KOROONAVIIRUSEST TINGITUD MUUDATUSED 2020

Kasutusel viirust ennetavad ohutusmeetmed!
• Startida saab ainult registreerimisel väljastatud enda stardiminutil. Võimalusel palume võistluseskusesse saabuda mitte varem kui 15 minutit enne oma starti ning lahkuda mitte hiljem kui 15 minutit peale finišit. Kohapeal registreerimise korral palume tutvuda www.aerobike.ee kodulehel vabade stardiaegade olemasoluga ning tulla ajal, mille läheduses on eelregistreerujatest vabu stardiaegasid.
Stardihoidjat ei ole, 2+2 reeglist lähtuvalt on stardipoodiumil vaid kohtunik ja võistleja.
Paarissõidu etapid on asendatud eraldistartidega, kõik viis etappi on individaalses võistlusformaadis.
• Kiibi tagatiseks on võimalik anda vaid sularaha vastavalt juhendi määrusele 20€. ID-kaarte, autovõtmeid ja muid väärisesemeid vastu ei võeta.
• Pakihoid ei tööta, võistlejatel palume jätta üleliigsed asjad isiklikku autosse. Pakihoid tekitaks erinevate inimeste asjade koondmise ühte punkti.
Lastebatuuti ei püstitata, kuna batuudil oleks 2+2 reegli järgimine võimatu. Ühtlasi palume võistlejatel võimalusel tulla üksinda, sest kehtestatud regulatsioonidest lähtuvalt lähevad ka võistlejate pereliikmed, fännid ja taustajõud kehtestatud inimeste limiidi sisse ning see omakorda vähendaks lubatud võistlejate arvu üritusel.
 
Uus sarja kalenderplaan, uus ajakava, 5 etappi!
• Kui algselt oli hooajal 2020 kavas 6 etappi kolmapäeviti, siis nüüd toimub sari 5 etapist koosnevana viiel järjestikkusel pühapäeval vahemikus 31. mai kuni 28. juuni 2020.
• Tingituna erimeetmetest toimub Filter Temposari terve päeva vältel alates kell 11:00. Iga etapipäeva jooksul toimub kolm eraldi võistlust, millest esimene toimub kell 11:00-12:30, teine kell 13:30-15:00 ning kolmas kell 16:00-17:30. Igale kolmele võistlusele on lubatud maksimaalselt 90 võistlejat.
 
Muudatused koondarvestuse pidamises!
• Etappide arvu muutusest tulenevalt muutub ka koondarvestuse pidamine. Viiest etapist läheb arvesse neli parimat ning madalaimat punktisummat ei arvestata alates 3. etapi järgsete koondtulemuste koostamisest
 
Jooksjatele uued distantsid!
• Kui eelmisel hooajal oli jooksjate raja pikkuseks alati 5km, siis sellel hooajal pakume jooksjatele progresseeruvat distantsi. Esimesel etapil 3 km ning sealt edasi iga kord 1km rohkem: 3 km, 4 km, 5 km, 6 km ja hooaja lõpetab 7 km pikkune distants.
 
 Avaetapp Eesti esimesel kiirteel!
• Sarja esimene etapp 31. mail toimub peatselt valmival Kose-Ardu kiirteel. Kuna tegu on praegusest Tartu maantee trassist eraldi ehitatud uue teega, siis on see etapi toimumise ajaks küll valmis, ent pole veel liiklusele avatud. Seega on ratturitel ainukordne võimalus olla esimesteks uue tee katsetajateks, sõita kogu distants peegelsiledal uuel asfaldil ning sealjuures pole trassil ühtegi autot.