Aastaid Filter Temposõidu Karikasarja etappidel kõrgeid kohti saavutanud Kert Martma pälvis tänavu veenva üldvõidu. Tallinna Üülikoolis õppejõuna ja CFC Spordiklubis treenerina töötav Martma tundis isikliku saavutuse kõrval sama head meelt oma kasvandike arengu üle.
"Egerd Enokiga jäi teine paarissõit eriti eredana meelde, sest 16-aastane noormees jättis rajale endast viimasegi jõuraasu ning teab edaspidi, milliseks pingutuseks ta tegelikult suuteline on. Vahel on lihtsalt panna vaja, kuni jalad vähegi veel liiguvad," rääkis Martma.


Kas seadsite enne hooaja algust eesmärgiks Filter Temposõidu Karikasarja üldvõidu?
Jah, kindlasti oli see mul üheks hooaja eesmärgiks.

Palun analüüsige, mis oli Teie edu taga?
Järjepidevad ja süsteemsed treeningud läbi aastate, mis on kindlasti tempotaluvuse alustaladeks - juhustega eraldistardist sõidus just palju pistmist pole.

Võitsite sel hooajal koguni neli etappi. Kui põhjalikult igaks osavõistluseks valmistusite?
Sõitsin enamik etappe pigem jooksva vormi pealt. Küll aga valmistusin veidi Eesti-Läti ühiseks finaaliks, mida kindlalt võita tahtsin.

Milline seik Teile lõppenud hooajast enim mällu sööbis?
Paarissõit oma õpilastega oli huvitav kogemus, mis toimis neile meeldiva motivaatorina. Just andmaks noortele võimaluse tõeliseks pingutuseks ja saamaks uut kogemust jõuvarude jagamisel - see on vajalik oskus. Egerd Enokiga jäi teine paarissõit eriti eredana meelde, sest 16-aastane noormees jättis rajale endast viimasegi jõuraasu ning teab edaspidi, milliseks pingutuseks ta tegelikult suuteline on. Vahel on lihtsalt panna vaja, kuni jalad vähegi veel liiguvad.

Milline on Teie lemmiketapp?
Pigem meeldivad mulle pikemad etapid ja seetõttu sai lemmikuks finaalsõit.

Mis on teie põhitöökoht ja kui tõsiselt rattasporti võtate?
Töötan CFC Spordiklubis treenerina ja Tallinna Ülikoolis õppejõuna. Rattasporti võtan piisava tõsidusega, et Eestis tulemustele võistelda.

Millistest rattavõistlustest olete sel hooajal veel osa võtnud?
Paljudest: Filter Maanteekarikasari, veel mitmed grupisõidud, mõned maastikusõidud, temposõidud teistes sarjades, maanteesõidu Eesti meistrivõistlused ja eks neid oli veel.

Hooaeg on põhimõtteliselt läbi. Kas olete juba puhkuselainel?
Võistluste kohapealt küll, kuid tasapisi trenni teen ikka.

Millised ettepanekud on Teil Filter Temposõidu Karikasarja korraldajatele järgmiseks hooajaks?
Pirita etapp jäägu - vähemalt üks neist! Meeskonnasõit võiks tagasi tulla. Noortele parem tunnustus tulemuste eest - vanuseklasside võitjad võiks sarja lõppedes ikka medali asemel vähemalt karika saada. See on minu õpilaste tagasiside.

Kas jätkate uuel hooajal sama rattaga või on jõuluvanalt oodata uut kaherattalist sõpra?
Ikka sama rattaga, saab hakkama. Jõuluvana teab küll, et egas see ratas nüüd ka ainus pole, mis kiirust hoiab. Pigem toogu talvel korralik lumi vahelduseks maha.

 

Filter Maanteekarikasarja finaaletapi, Rae valla teedel peetud Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu võitnud Gert Jõeäär kindlustas ühtlasi ka Eesti suurima maanteeratturile mõeldud sarja üldvõidu. Enne viimast etappi üldarvestuses kolmandat kohta hoidnud CFC Spordiklubi rattur kogus 2679 punkti. Jõeäärele järgnesid Vahur Valvas 2628 ja senine liider Kristo Prangel (CFC Spordiklubi) 2611 silmaga.
Naistest saavutas kokkuvõttes esikoha Mathilde Manuela Nigul (1729), poodiumile tõusid veel Kristin Rõzko (1545) ja Tea Lang (1502). Noorte esikolmiku moodustasid Stefan Lootus (1642; Kuusalu Rattaklubi), Claid Põrk (1586) ja Maik Salla (1531). Võistkondlikus arvestuses pälvis ülekaaluka üldvõidu CFC Spordiklubi 10 523 punktiga, teine-kolmas olid vastavalt Hawaii Express (9751) ja AB Grupp KJK (9549).
Stabiilset osalemist premeerivas auhinnaprogrammis "Kullapada" jäi sõelale 73 vaprat ratturit, kes igaüks auhinna võitis. Loosis osalesid rattasõbrad, kes finišeerisid kõigil kas Filter Maanteekarikasarja või Filter Temposõidu Karikasarja etappidel. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Uue hooaja Filter Temposõidu Karikasarja ja Filter Maanteekarikasarja etappidele registreerimine algab oktoobris toimuval traditsioonilisel Rattalaadal.
Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu videokokkuvõtte saate alla laadida siit.

 

Filter Maanteekarikasarja finaaletapi, Rae valla teedel peetud Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu 108 km pikkuse põhidistantsi võitis Gert Jõeäär (CFC Spordiklubi) ajaga 2:24.38. Valitsev Eesti meister grupisõidus edestas nelja sekundiga soomlast Aimo Pyykköneni ja viie sekundiga Viljar Kuljust.
66,5 km naiste sõidul pälvis esikoha Aidi Gerde Tuisk ajaga 1:45.13. Sama ajaga järgnesid talle Elisabeth Ebras ja Kätlin Kukk.
Mägirattavõistlusel (42,5 km) oli meestest parim Taavi Kannimäe (1:27.24). Sama ajaga lõpetasid ka Kristo Sepp ja Henrik Kivilo. Naiste arvestuses moodustasid esikolmiku Mairis Õispuu, Maris Kaarjärv ja Merilin Metsalu.
Hansaviimistluse „Eriti Kõva Tegija“ arvestuses, kus liideti mägirattasõidu ja lühikese maanteesõidu ajad, said võrdse aja Kannimäe ja Henno Puu. Kannimäele kindlustas võidu parem koht MTB sõidus. Naistest pälvis samas arvestuses esikoha Õispuu.
Esmakordselt kavas olnud rulluisuvõistlusel oli kiireim Ilja Ostsepkov (26.34). Teise-kolmanda koha teenisid vastavalt Gerth Kivima (26.36) ja Jaanus Ritson (27.08). Naistest oli parim üldarvestuses seitsmendana lõpetanud Enel Kõrva. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.

 

Seoses laupäeval toimuva Fakto Auto Tallinna Rahvasõiduga on liiklus Peetri alevikus ja Vana-Tartu maanteel suletud.
Kella 8-st kuni 19-ni on liikluseks suletud Pargi tee. Teistel võistlustega kattuvatel teedel on liiklus avatud, kuid esineb lühiajalisi seisakuid.
Ajavahemikel kell 13:00-14:30 on seoses rulluisuvõistlusega suletud ka Peetri pargi ümber kulgevad teed ning Vana-Tartu maantee Peetri tuuliku ja Järeveküla kooli vahel.
Peetri pargi ümbrus jääb suletuks ka vahemikus 16.45-18.30 seoses lastesõitudega. Bussid on terve päeva suunatud ümbersõitudele, kus nad peatuvad tavapäraste peatuste asemel ajutistes peatustes. Täpne liikluskorraldus on nähtav käesoleva teatega kaasas oleval liikluskorraldusskeemil. Korraldajad paluvad sõidukijuhtidel järgida liiklusreguleerijate märguandeid.

 

Filter Maanteekarikasarja üheksas hooaeg lõppeb laupäeval peamiselt Rae valla teedel toimuva Fakto Auto Tallinna Rahvasõiduga, mis pakub sõidurõõmu nii mägi- kui ka maanteeratturitele ning sel aastal esmakordselt ka rulluisutajatele.
Võistluslinnak asub jätkuvalt Peetri kooli ees. 26 ja 40 km pikkuste mägirattasõitude rada viib osalejad sarnaselt eelmiste aastatega Ülemiste järve ja Männiku karjääri ümbrusesse, kuid mitmekesine maastik võimaldab maha märkida uue trassi.
Maanteesõidus, mis viib ratturid mööda Vana-Tartu maanteed Jürini ning sealt edasi Peningisse ja Vaidasse, saab valida 107,8 ja 66,5 km radade vahel. Eelpool nimetatud kohtades annavad ratturitele hoogu juurde ergutuspunktid.
„Oleme ainus rattavõistlus Eestis, mis pakub kombineeritud distsipliinide arvestust. Hansaviimistluse Eriti Kõva Tegija võistluses peetakse nendele meestele ja naistele eraldi pingerida, kes läbivad alguses pika mägirattadistantsi ning seejärel lühema maanteesõidu. Ajad summeeritakse ja paremad saavad auhinna,“ tutvustab Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu peakorraldaja Mihkel Reile.
Peetris toimuvad alates kella 17-st ka lastesõidud ja vihmavaba ilma korral püstitatakse kõigile tasuta kasutamiseks suur batuut. Võistluskeskuses aitavad meeleolu luua noortebänd Hommage (kl 11.30) ja tüdrukuteduo Kapriiz (kl 14.45).
Eelmisel aastal võitis Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu põhidistantsi Israel Cycling Academy profiklubi esindav Mihkel Räim. Erinevatel sõitudel osales kokku ligi 1000 ratturit. Filter Maanteekarikasarja kokkuvõttes hoiab liidrikohta Kristo Prangel (CFC Spordiklubi). Võiduvõimalused on ka Vahur Valvasel ja Gert Jõeäärel (CFC Spordiklubi).
Esmakordselt kavas oleval 15 km pikkusel rulluisudistantsil osalejad läbivad kolm ringi, põigates mööda Vana-Tartu maanteed sõites ka Järvekülla.
Kell 17.15 algavad võistluskeskuses Filter Temposõidu Karikasarja ja Filter Maanteekarikasarja hooaja koondautasustamised.

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL