Uuendused 2019

 

 

  • Lisandub Pärnu etapp!

Pärnu on ka varem Filter Maanteekarikasarja kuulunud, viimati aastal 2012. Nüüd on meil hea meel uuesti suvepealinna oma kalenderplaanis tervitada. Ühtlasi tähendab see ka seda, et peale Tabasalu etapi välja langemist 7 etapiliseks taandunud sari on uuesti täies hiilguses 8 etapiline.

  • Muudatused koondarvestuse pidamises!

Seoses sarja paisumisega 8 etapiliseks lähevad hooaja kokkuvõttes arvesse senise viie parema tulemuse asemel kuus paremat tulemust. Kui varasemalt elimineeriti kaks nõrgemat tulemust alles hooaja lõpus, siis nüüd viiakse koondprotokollide koostamisel nõrgemate tulemuste kõrvaldamine läbi nii, et kõigi võistlejate ühte madalaimat punktisummat ei arvestata alates 3. etapi järgsete koondtulemuste koostamisest ning kahte nõrgemat tulemust ei arvestata alates 5. etapi järgsete koondtulemuste koostamisest.

See tähendab, et kui varasemalt näiteks võistleja sarja esimesel etapil katkestas, siis tekkis tal võimalus sarja liidriks tõusta alles hooaja lõpus. Nüüd on aga võimalik liidrisärk hõivata juba peale 3. etappi - viimased kaks etappi ei oma koondarvestuses enam sedavõrd suurt jokkeri efekti kui varem. Samal põhjusel muutub õiglasemaks ka stardigruppidesse paigutamine, kuivõrd 1. gruppi pääsevad ju koondarvestuse esimese 100 parema hulgas olevad võistlejad ning varasema korra järgi jäi sarja alguse ebaõnnestumine võistlejat stardigrupi mõttes "karistama" pikaks ajaks. Nüüd see aga muutub ausamaks!

  • Muudatused stardigruppides ja stardigruppidesse sisenemise korras!

Pika distantsi stardigruppide korras muudatusi pole. Küll aga lühikesel distantsil. Kui lühikesel distantsil lubati stardikoridoridesse varasemalt korraga nii täiskasvanute kui ka noortesõidu osalejad, siis nüüdsest saab ka lühikesel sõidul olema sarnaselt pika sõiduga kaks stardigruppi ning noored saavad oma stardigruppi siseneda alles peale lühikese täiskasvanute sõidu starti! Täpne stardigruppide kord on välja toodud sarja juhendi punktis 12.

  • Muudatused etappide autasutamise korras!

Eelmisel hooajal rakendasime ohutuse kaalutlusel sileda maa etappidel grupi aegade ja grupi kohtade põhimõtte. See õigustas ennast igati kukkumiste vähendamise ja sõidu aktiivsuse tõusu läbi. Siiski sai see meede eelmisel aastal rakendatud poolikult, kuna etappide vanuseklasside võitjad tuli ikka fotofinišiga poodiumitseremoonia tarbeks välja võtta. Seega pidid gruppide sees vanuseklasside võidu nimel endiselt ratturid riskantselt finišeeruma.

Saavutamaks eelmisel aastal alustatud ja ennast õigustanud grupi aegade ja grupi kohtade süsteemi täiel määral rakendumist, siis alates hooajast 2019 etappidel enam vanuseklasside võitjaid ei autasustata. Vanuseklasside mõõduvõtt on fokusseeritud hooaja koondarvestusele, kus autasustatakse kõikide distantside kõikide vanuseklasside esimest kolme. Etappidel autasustatakse aga ainult absoluutarvestust. Kui varasemalt autasustasime absoluutarestuse 3. parimat meest ja 1. parimat naist, siis alates hooajast 2019 autasustatakse etappidel nii pika, lühikese kui ka noortesõidu absoluutarvestuse 12. parimat. Lisaks täiendavalt ka absoluutarvestuse kiireimat naist, ka siis kui ta ei peaks absoluutarvestuse 12. parima sekka mahtuma.