Filter Mulgi Rattaralli pakub leevendust pikale arstijärjekorrale

Pühapäeval toimuval Filter Maanteekarikasarja 3. etapil, Mulgi 8. Rattarallil on osalejatel suurepärane võimalus küsida nõu südame- ja veresoonkonna haiguste diagnostika, ravi ning ennetuse kohta. Nimelt tegutseb erandkorras Tervisespordi stardigrupi rühmajuhina Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloog Urmo Kiitam.
Tegemist on rahuliku sõidu eelistajatele ja algajatele suunatud grupiga, kus sõidetakse grupijuhi koordineerimisel rahulikus tempos. Selles grupis ei trügita ega üritata teistel eest ära sõita – liigutakse organiseeritult üheskoos rattasõidu nautimise eesmärgil.
„Urmo Kiitam on lapsest saati rattatreeningutel käinud ja hiljemgi harrastajana erinevatel rahvaspordiüritustel kaasa löönud,“ lausus Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile. „Lisaks erialasele nõule saab Kiitamilt uurida, kuidas teha tervisesporti nii, et see poleks varjatud tippsport. Tegemist on väga hea võimalusega tippspetsialistilt otse arstijärjekorda ootamata küsimustele vastuseid saada.“
Filter Mulgi Rattarallil saab valida 101 ja 45 km distantside vahel. Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb kolmapäeva südaööl. Tänalõunase seisuga oli end põhisõidule kirja pannud ligi 200 rattasõpra.