Täna lõppeb soodsaim eelregistreerimine Filter Maanteekarikasarja avaetapile

Täna südaööl lõppeb soodsaim eelregistreerimine 5. mail toimuvale Filter Maanteekarikasarja esimesele etapile, Kuusalu 25. Rattarallile. Kui eelmisel aastal kehtis soodsaim hind võistlusnädala kolmapäevani, siis tänavu tõid korraldajad tähtaja nädal aega varasemaks. Sama praktikat rakendavad ka suuremad mägirattasarjad ehk nüüd saavad ratturid juhinduda ühtsest süsteemist.

Filter Kuusalu Rattaralli võistluslinnak asub Kolga mõisa juures. Valida saab 83 ja 41,5 km pikkuste distantside vahel. Ilmselt näeme suurt duelli CFC Spordiklubi (Gert Jõeäär, Silver Schultz) ja Cycling Tartu/Lõunakeskuse (Norman Vahtra, Peeter Pung, Oskar Nisu) ratturite vahel.

Filter Kuusalu Rattaralli kulgeb mööda Lahemaa metsadevahelisi ja kurvilis teid, läbides vanu külasid ja mõisasüdameid. Suur osa ringist kulgeb looduskauni männimetsa vahel ja on väga kurviline. Seetõttu ei tohiks küljetuuled mängida suurt rolli. Lühike sõit läbib raja ühe korra, pikk sõit teeb aga kaks ringi, ületades finišijoont uuele ringile minekul.

Kahel viimasel aastal on Kuusalus esikoht läinud piiri taha. 2016. aastal võidutses soomlane Jesse Kaislavuo, mullu oli kiireim Läti profiklubi Rietumu Banka-Rigat esindav Maris Bogdanovics.