Uuendused 2019

 

  • Muudatused ajakavas!

Kui seni oli start ratturitele avatud 17:15-19:45, siis nüüd stardiaeg lüheneb 15 minuti võrra, lõppedes kell 19:30. Jooksjatele tähendab see omakorda aga võimalust varem rajale minna, vahemikus 19:35-19:50. Muudatuse eesmärgiks on vähendada asjatuid tühju auke võistluse keksel. Teatavasti üritusega kaasnevad liikluskorraldusmuudatused pole neist puudutatud autojuhtidele sugugi meeltmööda ning on igati mõistlik on vältida põhjendamatult pikka teede sulgemist. 

  • Uus Aruküla etapp!

Senise kahe Jüri etapi asemel jääb üks ning teise asemel tuleb uus Aruküla võistlusrada. Aruküla rada võimaldab Jüriga võrreldes pikemat, täpsemalt öeldes 20 km pikkust rada. Mis aga veelgi olulisem, väiksema liiklusega teel, kus võistlustulemusele keskenduda on mugavam.

  • Muudatused koondarvestuse pidamises!

Kui varasemalt elimineeriti kaks nõrgemat tulemust alles hooaja lõpus, siis nüüd viiakse koondprotokollide koostamisel nõrgemate tulemuste kõrvaldamine läbi nii, et kõigi võistlejate ühte madalaimat punktisummat ei arvestata alates 3. etapi järgsete koondtulemuste koostamisest ning kahte nõrgemat tulemust ei arvestata alates 5. etapi järgsete koondtulemuste koostamisest.

See tähendab, et kui varasemalt näiteks võistleja sarja esimesel etapil katkestas, siis tekkis tal võimalus sarja liidriks tõusta alles hooaja lõpus. Nüüd on aga võimalik liidrisärk hõivata juba peale 3. etappi - viimased kaks etappi ei oma koondarvestuses enam sedavõrd suurt jokkeri efekti kui varem.