Uuendused 2020

Kuus etappi, kõik etapid Tallinna ligidal!
• Varasematel aastatel oma kauguse tõttu vastuolulist Ikla etapi enam pole. Sari toimub 6-etapilisena ning kõik etapid asuvad Tallinna lähedal.
 
Uued hea asfaldiga rajad!
• Hooaeg 2020 toob suisa 2 uut rada. Neist esimene Kose-Risti rada on tõelise tempofänni unistus - 20 km uhiuut asfaldit ja sealjuures ei ühtki autot. Etapp toimub uhiuuel valmival Tallinn-Tartu kiirtee lõigul. Etapi ajaks on tee valmis, ent liiklusele pole see veel avatud. Seega on ratturitel privileeg kihutada esimesena uhiuuel laial ja uhkel maanteel, ilma et seal sõidaks võistluse ajal ühtegi autot. 100% turvaline ja 100% perfektne teekate. Ideaalne suurte keskmiste kiiruste püüdmiseks.

• Teine uus rada on Viimsi. Viimsis on Filter Temposari ka varem olnud, kuid seoses stardi-finiši ümbruse tiheda liiklusega sai sellest loobutud. Nüüd aga on valminud uus suur parkla Lubja mäe all, mis võimaldab võistluseks sobilikku logistikat nii, et rada liigub tiheliiklusega tulipunktist kaugemale. Ka Viimsi rada eristub super hea teekatte poolest ning kuna ka tagasipööre toimub suurel ringteel, mitte järsult ümber torbiku, siis sobib ka see rada kõrgete keskmiste kiiruste püüdmiseks.

Jooksjatele uued distantsid!
• Kui varasemalt oli jooksjatel raja pikkuseks alati 5km, siis sellel hooajal pakume jooksjatele progresseeruvat distantsi. Esimesel etapil 3 km ning sealt edasi iga kord 1km rohkem: 3 km, 4 km, 5 km, 6 km, 7 km ja hooaja lõpetab 8 km pikkune distants. Nii kuidas hooaja jooksul treenitus kasvab, kasvab ka distants. Rohkem vaheldust ja rohkem põnevust!
 
Muudatused ajakavas!
• Kui seni oli start ratturitele avatud 17:15-19:45, siis nüüd stardiaeg lüheneb 15 minuti võrra ja algab kell 17:30. Veerand tundi tundub küll pisike erinevus, kuid tipptunni ajal mängib see liikluskoormusele suurt rolli. Lükates võistluse algusest 15 minutit edasi, tagame võistlejatele rahulikuma ja autodest tühjema trassi.
 
Muudatused koondarvestuse pidamises!
• Kuna varasemalt oli sarjas 7 etappi, ent nüüd kuus, siis alates sellest hooajast läheb arvesse kuuest viis parimat. Kusjuures madalaimat punktisummat ei arvestata alates 3. etapi järgsete koondtulemuste koostamisest. See tähendab, et kui võistleja näiteks esimest etappi ei sõida, siis avaneb tal võimalus sarja koondarvestuse liidriks tõusta juba peale 3. etappi!