Filter Maanteekarikasari / 3. stage / Suur Munamäe 01.08.2020

The first round of pre registrtaion will end up on Wednesday midnight before the race week. The second round of preregistatrion will end up on Wednesday midnight of the race week.

Long race 88,3 km
# Name Team Age class
1 Rahnel, Priit M45
2 Kodasma, Marek M40
3 Oras, Janno M35
4 Rohtma, Valdek
<TÜ ASK>
M40
5 Nõmmeots, Priit M45
6 Kompus, Meelis M45
7 Petrovitš, Üllar
<JK Paralepa>
M45
8 Bauer, Mikk
<JK Paralepa>
M-U19
9 Konrad, Ruudi M45
10 Eensoo, Ardi M45
11 Annion, Silver M35
12 Kriisa, Toomas M50
13 Raivet, Jaan M40
14 Pern, Kaido M30
15 Tarvis, Peeter M-U30
16 Cakmak, Sinan M40
17 Kiskonen, Eero M45
18 Kivioja, Raimo M35
19 Kõiv, Kardo M40
20 Ivanov, Yuriy LIDER Kingisepp M50
21 Tulp, Rain M50
22 Vainre, Mart M30
23 Karpov , Anton LIDER Kingisepp M35
24 Vainre, Mart
<Vänt>
M30
25 gustavo, henry LIDER Kingisepp M40
26 gustavo, henry LIDER Kingisepp M40
27 Kiisma, Tauri M30
28 Sepp, Vahur M30
29 Sepp, Vahur M30
30 Apivala, Juss
<RCC>
M35
31 Sisolatins, Arturs
<ZZK TEAM>
M35
32 Port, Kristjan M55
33 Dobrodeev , Sergei LIDER Kingisepp M45
34 MacLeod, Kate
<CFC>
F-U30
35 Savisikk, Kristjan MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi M35
36 Markus, Mart MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi M30
37 Kahem, Simmo
<Paralepa jalgrattaklubi>
M30
38 Reinberk, Aldar M40
39 Lanno, Timo M-U30
40 Rubenis, Normunds M55
41 Belousov, Aleksandr
<baabike>
M35
42 Kasenova, Karina
<baabike>
F-U30
43 Verliin, Lauri
<Tartu Ülikooli Akateemiline Spordiklubi>
M-U19
44 Karpov, Anton LIDER Kingisepp M35
45 Kovadlo, Anton
<CFC spordiklubi>
M35
46 Heinsar, Hardi
<2. jalaväebrigaad>
M45
47 Kolessov, Jevgeni M30
48 Kolessov, Jevgeni M30
49 Adajatullin, Rustam M45
50 Kell, Kevin Kalle
<CFC>
M-U30
51 Kask, Tõnu M-U30
52 Kasenomm, Priit M45
53 Kuresoo, Rain
<Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi>
M35
54 Lehtsaar, Mattias Jonatan
<CFC spordiklubi>
M-U19
55 Kallakmaa, Teet Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi M55
56 Lagenõmm, Aivar Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi M45
57 Linkgreim, Jaanus Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi M45
58 Kuresoo, Rain Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi M35
59 Lükk, Alar M30
60 Lillesaar, Tanel VIIMSI SPORT M40
61 Aule, Krister VIIMSI SPORT M40
62 Jaht, Valdur M35
63 Uulimaa, Ats
<Viko>
M-U30
64 Kuljus, Viljar
<Rein Taaramäe Rattaklubi>
M35
65 Kivistik, Gert Hawaii Express M-U30
66 Vaga, Kristo-Enn Hawaii Express M-U30
67 Aksin, Janno Hawaii Express M40
68 Kopli, Tarmo Hawaii Express M40
69 Märtson, Märt Hawaii Express M-U30
70 Salumäe, Priit Hawaii Express M50
71 Nikolaevski, Evgeni Hawaii Express M30
72 Jüriso, Janis
<Z Racing Team>
M35
73 Vaiksaar, Vidrik
<Passion For Adventure MTÜ/Tripassion Triatloniklubi>
M30
74 Kaares, Gregor
<FNT SPORDIKLUBI>
M-U30
75 Kuligin, Aleksei M30
76 Arro, Mihkel
<Mapri Ehitus>
M30
77 Vanatoa, Madis M30
78 Virkebau, Ardo
<Treeningpartner>
M35
Short race 43,7 km
# Name Team Age class
1 Kotkin, Pavel M40
2 Rooba, Martti M35
3 Kotkas, Aivar M40
4 Valg, Marek M40
5 Rohtma, Katrin
<TÜ ASK>
F35
6 Kotkin, Pavel M40
7 Guläjev, Roland M40
8 SOKOLOVS, JANIS M60
9 Õitspuu, Sergei
<Redbike>
M45
10 Nigul, Alar
<CFC>
M55
11 Vain, Ermet M40
12 Nikopenzius, Ivar M40
13 Ploompuu, Kaido M35
14 Nõmme, Anre M45
15 Teras, Jaanika F40+
16 Priivits, Janno M40
17 Põldemaa, Meelis M50
18 Valdmann, Sven M50
19 Eenraid, Priit M45
20 Tamm, Bruno M45
21 Romandi, Arvi
<Rae Rattaklubi>
M40
22 Ööbik, Antti M45
23 Jaago, Aivar M60
24 Meltsas, Veiko M45
25 Tammearu, Tarmo M40
26 Lillmaa, Ove M-U30
27 Viigipuu, Toomas M60
28 Ilgvars, Pletiens
<Smiltenes Vanagi>
M60
29 näss, margo M50
30 Nurmsalu, Rain
<Spordiklubi IKS>
M50
31 Ivanov, Yuriy LIDER Kingisepp M50
32 Koger, Siim M35
33 Tulp, Tiia F40+
34 Järvet, Heiti M40
35 Graudins, Kaspars
<FORCE FIX>
LIDER Kingisepp M40
36 ILLAK, Peeter M50
37 ILLAK, Peeter M50
38 ILLAK, Peeter M50
39 Piirisild, Indrek
<Power Dropouts>
M35
40 Piirisild, Indrek
<Power Dropouts>
M35
41 Tuul, Toomas M-U30
42 Tuul, Sander M30
43 ILLAK, Peeter M50
44 Rozko, Aivar
<Kalev>
M55
45 Salundi, Silver M40
46 Hanni, Toomas Annikoru Hundid M50
47 Viinalass, Leho Annikoru Hundid M35
48 Salundi, Silver M40
49 Kask, Kristjan M40
50 külv, Hannes
<TYSK as>
M35
51 Toomsalu, Ilmar MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi M50
52 Pärtel, Marco MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi M45
53 Alaru, Riho
<Peloton>
M35
54 Taavits, Meelis Annikoru Hundid M45
55 Kļaviņš, Laimonis M55
56 Laul, Raines
<Saint Gobain Glass Estonia SE>
M35
57 Põld, Ivo
<Uuesalu Spordiklubi>
M50
58 Lepik, Janno M35
59 Haava, Henno M45
60 Ord, Tõnu
<CC Superior>
M50
61 Sinilill, Veronika
<CC Superior>
F40+
62 Kukk, Aivo M60
63 Kaur, Väino
<Freesport>
M50
64 Linkgreim, Margus Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi M45
65 Vähi, Ilmar
<TYASK>
M40
66 Visnapuu, Tarmo VIIMSI SPORT M40
67 Tito, Birgit VIIMSI SPORT F30
68 Visnapuu, Siiri VIIMSI SPORT F40+
69 Killing, Gert
<Hawaii Express>
M40
70 Tarmu, ragnar Hawaii Express M40
71 Veske, Peeter M60
72 Ritson, Jaanus M45
73 Širokov, Juri
<Saint Gobain Glass Estonia SE>
M30
74 Neemela, Kurmo
<Dünamo >
M50
75 Heinla, Siim M30
76 Mihhailov, Viktor
<Narva Hawaiiexpress>
M55
77 Jermakov, Janar
<Peloton>
M30
78 Lugenberg, Arvi
<CFC>
M50
79 Ots, Riho
<Hawaii Express>
M35
80 Ets, Aare M45
81 Pihtjõe, Janek VIIMSI SPORT M45
Youth race 43,7 km
# Name Team Age class
1 Lugenberg, Annikki
<CFC>
F-U17
2 Rannala, Maribel F-U15
3 Surva, Karolin F-U17
4 Reintop, Karel M-U15
5 Treier, Maria
<CFC>
F-U15
6 Kivistu, Eliise
<SK Rakke>
F-U17
7 Kaljur, Hannah
<SmartSport>
F-U17
8 Aduson, Gabriel Helmut M-U17
9 Kalmus, Kaaro
<Kalevi Jalgratta Klubi>
M-U17
10 Jaht, Joonas
<Rein Taaramäe Rattaklubi>
M-U15
11 Tuisk, Aidi Gerde
<CFC>
F-U19
Children race 2 km
# Name Team Age class
1 Mandel, Mathias Lennart
<Nõmme Rattaklubi>
M-U13
2 Mandel, Mathias Lennart
<Nõmme Rattaklubi>
M-U13
3 Ormus, Elvis
<NRK>
M-U13
4 Sööt, Kristofer M-U13
5 Heinsar, Robert Sebastian
<Otepää Rattaklubi>
M-U13
Children race 1 km
# Name Team Age class
1 Mandel, Markus
<Nõmme Rattaklubi>
M-U10
2 Guläjev, Sten-Roland M-U10
3 Ormus, Dominic
<NRK>
M-U10
4 Nigul, Armin Aleks
<CFC>
M-U10
5 Sepp, Jesse-Revo M-U10
6 Rooba, Frank Martin M-U10
Children race 300 m
# Name Team Age class
1 Rooba, Elenor Harriet F-U7
Total 182