Dmitri Sõptšenko EventRent Elamussõitude Sarjast: oli võimalik võistelda sellistes kohtades, kuhu nii lihtsalt ei pääse

EventRent Elamussõitude Sarja debüüthooaja üldvõitja Dmitri Sõptšenko ütleb, et teda innustas etappidest osa võtma asjaolu, et vaheldusrikas sari kestab aastaringselt ning see viib ratturid paikadesse, kuhu nii lihtsalt ei pääse.
„Kalender oli vaheldusrikas ning võistlused toimusid talvel, kevadel, suvel ja ka sügisel. Terve aasta oli ilusti ära kaetud. Lahe!“ kinnitab igapäevaselt Põhja-Eesti Regionaalhaiglas leiba teeniv Sõptšenko.


Kas seadsite enne hooaja algust eesmärgiks EventRent Elamussõitude Sarja üldvõidu?
Ei. Esimesele etapile kutsusid sõbrad osalema ja nii ta läks...

Palun analüüsige, mis oli Teie edu taga?
Minu edu taga oli kindlasti see, et võtsin osa kõikidest etappidest ja mul polnud tehnilisi probleeme. Konkurents on suur ja kui tehnika teeb trikke, siis ei saa midagi teha ja tugevamad mehed sõidavad eest ära.

Teie ainus võit tuli Astangu maa-aluses sõidus. Kas see rada sobis Teile kõige rohkem?
EventRent Elamussõitude Sari ei olnud minu eesmärk number üks. Võtsin neid võistlusi nagu elamust ja intensiivset treeningut. Oli võimalik võistelda sellistes kohtades, kuhu nii lihtsalt ei pääse. Võistlesin tihti väsimuse pealt ja seetõttu jäi mõnikord käeulatuses olev võit saamata. Astangul oli mul palju õnne.

Milline seik Teile lõppenud hooajast enim mällu sööbis?
Oh, neid on nii palju! Aga kõige paremad mälestused on talvistest sõitudest, kui lund oli palju.

Mis on Teie põhitöökoht ja kui tõsiselt rattasporti võtate?
Olen tavaline tööinimene, kes töötab täiskohaga Eesti suurimas haiglas ehk siis Põhja-Eesti Regionaalhaiglas. Tõsiselt ma rattasporti ei võta, kuna raha see minule ei too. Mulle lihtsalt meeldib õues olla. Niisama jalutada ei ole huvitav, seega sõidan rattaga.

On Teil korraldajatele ettepanekuid, et milliseid uusi etappe võiks EventRent Elamussõitude Sarja kalendrisse lisada?
Ausalt öeldes ei oskagi midagi soovitada. Saan ainult öelda seda, et oli huvitav. Kalender oli vaheldusrikas ning võistlused toimusid talvel, kevadel, suvel ja ka sügisel. Terve aasta oli ilusti ära kaetud. Lahe!

Hooaeg on põhimõtteliselt läbi. Kas olete juba puhkuselainel?
Tulin just välismaalt, kus toimus meditsiinikongress. Sain seal natukene rattasõidust puhata. Võib öelda, et see oligi minu puhkus. Nüüd võib mõelda järgmisest hooajast.

Mis rattaga sõidate ja miks just selle endale ostsite?
Sõidan Full Suspension mägirattaga, sest sellega saab sõita igal pool ja see on väga lõbus! Järgmisel aastal kavatsen sama rattaga sõita, sest see meeldib mulle ja väga vana ka ei ole. Ootan, millal tuleb turule midagi väga uut, siis saab mõelda uue ratta ostmisest.