Uuendused 2019

 

  • Auhinnaraha 1000€!

Hiiumaa Rattanädalavahetuse üldvõitjale on esmakordselt kopsakas rahaline auhind. Täpsemalt ootab absoluutarvestuse üldvõitjat 1000€ suurune auhinnaraha. Tegu pole mitte kinkekaarti või 1000€ suuruse voutšeriga, vaid reaalne raha 1000€!

 

  • Lisandub PastaParty koos virtuaaltuuriga "10 põnevat ja huviväärset vähetuntud paika Hiiumaal! PastaParty algab laupäeval 5. oktoobril kell 16:00 võistluskeskuse kõrval asuvas Emmaste Teemajas.

Hiiumaa Rattanädalavahetuse juhatab sisse esmakordselt PastaParty, kus osalejad saavad üksteisega kokku ja saavad omavahel meeleolukalt suhelda. Emmaste Teemaja pakub osalejatele värsket pastat ning Laternamatkade poolt toimub virtuaaltuur teemal "10 huviväärset, ent vähetuntud paika Hiiumaal". Turistid külastavad Hiiumaal enamasti Kõpu tuletorni ja Sääretirpi, kuid tegelikult on Hiiumaal põnevaid kohti veel, kuhu enamasti inimesed ei satu. PastaPartyl neist kuulemegi!

Pastaparty on kõigile kaheks päevaks võistlussõidule registreerunutele osalushinna sees. Matkasõitjad ja vaid üheks päevaks registreerunud on samuti PastaPartyle oodatud, ent nemad peavad toidu kohapeal ise soetama lähtuvalt Emmaste Teemaja hinnakirjast!

 

  • Suur auhinnaloos!

Klassikaliselt on toimunud auhinnaloos mõlemal päeval lõpetanute vahel. Ka tänavu ei saa olema teisiti, sest tühjaks loositakse mõlemal päeval finišeerunute vahel kogu Filter Sarjadest üle jäänud auhinnalaud. Seal hulgas läheb loosi ka väärtuslik Polari pulsimõõtja. Auhinna saab iga mõlemal päeval lõpetaja, ent kas auhind on suurem või väiksem, seda otsustab loosiõnn.

 

  • Muudatused poodiumiauhindades!

Hiiumaa Rattanädalavahetus on üks tervik ja ka autasustamise loogika lähtub sellest. Mõlemat võistluspäeva kattev autaustamine toimub teise võistluspäeva lõpus Kõpus. Tänavu autaustatakse järgnevalt:

  1. Kahe päeva aegade liitmise teel tekkivas koonsarvestuses autasutatakse üleüldise absoluutarvestuse kolme parimat meest ja kolme parimat naist, sõltumata rattaklassist ja vanuseklassist. Üleüldise absoluutarvestuse võitja saab rahalise auhinna 1000€!
  2. Vanuseklasside arvestuses autasustatakse koondarvestuse iga vanuseklassi võitjat, sõltumata sellest, kummas rattaklassis ta võistles. Üksikute etappide vanuseklasside võitjaid eraldi ei autasustata.
  3. Rattaklasside koondarvestuses autasustatakse mõlema rattaklassi absoluutarvestuse kiireimat meest ja kiireimat naist.
  4. Täiendavalt autasustatakse mõlema võistluspäeva esimesena finišijoone ületanud ratturit.

 

  • Kõpu Rattamaratoni rada lüheneb!

Kui eelmisel aastal oli Kõpu Rattamaratoni ringi pikkuseks 18km, siis tänavu on selleks 14,5km, mis teeb kolmeringilise sõidu kogupikkuseks 43,5km. Samuti lisandub klausel, et miinusringi saanud võistlejad lõpetavad peale liidri finišeerumist, ent mõistagi võetakse miinusringide hulka tulemuste koostamisel arvesse.