Filter Kuusalu Rattaralli tervisesõidul osalejad saavad abi ülikogenud treenerilt

Laupäeval toimuva Filter Maanteekarikasarja uue hooaja avaetapi, Kuusalu 25. Rattaralli tervisesõidu rühmajuhiks on kohaliku klubi treener Kaido Laas. Tegemist on mehega, kes pani Kuusalu Rattarallile aluse ning tunneb sealseid teid läbi ja lõhki. Laas on siiani Filter Kuusalu Rattaralli korraldamises aktiivselt kaasa löönud. Laas on väga kogenud treener ja harrastajad saavad temalt vajadusel kasulikke näpunäiteid.
Laas hakkas rattaga sõitma 1967. aastal. Kaks aastat hiljem valmis Pirita velotrekk ja Laas võitis esimestel seal peetud Eesti meistrivõistlustel noorte arvestuses 1 km paigaltstardiga sõidus kuldmedali.
Filter Maanteekarikasarja etappidel toimuvad tervisesõidud on mõeldud neile harrastajatele, kes ei otsi võistlusmomenti ja soovivad raja endale sobivas tempos läbida. Rühmajuht koordineerib seltskonna tööd, juhendab algajaid rattureid ja hoiab tempot jõukohasena. Tervisesõidule on oodatud ka mägiratast omavad rattasõbrad. Kuusalus läbitakse üheskoos 41,5 km ja start antakse kell 12.16.
Sel hooajal on Filter Maanteekarikasarja tervisesõitude rühmajuhtideks oma ala (mitte ainult rattavaldkonna) spetsialistid. Üllatusi on oodata ka järgnevatel etappidel!