2. ETAPP - FILTER KUUSALU 27. RATTARALLI

Toimumisaeg: Pühapäev, 19.07.2020

Asukoht: Start, finiš ja ürituskeskus on Kuusalu Spordikeskuse juures. 

Distantsid
• Pikk sõit 107,2 km (2 ringi: 53,6 km + 53,6 km)
• Lühike sõit 55,6 km (1 ring: 55,6 km)
• Noortesõit 55,6 km (1 ring: 55,6 km)
• Lastesõidud
 
Ajakava
9:00-12:45 - numbrite väljastamine ja kohapeal registreerimine
9:00-13:00 - lastesõitude registreerimine
12:00 - klubide esindajate koosolek / saateautode numbrite väljastamine söögitelgi all
13:00 - start pikale sõidule
13:10 - start lühikesele sõidule
13:20 - start noortesõidule
13:25 - stardid lastesõitudele
Parimate autasustamine toimub 30 minutit peale pika sõidu võitja finišeerumist
17:00 - finiš suletakse
 

Rajakaart

Parkimine
Vältimaks ummikuid ürituskeskuses palume osalejatel parkida trassiga mittekattuvatele ümberkaudsetele tänavatele ja parklatesse lähtuvalt seal kehtivast tavapärasest parimiskorraldusest.
Ligipääs parkimisalale ja võistluskeskusesse
KOORDINAADID

59.452681, 25.415015

 
Lasteprogramm
Toimuvad lastesõidud (juhend)
• M/N-U7 start, distants ca 300 m
• M/N-U10 start, distants ca 1 km
• M/N-U13 start, distants ca 2 km
 
Põltsamaa toitlustusala
Filter Maanteekarikasarja etappidel on kohal Põltsamaa Rändrestoran, et osalejaid maitsva Põltsamaa supi ning kannujoogiga kostitada.
 
Pesemine
Võistlejatele on loodud pesemisvõimalus võistlusekeskuses asuvas Kuusalu Spordikeskuses.
 
Raja iseloomustus

Kuusalu Rattaralli kulgeb mööda Lahemaa metsadevahelisi ja kurvilis teid, läbides vanu külasid ja mõisasüdameid. Üldjoontes on tegu Põhja-Eestile omase tõusudeta rattaralliga, kuid see ei tähenda et rajaprofiili üldse ei oleks. Rada laskub viimasel kolmandikul Tsitre mäe kaudu Põhja-Eesti pankrannikust alla ning seejärel kerkib raja viimasel 5 kilomeetril uuesti üles. Pikk ja esmapilgul märkamatu tõus kulmineerub aga omanäolise mõõdukalt järsu mäetipufinišiga Kolga mõisa juures. Suur osa ringist kulgeb looduskauni männimetsa vahel ning on väga kurviline. Seetõttu ei tohiks küljetuuled mängida antud rajal suurt rolli. Lühike sõit läbib raja ühe korra, pikk sõit teeb aga kaks ringi, ületades finišijoont uuele ringile minekul!

Autasustamine
• Etapi autasustamise reglemendiga on võimalik tutvuda võistlusjuhendis.
• Lisaks tavapärasele sarja arvestusele peetakse ka alternatiivset Velotuuri arvestust, mis väärtustab stabiilset sarjas osalemist.
 

Varasemad võitjad 

2019 Oskar Nisu
2018 Norman Vahtra
2017 Maris Bogdanovics
2016 Jesse Kaislavuo
2015 Karlo Aia
2014 Kristjan Oolo
2013 Reijo Puhm
2012 Krister Raudsepp
2004 Janek Tombak
2003 Lauri Aus
2000 Vahur Valvas
1999 Andrus Aug
1998 Sigvard Kukk
1997 Oskari Kargu
1996 Sergei Olivson
1995 Joonas Maanurm
1994 Janek Halliväli
1993 Sergei Olivson
1992 Sigvard Kukk
1991 Sergei Olivson
1990 Sergei Olivson
1989 Jaanus Kruusik
1988 Kalev Vist
1987 Kuido Lemloch
1986 Aleksander Veretennikov
1985 Väino Treksler
Oluline lisainfo
Kuigi võistlustrassil on võistlejate liikumine reguleerijate abil muu liikluse ees prioritiseeritud, pole enamik rajast autodele suletud. Ratturid on ka ise kohustatud kandma hea oma turvalisuse eest ning juhinduma liiklusseadusest. Ilma politsei või turvatöötajate poolse eskordita peavad võistlejad liikuma eranditeta sõidutee parempoolses servas!
 
Pikk sõit 107 km
  Nimi Võistkond Vanuseklass
Otsi nime järgi Otsi võistkonna järgi Otsi vanuseklassi järgi
1 Wilma, David M35
2 Rahnel, Priit M45
3 Kodasma, Marek M40
4 Oras, Janno M35
5 Rohtma, Valdek
<TÜ ASK>
M40
6 Nõmmeots, Priit M45
7 Kompus, Meelis M45
8 Petrovitš, Üllar
<JK Paralepa>
M45
9 Bauer, Mikk
<JK Paralepa>
M-U19
10 Konrad, Ruudi M45
11 Eensoo, Ardi M45
12 Annion, Silver M35
13 Kriisa, Toomas M50
14 Raivet, Jaan M40
15 Pern, Kaido M30
16 Tarvis, Peeter M-U30
17 Cakmak, Sinan M40
18 Kiskonen, Eero M45
19 Kivioja, Raimo M35
20 Kõiv, Kardo M40
21 Ivanov, Yuriy LIDER Kingisepp M50
22 Tulp, Rain M50
23 Karpov , Anton LIDER Kingisepp M35
24 Fedorov, Evgeny LIDER Kingisepp M55
25 gustavo, henry LIDER Kingisepp M40
26 gustavo, henry LIDER Kingisepp M40
27 Kiisma, Tauri M30
28 Sepp, Vahur M30
29 Sepp, Vahur M30
30 Apivala, Juss
<RCC>
M35
31 Sisolatins, Arturs
<ZZK TEAM>
M35
32 Port, Kristjan M55
33 Dobrodeev , Sergei LIDER Kingisepp M45
34 MacLeod, Kate
<CFC>
N-U30
35 Savisikk, Kristjan MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi M35
36 Markus, Mart MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi M30
37 Kahem, Simmo
<Paralepa jalgrattaklubi>
M30
38 Reinberk, Aldar M40
39 Lanno, Timo M-U30
40 Rubenis, Normunds M55
41 Belousov, Aleksandr
<baabike>
M35
42 Kasenova, Karina
<baabike>
N-U30
43 Verliin, Lauri
<Tartu Ülikooli Akateemiline Spordiklubi>
M-U19
44 Karpov, Anton LIDER Kingisepp M35
45 Kovadlo, Anton
<CFC spordiklubi>
M35
46 Heinsar, Hardi
<2. jalaväebrigaad>
M45
47 Maasing, Sander
<Pelotoni klubi>
M30
48 Lehtsaar, Mattias Jonatan
<CFC spordiklubi>
M-U19
49 Kolessov, Jevgeni M30
50 Kolessov, Jevgeni M30
51 Laur, Adis M55
52 Talumaa, Tiit
<ST. Tiernans cc>
M45
53 Smorodin, Dmitri
<Smorodinka>
M40
54 Adajatullin, Rustam M45
55 Kell, Kevin Kalle
<CFC>
M-U30
56 Kask, Tõnu M-U30
57 Kasenomm, Priit M45
58 Puhke, Marcus-Heinrich M-U30
59 Kallakmaa, Teet Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi M55
60 Lagenõmm, Aivar Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi M45
61 Linkgreim, Jaanus Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi M45
62 Kuresoo, Rain Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi M35
63 Krain, Mirell
<21CC Triatloniklubi>
N30
64 Paulson, Marek
<GS Schaller>
M35
65 Lillesaar, Tanel VIIMSI SPORT M40
66 Aule, Krister VIIMSI SPORT M40
67 Mjazin, Ivan M30
68 Rikkas, Henrik M55
69 Uulimaa, Ats
<Viko>
M-U30
70 Nisu, Oskar
<EvoPro Cycling>
M-U30
71 Kuljus, Viljar
<Rein Taaramäe Rattaklubi>
M35
72 Kivistik, Gert Hawaii Express M-U30
73 Vaga, Kristo-Enn Hawaii Express M-U30
74 Aksin, Janno Hawaii Express M40
75 Kopli, Tarmo Hawaii Express M40
76 Märtson, Märt Hawaii Express M-U30
77 Salumäe, Priit Hawaii Express M50
78 Nikolaevski, Evgeni Hawaii Express M30
79 Jüriso, Janis
<Z Racing Team>
M35
80 Shavela, Nikolay M40
81 Vaiksaar, Vidrik
<Passion For Adventure MTÜ/Tripassion Triatloniklubi>
M30
82 Raidma, Steven M40
83 Visnapuu, Aleks-Sander
<Otepää rattaklubi>
M-U19
84 Kaares, Gregor
<FNT SPORDIKLUBI>
M-U30
85 Evendi, Rando Marten
<CFC spordiklubi>
M-U30
86 Kuligin, Aleksei M30
87 Libek, Maario
<Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi>
M-U19
88 Veevo, Rait
<Peloton>
Peloton M-U19
89 Palli, Timo M40
90 Matt, Jörgen
<Peloton>
Peloton M-U30
91 Laanemäe, Erki
<Peloton>
Peloton M-U30
92 Kiitam, Ivar
<Kalevi Jalgrattakool>
M-U30
93 Valvas, Vahur
<RTR>
M35
94 Kalm, Kelly
<CFC>
N-U30
95 Pavlov, Raul M35
96 Metslind, Ottomar
<RTR>
M-U30
97 Ormus, Erkki M50
98 Närap, Henry
<TÜASK>
M-U19
99 Karu, Allar
<Peloton>
Peloton 2 M30
100 Niemi, Jarkko Continental-Focus M35
101 Pursiainen, Ville Continental-Focus M40
102 Nordlund, Johan Continental-Focus M40
103 Lampela, Aaro Continental-Focus M-U19
104 Piho, Kail
<Tysk>
M-U30
105 Nigul, Mathilde
<CFC Spordiklubi>
N-U30
106 Rei, Tarmo
<CFC>
M45
107 Parv, Martin
<Raplamaa Rattaklubi KoMo>
M-U30
108 Lang, Mae
<Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi>
N-U30
109 Jõeäär, Gert
<CFC Spordiklubi>
M30
110 Lehemaa, Taavi
<JK Paralepa>
M-U30
111 Enok, Egerd
<CFC>
M-U30
112 Ebras, Kristo
<KJK>
M40
113 Makogon, Vladyslav
<GIF-Chebici>
M-U30
114 Kollo, Tiit M55
115 Kollo, Madis M30
116 Kollo, Andres M30
117 Uusen, Tarvi M50
118 Klaavu, Juuso Akilles Green Team M-U30
119 Lindahl, Jesper Akilles Green Team M-U30
120 Ewalds, Jonathan Akilles Green Team M-U30
121 Sillankorva, Jaakko Akilles Green Team M-U30
122 Öhman, Samuli Akilles Green Team M-U30
123 Vainio, Veeti Akilles Green Team M-U30
124 Arola, Patrik Akilles Green Team M-U30
125 Kervinen, Leevi Akilles Green Team M-U19
126 Mäkelä, antti
<Järvenpään Pyöräilijät>
M40
127 Kalf, Steven
<Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking>
M-U30
128 Palm, Tõnno A&T Sport TEAM M45
129 Leidt, Markus
<Peloton>
Peloton M-U30
130 Teesaar, Toomas M45
131 Reinhold, Allan M35
132 Lepp, Emeri
<Kulgur Team>
M40
133 Jauhiainen, Arttu Mattias
<CFC>
M-U30
134 Kelk, Margus
<Dünamo>
M50
135 Seppa, Raul M45
136 Virkebau, Ardo
<Treeningpartner>
M35
137 Bazõlev, Anton M35
Lühike sõit 55,6 km
  Nimi Võistkond Vanuseklass
Otsi nime järgi Otsi võistkonna järgi Otsi vanuseklassi järgi
1 Kotkin, Pavel M40
2 Rooba, Martti M35
3 Kotkas, Aivar M40
4 Valg, Marek M40
5 Rohtma, Katrin
<TÜ ASK>
N35
6 Kotkin, Pavel M40
7 Guläjev, Roland M40
8 SOKOLOVS, JANIS M60
9 Õitspuu, Sergei
<Redbike>
M45
10 Nigul, Alar
<CFC>
M55
11 Vain, Ermet M40
12 Nikopenzius, Ivar M40
13 Ploompuu, Kaido M35
14 Nõmme, Anre M45
15 Teras, Jaanika N40+
16 Priivits, Janno M40
17 Põldemaa, Meelis M50
18 Valdmann, Sven M50
19 Eenraid, Priit M45
20 Tamm, Bruno M45
21 Romandi, Arvi
<Rae Rattaklubi>
M40
22 Ööbik, Antti M45
23 Jaago, Aivar M60
24 Meltsas, Veiko M45
25 Tammearu, Tarmo M40
26 Lillmaa, Ove M-U30
27 Viigipuu, Toomas M60
28 Ilgvars, Pletiens
<Smiltenes Vanagi>
M60
29 näss, margo M50
30 Nurmsalu, Rain
<Spordiklubi IKS>
M50
31 Ivanov, Yuriy LIDER Kingisepp M50
32 Koger, Siim M35
33 Tulp, Tiia N40+
34 Järvet, Heiti M40
35 Vainre, Mart M30
36 Vainre, Mart
<Vänt>
M30
37 Graudins, Kaspars
<FORCE FIX>
LIDER Kingisepp M40
38 ILLAK, Peeter M50
39 ILLAK, Peeter M50
40 ILLAK, Peeter M50
41 Piirisild, Indrek
<Power Dropouts>
M35
42 Piirisild, Indrek
<Power Dropouts>
M35
43 Tuul, Toomas M-U30
44 Tuul, Sander M30
45 ILLAK, Peeter M50
46 Rozko, Aivar
<Kalev>
M55
47 Salundi, Silver M40
48 Parve, Rasmus M40
49 Hanni, Toomas Annikoru Hundid M50
50 Viinalass, Leho Annikoru Hundid M35
51 Salundi, Silver M40
52 Kask, Kristjan M40
53 külv, Hannes
<TYSK as>
M35
54 Toomsalu, Ilmar MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi M50
55 Pärtel, Marco MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi M45
56 Alaru, Riho
<Peloton>
M35
57 Taavits, Meelis Annikoru Hundid M45
58 Ets, Aare M45
59 Strugova Rõzko, Tatjana N35
60 Kļaviņš, Laimonis M55
61 Porotsin, Sergei
62 Leben, Marek
<Kose AMK ct>
M40
63 Karlis, Veiko M35
64 Põld, Ivo
<Uuesalu Spordiklubi>
M50
65 Taru, Tõnis M30
66 Lepik, Janno M35
67 Ord, Tõnu
<CC Superior>
M50
68 Sinilill, Veronika
<CC Superior>
N40+
69 Kukk, Aivo M60
70 Kukk, Aivo M60
71 Kaur, Väino
<Freesport>
M50
72 Ruus, Raimo M35
73 Linkgreim, Margus Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi M45
74 Pajumägi, Tarmo M40
75 Vähi, Ilmar
<TYASK>
M40
76 Visnapuu, Tarmo VIIMSI SPORT M40
77 Tito, Birgit VIIMSI SPORT N30
78 Visnapuu, Siiri VIIMSI SPORT N40+
79 Killing, Gert
<Hawaii Express>
M40
80 Tarmu, ragnar Hawaii Express M40
81 Ritson, Jaanus M45
82 ILUMÄE, TIIT M65
83 TAMPEL, RAUL M40
84 ILUMÄE, SILVER M45
85 Kalaus, Hargo M45
86 Miilmann, Rauno M-U30
87 Kuldkepp, Kristi
<TYASK>
N30
88 Novikov, Daniel
<KJK>
M30
89 Väärtmaa, Ailar
<Team Vänt>
M-U30
90 Kool, Kristian M40
91 Širokov, Juri
<Saint Gobain Glass Estonia SE>
M30
92 Kuusma, Maikel M-U30
93 Aigro , Marko M35
94 Härm, Leo
<PJK>
M70+
95 Nõlvak, Leho
<CC Superior>
M55
96 tiido, mati M45
97 Valk, Hillar
<VOC/Rattabaas>
M70+
98 Pappel, Elvo M40
99 Linde, Indrek
<Hokiklubi Tornaado>
M45
100 kask, sten
<Spordipartner >
M-U30
101 Jeret , Kalevi
<Püha Loomaaed>
M55
102 Floren, Kaupo M45
103 Neemela, Kurmo
<Dünamo >
M50
104 Nemela, Kurmo
<Dünamo >
M50
105 Linde, Indrek
<Hokiklubi Tornaado>
M45
106 Kuldkepp, Peep
<Viimsi Rattaklubi>
M50
107 Jürisoo, Sass M-U30
108 Prükkel, Jaanus
<KJK>
M50
109 Ojavere, Imre
<CC Rota Mobilis>
M30
110 Kalm, Toomas M45
111 Harak, Jaan
<kõrgessaare jahtkond>
M65
112 Alviste, Fredy M30
113 Kärner, Mart
<Peloton>
Peloton 2 M50
114 Nikolai, Mihkel M-U30
115 Naurits, Joel
<Velopete>
M40
116 Heinla, Siim M30
117 Juul, Mari-Liis
<Sparta>
N40+
118 Kangur, Toivo M55
119 Verbitskas, Rauno M30
120 Aasma, Erko M45
121 Luusepp, Leino M40
122 Pallo, Ruth N40+
123 Köster, Sandor M-U30
124 Ader, Holger
<Ratta PD>
M-U30
125 Jablokov, Jevgeni M30
126 Saaremäe, Egle N40+
127 Umbleja, Mati M60
128 Mihhailov, Viktor
<Narva Hawaiiexpress>
M55
129 susi, endel M55
130 Garmash, Jevgeni M30
131 Pilviste, Janno
<HK SAKU>
M40
132 Kõoleht, Kadi N40+
133 soots, kalle M45
134 Vene, Sven
<Ketspeetrid>
M50
135 Einroos, Evert
<CC Rota Mobilis>
M-U30
136 Sildvee, Rainer
<kinema.eu>
M35
137 Rattur, Rajko M35
138 Kotkas, Kuldar
<Treeningpartner>
M60
139 Lepmets, Markus M-U30
140 Ingo, Tambet M40
141 Leidt, Meelis
<Peloton>
Peloton 2 M50
142 Lepik, Jaanus M30
143 Jermakov, Janar
<Peloton>
M30
144 Lugenberg, Arvi
<CFC>
M50
145 Ots, Riho
<Hawaii Express>
M35
146 Hlebnikov, Aleksandr M45
147 Pihtjõe, Janek VIIMSI SPORT M45
Noortesõit 55,6 km
  Nimi Võistkond Vanuseklass
Otsi nime järgi Otsi võistkonna järgi Otsi vanuseklassi järgi
1 Lugenberg, Annikki
<CFC>
N-U17
2 Rannala, Maribel N-U15
3 Surva, Karolin N-U17
4 Reintop, Karel M-U15
5 Treier, Maria
<CFC>
N-U15
6 Kivistu, Eliise
<SK Rakke>
N-U17
7 Kaljur, Hannah
<SmartSport>
N-U17
8 Aduson, Gabriel Helmut M-U17
9 Kalmus, Kaaro
<Kalevi Jalgratta Klubi>
M-U17
10 Pisarev, Greta-Maria
<otepää rattaklubi>
N-U19
11 Tuisk, Aidi Gerde
<CFC>
N-U19
12 Aus, Aaron
<RTR>
M-U17
13 Sviridenko, Erik
<Kalevi Jalgrattakool >
M-U17
14 Nigul, Natali Nora
<CFC>
N-U15
15 Rüster, Oliver
<Peloton>
M-U17
16 Lepik, Robert
<Peloton>
M-U15
17 Luht, Robin
<Peloton>
M-U15
18 Ivainen, Richard
<Peloton>
M-U15
19 Krusemann, Martin
<KJK>
M-U17
20 Väinola, Christopher
<KJK>
M-U17
21 Mätik, Oliver
<Kalevi Jalgrattakool>
M-U15
22 Somelar, Remo
<TÜASK>
M-U15
23 SAKSS, KIRILS
<ASI>
M-U15
24 Anipai, Meelis
<Otepää Rattaklubi>
M-U15
25 Järveoja, Aaron Parker
<KoMo>
M-U15
26 Ebras, Elisabeth
<KJK>
N-U17
27 Rei, Karel Gustav
<CFC>
M-U15
28 Tamm, Lauri
<Kalevi Jalgrattakool>
M-U17
29 Tamm, Kermo
<Kalevi Jalgrattakool>
M-U15
30 Sander, Laura Lizette N-U17
31 Härmson, Fredi
<CFC Spordiklubi>
M-U17
32 pärn, andri
<TYSK>
M-U17
33 Kiviväli, Karl
<TÜASK>
M-U15
34 Ragilo, Frank Aron
<KJK>
M-U17
Lastesõit 2 km
  Nimi Võistkond Vanuseklass
Otsi nime järgi Otsi võistkonna järgi Otsi vanuseklassi järgi
1 Mandel, Mathias Lennart
<Nõmme Rattaklubi>
M-U13
2 Mandel, Mathias Lennart
<Nõmme Rattaklubi>
M-U13
3 Ormus, Elvis
<NRK>
M-U13
4 Heinsar, Robert Sebastian
<Otepää Rattaklubi>
M-U13
5 Soiver, Sten Erik
<Kuusalu Rattaklubi>
M-U13
6 Eenraid, Eneli N-U13
7 Eenraid, Ereli N-U13
8 Stanevits, Ilian
<Hokiklubi Tornaado>
M-U13
9 Lepik, Martti
<Peloton>
M-U13
Lastesõit 1 km
  Nimi Võistkond Vanuseklass
Otsi nime järgi Otsi võistkonna järgi Otsi vanuseklassi järgi
1 Mandel, Markus
<Nõmme Rattaklubi>
M-U10
2 Guläjev, Sten-Roland M-U10
3 Ormus, Dominic
<NRK>
M-U10
4 Kalamees, Linda
<Rulluisukool>
N-U10
5 Kalamees, Robert
<Rulluisukool>
M-U10
6 Nigul, Armin Aleks
<CFC>
M-U10
7 Sepp, Jesse-Revo M-U10
8 Linde, Steven
<Hokiklubi Tornaado>
M-U10
9 Linde, Steven
<Hokiklubi Tornaado>
M-U10
10 Rooba, Frank Martin M-U10
11 Muugamäe, Renee M-U10
12 Muugamäe, Renee M-U10
13 Kalm, Kenerth
<CFC>
M-U10
Lastesõit 300 m
  Nimi Võistkond Vanuseklass
Otsi nime järgi Otsi võistkonna järgi Otsi vanuseklassi järgi
1 Eensoo, Sandra N-U7
2 Kuljus, Thor M-U7
3 Kuljus, Brita N-U7
4 Sepp, Kaspar-Romero M-U7
5 Rooba, Elenor Harriet N-U7
6 Suurthal, Hanna Delise N-U7
7 Konsing, Johann Martin
<HC PANTER>
M-U7
8 Raidma, Jan M-U7
9 Raidma, Anita N-U7

Kokku 349