Uudised
Filter Temposarja kolmekordne võitja Kert Martma vabastab trooni!

Kolm aastat järjest Filter Temposarja võitnud Kert Martma (CFC) kinnitas, et ajalugu ta tegema ei lähe ning uuel hooajal kokkuvõttes esikohale ei pretendeeri. "Aeg on teatepulk üle anda, vähemalt järgmiseks aastaks," lausus Martma.
Raske öelda, kas vana rebane mõtles oma avaldust tõsiselt või on tema eesmärk konkurente uinutada?


Millist emotsiooni pakkus Filter Temposarja kolmas järjestikune üldvõit võrreldes kahe varasema üldvõiduga?
Üldvõitu saada on ikka meeldiv emotsioon, seega midagi ebameeldivat selles polnud. Esimene võit oli kindlasti emotsioonikam, sest üldiselt suudab inimene kõigega aastatepikku harjuda :)

 

Keegi ei ole suutnud Filter Temposarja võita neli aastat järjest. Kas lähete ajaloolist saavutust püüdma?
Ajalugu paraku tegema ei lähe. Sõidan kindlasti osasid etappe, kuid sarja üldvõidule ei pretendeeri. Aeg on teatepulk üle anda, vähemalt järgmiseks aastaks.

 

Kui kõvasti treenite?
Treenin piisavalt, et olla vormis ja võistelda. Treenin mitmekesiselt ja treenerina soosin ka noorte ratturite mitmekülgset treeningut ja seda eriti ettevalmistusperioodil.

 

Kuidas talvel treenite?
Hooaja ettevalmistuse perioodil treenin nii ise kui treenerina koos noortega. Väljas meie tavalistel lumeta talvedel matkad, jooks, spetsiifilised harjutused treppidel ja tõusudel. Jõusaalis panen rõhku esmalt kereraskusega tugiaparaadi treeningule, mida hiljem kombineerin raskustega klassikalise jõutrenniga. Rattasadulasse istun taas jaanuari lõpus, et kevadlaagriks mingi maht alla koguda.

 

Kas noorratturid võiksid Filter Temposarja üldvõitu rohkem väärtustada?
Noored võiksid väärtustada temposõite neile sobiva pikkusega trassil - sobib hästi lühikeseks intensiivseks trenniks ning enda keha tunnetuse ja jõuvarude jagamise arendamiseks. Usun, et noored väärtustavad kodumaiste sarjade võite, pigem on küsimus tihedas võistlusgraafikus, mistõttu tuleb teha valikuid, kus võistelda ja kus mitte.

 

Järgmisel hooajal on Filter Temposõidu kalendris kaks uut etappi. Kuidas sellesse suhtute?
Suhtun väga positiivselt, sest endalegi hakkasid samad rajad ja seda veel kaks korda sarja jooksul ära tüütama. Vaheldust on vaja!

 

Kellele annaksite tänavu Aasta ratturi auhinna?
Urmas Karla Karlsonile.

 
Hiiumaa Rattanädalavahetuse võitja teenib auhinnaks rekordilise rahasumma!

Oktoobri esimesel nädalavahetusel toimuva Hiiumaa Rattanädalavahetuse auhinnafond on Eestis enneolematult rikkalik – kahepäevase ürituse üldvõitja teenib 1000 eurot! AeroBike on varasemalt panustanud rikkalike auhindade asemel võistluste ladusasse korraldusse, kuid koostöös Busland OÜ-ga leiti võimalus premeerida võitjat reaalse rahaga.
„Hiiumaa Rattanädalavahetus on olnud viimastel aastatel heaks võimaluseks hooaeg meeleolukal moel lõpetada. Tegemist on erilise rattaüritusega ja et seda veel rohkem väärtustada, leidsime hea partneri Busland OÜ-ga võimaluse välja panna Eesti oludes märkimisväärse auhinnafondi," rääkis Hiiumaa Rattanädalavahetuse peakorraldaja Mihkel Reile.
Hiiumaa Rattanädalavahetus algab 5. oktoobril kell 16 võistluskeskuse kõrval asuvas Emmaste Teemajas peetava PastaPartyga, mis on kõigile kaheks päevaks võistlussõidule registreerunutele osalushinna sees. Kehakinnituse kõrval saab nautida Laternamatkade virtuaaltuuri „10 põnevat ja huviväärset vähetuntud paika Hiiumaal!" Kell 20 antakse start Saare Emmaste öösõidu võistlussõitudele, kus tuleb läbida õueküünaldega palistatud ca 3 km pikkust ringi viis korda.
Pühapäeval, 6. oktoobril toimub Hansaviimistluse Kõpu Rattamaraton, kus tuleb 14,5 km pikkust ringi läbida kolm korda. Üldvõitja selgub kahe võistluse aegade kokkuliitmisel.
Lisaks sellele jagatakse ohtralt üllatusauhindu – mõlemal päeval finišeerunute vahel loositakse välja Filter Sarjadest järele jäänud auhinnalaud. Muuhulgas läheb loosi ka väärtuslik Polari pulsimõõtja.

 
Kert Martma ja Liisi Alamaa võitsid kolmandat aastat järjest Filter Temposarja

Filter Temposarja 12. hooaja üldvõidu pälvis Kert Martma (CFC Spordiklubi), kellele see oli kolmandaks järjestikuseks esikohaks. Varem on sarnase saavutusega hakkama saanud Ivo Suur, kes oli hooaja kokkuvõttes parim aastatel 2014-2016.
Martma võitis küll ühe etapi – ta oli koos Kristo Prangeliga parim Kiilis peetud paarissõidus –, kuid kogenud ratturile tõi edu stabiilsus. Martma jõudis kõikidel etappidel esiviisikusse. 1733 punkti kogunud Martmale järgnesid Harri Sokk (1620) ja Emeri Lepp (1607).
Naistest saavutas veenva ülekaaluga üldvõidu Liisi Alamaa (Rist) (1877), teine-kolmas olid vastavalt Kelly Kalm (1693) ja Krista Karing (1628). Sarnaselt Martmaga on ka Alamaa olnud parim kolm aastat järjest. Alamaa tee üldvõiduni oli aga erinev. Ta ei osalenud kahel etapil, kuid tuli igal osavõistlusel esikolmikusse ja võitis kolm etappi.
Filter Tempojooksude arvestuses saavutas kolmandat aastat järjest üldvõidu 2000 punkti kogunud Bert Tippi, esikolmikusse jõudsid veel Janar Juhkov (1836) ja Janar Novitski (1632). Naistest olid kolm paremat Klarika Kuusk (2000), Hanna-Lisa Värk (1877) ja Grete Maria Savitsch (1690). Tippi ja Kuusk osalesid viiel etapil ning võitsid need kõik! Tulemusi saate vaadata siit.
Filter-sarjade koondautasustamine toimub 13. septembril Tallinna vanalinnas asuvas Venus Clubis.

 
Filter Maanteekarikasarja üldvõit läks esmakordselt välismaale

Filter Maanteekarikasarja 11. hooaja kokkuvõttes pälvis 3022 punktiga esikoha soomlane Aimo Pyykkönen (Continental-Focus). See on esimest korda, kui üldarvestuses pälvis võidu välismaalane. Põhjanaabritele kindlustas kaksikvõidu Johan Nordlund (2984), kolmandaks tuli kahe eelmise hooaja üldvõitja Gert Jõeäär (CFC Spordiklubi). Kahe eelmise hooaja üldvõitja kogus 2944 punkti nagu ka neljandaks jäänud Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi).
Pyykkönenile tõi edu stabiilsus - etapivõiduni ta ei jõudnud, kuid mees tegi kaasa kõikidel etappidel. Parimaks saavutuseks jäi kolmas koht Filter Kuusalu Rattarallil. Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile tõi välja huvitava fakti - ükski tänavune etapivõitja ei jõudnud hooaja kokkuvõttes 50 parema hulka.
"Selle põhjuseks on asjaolu, et Eesti tippratturid osalevad kodus viibides meelsasti Filter Maanteekarikasarja etappidel ja korraldajatele annab see kindlust, et organiseerimistöö on heal tasemel. Kuna profiratturid käivad Eestis pisteliselt, siis hooaja kokkuvõttes nad kõrgetele kohtadele ei jõua. Eesti suurima maanteeratturitele mõeldud sarja korraldajana loodan, et järgmisel aastal tippmeeste osakaal kasvab."
Naistest oli 2626 punktiga parim Kelly Kalm (CFC Spordiklubi). Esikolmikusse jõudsid veel Kate Macleod (1152) ja Mathilde Manuela Nigul (802). Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter-sarjade koondautasustamine toimub 13. septembril Tallinna vanalinnas asuvas Venus Clubis.

 
Filter Mulgi Rattaralli võitis Joosep Sankmann

Filter Maanteekarikasarja hooaja finaaletapi, Mulgi 9. Rattaralli võitis Joosep Sankmann (Cycling Tartu), kes läbis 117 km pikkuse distantsi ajaga 2:40.33. See teeb keskmiseks kiiruseks 43,72 km/h.
Esmakordselt Filter Maanteekarikasarjas triumfeerinud Sankmann edestas sekundiga Peeter Tarvist ja 21 sekundiga tiimikaaslast Siim Kiskoneni. 44,8 km lühikesel distantsil saavutas esikoha Martin Parv ajaga 1:03.58. Teine oli Hannes Külv ja kolmas Jaak Karjane. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter-sarjade koondautasustamine toimub 13. septembril Tallinna vanalinnas asuvas Venus Clubis.

 
Emeri Lepp võitis Filter Temposarja finaaletapi

Iklas ja Ainažis peetud Filter Temposarja finaaletapi võitis Emeri Lepp, kes läbis 25 km pikkuse distantsi ajaga 32.50, mis teeb keskmiseks kiiruseks 45,7 km/h. Kolm sekundit kaotas Filter Temposarja kahe viimase hooaja üldvõitja Kert Martma (CFC Spordiklubi) ja 22 sekundit lätlane Vitālijs Korņilovs.
Parimaks naiseks kerkis valitsev Eesti meister Liisi Rist (Pyssid), kes sai kokkuvõttes 54. koha ajaga 37.03 (keskmine kiirus 40,5 km/h). Esikolmikusse jõudsid veel Daniela Leitāne (Dobele Sporta Skola) ja Johanna Maria Kuusemets.
9 km pikkust maastikurattadistantsi valitsesid lätlased - poodiumile pääsesid Reinis Fišers, Ivo Levans ja Artjoms Sergijevičs.
Rattavõistlustele järgnenud 5 km jooksudistantsil näitas kiireimat aega Kaspar Lepp (18.04), 11 sekundit jäi maha Mārtiņš Alksnis ja 1.14 kaotas Marek Tõnismäe. Naistest pälvis esikoha Hanna-Liisa Värik (21.35). Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarjale tõmmatakse joon alla 31. augustil peetava Mulgi 9. Rattaralliga.

 
Sprinter Martin Laas võitis mäefinišiga Filter Suure-Munamäe Rattaralli

Filter Maanteekarikasarja eelviimase etapi, Haanjas peetud Suure-Munamäe 3. Rattaralli võitis Martin Laas ajaga 2:52.16, mis teeb keskmiseks kiiruseks 44,519 km/h. USA-s registreeritud klubi Team Illuminate'i esisprinter edestas 83,3 km põhisõidu mäefinišis kuue sekundiga mullust võitjat Gert Jõeäärt (CFC Spordiklubi), Peeter Tarvist ja lätlast Kristers Ansonsit.
Parimaks naiseks kerkis kokkuvõttes 72. koha pälvinud Janelle Uibokand, järgnesid Kelly Kalm (CFC Spordiklubi) ja Kate Macleod. 42,4 km lühikesel sõidul oli kiireim Timmo Jeret, 37 sekundit kaotas Martin Parv ja 2.36 jäi maha lätlane Maris Kalejs. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarja kokkuvõttes jätkab liidrina tänase etapi vahele jätnud Norman Vahtra. 2532 punkti kogunud Cycling Tartu rattur edestab Continental-Focuse klubis sõitvaid soomlasi Aimo Pyykköneni (2527) ja Johan Nordlundi (2486). Naistest juhib Kelly Kalm (2202), esikolmikusse mahuvad veel Kate Macleod (1152) ja Mathilde Manuela Nigul (802).
Filter Maanteekarikasarja 11. hooajale pannakse punkt 31. augustil Viljandis peetava Mulgi 9. Rattaralliga.

 
Peetri Jooksu võit läks Keeniasse

Neljandat korda toimunud Peetri Jooksu võit läks esmakordselt piiri taha. Rae vallas Peetri aleviku teedel peetud 10 km jooksuvõistluse läbis Keenia sportlane Ibrahim Mukunga ajaga 30.43. Mullune võitja Mark Abner (CFC Spordiklubi) kaotas 27 sekundit ja kolmas Jaanus Kallaste (Otepää Rattaklubi) 1.20.
Naistest oli kiireim Jekaterina Patjuk (TÜASK) ajaga 35.27, esikolmikusse jõudsid veel Olga Kletsun (38.39; Oslo&O) ja Katrin Zaitseva (39.11;, Triatloniklubi 21CC). Kõiki tulemusi saate vaadata siit.

 
Peetri Jooks muudab liikluskorraldust

Laupäeval Peetri alevikus toimuv Peetri Jooks muudab piirkonna liikluskorraldust. Täies ulatuses on liiklusele suletud Pargi tee ja Küti tee paarisajameetrine lõik kuni Pargi teeni. Lisaks  ei pääse alates hommikust sõidukid Peetri Kooli esisele alale.
Kuigi Peetri Jooksu ajal suunatakse jooksjad Vana-Tartu maanteel kergliiklusteele, võib esineda lühiajalisi liiklusseisakuid. Korraldajad paluvad järgida liikluskorraldajate juhiseid.
Bussiliin nr 121 suunatakse ümbersõidule mööda Mõigu ja Peetri teed. Peatuste Peetri kool ja Uusmaa asukohad on muudetud ning tähistatud ajutiste liiklusmärkidega. Korraldajad soovitavad auto parkida Peetri Selveri juurde. Eelmisel aastal sai kasutada lähedal asuvat muruplatsi, kuid praegu käib seal Peetri Keskuse ehitus.
Tänalõunase seisuga oli Peetri Jooksu erinevatele distantsidele end kirja pannud üle 1800 osaleja. Valida saab 10 km pikkuse põhidistantsi, 5 km Apollo Kino heategevusjooksu, lapsevankrijooksu ning 5 km noorte- ja 250 m lastejooksu vahel. Kirja saab end panna ka kohapeal.
Jooksjad saavad stardimaterjalid kätte täna ajavahemikul kl 16-19 Møller Auto Peetri esindusest (Tartu mnt 165) või laupäeval alates kella 12-st võistluskeskusest.

 
Filter Temposarjas saab osaleda ka väikelapsega

Filter Temposari ei ole mõeldud ainult endast viimaseid ihumahlu välja pigistavatele rattaspordihulludele. Seda, et starti võib tulla ka väikese lapsega, tõestas Kiilis toimunud paarissõidus Elmo Jõeleht. Mees läbis 25 km pikkuse distantsi koos kaheaastase poja Jakobiga, kes oma toolis istudes mugavalt sõitu nautis.
"Kunagi sai palju võistelda. Nüüd ei ole nii suurt soovi tulemuse peale sõita, kuid meeldivast tegevusest ei taha loobuda ka," räägib Jõeleht. "Olen koos pojaga niisama sõitmas käinud ja otsustasin sama asja ka võistlusel proovida."
Jõeleht läbis distantsi ajaga 57.54,9, mis teeb keskmiseks kiiruseks 25,9 km/h. "Valisin sellise tempo, et saaksin Jakobiga juttu ajada ja et talle higi pähe ei tilguks. Väga meeldiv kogemus oli, inimesed ka lehvitasid raja ääres," ütleb Jõeleht. "Järgmisel aastal on ka plaanis osaleda. Kuni 30 km pikkused distantsid on täiesti sobilikud."
Filter Temposarja finaaletapp toimub 25. augustil Iklas, kus on kavas 25 km eraldistart ja ja 5 km jooksuvõistlus. Rattavõistluse kokkuvõttes on liider Artjom Mirzojev (CFC Spordiklubi) ja jooksus Bert Tippi (CFC Spordiklubi).

 
Gert Kivistik ja Artjom Mirzojev võitsid rajarekordiga Filter Kiili paarissõidu

Filter Temposarja 6. etapil, Kiilis toimunud paarissõidus näitasid kiireimat aega Gert Kivistik (Hawaii Express) ja Artjom Mirzojev (CFC Spordiklubi). Nimetatud tandem läbis 25 km pikkuse distantsi rajarekordit tähistava ajaga 31.54. Senine tippmark 31.56 kuulus eelmisest aastast Oskar Maidrele ja Arthur Kooserile. Kiilis peetud Filter Temposarja 3. etapil olid parimad Kert Martma-Kristo Prangel ajaga 32.20.
Täna saavutasid teise koha Kert Martma-Oskar Maidre (CFC Spordiklubi) ajaga 32.00 ja kolmandaks tuli üksinda sõitnud Harri Sokk (32.50). Parimaks naiseks tõusis üldarvestuses 24. koha saanud Karmen Reinpõld (35.36). Filter Temposarja kokkuvõttes kindlustas liidrikohta Mirzojev, kellele järgnevad Martma ja Sokk.
Rattasõidule järgnenud 5 km eraldistardist jooksudistantsil pälvis võidu Janar Juhkov (Treeningpartner) ajaga 16.12. Talle järgnesid Raivo Pärnpuu (17.36) ja Janar Novitski (18.19). Kiireim naine oli üheksanda koha teeninud Klarika Kuusk (19.33). Tulemusi saate vaadata siit.
Filter Temposarja finaaletapp toimub 25. augustil Iklas.

 
Peetri Jooks pakub sobivaid väljakutseid igaühele

10. augustil toimuv Peetri Jooks pakub ka tänavu mitmekesist programmi, kust leiab sobiva distantsi iga spordisõber. Eliitjooksjatele ja tõsisematele harrastajatele on mõeldud Laduks 10 km pikkune distants, kus moodustatakse vastavalt jooksjate võimetele stardigrupid.
Pisut vähem treeninud saavad mõnusa koormuse kätte 5 km Apollo Kino heategevusjooksult, mille raames kogutakse raha iseseisvalt kõndima õppiva Kevini raviks. Rae vald ja Peetri aleviku piirkond on tuntud noorte perede poolest ning neile mõeldes on kavas ajavõtuta lapsevankrijooks. Igast distantsist võivad osa võtta ka kepikõndijad. 5 km noortejooks on mõeldud lastele sünniaastaga 2002-2009.
Finišeerujad saavad kingitusi Peetri Jooksu koostööpartneritelt ja lisaks pakub Felixi rändrestoran lõpetajatele tasuta suppi. Eelmisel aastal võidutsesid Eesti ühe osavõturohkema jooksuürituse 10 km distantsil rajarekordi 30.50 püstitanud Mark Abner ja naistest on kolm korda järjest parim olnud Liina Tšernov.
Nimelise numbri saavad osalejad, kes on registreerunud enne 31. juulit. Internetis kirjapanek lõpeb 8. augusti südaööl.

 


Leht 1 / 49