT ELAMUSSÕITUDE SARI 2017

22. aprill – Hansaviimistluse Fosforiidi sõit, Jõelähtme vald (Jõelähtme)
8. juuli – Polar maa-alune sõit, Tallinn (Astangu)
5. august – Saare Tehismaastiku sõit, Vasalemma vald (Rummu)
2. september – Fakto Auto Tallinna Rahvasõit, Rae vald (Peetri)
7. oktoober – öösõit, Hiiumaa (Kõpu)
FINAAL 8. oktoober – Emmaste Rattamaraton, Hiiumaa (Emmaste)

 
Filter Maanteekarikasari vahetab välja enamiku võistlusradasid

Kuigi üheksandat hooaega alustava Filter Maanteekarikasarja etappide toimumiskohad on jäänud samaks, ootab koguni neljal osavõistlusel rattasõpru uus rada.
6. mail peetaval avaetapil, Kuusalu 24. Rattarallil on osalejad oodatud kogunema Kolga mõisa juurde. Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile sõnul kattub uus trass senisega vähesel määral. „Ümbruskonnas on kitsad ja põnevad teed ning silmailu pakkuv maastik. Finiš on ülesmäge, mis teeb lõpuheitluse väiksema kiiruse tõttu ohutumaks,“ räägib Reile.
21. mail toimuva Elva 32. Rattapäeva stardi- ja finišilinnak on viidud linna teise serva Saint-Gobain Sekurit hoone juurde. „Ka selle muudatuse tegime turvalisuse huvides, sest senimaani oli kilomeeter enne finišit raudteeülesõit,“ selgitab Reile. „Käesoleva hooaja märksõnaks saab olema ohutus. Eelistame etappidel väiksema liikluskoormusega teid, kus on vähem ringteid ja ohutussaari, ning aeglasemaid ülesmäge finišeid.“
Suurema uuenduskuuri läbib ka Pandivere 27. Rattaralli. Kuigi võistluskeskus nihkub varasema asupaigaga võrreldes vaid paarsada meetrit, ei kattu uus rada absoluutselt senise trassiga. Kaob varasemalt ebamugavust tekitanud kitsas finišikoridor ning kasutusse tulevad turvalisemad väga väikese liiklusega teed.
Võru 12. Rattarallil jääb stardi- ja finišilinnak samasse kohta, kuid muutub võistlustrass. Muudatusi ei tehta Mulgi 7. Rattaralli ja Haapsalu 17. Rattaralli raja osas.

 


FILTER MAANTEEKARIKASARI 2017

6. mai – Kuusalu 24. Rattaralli
21. mai – Elva 32. Rattapäev
4. juuni – Mulgi 7. Rattaralli
17. juuni – Haapsalu 17. Rattaralli
30. juuli – Pandivere 27. Rattaralli
19. august – Võru 12. Rattaralli
2. september – Fakto Auto Tallinna 7. Rahvasõit

 
Tiimo Tõnisson: fatbike'iga sõites valdab mind tunne, nagu oleks käes teine lapsepõlv

EventRent Elamussõitude Sarja avahooajal fatbike'ide arvestuses ülekaaluka esikoha pälvinud Tiimo Tõnissonile meeldib "paksrattaga" sõita eelkõige seetõttu, et sellega pääseb kõikvõimalikesse võimatutesse kohtadesse. "Sellega sõites on pidev naeratus suul ning mind valdab tunne, nagu oleks käes teine lapsepõlv," räägib Tõnisson.


Kas seadsite enne hooaja algust eesmärgiks EventRent Elamussõitude Sarja fatbike'i arvestuse üldvõidu?
Enne hooaja algust ei seadnud endale sellist eesmärki. Tundus, et tegemist on uue ja huvitava sarjaga ning tahtsin võimalikult paljudest sõitudest osa võtta. Talvel, kui toimus esimene etapp, ei olnud Eestis varem fatbike’ide võistlusi olnud.

Teie üleolek oli fatbike'ide arvestuses ülivõimas: pälvisite viis etapivõitu ja kaks teist kohta, ühe sõidu katkestasite. Palun analüüsige, mis oli Teie edu taga?
Sellele küsimusele on raske vastata. Arvan, et olen tehniliselt tugev sõitja.

Milline seik Teile lõppenud hooajast enim mällu sööbis ja milline etapp kõige rohkem meeldis?
Kõige rohkem meeldis mulle Rummu etapp, kus oli palju tehnilist osa metsas. Samas meeldis ka Hiiumaa, mis oli oma formaadilt väga kihvt, seal sai pundis rahulikult matkata ning vahepeal olid erineva raskusastmega etapid.

Mis on Teie põhitöökoht ja kui tõsiselt rattasporti võtate?
Tegelen igapäevaselt puitpõrandate paigaldamisega. Rattaspordiga tegelen pärast väikest pausi juba 17 aastat. Minu tavaline aastane kilometraaž jääb umbes 8000 km ringi, enamus sellest MTB ja fatbike’iga.

On Teil korraldajatele ettepanekuid, et milliseid uusi etappe võiks EventRent Elamussõitude Sarja kalendrisse lisada?
Täiesti avastamata piirkond on Männiku raba ja karjääride ümbrus, kus saaks ära kasutada juba olemasolevaid tsiklite krossiradu.

Uus hooaeg on kohe algamas. Kui hästi olete valmistunud ja mis on tänavused eesmärgid?
Iga-aastaselt sean endale aastas ühe suurema suvise eesmärgi, milleks on erinevad Euroopa raskemad MTB või fatbike’i sõidud. Lisaks üritan võimaluse korral osaleda võimalikult paljudel Aerobike’i, Estonian Cup’i ja Rattamaratonide sarja võistlustel. Lemmikuteks on Saku 100 ja Haanja 100. Sel aastal olen lisaks rattasõidule kasutanud ära häid jääolusid ja palju uisutanud.

Mis rattamargiga sõidate ning miks ja millal just selle endale ostsite?
Hetkel on mul Canyon Dude CF 4,8’’ rehvidega. Esimese fatbike’i ostsin rohkem kui kaks aastat tagasi. Mulle meeldib, et sellega saab sõita kõikvõimalikes võimatutes kohtades. Sellega sõites on pidev naeratus suul ning mind valdab tunne, nagu oleks käes teine lapsepõlv.

Mis rattad Teil veel on ja kuidas trenni teete?
Lisaks fatbike’ile ripub koridori seinal MTB Grand Canyon CF SLX 29’’, MNT Ridley ja talveratas Scott, viimase koha on fatbike praktiliselt üle võtnud. Treenin üsna ebaregulaarselt vastavalt töögraafiku võimalustele. Tavaliselt käin üksi sõitmas, aga vahest osalen ka ühissõitudel. Sel aastal plaanin osa võtta ka Hawaii Expressi korraldatavast Estonian Cupi kevadlaagrist, kus läbitakse kõik etapid ühe nädala jooksul.

 
Filter Temposõidu Karikasari hakkab pakkuma ka maanteejookse

Juubelihõngulist kümnendat hooaega alustav Filter Temposõidu Karikasari laiendab haaret ja pakub ka jooksusõpradele võimalust end lemmikalal proovile panna.
Nimelt on kolmapäeviti toimuva etapi lõpus pärast rattavõistlust võimalus läbida sama raja lühemal versioonil – stardi- ja finišilinnak jääb samaks – 5 km pikkune jooksudistants. Uue võistlusprogrammi kohaselt pääsevad jalgratturid rajale ajavahemikul kell 17-19.30 ja jooksjad saavad startida kell 19.30-20.30.
„Eesmärk on laiendada Filter Temposõidu Karikasarjas osalevaid huvigruppe ja anda jooksjatele võimalus nädala keskel vormi testida,“ selgitab peakorraldaja Mihkel Reile. „Olen näinud pärast etappe triatleete raja kõrval jooksmas. Nüüd saavad nad seda teha elektroonilise ajavõtuga ja seeläbi oma vormi hooaja lõikes kontrollida.“
Kuuest etapist ning Läti piiri lähedal Ainažis peetavast finaalvõistlusest koosneva Filter Temposõidu Karikasarja uus hooaeg algab 3. mail Jüris peetava 15 km individuaalse eraldistardiga. Järgneb 17. mail Kiilis toimuv 25 km paarissõit ja mai viimasel päeval Pirital peetav traditsiooniline 10 km temposõit. Igas kohas saavad ratturid suve jooksul kaks korda sõita ja seeläbi oma taset võrrelda.

 


FILTER TEMPOSÕIDU KARIKASARI 2017

3. mai Jüri eraldistart 15 km + 5 km jooks
17. mai Kiili paarissõit 25 km + 5 km jooks
31. mai Pirita eraldistart 10 km + 5 km jooks
14. juuni Jüri eraldistart 15 km + 5 km jooks
26. juuli Kiili paarissõit 25 km + 5 km jooks
9. august Pirita eraldistart 10 km + 5 km jooks
27. august FINAAL Ikla/Ainaži 25 km eraldistart + 5 km jooks

 
EventRent Elamussõitude Sari saab fosforiidisõidu

Teist hooaega alustav EventRent Elamussõitude Sari pakub osalejatele mitmeid põnevaid uuendusi ja kaasab edumeelseid toetajaid. 22. aprillil Jõelähtmel peetav avaetapp kannab intrigeerivat nime fosforiidisõit.
Tegemist on ca 40 km pikkusel ringil toimuva enduro formaadis sõiduga, mis koosneb kiiruskatsetest ja rahulikest ülesõitudest. Paremusjärjestus selgitatakse kiiruskatsete aegade liitmisel.
„Maardu ümbrus pakub rattavõistluse korraldamiseks huvitavaid kohti, kuid suurte maanteede läbimine teeb liikluskorralduse äärmiselt keeruliseks ja kulukaks,“ selgitas EventRent Elamussõitude Sarja peakorraldaja Mihkel Reile. „Kiiruskatsete formaat võimaldab viia osalejad turvaliselt ühest punktist teise, pakkudes samal ajal sportlikku ajaviite jooksul sotsialiseerumise võimalust.“
EventRent Elamussõitude Sari jätkub tuttavate etappidega Astangul, Rummus ja Peetris. Kuuest etapist koosnev sari lõppeb traditsiooniliselt nädalalõpuga Hiiumaal, kus on kavas Kõpu öösõit ja Emmaste Rattamaraton.
Kui eelmisel aastal toimusid mägiratturitele ja fatbike'i omanikele eraldi stardid, siis tänavu lähevad kõik koos rajale. Üldarvestus peetakse aga mägiratturitele, fatbike'i ja cyclo-crossi ratturitele eraldi arvestust.
Soodushinnaga, 60-protsendilise allahindlusega registreerimine terveks EventRent Elamussõitude Sarjaks lõppeb 19. aprillil.


EVENTRENT ELAMUSSÕITUDE SARI 2017

22. aprill – fosforiidisõit, Jõelähtme vald (Jõelähtme)
8. juuli – Polar maa-alune sõit, Tallinn (Astangu)
5. august – Saare tehismaastikusõit, Vasalemma vald (Rummu)
2. september – Fakto Auto Tallinna Rahvasõit, Rae vald (Peetri)
7. oktoober – öösõit, Hiiumaa (Kõpu)
FINAAL 8. oktoober – Emmaste Rattamaraton, Hiiumaa (Emmaste)

 
Filter Maanteekarikasari loobub ühest etapist ja tutvustab soodsat treeningvõimalust!

Üheksandat hooaega alustava Filter Maanteekarikasarja esimene etapp toimub 6. mail, kui on kavas Kuusalu 24. Rattaralli. Kokku seitsmest etapist koosnev sari viib ratturid veel Elvasse, Viljandisse, Haapsallu, Väike-Maarjasse, Võrru ja Tallinna. Filter Maanteekarikasari lõppeb traditsioonilise finaalvõistluse, septembri esimesel laupäeval peetava Fakto Auto Tallinna Rahvasõiduga.
Võrreldes eelmise aastaga ei ole kalendris Tabasalu Rattarallit. „Tabasalu ümbrusse on tee-ehituste käigus ehitatud niivõrd palju ohutussaari, et seal võistluse korraldamine on muutunud ohtlikuks ja kalliks. Eelistasime Tabasalu rajale Mulgi Rattarallit, sest Viljandi mäefiniš on Eesti oludes midagi ainulaadset,“ selgitas Reile.
Sarja suurimaks uuenduseks algaval hooajal on aga võistlusega samal ajal toimuv ühistreening, mis võimaldab senistel kõhklejatel varasemast märksa soodsamalt üritusest osa saada. Treeninggupp pääseb rajale pärast võistlusstarte, seda hakkab saatma turvaauto ja grupis saab olema näpunäiteid jagav treener. Erinevalt võistlussõidul startijatest treeningul osalejad protokolli aega kirja ei saa, kuid selle eest on osalustasu eelregistreerimise korral kõigest 5 eurot!
Soodushinnaga registreerimine terveks Filter Maanteekarikasarjaks lõppeb 30. aprillil.


FILTER MAANTEEKARIKASARI 2017

6. mai – Kuusalu 24. Rattaralli
21. mai – Elva 32. Rattapäev
4. juuni – Mulgi 7. Rattaralli
17. juuni – Haapsalu 17. Rattaralli
30. juuli – Pandivere 27. Rattaralli
19. august – Võru 12. Rattaralli
2. september – Fakto Auto Tallinna 7. Rahvasõit

 
Jõuluregistreerimine!

Filter rattasarjade registreerimise Jõuluvoor kestab kuni 31. detsmebri südaööni! Järgnevalt toome välja 3 põhjust, miks end veel sellel aastal kirja panna!

 

  1. Supersoodne hind! Võrreldes baashinnaga on jõuluvoorus registreerimine -55% soodsam! See teeb etapi hinnaks kõigest 18€, noortele suisa 13,5€!
  2. Motivatsioon treenimiseks! Hooajapilet motiveerib regulaarselt treenima; ka siis kui ilmad pole kiita ja laiskus kimbutab. Kogemus on näidanud, et kogu hooajaks registreerujad loobuvad sportimisest harvem ning saavutavad sagedamini endale seatud eesmärgid.
  3. Eeskujuks teistele! Mis saaks olla toredam kui tegeleda oma lemmikalaga koos sõpradega. Kui registreerud varakult, siis innustad sellega ka teisi, kes veel kõhklevad. Oled neile eeskujuks ja motiveerid neid aktiivsemalt rattasporti harrastama!

 

Alusta registreerimist Filter Maanteekarikasarjale vajutades siia!

Alusta registreerimist Filter Temposõidu Karikasarjale vajutades siia!

Alusta registreerimist EventRent Elamussõitude sarjale vajutades siia!

 

Kuidas kinkida osalemist?

Spordist lugu pidavale inimesele kingitust teha on imelihtne. Selleks sobib ideaalselt AeroBike kinkekaart. Kusjuures valida on kahe kujunduse vahel: jõulukujundus ning muudeks tähtpäevadeks sobilik neutraalne kujundus.

Võistlusi, mille osalust kinkida, on palju - kinkida saab nii terve sarja osalusi kui ka osalust üheks etapiks. Et võistluste pääset kinkida, tuleb kingituse saaja registreerida valitud sarjale või üritusele läbi aerobike.ee lehekülje ning tasuda tema eest osalustasu. Kingituse üle andmiseks sobib aga väljaprinditav AeroBikekinkekaart.

  • Jõulukujundusega kinkekaardi saab alla laadida siit.
  • Neutraalse kujundusega kinkekaardi saab alla laadida siit.

 

 

 

 
Laternamatkad – põnevad rännakud koos hariva ekskursiooniga

Aerobike Cycling Agency korraldatavad Laternamatkad pakuvad ainulaadset võimalust avardada silmaringi koos meeleoluka treeninguga. Kui kevadest sügiseni on ACA põhitegevus rattavõistluste organiseerimine, siis talvel saavad kõik huvilised olenemata treenituse tasemest end Laternamatkade raames värskes õhus liigutada.
„Laternamatkad on põnevad rännakud, mis ühendavad endast sporti, meelelahutust ja harivat ekskursiooni. Matkade raames külastame huvitavaid ja omanäolisi paiku, kuhu enamik inimesi tavaliselt ei satu,“ lausus Laternamatkade peakorraldaja ja ajaloohuviline Mihkel Reile.
Matkade täpne pikkus sõltub konkreetse matka marsruudist, ent jääb enamasti kahe ja poole tunni kanti. Vahemaa läbitakse sportlikult reipa, ent kõigile jõukohase sammuga jalutades. Liigutakse ühes grupis, aega ei võteta ja võistlusmomenti ei tekitata.
Iga osaleja saab endale õlilaterna ja käsiraadiosaatja ning matka poole peal saab end turgutada kuuma teed küünaldega kaunistatud joogipunktis. Osalustasu on eelregistreerimise korral 10 ja kohapeal end kirja pannes 15 eurot. Laternamatku kajastada soovivatele ajakirjanikele on üritus tasuta!
Neljapäeval saavad osalejad ülevaate läbi Tallinna südame voolanud Härjapea jõest. Tegemist oli keskaegse Tallinna veerohkeima jõega, mis toitis mitmeid vesiveskeid ja Tallinna linnamüüri kaitsekraavi. Praegu voolab see jõgi aga maa all torudes. Matk algab kell 18.30. Kogunemine ning matka algus- ja lõpp-punkt on Tallinna bussijaamas Cargobusi terminali ees.


LATERNAMATKAD 2016
10.11.2016 Härjapea – jõgi, mis voolas läbi Tallinna südame!
17.11.2016 Lasnamäe paekallas – keskaegsest Sikupillist Nõukogude mikrorajooniks!
24.11.2016 Dvigatel – salastatud sõjatehase pärand!
01.12.2016 Advendi eri – ohtra küünlavalgusega kaunis loodusmatk Pirita jõe orus!
08.12.2016 Rummu – Nõukogude töölaager ja seda teenindav asum!
15.12.2016 Paljassaare – militaarpärandist läbiimbunud loodusoaas!

 
Ivo Suur otsib viis korda Filter Temposõidu Karikasarja üldvõitjaks tulnud rattale uut omanikku

Kolm aastat järjest Filter Temposõidu Karikasarja üldvõidu pälvinud Ivo Suur on uuel hooajal ilmselt veel paremas hoos, sest kavatseb oma truult teeninud "ratsule" uue omaniku leida ja endale kaasaegsema sõiduvahendi soetada.
Sparta ProTeami rattur kinnitas, et võttis Fiter Temposõidu Karikasarja etappe pigem tugeva treeninguna ja tegi seeläbi enda elu keerulisemaks. "Näiteks startisin teisel paarissõidu etapil üksinda, et temposõidu Eesti meistrivõistlusteks vormi testida," ütleb Suur. "Tuleb välja, et pingutused on olnud võitmise väärilised. Kuna seekord jäi üks etapp vahele, siis tekkis sarja võitmise teoreetiline võimalus ka teistel. Et üldvõit oli minu jaoks käeulatuses, siis ei tahtnud seda niisama kergelt ära kinkida ja kindlaks vormistamiseks startisin ka viimasel etapil Lätis."


Võita Filter Temposõidu Karikasari kolm aastat järjest – imeline! Kas kolmas võit maitseb sama magusalt kui esimene?
Esimene on ikkagi erilisem, kuid võit on võit ja kolm aastat järjest poodiumi kõrgeimale astmele tõusta, jääb tulevikus teistele üle tegemiseks.

Kas seadsite enne hooaja algust eesmärgiks kaitsta Filter Temposõidu Karikasarja üldvõidu?
Siin sarjas olen alati startinud põhimõttega, et saada tugev treening ja panna enda võimed proovile. Nii ka sel hooajal. Näiteks startisin teisel paarissõidu etapil üksinda, et temposõidu Eesti meistrivõistlusteks vormi testida. Tuleb välja, et pingutused on olnud võitmise väärilised. Kuna seekord jäi üks etapp vahele, siis tekkis sarja võitmise teoreetiline võimalus ka teistel. Et üldvõit oli minu jaoks käeulatuses, siis ei tahtnud seda niisama kergelt ära kinkida ja kindlaks vormistamiseks startisin ka viimasel etapil Lätis.

Palun analüüsige, mis oli Teie edu taga?
Arvan, et edu taga ei ole midagi erilist. Tavapärased regulaarsed treeningud ja keskendumine oma sõidule.

Võitsite sel aastal neli etappi. Milline esikoht kõige suuremat naudingut pakkus?
Hindan kõiki etappe samamoodi.

Milline seik Teile lõppenud hooajast enim mällu sööbis?
Temposõit on mõnes mõttes igav distsipliin. See tähendab, et väga palju sündmusi seal aset ei leia. Seega Filter Temposõidu Karikasarjas ei oskagi midagi märkimisväärset välja tuua. Kõik õnnestus. Aga hooaega üldiselt vaadates jäi kindlasti kõige rohkem meelde Eesti meistritiitli võitmine poolpikas triatlonis (1,9 km ujumist + 90 km ratast + 21,1 km jooksu) Pühajärvel peetud võistlusel.

Kui palju hooaja jooksul eraldistarti harjutate?
Eraldistardiks ma spetsiaalselt trenni ei tee, kuid sellegipoolest tegin suvel enamik treeninguid eraldistardi rattal, et valmistuda triatloniteks.

Mis on teie põhitöökoht ja kui tõsiselt rattasporti võtate?
Igapäevaselt töötan IT-alal ja trenni teen siis, kui on aega. Rattaspordi ja ka muude spordialadega on nii, et kui ma kuskil ennast stardijoonele sean, siis üritan anda maksimumi.

Hooaeg on põhimõtteliselt läbi. Kas olete juba puhkuselainel?
Viimane tõsisem võistlus oli minu jaoks Tartu rattamaraton. Sealt edasi olen võtnud vabamalt ja treeninud siis, kui tahtmist on. Korra käisin veel cyclo-crossi Eesti meistrivõistlustel, et proovida, millega siis ikkagi tegemist on. Kuna hetkel on käsil palju muud, mis võtab kõvasti aega, siis tõenäoliselt enne detsembrit ma pühendunult treenima ei jõua hakata.

Kas jätkate uuel hooajal sama rattaga või on jõuluvanalt oodata uut kaherattalist sõpra?
Sama rattaga ei jätka ning kui kellelgi on huvi, siis võib kontakteeruda ja uurida, mis imeloom see viiel hooajal võidu toonud ratas on. Olgu öeldud, et sama rattaga võistles ka kahekordne Filter Temposõidu Karikasarja üldvõitja Ervin Korts-Laur. Uue ratta leidmisel tuleb loota pigem iseendale, klubile ja tänuväärsetele toetajatele ning kui ilmaga samamoodi edasi läheb nagu viimastel talvedel, siis on jõuluvanal rohkem jalgratast vaja kui minul.

 
Dmitri Sõptšenko EventRent Elamussõitude Sarjast: oli võimalik võistelda sellistes kohtades, kuhu nii lihtsalt ei pääse

EventRent Elamussõitude Sarja debüüthooaja üldvõitja Dmitri Sõptšenko ütleb, et teda innustas etappidest osa võtma asjaolu, et vaheldusrikas sari kestab aastaringselt ning see viib ratturid paikadesse, kuhu nii lihtsalt ei pääse.
„Kalender oli vaheldusrikas ning võistlused toimusid talvel, kevadel, suvel ja ka sügisel. Terve aasta oli ilusti ära kaetud. Lahe!“ kinnitab igapäevaselt Põhja-Eesti Regionaalhaiglas leiba teeniv Sõptšenko.


Kas seadsite enne hooaja algust eesmärgiks EventRent Elamussõitude Sarja üldvõidu?
Ei. Esimesele etapile kutsusid sõbrad osalema ja nii ta läks...

Palun analüüsige, mis oli Teie edu taga?
Minu edu taga oli kindlasti see, et võtsin osa kõikidest etappidest ja mul polnud tehnilisi probleeme. Konkurents on suur ja kui tehnika teeb trikke, siis ei saa midagi teha ja tugevamad mehed sõidavad eest ära.

Teie ainus võit tuli Astangu maa-aluses sõidus. Kas see rada sobis Teile kõige rohkem?
EventRent Elamussõitude Sari ei olnud minu eesmärk number üks. Võtsin neid võistlusi nagu elamust ja intensiivset treeningut. Oli võimalik võistelda sellistes kohtades, kuhu nii lihtsalt ei pääse. Võistlesin tihti väsimuse pealt ja seetõttu jäi mõnikord käeulatuses olev võit saamata. Astangul oli mul palju õnne.

Milline seik Teile lõppenud hooajast enim mällu sööbis?
Oh, neid on nii palju! Aga kõige paremad mälestused on talvistest sõitudest, kui lund oli palju.

Mis on Teie põhitöökoht ja kui tõsiselt rattasporti võtate?
Olen tavaline tööinimene, kes töötab täiskohaga Eesti suurimas haiglas ehk siis Põhja-Eesti Regionaalhaiglas. Tõsiselt ma rattasporti ei võta, kuna raha see minule ei too. Mulle lihtsalt meeldib õues olla. Niisama jalutada ei ole huvitav, seega sõidan rattaga.

On Teil korraldajatele ettepanekuid, et milliseid uusi etappe võiks EventRent Elamussõitude Sarja kalendrisse lisada?
Ausalt öeldes ei oskagi midagi soovitada. Saan ainult öelda seda, et oli huvitav. Kalender oli vaheldusrikas ning võistlused toimusid talvel, kevadel, suvel ja ka sügisel. Terve aasta oli ilusti ära kaetud. Lahe!

Hooaeg on põhimõtteliselt läbi. Kas olete juba puhkuselainel?
Tulin just välismaalt, kus toimus meditsiinikongress. Sain seal natukene rattasõidust puhata. Võib öelda, et see oligi minu puhkus. Nüüd võib mõelda järgmisest hooajast.

Mis rattaga sõidate ja miks just selle endale ostsite?
Sõidan Full Suspension mägirattaga, sest sellega saab sõita igal pool ja see on väga lõbus! Järgmisel aastal kavatsen sama rattaga sõita, sest see meeldib mulle ja väga vana ka ei ole. Ootan, millal tuleb turule midagi väga uut, siis saab mõelda uue ratta ostmisest.

 
Kristjan Oolo: Peloton on ainus klubi Eestis, kes üritab ühise eesmärgi nimel mõtestatult tegutseda

Filter Maanteekarikasarja üldarvestuse võitja Kristjan Oolo tõstab saavutusest rääkides esile koduklubi Pelotoni tegevust. „Peloton on sisuliselt ainus klubi Eestis, kes sõidab meeskonnana ja üritab ühise eesmärgi nimel mõtestatult tegutseda,“ kinnitab Oolo. „Meil on tekkinud klubi Pelotoni näol hea sõpruskond, kes on võistlusrajal ühtne ja leiab ka aega pärast sporti ühisteks tegevusteks. Eks see meie trump olegi. Tulemused on lihtsalt kirss tordile.“


Kas seadsite enne hooaja algust eesmärgiks Filter Maanteekarikasarja üldvõidu?
Hooaja alguses ei olnud küll see omaette eesmärk. Pärast esimest kahte edukat starti muutus fookus etappidelt kokkuvõttele.

Palun analüüsige, mis oli Teie edu taga?
Sarju ja kokkuvõtteid saab võita ikka läbi stabiilsuse. Samuti oli mul konkurentide ees eelis ka võistkonna näol. Peloton on sisuliselt ainus klubi Eestis, kes sõidab meeskonnana ja üritab ühise eesmärgi nimel mõtestatult tegutseda.

Te ei võitnud sel hooajal ühtegi etappi. Kus esikohale kõige lähemal olite?
Kõige lähemal võidule olin hooaja avavõistlusel Kuusalus, mille lõpetasin teisena. Sõitsime seal kolmekesi 10 km enne lõppu minema. Finišiks sättisin ennast Eesti kiireima mehe Martin Laasi taha, aga sel päeval ei olnud tal jalga. Jäin liiga kauaks tema minekut ootama ja soomlane Jesse Kaislavuo võttis kahe eestlase ees võidu. Klassika!

Milline seik Teile lõppenud hooajast enim mällu sööbis?
Kõige kentsakam olukord oli hooaja esimesel sõidul Ülenurme-Haaslava Rattarallil, kus juba enne starti hakkas vaikselt viltu vedama. Umbes viis minutit enne starti suutsin soojendusel rehvi lõhkuda. Õnneks olin stardile piisavalt lähedal ja jõudsin jooksu ära vahetada, kui ka õigel ajal joonele jõuda. Võistluse ajal oli 5-6 kraadi sooja ja kui viimasel ringil hakkas rahet ja vihma kallama, siis muutus võidusõit pigem sõbralikuks kiireks kojusaamiseks. Mingil hetkel olid käed nii läbikülmunud, et pärast ebaõnnestunud katseid võtta tagataskust geeli, pidin lõpuks paluma konkurendi Vahur Valvase abi.

Mis on teie põhitöökoht ja kui tõsiselt rattasporti võtate?
Töötan hetkel finantsjuhina. Rattasport on meeldiv hobi ja ajaviide. Meil on tekkinud klubi Pelotoni näol hea sõpruskond, kes on võistlusrajal ühtne ja leiab ka aega pärast sporti ühisteks tegevusteks. Eks see meie trump olegi. Tulemused on lihtsalt kirss tordile.

Järgmise aasta Filter Maanteekarikasarja esialgses kalendris pole Tabasalu Rattarallit. Suurendab või vähendab see asjaolu Teie võimalusi sarja üldvõitu kaitsta?
Etapi toimumiskohtadest ei sõltu kindlasti minu üldvõidu kaitsmine. Suuremat rolli mängib motiveeritus teha piisavalt trenni. Tabasalu Rattaralli oligi minu jaoks üks igavamaid etappe, mis sageli on lõppenud grupifinišiga. Ei ole vaja luua olukordi, kus lõpus peavad võidu nimel heitlema väga erineva taustaga sportlased. Pigem võiks tuua võistlusi künklikumale maastikule näiteks Jõgevale või Otepääle.

Hooaeg on põhimõtteliselt läbi. Kas olete juba puhkuselainel?
Minu jaoks lõppes hooaeg Fakto Auto Tallinna Rahvasõiduga ehk sisuliselt juba kaks kuud ei ole rattaga sõitnud. Üldiselt ma ei ole sügisel ja talvel kunagi väga rattaga sõitnud. Talvel mängin sõpradega saalis jalgpalli, käin jõusaalis ja suusatan, et hoida vaim värskena. Niimoodi on kevadeks rattaisu oluliselt suurem ja on lihtsam alustada uue hooajaga.

Kas jätkate uuel hooajal sama rattaga või on jõuluvanalt oodata uut kaherattalist sõpra?
Sama rattaga on juba kolm hooaega sõidetud ja ehk on see ka natukene moraalselt väsinud, aga ratta pärast tuulest maha ei jää ja plaanin ikka panustada senisele ratsule.

 


Leht 9 / 46