I etapp / paarissõit

Kuupäev: 04.05.2016

Koht: Start ja finiš on Jüris Võsukese lasteaia ees.

Suunitlus: Rahvaspordile suunatud paarissõidu rattavõistlus.

Distants: 25 km

Ala: Paarissõit - võistlejad lähetatakse rajale kahe kaupa 30 sekundiliste intervallidega, ent sobiva paarilise puudumisel on lubatud startida ka üksinda. Täpsemalt uuri võistlusjuhendi punktist üheksa.

Kaart:

Ajakava:

 • Sekretariaat ja registreerimine stardipaigas on avatud 17:30 kuni 20:30.
 • Start on avatud 18:00 kuni 20:30. Võistlejate rohkuse korral pikendatakse stardiaega vastavalt vajadusele.
 • Võistluskeskus suletakse 21:15.

 

Võistluskeskus:

Parkimine:

 • Vältimaks ummikuid võistluskeskuses, palume võistlejatel parkida kas võistluskeskuse asendiplaanil näidatud parklatesse või kaugemale lähtuvalt seal kehtivast tavapärasest parimiskorraldusest.

 

Soojaks sõitmine:

 • Rajal soojendamine on võistluse ajal keelatud. Austagem kaasvõistlejaid ning laskem neil häirimatult oma võistlussõidule keskenduda.
 • Soojendamiseks on võistluskeskuses korraldaja poolt soojenduspukid, mis on kõikidele osalejatele tasuta kasutamiseks.

 

Actual Print lastelinnak:

 • Suur batuut (kui ilmastikuolud - ekstreemne tuul, lausvihm - seda ei välista)
 

Raja rekordid:

 • Kuigi Jüris on võisteldud juba mitu aastat, siis täpselt sellisel rajal varem sõidetud pole. Seega püstitatakse rajarekordid käesoleval võistlusel!

 

Raja kirjeldus:

Starditakse Jüris Laste tänaval asuva Võsukese lasteaia eest ning sõidetakse mööda Laste tänavat kuni Aaviku teeni, kust pööratakse vasakule ning võetakse suund Vaida poole. Mööda seda teed sõidetakse kuni Seli teeristini. Teelõik stardist kuni Jüri piirini on väga hea teekattega, kuigi Laste tänaval tuleb ületada ka asfaldist teekünnis. Edasine Vana-Tartu maantee lõik on aga üsna kitsas ning ääretult kurviline - ohutuse seisukohast on ülioluline püsida oma suunavööndis. Seli teeristist keeratakse vasakule Seli karjäärdie poole. Järgneb üsnagi sirge tee, mis viib ratturid karjääri juures paikneva pöördeni. Tagasi sõidetakse vastupidises suunas mööda sama trassi. Mägede mõttes on terve rada väga kerge - ühtegi mainimist väärivat tõusu trassil pole, kuid selle eest on palju tuultele avatud teelõike põldude vahel.

 

Auhinnad:

 • Filter Temposõidu Karikasarja etappidel autasustamist ei toimu. Autasustatakse vaid sarja kokkuvõttes.
 • Lisaks parimatele mõeldud auhindadele toimuvad sarjas veel ka satiilset osalemist tunnustav EuroPark rattaprogramm.

 

Muud olulist:

 • Tuletame meelde, et kuigi võistlustrassil on võistlejate liikumine reguleerijate abil muu liikluse ees prioritiseeritud, pole enamik rajast autodele suletud. Ratturid on ka ise kohustatud kandma hea oma turvalisuse eest ning juhinduma liiklusseadusest. Terve trassi ulatuses on võistlejad kohustatud liikuma vaid pärisuunavööndis - kurvide lõikamine on rangelt keelatud!
 • Filter Temposõidu Karikasari pole vaid kalli varustusega proffidele. See on rahvaspordiüritus, kuhu on oodatud iga tasemega ratturid. Aita meil sarja edasi arendada ning kutsu ka oma sõbrad osalema.