Kuusalu 19. Rattaralli

Kuupäev: 12.05.2012

Koht: Start ja finiš on Kuusalu keskuses Konsumi ees.

Suunitlus: Rahvaspordile suunatud ühisstardiga rattavõistlus.

Distantsid: 

 • Pikk distants 89km (3 ringi: 30,5km + 28km + 30,5km)
 • Lühike distants 33km  (1 ringi: 33km)

 

Kaart:

 

Päevakava:

 • Numbrite väljastamine stardipaigas kell 9:30 kuni 11:00
 • Klubide esindajate koosolek ja numbrite väljastamine saateautodele kell 11:30
 • Start pikale distantsile (89km) kell 12:00
 • Start lühikesele distantsile (33km) kell 12:15
 • Parimate autasustamine 30min peale võitja finišeerimist
 • Finiš suletakse kell 17:00

 

Võistluskeskus:

 

Parkimine:

 • Registreeritud võistkondade parkla on täistatud ülaloleval võistluskeskuse asendiplaanil.
 • Vältimaks ummikuid külakeskuses, siis palume individuaalvõistlejatel parkida Kuusalu Spordikeskuse juurde aadressiga Rihumägi, Kuusalu küla, Harjumaa. Kuusalu spordikeskus asub stardipaigast umbes ühe kilomeetri kaugusel.

SEBE lastelinnak:

 • Suur batuut (vihma korral batuuti ei püstitata)
 • Laste liiklusõpperada - ohutut liiklemist õpetav vigursõidulinnak koos liiklusõpetajaga. Soovi korral on lastel võimalik sooritada ka jalgratturi juhulubade eksamit. NB! Eksam vajab mõningast õppimist - edukaks sooritamiseks soovitame käia ühel Filter Maanteekarikasarja etapil harjutamas ning alles järgmisel eksamit sooritamas.

 

Felix toitlustusala: 

Igal Filter Maanteekarikasarja etapil on kohal Felixi rändrestoran, et osalejaid maitsvate toitudega kostitada. Kuusalu Rattarallil pakub rändrestoran Felixi Seljankat suitsulihaga, joogiks aga maitsvat Põltsamaa kannujooki.

 

Pesemine:

Võistlejatele on loodud pesemisvõimalus hinnaga 1,6€ Kuusalu Spordikeskuses aadressiga Rihumägi, Kuusalu küla, Harjumaa. Kuusalu Spordikeskus asub võistluskeskusest umbes ühe kilomeetri kaugusel.

 

Sõidu iseloom:

Kuusalu Rattaralli võib tinglikult jagada kaheks erinäoliseks lõiguks: Lahemaa Rahvusparki jääv rajaosa ning pargi piiridesse mitte mahtuv pool. Lahemaale jääv osa kujutab endast hästi kurvilist ning valdavalt metsavahelist teed. See on äärmiselt looduskaunis ning ideaalne ka rahulikult matkamiseks. Rahvuspargist välja jääv rada kulgeb aga paljuski mööda avatud maastikku ja tuuliseid loopealseid. Seetõttu võib seal eeldada kiiret grupi lagunemist küljetuule mõjul.
   Oma jälje Kuusalu sõidule jätab kindlasti ka Põhja-Eesti pankrannik. Tõenaoliselt leiavad sõidu otsustavad sündmused aset just raskel Tsitre tõusul, kus rada kulgeb vahelduva eduga ülesmäge ligi kilomeetri vältel.

 

Raja kirjeldus:

Rattaralli start antakse Kuusalu keskelt Konsumi poe juurest. Koheselt võetakse suund külast välja, sõidetakse Peterbusi maantee alt läbi ning pööratakse paremale Vana-Narva maanteele. Just mööda seda teed sõidetakse kuni Kolga teeristini, kust pööratakse vasakule Kolasse. Kolgas asub ka raja joogipunkt. Kolga vahel teeb trass mõned järsud pöörded ning võtab seejärel suuna Pudisoo peale. Järgnev viie kilomeetri pikkune lõik on tõenaolislet raja põnevaim. Tee kulgeb pidevas vaikses laskumises, on hästi kurviline ning tiheda metsa vahel. Pudisoost möödumise järel ootab aga ees raja raskeim koht - Tsitre mägi. Tegu on ligi kilomeetri pikkuse tõusuga, mille tipus ootab ees tuultele avatud loopealne. Raja viimane kolmandik sarnaneb olemuselt alguses sõidetud Vana-Narva maanteele. Möödutakse Muksi, Soorinna ja Sõitme asulatest ning Kupu juures ristutakse uuesti Vana-Narva maanteega. Lühike sõit pöörab siit paremale finišisse ning pikk sõit läheb uuele ringile. Pikk distants koosneb kolmest äsja kirjeldatud ringist. 

 

Varasemad võitjad: 

2004 Janek Tombak
2003 Lauri Aus
2000 Vahur Valvas
1999 Andrus Aug
1998 Sigvard Kukk
1997 Oskari Kargu
1996 Sergei Olivson
1995 Joonas Maanurm
1994 Janek Halliväli

1993 Sergei Olivson
1992 Sigvard Kukk
1991 Sergei Olivson
1990 Sergei Olivson
1989 Jaanus Kuusik
1988 Kalev Vist
1987 Kuido Lemloch
1986 Aleksander Veretennikov
1985 Väino Treksler

 

Auhinnad:

 • Autasustamise reglemendi ning detailse võistluse ülesehitusega on võimalik tutvuda võistlusjuhendis.
 • Hooaega läbivalt on on kõikidel Filter Maanteekarikasarja etappidel ACA sponsorite poolt välja pandud järgmised täiendavad auhinnad:

 

Koht
M absoluut pikk dst
N absoluut pikk dst
M absoluut lühike dstN absoluut lühike dst
1.
100€ HE kinkekaart
50€ HE kinkekaart25€ HE kinkekaart25€ HE kinkekaart
2.
50€ HE kinkekaart25€ HE kinkekaart25€ HE kinkekaart25€ HE kinkekaart
3.
35€ HE kinkekaart25€ HE kinkekaart25€ HE kinkekaart25€ HE kinkekaart
4.
Rannarootsi auhind
 Rannarootsi auhind
 
5.
Rannarootsi auhind
 Rannarootsi auhind
 
6.
Rannarootsi auhind
 Rannarootsi auhind
 
Kõlliste Kommimeistrite eriauhind: M-U19 vanuseklassi võitjale rahaline auhind 50€

 

Muu info:

 • Austagem vääriliselt oma parimaid! Kui teil pole tungivat vajadust lahkumiseks, siis palun jääge auhinnatseremooniat vaatama sõltumata oma võistlustulemusest.
 • Rõhutame, et suurem osa võistlusest toimub avatud liikluse tingimustes. Juhul kui liigute ilma politsei või turvatöötajate eskordita grupis, siis olete kohustatud liikuma vaid sõidutee parempoolses servas.
 • Filter Maanteekarikasari ei ole pelgalt vaid võidu kihutamine. See on spordipidu, endast ja teistest hooliv tervislik elustiil. Ära pelga oma hobi ka teistele tutvustada ning neid rattaselga meelitada. Just koos pere ja sõpradega on kõige ägedam võistlemas käia.