Pühapäeval toimuv Filter Maanteekarikasarja 2. etapp, Elva 33. Rattapäev püstitab viimaste aastate sarja osalusrekordi. Eelregistreerimise käigus on end kirja pannud 554 rattasõpra. Viimati oli number nii suur 2015. aastal.
Favoriitidest on kohal Filter Maanteekarikasarja avaetapi, Kuusalu 25. Rattaralli esikolmik: üldliider Norman Vahtra (Cycling Tartu), Gert Jõeäär (CFC Spordiklubi) ja Gert Kivistik (Hawaii Express Team). Kõrgete eesmärkidega on stardis kindlasti ka Prantsuse kontinentaalklubis Saint-Michel Auber 93 leiba teeniv Alo Jakin ja mullu võidutsenud Kristo Prangel (Cycling Tartu). Ohtralt on tasemel külalisvõistlejaid tulemas Lätist. Ka ilm on rattureid soosiv – prognoosi kohaselt puhub vaikne tuul ja sooja lubatakse 19 kraadi.
Osalejad saavad valida 87 ja 44 km pikkuste distantside vahel. Võistluskeskus asub aadressil Kirde 2. Rada on igas mõttes keskmist tüüpi – keskmiselt mägine, keskmiselt tuultele avatud ja keskmiselt kurviline. Seega pakub see võimalusi igat tüüpi ratturitele. Raja pärliks on aga viimased viis kilomeetrit. Seal rada järk järgult tõuseb, kulmineerudes mäetipu finišiga Elva piiril.

 

Filter Temposarja 2. etapi, Kiilis peetud 25 km paarissõidu võitsid Arthur Kooser-Oskar Maidre (CFC Spordiklubi), kes läbisid vahemaa ajaga 33.00,5. See teeb keskmiseks kiiruseks 45,4 km/h. Kert Martmale ja Sander Kempile kuuluv rajarekord on kümme sekundit parem.
Kolmanda-neljanda koha saavutasid ajaga 33.07,0 Madis Sildvee-Raimo Kivioja (Spordipartner/Amps/AT) ja viiendaks-kuuendaks tulid ajaga 33.18,8 Egerd Enok-Kert Martma (CFC Spordiklubi).
Parimaks naiseks tõusis koos Kristo Reinpõldiga võistelnud Liisi Rist (34.19,5), kes saavutas üldarvestuses 26. koha. Aja sai kirja 257 rattasõpra.
Paarissõidule järgnenud 5 km jooksudistantsil oli kiireim Bert Tippi (CFC Spordiklubi) ajaga 15.54,0. Rohkem kui minutiga kaotasid talle Oliver Kulbas ja Janar Juhkov. Sarja valitsev võitja Tippi uuendas enda nimele kuulunud rajarekordit (16.12,5) ligi 20 sekundiga.
Naistest moodustasid esikolmiku Eveli Kurg, Klarika Kuusk ja Inna Kairite. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Temposarja 3. etapp toimub 30. mail, kui Pirital on kavas 10 km distants.

 

Filter Maanteekarikasarja kümnenda hooaja avaetapi, Filter Kuusalu 25. Rattaralli 83 km pikkuse põhidistantsi võitis Cycling Tartu liider Norman Vahtra, kes edestas sekundiga Gert Jõeäärt (CFC Spordiklubi), Gert Kivistikku (Hawaii Express Team) ja soomlast Joni Kanervat (Memil - CCN Pro Cycling).
Profiratturid Mihkel Räim (Israel Cycling Academy) ja Martin Laas (Team Illuminate) pidid leppima vastavalt 27. ja 91. kohaga. Cycling Tartu alustas võimsalt ka Filter Temposarja, pälvides kolmikvõidu järjestuses Vahtra, Peeter Pung ja Karl Arnold Vendelin.
Naistest oli Kuusalus kiireim kokkuvõttes 53. koha pälvinud Mae Lang (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi), kellele järgnesid Mathilde Manuela Nigul (CFC Spordiklubi) ja Krista Karing (RedBike Team). Lühikesel distantsil (42 km) moodustasid esikolmiku Karmo Kutser, Siim Häelm ja Virgo Neeme. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarja teine etapp toimub 20. mail, kui kavas on Elva 33. Rattapäev.

 

Laupäeval algava Filter Maanteekarikasarja kümnenda hooaja avaetapp, Kuusalu 25. Rattaralli tõotab tulla tavapärasest kõrgetasemelisem. Kirja on end pannud Eesti selle hooaja edukaim tiim Cycling Tartu eesotsas Oskar Nisu ja Norman Vahtraga.
Kodustest konkurentidest kuuluvad favoriitide hulka kaks nädalat tagasi Vuelta a Castilla y Leonil etapivõiduni jõudnud Mihkel Räim (Israel Cycling Academy) ja Gert Jõeäär (CFC Spordiklubi).
Kahel viimasel aastal on Filter Kuusalu Rattaralli võit läinud piiri taha ja niimoodi võib juhtuda ka seekord. Nimelt on suurte jõududega väljas Soome klubid TWD-Länken ja Racebike-Focus ning lätlaste ZZK Team.
Võistluslinnak asub Kolga mõisa juures ning valida saab 83 ja 42 km pikkuste distantside vahel. Rada kulgeb mööda Lahemaa metsadevahelisi ja kurvilisi teid, läbides vanu külasid ja mõisasüdameid. Üldjoontes on tegemist tõusudeta rattaralliga, kuid see ei tähenda et rajaprofiili üldse ei oleks. Rada laskub viimasel kolmandikul Tsitre mäe kaudu Põhja-Eesti pankrannikust alla ning seejärel kerkib viimasel viiel kilomeetril uuesti üles. Pikk ja esmapilgul märkamatu tõus kulmineerub omanäolise mõõdukalt järsu mäetipufinišiga Kolga mõisa juures.

 

Laupäeval toimuva Filter Maanteekarikasarja uue hooaja avaetapi, Kuusalu 25. Rattaralli tervisesõidu rühmajuhiks on kohaliku klubi treener Kaido Laas. Tegemist on mehega, kes pani Kuusalu Rattarallile aluse ning tunneb sealseid teid läbi ja lõhki. Laas on siiani Filter Kuusalu Rattaralli korraldamises aktiivselt kaasa löönud. Laas on väga kogenud treener ja harrastajad saavad temalt vajadusel kasulikke näpunäiteid.
Laas hakkas rattaga sõitma 1967. aastal. Kaks aastat hiljem valmis Pirita velotrekk ja Laas võitis esimestel seal peetud Eesti meistrivõistlustel noorte arvestuses 1 km paigaltstardiga sõidus kuldmedali.
Filter Maanteekarikasarja etappidel toimuvad tervisesõidud on mõeldud neile harrastajatele, kes ei otsi võistlusmomenti ja soovivad raja endale sobivas tempos läbida. Rühmajuht koordineerib seltskonna tööd, juhendab algajaid rattureid ja hoiab tempot jõukohasena. Tervisesõidule on oodatud ka mägiratast omavad rattasõbrad. Kuusalus läbitakse üheskoos 41,5 km ja start antakse kell 12.16.
Sel hooajal on Filter Maanteekarikasarja tervisesõitude rühmajuhtideks oma ala (mitte ainult rattavaldkonna) spetsialistid. Üllatusi on oodata ka järgnevatel etappidel!

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL