Registreerimiseks on oluline teada:

 • Registreerimine etappidele toimub kas eelregistreerimise teel läbi www.aerobike.ee portaali registreerimismooduli või kohapeal sularahas.
 • Hooajal 2016 kehtivad stardimaksud on järgmised:

 

Voor
Pikk sõit
Lühike sõit
(Allahindlus baashinnast)
Voor lõppeb
Rattalaada hind* 16€ 12€ (-60%) 24.10.2015
Kogu sarjaks I voor* 18€ 13,5€ (-55%) 31.12.2015
Kogu sarjaks II voor* 20€ 15€ (-50%) 30.04.2016
Kogu sarjaks III voor* 22€ 16,5€ (-45%) 04.05.2016
Etapiks I voor 24€ 18€ (-40%) Võistluspäevale eelneval kolmapäeval
Etapiks II voor 26€ 19,5€ (-35%) Võistluspäevale eelneval neljapäeval
Kohapeal etapiks 30€ 25€ (-10€ / -5€) Võistluspäeval kuni kell 10:30
Viimase minuti voor 40€ 30€  (baashind) Võistluspäeval 10:30-11:00
* Kogu sarjaks registreerimise korral on võistlejatel võimalik valida etappide lõikes pikkade ja lühikeste sõitude vahel, mille vastava vooru etappide stardimaksud summeeritakse. 

 • Vanuseklassidele M/N-U19 kehtib pikal distantsil soodushind, milleks on lühikese distantsi stardimaks. Lühikesel võistlusmaal täiendavat hinnasoodustust ei ole.
 • Kohapeal on võimalik registreeruda ainult sularahas ning antud päeval toimuvale etapile.
 • Sarjas kasutatakse hooajanumbreid, mis väljastatakse võistlejatele stardipaigas. Esmakordne hooajanumbri väljastamine kuulub stardimaksu sisse ning saadav number kehtib kõigil Filter Maanteekarikasarja jooksva hooaja etappidel. Numbri kaotamise korral on võimalik soetada mandaadist dublikaatnumbrit, mille hind on 3 eurot.
 • Sooritatud registreerimist pole võimalik tühistada ega asendada järgmise osavõistluse registreerimisega - stardimaksu ei tagastata ega kanta järgmistele osavõistlustele edasi sõltumata osalemata jätmise põhjusest.
 • Küsimused ja täiendav info: E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud

 

Ümberregistreerimine:

Ümberregistreerimine toimub ainult kohapeal sularahas ning sõltuvalt iseloomust jaguneb kaheks eraldi vaadeldavaks juhuks:

 

1) Sama võistleja ümberregistreerimine teisele distantsile:

 

 • Ümberregistreerimine pikalt võistlusmaalt lühikesele on tasuta, ent stardimaksu vahet võistlejale ei tagastata.
 •  Ümberregistreerimine lühikeselt distantsilt pikale maksab 10€ sõltumata, millises voorus eelregistreerimine sooritati.

 

2) Ümberregistreerimine kui mõne eelregistreerunud sõbra asemel startimine:

 

 • Eelregistreerunud, ent mitte osaleva võistleja asemel startimine maksab 15€ ning seda saab teha ainult juhul kui distantsi ei muudeta. Kahtluse korral peab ümberregistreeruja olema suuteline tõestama, et on ümberregistreerumise esialgse võistlejaga eelnevalt kokku leppinud.
 •  Kombineeritud ümberregistreerimist, kus muudetakse nii võistleja nime kui ka distantsi, sooritada ei saa. Nii võistleja nime kui ka distantsi muutmist käsitletakse uue registreerumisena lähtuvalt kehtivast hinnakirjast.

 

Võistkondlik arvestus:

Selleks, et võistkondlikus arvestuses osaleda, tuleb eraldi registreerida oma võistkond, kasutades registreerimise moodulis vastavat välja.

 • Oluline on teada:

1.      Võistkonna registreerimine on tasuta ning seda saab teha kogu hooaja vältel www.aerobike.ee netilehel asuva registreerimise mooduli kaudu.

2.      Registreeritud võistkonnad kehtivad registreerimisest kuni hooaja lõpuni - neid hooaja sees muuta ei saa.

3.      Võistkonna registreerimine kujutab endast tiimina võistlevate ratturite fikseerimist – see ei ole veel võistkonna liikmete stardinimekirja kandmine. Liikmed tuleb registreerida etapile või kogu sarjaks eraldi, tasudes nende eest stardimaksu.

 • Võistkonna moodustamine:

1.      Võistkonna suurus on 3 kuni 6 vabalt valitud inimest.

2.      Võistkonna liikmed ei pea kuuluma ühegi rattaklubi koosseisu – võistkonna võib moodustada ka firma kollektiiv, sõpruskond või juhuslikult komplekteeritud võistlejate seltskond. Samuti ei pea võistkonna liikmed olema samast soost, kuuluma samasse vanuseklassi ega ka võistlema sama pikal distantsil, kuid üks inimene saab kuuluda ainult ühe võistkonna kooseisu.

3.      Igalt etapilt lähevad võistkonna arvestusse kolmed kõrgeimad võistkonna liikmete poolt teenitud individuaalsed punktid, mis summeeritakse. Väiksema liikmete hulga lõpetamise korral loevad kõigi lõpetanud tiimi liikmete punktid.

4.      Sarja kokkuvõttes selgub võistkondlik pingerida tiimi poolt sarja kõigilt kuuelt põhietapilt kogutud punktide liitmise teel.