FINAAL / eraldistart / Eesti-Läti maavõistlus

Kuupäev: 11.09.2016

Koht: Start ja finiš on Lätis Ainažis, Ainaži bussijaama juures, umbes 1 km kaugusel Eesti piirist mööda Vana-Riia maanteed. väravas.

Suunitlus: Rahvaspordile suunatud eraldistardiga rattavõistlus. Tegu on Eesti Filter Temposõidu Karikasarja ja Läti Filter Velokauss Sarja ühise finaaliga.

Distants: 25km

Ala: Eraldistart – võistlejad lähetatakse rajale ühe kaupa 30 sekundiliste intervallidega.

Kaart:

 

Ajakava:

 • Sekretariaat ja registreerimine stardipaigas on avatud 11:30 kuni 14:30.
 • Start on avatud 12:00 kuni 14:30. Võistlejate rohkuse korral pikendatakse stardiaega vastavalt vajadusele.
 • Võistluskeskus suletakse 15:30.

 

Võistluskeskus:

Parkimine:

 • Vältimaks ummikuid võistluskeskuses, palume võistlejatel parkida kas võistluskeskuse asendiplaanil näidatud parklatesse või kaugemale lähtuvalt seal kehtivast tavapärasest parimiskorraldusest.

 

Soojaks sõitmine:

 • Rajal soojendamine on võistluse ajal keelatud. Austagem kaasvõistlejaid ning laskem neil häirimatult oma võistlussõidule keskenduda.
 • Soojendamiseks on võistluskeskuses korraldaja poolt soojenduspukid, mis on kõikidele osalejatele tasuta kasutamiseks.

 

Actual Print lastelinnak:

 • Suur batuut (kui ilmastikuolud - ekstreemne tuul, lausvihm - seda ei välista)

 

Rajarekordid:

 • Sellel rajal varem võisteldud pole. Rajarekordid püstitatakse sellel aastal

 

Raja kirjeldus:

Võistluse start asub Lätis Ainažis. Stardiplatvorm asetseb peatee kõrval, kohe peale startimist tuleb sooritada vasakpööre Vana-Riia maanteele ning võtta suund Eesti poole. Kui sõidetud umbes üks kilomeeter ületab rada Eesti piiri, läbib Ikla küla ning kulgeb mööda Vana-Riia Maanteed põhjapoole. Läbitakse Metsapoole, Treimani ja Orajõe külad ning kui täitub 12,5 kilomeerit, siis sooritatakse Majaka külas tagasiööre. Tagasi sõidetakse täpselt sama marsruuti pidi, ainult et vastassuunas. Trass kulgeb mööda üsna kitsast ning maapiirkonnale omast krobelise asfaldiga teed. Rada on ääretult maaliline, kuna läbib mitmeid kauneid külasid ning tee lookleb pidevalt vasakule-paremale. Vahepeal avaneb ka kauneid vaateid merele. 
 

Auhinnad:

 • Filter Temposõidu Karikasarja etappidel autasustamist ei toimu. Autasustatakse vaid sarja kokkuvõttes.
 • Lisaks parimatele mõeldud auhindadele toimuvad sarjas veel ka satiilset osalemist tunnustav EuroPark rattaprogramm.

 

Muud olulist:

 • Tuletame meelde, et kuigi võistlustrassil on võistlejate liikumine reguleerijate abil muu liikluse ees prioritiseeritud, pole enamik rajast autodele suletud. Ratturid on ka ise kohustatud kandma hea oma turvalisuse eest ning juhinduma liiklusseadusest. Terve trassi ulatuses on võistlejad kohustatud liikuma vaid pärisuunavööndis - kurvide lõikamine on rangelt keelatud!
 • Filter Temposõidu Karikasari pole vaid kalli varustusega proffidele. See on rahvaspordiüritus, kuhu on oodatud iga tasemega ratturid. Aita meil sarja edasi arendada ning kutsu ka oma sõbrad osalema.