Filter Maanteekarikasarja 5. etapil, Pandivere 28. Rattarallil pälvis esikoha Gert Jõeäär. CFC Spordiklubi rattur läbis 94 km pikkuse distantsi ajaga 2:10.20. Samasse sekundisse sõitsid end ka Oskar Nisu (Cycling Tartu) ja Tarmo Kopli (Hawaii Express Team). Kollases liidrisärgis startinud Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi) pidi leppima 19. kohaga.
Naiste arvestuses oli kiireim kokkuvõttes 54. koha saanud Anastasija Krumina, kellele järgnesid Krista Karing (RedBike Team) ja Tiina Krutob. Naiste üldliider Mae Lang ei osalenud, esimesele kohale tõusis Karing. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Meeste arvestuses tõusis Filter Maanteekarikasarja uueks üldliidriks 2436 punkti kogunud Nisu, kes edestab 13 silmaga Jõeäärt ja 36 punktiga Valvast.
Filter Maanteekarikasarja 6. etapp toimub 18. augustil, kui kavas on Suure-Munamäe 2. Rattaralli.

 

Järgmise nädala laupäeval, 14. juulil peetaval Filter Maanteekarikasarja 5. etapil Pandivere 28. Rattarallil tegutseb tervisesõidu rühmajuhina Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla.
Tegemist on suurepärase võimalusega vabas õhkkonnas uurida omavalitsuse käekäigu ja tulevikuplaanide kohta. Olgu öeldud, et Väike-Maarja keskus on läbimas suurt uuenduskuuri ning tänavu aprillis püstitati sinna maadlussangari Georg Lurichi kuju.
Tänavu on Filter Maanteekarikasarjas olnud tervisespordi rühmajuhtideks oma valdkonna asjatundjad. Kuusalus oli juhendaja rollis staažikas treener Kaido Laas, Viljandis kardioloog Urmo Kiitam ja Haapsalus ultratriatloni maailmameister Sirlet Viilas.
Filter Pandivere Rattarallil saab valida 94 ja 46 km pikkuste distantside vahel. Võistluslinnak asub Väike-Maarja bussijaamas. Eelmisel aastal pälvis üldvõidu Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi), kes hoiab praegu sarja liidrikohta, edestades Oskar Nisut (Cycling Tartu) ja tunamullust Filter Pandivere Rattaralli võitjat Gert Jõeäärt (Spordiklubi CFC).

 

Filter Maanteekarikasarja 4. etapi, Haapsalu 16. Rattaralli võitis Norman Vahtra (Cycling Tartu). See oli Vahtrale teiseks etapivõiduks sel hooajal, ta oli parim ka esimesel osavõistlusel Kuusalus.
Vahtra läbis 91 km pikkuse distantsi ajaga 2:00.27. Sama aja sai ka teisena lõpetanud Peeter Tarvis, kolmandana finišijoone ületanud Tarmo Kopli (Hawaii Express Team) jäi kahe sekundi kaugusele. Liidrisärgis startinud Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi) pidi leppima 15. kohaga.
Naistest pälvis esikoha üldarvestuses 22. koha saanud Kelly Kalm, teine-kolmas olid vastavalt Liisa Ehrberg ja sarja üldliider Mae Lang.
53 km lühikesel distantsil kuulusid esikolmikusse Avo Eljas (Püha Loomaaed), Jaanus Linkgreim (Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi 1) ja Kalev Ints. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarja 5. etapp toimub 14. juulil, kui on kavas Pandivere 28. Rattaralli.

 

Laupäeval toimuval Filter Maanteekarikasarja 4. etapil, Haapsalu 18. Rattarallil tegutseb tervisesõidu rühmajuhina 2016. aastal kahekordsel täispikal triatlonidistantsil maailmarekordit tähistava ajaga 23 tundi, 29 minutit ja 10 sekundit maailmameistriks kroonitud Sirlet Viilas.
Sirlet on naine, kes on edukalt ühendanud töö ja hobi. Hakkaja sportlane oskab kindlasti jagada näpunäiteid, kuidas aega otstarbekalt planeerida ning mismoodi treeningutel ja võistlustel koormust jagada.
Tänavu on Filter Maanteekarikasarja etappidel olnud rühmajuhtideks oma valdkonna tipptegijad. Kuusalu Rattarallil tegutses selles rollis võistluse alusepanija ja ülikogenud treener Kaido Laas ning Mulgi Rattarallil Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloog Urmo Kiitam.
Filter Haapsalu Rattaralli, kus saab valida 91 ja 53 km pikkuste distantside vahel, pakub suurepärast võimalust veeta sportlik jaanilaupäev koos meeleoluka peoga. Samal päeval toimub lossihoovis ka suur jaanituli, kus peaesinejana astub üles legendaarne Scooter.

 

Laupäeval toimuv Filter Maanteekarikasarja 4. etapp, Haapsalu 18. Rattaralli pakub suurepärast võimalust veeta sportlik jaanilaupäev koos meeleoluka peoga. Samal päeval toimub lossihoovis ka suur jaanituli, kus peaesinejana astub üles legendaarne Scooter.
Filter Haapsalu Rattaralli, kus saab valida 91 ja 53 km pikkuste distantside vahel, on sarja etappidest lihtsaimini läbitav. Tegemist on Läänemaale omase siledal maastikul kulgeva rattasõiduga, mida sõidetakse väiksematel kurvilistel kõrvalteedel. Tõenäoliselt on tegemist Eesti kõige tasasema rattaralliga.
Tänalõunase seisuga oli end kirja pannud ligi 400 ratturit. Suurte jõududega on väljas Cycling Tartu ja CFC Spordiklubi ning registreerunud on ka mullune võitja Kirill Tarassov (Sportland Bottecchia Team). Külalisi on oodata ka Lätist.
Filter Haapsalu Rattaralli, mille võistluskeskus asub veekeskuse ees, on heaks vormi testiks enne järgmisel nädalal Otepääl peetavaid Eesti meistrivõistlusi.

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL