VII etapp

Kuupäev:
18. August 2010
Distsipliin:
eraldistart
Koht:
Viimsi, start Viimsi lasteaia juurest.
Kellaaeg:
Start on avatud 19.00-20.00
Distants:
17 km kolme pöördega
Teekate:

100% sile, pindamata, aukudeta mõne aasta vanune asfalt

Eriauhinnad:
  • Viimsi valla eriauhind kiireimale valla elanikust mees-, nais- ja M16 vanusekalssi ratturile.
  • SKY Pargi eriahunnad kõige tublimatele lastelinnakus liiklemist harjutavatele lastele.
Avatus tuultele:

  Väike: Üldiselt ei tohiks tuul olla sellel rajal määravaks. Rada kulgeb peamiselt metsa vahel, ent loomulikult leidub ka lagedamaid lõike. Eeldatavasti kõige tuulisem osa rajast on esimene ja viimane kilomeeter - vahetu stardi/finishi ala ümbrus.

Rajaa kirjeldus:

Tegu on Eesti oludes ebatraditsioonilise rajaga, mis on oluliselt raskem kõigist teistest Aerobike sarja radadest. Nimelt ei ole siin tegemist mitte ühe pöördega edasi-tagasi sõiduga, vaid rada sisaldab suisa kolme pööre ning nende vahel kolme aeglast kurvi. Oma näo annab kindlasti ka raske Lubja tõus.
   Stardist liikuma hakates paistab see rada üsna lihtne. Kui sõidetud aga veidi üle ühe kilomeetri teeb rada järsu pöörde paremale ning suundub Lubja mäest ülesse. See ligemale kilomeetri pikkune tõus paneb ilmselt nii mõndagi sellel rajal paika. Igal juhul on mõistlik end sellel rajal kohe kindlasti stardis tagasi hoida ning värskena mäe jalamile jõuda. Kohe mäe tipus asub pööre ning võistlejad kihutavad tagasi Randvere tee poole, kus pööravad paremale. Tähelepanuks veel niipalju, et ohutuse huvides moodustatakse ristmiku juurde kitsas koridor, mida mööda tuleb sõita. See sunnib kiiruse maha pidurdama enne kurvi ning suurendab ohutust. Edasi sõidetakse mööda Randvere teed, mis lookleb mõõdukalt üles ning alla kuni renoveeritud teelõigu lõpuni, kus asetseb pööre. Sama teed pidi tullakse tagasi, ent põigatakse Leppneeme teeristist korra veel paremale. Kolmas pööre asub Kelvingi ristmikul. Peale kolmandat pööret tullakse tagasi Randvere teele; vahetult enne ristmiku asub raja teine märkimisväärne tõusunukk. Randvere teele jõudes sõidetakse otse Viimsisse tagasi. Finish asub stardiga samal joonel.

Rajarekordid:
I Jaan Kirsipuu 2010; 22:31,7; keskmine kiirus: 45,27 km/h
II Gert Jõeäär 2010; 22:47,0; keskmine kiirus: 44,76 km/h
III Rigo Räim 2010; 22:52,8; keskmine kiirus: 44,58 km/h
Lisaväärtused:
  • Vigursõidurada lastele koos liiklusõpetajaga
Rajakaart:
Rajaprofiil: