I etapp - Tallinna lahtised MV individuaalses temposõidus

Kuupäev:
04 Mai 2011
Distsipliin:
Eraldistart
Koht:
Tallinn (Bussijaam - Filtri tee - Tehnika tänav)
Kellaaeg:
Start on avatud 19.00-20.00
Distants:
14 km kolme pöördega
Teekate:
  • 50% sile, pindamata, perfektne asfalt
  • 50% konarlik, lapitud, kehvas olukorras asfalt. Suuri löökauke siiski pole.
Eriauhinnad:
  • Täpsustatakse võistluse lähendes - püsi kursis!
Avatus tuultele:

   Väike - trass kulgeb linna sees majade ja raudtee vahel. Seega suuri tuultele avatud väljasid rajaga ei piirne ning seetõttu ei mängi tuul sellel trassil võtmerolli.

Rajaa kirjeldus:   Terve trass paikneb Tallinna kesklinnas, mis teeb selle väga omanäoliseks eraldistardi võistluseks Eestis. Võistlus toimub 3,5 km pikkusel teelõigul, mida sõidetakse kaks korda edasi-tagasi - kolme pöördega. Rajale lisab vürtsi ka kergliiklustunnel, läbi mille sõidetakse Veerenni tänava alt läbi. Liiklus trassil on autodele võistluse ajal suletud!
   Start asub kohe Filtri tee alguses Tallinna Bussijaama poolses otsas. Stardist liikuma hakates ootab rattureid kohe ees pisike tõus, mis viib nad Sidepataljonist mööda raudtee äärde. Seejärel keerab rada paremale ja möödub Kaitseväe kalmistust, peale mida algab ka 2010 aastal ehitatud Filtri tee pikendus, mis tähendab ratturitele perfektset teekatet. Piki seda teed möödutakse Tallinna vanglast ning sõidetakse kuni Veerenni ristmikuni. Vahetult enne Veerenni tänavat suunatakse ratturid kergliiklusteele, mis läheb tunneli abil Veerenni tänava alt läbi. Peale tunnelit suunatakse ratturid tagasi autoteele, mis suundub Pärnu maantee viadukti alt läbi Tehnika tänavale. Pööre asubki Tehnika tänaval vahetult enne Endla risti. Tagasi sõidetakse täpselt sama marsruuti pidi. Saabudes stardi-finiši alasse tuleb ratturitel sooritada järjekordne pööre ning suunduda teisele ringile. Teine ring on esimesega identne. Finiš asub stardiga samal joonel ning ületatakse peale teise ringi läbimist.
Rajarekordid:
I Mart Ojavee 2011; 21:59,9; keskmine kiirus: 46,36 km/h
II Jaan Kirsipuu 2010; 22:31,7; keskmine kiirus: 45,27 km/h
III Andris Vosekalns 2011; 22:33,5; keskmine kiirus: 45,21 km/h
Lisateenused võistluspaigas:
  • Batuut lastele - tasuta kasutamiseks. PS! batuudil jalanõudega hüppamine keelatud.
  • Pakihoid - võistlejatele tasuta.
  • Soojendustelgid koos pukkidega. Telgid ja pukid on kõikidele osalejatele tasuta kasutamiseks elava järjekorra põhimõttel. Soovi korral on võimalik telki koos pukiga ka broneerida, ent broneerimine on tasuline teenus, mille hind on 150 krooni. Tellimiseks tuleb kirjutada e-kiri aadressile karikasari@aerobike.ee
  • Eraldistardiketta ja tempokiivri rentimise võimalus - tasuline teenud. PS! Ketaste ja kiivrite arv on piiratud.  Ketta rentimise hind on 35€. kiivri rentimise hind 10€.
  • Võistluste kohvik - võimalus osta kuuma jooki ja vahvleid.
Rajakaart:
Asendiplaan:
Rajaprofiil:
Koostamisel