VELOTUURI ARVESTUS

Hooajal 2020 Velotuuri arvestust ei toimu!

Velotuuri arvestus kujutab endast Filter Maanteekarikasarja auhinnaprogrammi, mille raames autasustatakse kõiki võistlejaid, kes on finišeerunud sarja kõikidel etappidel.

Mida kujutab endast velotuuri arvestus?
Lisaks klassikalisele punktidepõhisele koondarvestusele peetakse Filter Maanteekarikasarjas velotuuri arvestust, kus etappide võistlusajad summeeritakse ning tekib eraldi pingerida. Paralleelselt peetakse velotuuri arvestust nii pikal, lühikesel kui ka noortesõidul. Sümboolselt ka tervisesõidul, kuigi see pole võistlus. Kõiki velotuuri arvestuses lõpetanud sportlaseid autasutatakse auhinnaga, mis võib olla lähtuvalt loosiõnnest kas suurem või väiksem!
 
Kuidas osaleda? 
Osalemiseks tuleb läbida kõik Filter Maanteekarikasarja etapid ühel ja samal distantsil. Arvesse lähevad vaid finišiprotokollis tulemusega fikseeritud osalemised. Võistlejad, kes on küll registreerinud, kuid starti ei tule või katkestavad, loetakse ka velotuuri arvestuses katkestajateks. Samuti võistlejad, kes sõidavad näiteks osadel etappidel pikka distantsi, osadel lühikest, ei osale velotuuri arvestuses.
 
Kas sportlik resultaat loeb, kui kõik saavad auhinna?
Karikaga autasustakse velotuuri arvestuse iga distantsi kolme kiireimat meest ja ühte kiireimat naist. Mis puudutab aga auhindu, siis auhinna saavad kõik velotuuri lõpetajad. Kuna auhinnad on erineva väärtusega, siis need loositakse. Esimesena saab õiguse loosisedeli tõmbamiseks velotuuri arvestuse pika distantsi võitja, siis lühikese distantsi võitja ja seejärel noortedistantsi võitja. Seejärel teised kohad ja nii edasi. Seega suurem šanss väärtuslikematele auhindadele on küll velotuuri arvestuses hea tulemuse saavutanud sportlastel, kuid soodsa loosiõnne korral võib peaauhinna saada aga hoopis viimase koha omanik.
 
Millal autasustatakse?
Velotuuri autasutamine toimub Filter Sarjade koondarvestuse auhinnatseremoonia raames. Autasustamisel osalemine on auhinna saamiseks kohustuslik. Juhul kui võistlejal autasustamisel osaleda pole võimalik, võib auhinda vastu võtma tulla tema treener või esindaja, ent hilisemat auhindade väljastamist ei toimu.
 
Mis on auhindadeks?