Uudised
Filter Kiili paarissõidu võitsid Sander Kempi ja Kert Martma

Filter Temposõidu Karikasarja 2. etapi, Kiilis peetud paarissõidu võitsid Sander Kempi ja Kert Martma (mõl. CFC Spordiklubi-Arctic Sport Club), kes katsid 25 km pikkuse distantsi vastavalt 32.49,8 ja 32.50,5-ga. Kolmandaks tuli raja üksinda läbinud sarja valitsev võitja Ivo Suur ajaga 33.46,8.
Kiireimaks naiseks kerkis Belgia amatöörklubi Isorex Ladies Cycling Team koosseisu kuuluv Kelly Kalm (36.46,9). Talle järgnesid Liisi Rist (36.51,0) ja Sirlet Viilas (38.28,3). Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Sarja üldliidrina jätkab Martma, kes on kogunud 729 punkti. Ta edestab Kempit 20 silmaga.
Pärast rattavõistlust toimunud 5 km jooksul pälvis esikoha Janar Juhkov ajaga 17.42,9. Teine oli Tauno Hang (18.22,4) ja kolmas Martin Sagaja 18.54,6). Edukaim naine oli üldarvestuses üheksanda aja saanud Klarika Kuusk (20.21,6).
Paarissõidus sai aja kirja ligi 300 ratturit, jooksudistantsil pani end proovile 27 inimest. Filter Temposõidu Karikasarja 3. etapp toimub 31. mail, kui Pirital on kavas 10 km pikkune eraldistart.

 
Priit Pullerits paneb end proovile uues ametis

Pühapäeval toimuval Filter Maanteekarikasarja 2. etapil, Elva 32. Rattapäeval paneb end uues rollis proovile staarajakirjanik Priit Pullerits. Postimehe veergudel sportlaste suhtes kriitilisi, mõnede meelest liigselt enda arvamust peale suruvaid artikleid kirjutanud Pullerits tegutseb suurte traditsioonidega rahvaspordiüritusel tervisesõidu rühmajuhina.
Tegemist on algajatele mõeldud grupiga, mis on mõeldud eelkõige neile ratturitele, kelle treenitus pole kõige parem või kes teevad alaga tutvust ja pelgavad seetõttu suures grupis sõita. Rühmajuht Pullerits koordineerib seltskonna tööd, juhendab algajaid rattureid ja hoiab tempot jõukohasena. Tervisesõidule on oodatud ka mägiratast omavad rattasõbrad.
Tänavu on iga Filter Maanteekarikasarja etapi tervisesõidul rühmajuhiks avalikusele tuntud inimene. Kuusalus peetud avavõistlusel tegutses selles rollis tuntud telenägu ja Filter Maanteekarikasarja patroon Hannes Hermaküla.
Filter Elva Rattapäeval saab valida 87 ja 44 km pikkuste etappide vahel. Stardi- ja finišilinnak on viidud linna teise serva Saint-Gobain Sekurit hoone juurde aadressil Kirde 2. Muudatus tehti turvalisuse huvides, sest senimaani oli kilomeeter enne finišit raudteeülesõit.
Eelmisel aastal võitis Filter Elva Rattapäeva Norman Vahtra (Rein Taaramäe Rattaklubi). Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb täna südaööl.

 
Filter Kuusalu Rattaralli võit läks Läti profiklubisse

Teist aastat järjest läks Filter Maanteekarikasarja avaetapi, Kuusalu Rattaralli võit piiri taha. Kui mullu võidutses soomlane Jesse Kaislavuo, siis seekord oli kiireim Läti profiklubi Rietumu Banka-Rigat esindav Maris Bogdanovics.
Bogdanovics edestas 83 km pikkuse sõidu grupifinišis Karl-Arnold Vendelini ja Vahur Valvast. 41,5 km naiste sõidul pälvis esikoha Mathilde Nigul, kellele järgnes sama aja saanud Kristin Rõžko ja sekundiga kaotanud Liisi Rist. Lühikesel distantsil moodustasid meeste esikolmiku Siim Häelm, Anrijs Pumpišs ja Feliks Gornischeff.
Kõikide distantside peale kokku lõpetas Filter Kuusalu Rattaralli üle 400 rattasõbra. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarja 2. etapp toimub 21. mail, kui on kavas Elva 32. Rattapäev.

 
Filter Kuusalu Rattarallil juhendab tervisesportlasi Hannes Hermaküla

Laupäeval toimuva Filter Maanteekarikasarja avaetapi, Kuusalu 24. Rattaralli tervisesõidu rühmajuhiks on sarja patroon ja tuntud telenägu Hannes Hermaküla. 42 km pikkuse tervisesõidu start antakse kell 12.22.
Tegemist on algajatele mõeldud grupiga, mis on mõeldud eelkõige neile ratturitele, kelle treenitus pole kõige parem või kes teevad alaga tutvust ja pelgavad seetõttu suures grupis sõita. Rühmajuht koordineerib seltskonna tööd, juhendab algajaid rattureid ja hoiab tempot jõukohasena. Tervisesõidule on oodatud ka mägiratast omavad rattasõbrad.
Filter Maanteekarikasarja selle hooaja avaetappide tervisesõitudel on rühmajuhtideks tuntud inimesed. 21. mail toimuval Elva 32. Rattapäeval astub uues rollis üles Postimehe ajakirjanik Priit Pullerits.
Filter Kuusalu Rattarallile on end tuntumatest ratturitest kirja pannud neli eelmist hooaega Cofidise profiklubisse kuulunud Gert Jõeäär, kes nüüd CFC-d esindab. Külalisvõistlejaid tuleb Soomest, Lätist ja Venemaalt.

 
Filter Temposõidu Karikasarja võistlusmaterjale saab kätte Aerobike Rattatöökojas

Huvilised, kellel on soov saada varakult kätte selle hooaja Filter Temposõidu Karikasarja võistlusmaterjale, on oodatud teisipäeval ajavahemikus kell 17-19 Nõmme keskuses aadressil Pärnu mnt 328 asuvasse Aerobike Rattatöökotta.
Ühtlasi on see hea võimalus anda oma rattale viimane lihv võistluseks – soovi korral viskab mehhaanik sõiduvahendile pilgu peale.
Filter Temposõidu Karikasarja avaetapp peetakse 3. mail Jüris, kavas  on 15 km eraldistart ja võistlusprogrammi uuendusena saavad huvilised end pärast seda proovile panna 5 km jooksudistantsil. Stardi- ja finišilinnak asub Võsukese lasteaia juures ja võistlusmaterjale saab kätte ka kohapeal. Tänahommikuse seisuga oli end kirja pannud ligi 200 osalejat, teiste seas on stardis tuntud muusik Tanel Padar.

 
Pühapäeval lõppeb Filter-sarjade soodne eelregistreerimine terveks hooajaks

Veel kolmpäeva saab end terveks hooajaks soodushinnaga kirja panna Filter Temposõidu Karikasarja ja Filter Maanteekarikasarja. 30. aprilli südaööni kehtib Filter Temposõidu Karikasarjas 35-protsendiline ja Filter Maanteekarikasarjas 50-protsendiline allahindlus.
Filter Temposõidu Karikasarja avaetapp toimub 3. mail Jüris, kus on kavas 15 km eraldistart. Kokku on kavas kuus etappi ja finaalvõistlus. Samuti kuuest etapist ja finaalvõistlusest koosnev Filter Maanteekarikasari saab avalöögi 6. mail, kui peetakse Kuusalu 24. Rattaralli.
"Varajane eelregistreerimine ei too ainult hinnasäästu, vaid annab lisamotivatsiooni terve suve vältel trenni teha ja end vormis hoida," lausus Filter-sarjade peakorraldaja Mihkel Reile.
Need rattasõbrad, kes on end kirja pannud 2. septembril peetavaks Fakto Auto Tallinna Rahvasõiduks, saavad tasuta osaleda ühistreeningutel, mis algavad neljapäeva õhtuti Peetri Kooli eest.

 
Hansaviimistluse Fosforiidi sõidu kiireim oli Tarmo Neemela

EventRent Elamussõitude Sarja avaetapi, Hansaviimistluse Fosforiidi sõidu võitis mägiratturite arvestuses Tarmo Neemela ajaga 41.30. Talle järgnesid Indrek Epner (41.58) ja Kristo Sepp (42.34).
Fatbike'i kasutajate konkurentsis oli kiireim Margus Malva (41.34), kes edestas Tiimo Tõnissoni (42.20) ja Martti Jalastot (43.33). Cyclocrossi ratturite arvestuses pälvis esikoha Maario Silm (43.13). Enduro formaadis sõit toimus Maardu ja Jõelähtme ümbruses ning koosnes neljast kiiruskatsest, mille aegade liitmisel selgus paremusjärjestus. Tulemusi saate vaadata siit: http://www.racetecresults.com/Results.aspx?CId=16573&RId=3059
EventRent Elamussõitude Sarja 2. etapp, Polari Maa-alune sõit toimub 8. juulil Astangul.

 
Hansaviimistluse Fosforiidi sõit viib Maardu lõunakarjääri ja liivaladestuväljakule

Laupäeval Maardus ja Jõelähtmel toimuv EventRent Elamussõitude Sarja avaetapp, Hansaviimistluse Fosforiidi sõit pakub osalejatele nelja eripalgelist kiiruskatset.
2,5 km pikkune esimene kiiruskatse algab Maardu lõunakarjääris tõsisemat sorti tõusuga, millele järgnevad vaheldusrikkad metsateed. Rada võib pidada keskmisest tehnilisemaks.
Teine kiiruskatse, millel on pikkust kaks kilomeetrit, toimub Muuga sadama lähedal Maardu Keemiakombinaadi liivaladestuväljaku ümbruses. Tegemist on vunkimiskatsega liiva- ja kruusateedel, mille pinnas võib kohati olla pehme.
Kolmas kiiruskatse on pikim (4,5 km) ja viib ratturid Jägala jõe kallastele ning koosneb sisuliselt kahest osast. Alguses tuleb sõita metsavahel, seejärel ootab lai põldudevaheline kruusatee, mis kulgeb pisut ülesmäge.
Hansaviimistluse Fosforiidi sõidu peakorraldaja Mihkel Reile peab ise huvitaivamaks kiiruskatseks neljandat (3,5 km), mille rada on maha märgitud Rebala ja Võerdla küla vahele jäävale endisele fosforiidialale. On tehnilisemaid ja kiiremaid lõike ning üles-alla sõitmist. Kiiruskatsete kogupikkuseks on 12,5 km, koos korraldaja poolt paika pandud ülesõitudega tuleb läbida 47 km.
Kui eelmisel aastal toimusid EventRent Elamussõitude Sarjas mägiratturitele ja fatbike'i omanikele eraldi stardid, siis tänavu lähevad kõik koos rajale. Sarja kokkuvõttes peetakse aga mägiratturitele, fatbike'i ja cyclo-crossi ratturitele eraldi arvestust.
Eesti ainus MTB enduro sõit algab ja lõppeb Kallavere asumis. Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb täna südaööl.

 
Aktiivne Filter-sarjades osalemine viib hooaja lõpus spaapuhkusele!

Filter Maanteekarikasari ja Filter Temposõidu Karikasari hakkavad püsiosalejatele jagama „Kullapajast“ auhindu. Tegemist on kahe sarja ühise auhinnaprogrammiga, mille raames autasustatakse võistlejaid, kes on finišeerunud kõigil meelepärase sarja etappidel – ei loe sportlik tulemus, vaid aktiivne osalemine. Kui osaleja sõidab kõikidel Filter Temposõidu Karikasarja või Filter Maanteekarikasarja etappidel, saab ta loosirattasse ühe sedeli. Mõlema sarja täisprogrammi kaasa teinud ratturid saavad aga suisa kaks auhinda.
Distantsi läbimisena lähevad arvesse vaid korrektselt finišeeritud ja finišiprotokollis tulemusega fikseeritud osalemised. Registreeritud, kuid katkestatud või starti tulemata jäetud etapid arvesse ei lähe.
Auhinna saavad kõik, ent auhinna suurus sõltub loosiõnnest. Eksklusiivseimaks auhinnaks on spaapaketid kahele Saaremaa Grand Rose Spa hotellilt. Lisaks on loosirattas tasuta parkimispaketid EuroParki väliparklatesse, Saaremaa ettevõtjate kinkekorvid ning Rannarootsi, Silmatera Optika, Põltsamaa, Eckerö Line'i ja Škoda auhinnad.
„Kullapaja“ auhinnaprogrammi autasustamine toimub sarja koondarvestuse auhinnatseremoonia raames. Autasustamisel osalemine on auhinna saamiseks kohustuslik. Juhul, kui võistlejal autasustamisel osaleda pole võimalik, võib auhinda vastu võtma tulla tema treener või esindaja, ent hilisemat auhindade väljastamist ei toimu.

 
Hansaviimistluse Fosforiidi sõit viib osalejad salapärastesse kohtadesse

Vähem kui kuu aja pärast saab alguse EventRent Elamussõitude Sarja teine hooaeg. Esimene etapp, mis kannab intrigeerivat nime Hansaviimistluse Fosforiidi sõit, toimub 22. aprillil Maardus ja Jõelähtme vallas endistel fosforiidialadel.
Tegemist on Eesti ainsa MTB enduro sõiduga. Umbes 50 km pikkune distants, mis algab ja lõppeb Kallavere asumis, on jagatud neljaks eripalgeliseks kiiruskatseks. Osalejad satuvad kohtadesse, kuhu igapäevaselt asja pole: Rebala muinasala, endine Maardu Keemiakombinaat, kunagised fosforiidikarjäärid jms.
Eelmisel aastal koos oma poja Alari-Frediga kõikidel EventRent Elamussõitude Sarja etappidel osalenud Margus Liik on ilmselt Hansaviimistluse Fosforiidi sõidul kohal. "Maardu on minu kodukant. Kuigi ma ei tea, mida rada endast täpselt kujutab, usun siiski, et tuleb midagi huvitavat," lausus Margus Liik, kellel on pojaga kahepeale kokku kuus jalgratast.
Rada pole aga terves ulatuses võistlus - võistlejatele antakse stardis kätte kaardid, kus on ette antud liikumismarsruut ja tähistatud kiiruskatsete asupaigad. Võistlejad liiguvad rahulikult enda poolt valitud tempos kiiruskatseteni, kus võetakse aega ning mille läbimise aegade summeerimise teel selgitatakse paremusjärjestus. Ajavõtt algab, kui rattur ületab endale meelepärasel ajal kiiruskatse algusjoone ning lõppeb, kui rattur ületab kiiruskatse lõpujoone. Eraldi paremusjärjestus tehakse mägiratturitele, cyclocrossi ratturitele ja fatbike'i omanikele.
"EventRent Elamussõitude Sarja eelis on minu jaoks kindlasti see, et enamik etappe toimub Tallinna lähedal. Etapid pole väga pikad ja toimuvad erinevates kohtades. Erinevad tingimused, erinevad võimalused, erinevad kogemused... Samuti pole ühtegi etappi, mis käiks üle jõu nii tehnilises kui ka füüsilises mõttes. Etapi lõppedes võib öelda, et üks päev saadetud mööda looduses ja mõnusa tujuga."
Need ratturid, kes ei soovi aja peale sõita ja soovivad ümbruskonnast rohkem teada saada, on oodatud osalema samal ajal toimuval giidiga elamussõidul. See kujutab endast umbes poolteist tundi vältavat rattamatka/ekskursiooni endistel fosforiidialadel, kus ajaloohuvilisest giid Mihkel Reile räägib ja tutvustab inimestele põnevaid paiku ning nende ajalugu.
Soodushinnaga eelregistreerumine terveks EventRent Elamussõitude Sarjaks lõppeb 19. aprillil.


EVENTRENT ELAMUSSÕITUDE SARI 2017

22. aprill – Hansaviimistluse Fosforiidi sõit, Jõelähtme vald (Jõelähtme)
8. juuli – Polar maa-alune sõit, Tallinn (Astangu)
5. august – Saare Tehismaastiku sõit, Vasalemma vald (Rummu)
2. september – Fakto Auto Tallinna Rahvasõit, Rae vald (Peetri)
7. oktoober – öösõit, Hiiumaa (Kõpu)
FINAAL 8. oktoober – Emmaste Rattamaraton, Hiiumaa (Emmaste)

 
Filter Maanteekarikasari vahetab välja enamiku võistlusradasid

Kuigi üheksandat hooaega alustava Filter Maanteekarikasarja etappide toimumiskohad on jäänud samaks, ootab koguni neljal osavõistlusel rattasõpru uus rada.
6. mail peetaval avaetapil, Kuusalu 24. Rattarallil on osalejad oodatud kogunema Kolga mõisa juurde. Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile sõnul kattub uus trass senisega vähesel määral. „Ümbruskonnas on kitsad ja põnevad teed ning silmailu pakkuv maastik. Finiš on ülesmäge, mis teeb lõpuheitluse väiksema kiiruse tõttu ohutumaks,“ räägib Reile.
21. mail toimuva Elva 32. Rattapäeva stardi- ja finišilinnak on viidud linna teise serva Saint-Gobain Sekurit hoone juurde. „Ka selle muudatuse tegime turvalisuse huvides, sest senimaani oli kilomeeter enne finišit raudteeülesõit,“ selgitab Reile. „Käesoleva hooaja märksõnaks saab olema ohutus. Eelistame etappidel väiksema liikluskoormusega teid, kus on vähem ringteid ja ohutussaari, ning aeglasemaid ülesmäge finišeid.“
Suurema uuenduskuuri läbib ka Pandivere 27. Rattaralli. Kuigi võistluskeskus nihkub varasema asupaigaga võrreldes vaid paarsada meetrit, ei kattu uus rada absoluutselt senise trassiga. Kaob varasemalt ebamugavust tekitanud kitsas finišikoridor ning kasutusse tulevad turvalisemad väga väikese liiklusega teed.
Võru 12. Rattarallil jääb stardi- ja finišilinnak samasse kohta, kuid muutub võistlustrass. Muudatusi ei tehta Mulgi 7. Rattaralli ja Haapsalu 17. Rattaralli raja osas.

 


FILTER MAANTEEKARIKASARI 2017

6. mai – Kuusalu 24. Rattaralli
21. mai – Elva 32. Rattapäev
4. juuni – Mulgi 7. Rattaralli
17. juuni – Haapsalu 17. Rattaralli
30. juuli – Pandivere 27. Rattaralli
19. august – Võru 12. Rattaralli
2. september – Fakto Auto Tallinna 7. Rahvasõit

 
Tiimo Tõnisson: fatbike'iga sõites valdab mind tunne, nagu oleks käes teine lapsepõlv

EventRent Elamussõitude Sarja avahooajal fatbike'ide arvestuses ülekaaluka esikoha pälvinud Tiimo Tõnissonile meeldib "paksrattaga" sõita eelkõige seetõttu, et sellega pääseb kõikvõimalikesse võimatutesse kohtadesse. "Sellega sõites on pidev naeratus suul ning mind valdab tunne, nagu oleks käes teine lapsepõlv," räägib Tõnisson.


Kas seadsite enne hooaja algust eesmärgiks EventRent Elamussõitude Sarja fatbike'i arvestuse üldvõidu?
Enne hooaja algust ei seadnud endale sellist eesmärki. Tundus, et tegemist on uue ja huvitava sarjaga ning tahtsin võimalikult paljudest sõitudest osa võtta. Talvel, kui toimus esimene etapp, ei olnud Eestis varem fatbike’ide võistlusi olnud.

Teie üleolek oli fatbike'ide arvestuses ülivõimas: pälvisite viis etapivõitu ja kaks teist kohta, ühe sõidu katkestasite. Palun analüüsige, mis oli Teie edu taga?
Sellele küsimusele on raske vastata. Arvan, et olen tehniliselt tugev sõitja.

Milline seik Teile lõppenud hooajast enim mällu sööbis ja milline etapp kõige rohkem meeldis?
Kõige rohkem meeldis mulle Rummu etapp, kus oli palju tehnilist osa metsas. Samas meeldis ka Hiiumaa, mis oli oma formaadilt väga kihvt, seal sai pundis rahulikult matkata ning vahepeal olid erineva raskusastmega etapid.

Mis on Teie põhitöökoht ja kui tõsiselt rattasporti võtate?
Tegelen igapäevaselt puitpõrandate paigaldamisega. Rattaspordiga tegelen pärast väikest pausi juba 17 aastat. Minu tavaline aastane kilometraaž jääb umbes 8000 km ringi, enamus sellest MTB ja fatbike’iga.

On Teil korraldajatele ettepanekuid, et milliseid uusi etappe võiks EventRent Elamussõitude Sarja kalendrisse lisada?
Täiesti avastamata piirkond on Männiku raba ja karjääride ümbrus, kus saaks ära kasutada juba olemasolevaid tsiklite krossiradu.

Uus hooaeg on kohe algamas. Kui hästi olete valmistunud ja mis on tänavused eesmärgid?
Iga-aastaselt sean endale aastas ühe suurema suvise eesmärgi, milleks on erinevad Euroopa raskemad MTB või fatbike’i sõidud. Lisaks üritan võimaluse korral osaleda võimalikult paljudel Aerobike’i, Estonian Cup’i ja Rattamaratonide sarja võistlustel. Lemmikuteks on Saku 100 ja Haanja 100. Sel aastal olen lisaks rattasõidule kasutanud ära häid jääolusid ja palju uisutanud.

Mis rattamargiga sõidate ning miks ja millal just selle endale ostsite?
Hetkel on mul Canyon Dude CF 4,8’’ rehvidega. Esimese fatbike’i ostsin rohkem kui kaks aastat tagasi. Mulle meeldib, et sellega saab sõita kõikvõimalikes võimatutes kohtades. Sellega sõites on pidev naeratus suul ning mind valdab tunne, nagu oleks käes teine lapsepõlv.

Mis rattad Teil veel on ja kuidas trenni teete?
Lisaks fatbike’ile ripub koridori seinal MTB Grand Canyon CF SLX 29’’, MNT Ridley ja talveratas Scott, viimase koha on fatbike praktiliselt üle võtnud. Treenin üsna ebaregulaarselt vastavalt töögraafiku võimalustele. Tavaliselt käin üksi sõitmas, aga vahest osalen ka ühissõitudel. Sel aastal plaanin osa võtta ka Hawaii Expressi korraldatavast Estonian Cupi kevadlaagrist, kus läbitakse kõik etapid ühe nädala jooksul.

 


Leht 10 / 48