Uudised
Vahur Valvas võitis Filter Pandivere Rattaralli, Kristo Prangel tõusis üldliidriks

Filter Maanteekarikasarja 5. etapi, Pandivere 27. Rattaralli võitis Vahur Valvas, kes läbis 94 km pikkuse põhidistantsi ajaga 2:08.19. See teeb keskmiseks kiiruseks 43,954 km/h. Teisena ületas finišijoone sama aja saanud Kristo Enn Vaga ja kolmandaks tuli kaks sekundit kaotanud Mart Ojavee (Redbike Team).
Filter Pandivere Rattarallil ei startinud enne võistlust kokkuvõttes esikohta hoidnud Tair Stalberg (Sportland Bottecchia Team). Uueks üldliidriks tõusis Kristo Prangel (CFC Spordiklubi), kes oli tabeli ülemisel real ka pärast 2. ja 3. etappi.
46 km naiste sõidul oli kiireim ülivõimsalt Filter Maanteekarikasarja juhtiv Mathilde Nigul ajaga 1:17.29 (keskmine kiirus 35,621 km/h). Sekundiga jäi maha Mae Lang ja kuue sekundiga Kristin Rõzko. Filter Pandivere Rattaralli lõpetas 300 osavõtjat. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarja 6. etapp, Võru 17. Rattaralli toimub 19. augustil.

 
Meelis Rebane ja Margus Ruse võitsid Filter Kiili temposõidu

Filter Temposõidu Karikasarja 5. etapi, Kiilis peetud paarissõidu võitsid Meelis Rebane ja Margus Ruse, kes läbisid 25 km pikkuse distantsi ajaga 33.18. Neile järgnesid CFC Spordiklubi-Arctic Sport Clubi ratturid Egerd Enok ja Kert Martma ajaga 33.37,2. Paremuselt kolmandaks paariks tõusis Helgor Markov-Marko Albert ajaga 33.39,8. Kiireimaks naiseks tõusis koos Risto Reinpõldiga sõitnud ja üldarvestuses 13. koha saanud Liisi Rist.
Kokkuvõttes kindlustas liidrikohta Kert Martma, järgnevad Meelis Rebane ja Margus Ruse. Teist kohta hoidnud Sander Kempi täna ei startinud. Naistest suurendas edumaad Liisi Rist.
Eraldistardile järgnenud 5 km jooksuvõistlusel pälvis esikoha Bert Tippi (16.12,5), teine-kolmas olid vastavalt Janar Juhkov (17.07,5) ja Asko Kuusalu (17.26,2). Parimaks naiseks tõusis kokkuvõttes üheksanda koha saanud Isabel Agnes Lukk (19.30,5). Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Temposõidu Karikasarja 6. etapp toimub 9. augustil, kui Pirital on kavas 10 km individuaalne eraldistart.

 
Astangu Maaaluse Sõidu võitis Indrek Epner

EventRent Elamussõitude Sarja 2. etapi, Astangul peetud Polari Maaaluse Sõidu põhidistantsi võitis Indrek Epner. Rohkem kui neli minutit kaotas talle Tarmo Neemela, kellest omakorda jäi rohkem kui kahe minuti kaugusele Markus Vähi. Naiste arvestuses oli parim Liis Grünberg.
Fatbike'i arvestuses oli kiireim Tiimo Tõnisson, kellele järgnesid Margus Malva ja Mick Kenneth Krõm. Naistest oli parim Kadri Kangur. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Tegemist on teadaolevalt ainsa rattavõistlusega Eestis, kus osalejatel tuleb osa rajast läbida maa all. Nimelt jääb 6,7 km pikkusele ja endiste Astangu laskemoonaladude territooriumil kulgevale ringile kaks Peeter Suure merekindluse käiku.
EventRent Elamussõitude Sarja kokkuvõttes on mägiratturite arvestuses kaksikjuhtimine – Epner ja Neemela on kogunud võrdne arv punkte. Sarja kolmas etapp, Saare Tehismaastiku sõit toimub 5. augustil Rummu karjääri ümbruses.

 
Omanäoline Astangu rattasõit viib osalejad maa alla

EventRent Elamussõitude Sarja 2. etapp, 8. juulil toimuv Polari Maaalune Sõit on teadaolevalt ainus rattavõistlus Eestis, kus osalejatel tuleb osa rajast läbida maa all.
Nimelt jääb 6,7 km pikkusele ja endiste Astangu laskemoonaladude territooriumil kulgevale ringile kaks Peeter Suure merekindluse käiku, kuhu paigaldatakse võistluse ajaks rohkem kui sada LED-laternat. Mägiratta olümpiakrossi formaadis peetav võistlus kestab 90 minutit pluss üks ring.
„Mõlemad maaalused lõigud on umbes 200 meetrit pikad, kuid neist läbi sõites tundub vahemaa palju pikem olevat,“ kinnitas EventRent Elamussõitude Sarja peakorraldaja Mihkel Reile. „Tegemist on Peeter Suure käsul valdavalt Esimese maailmasõja ajal rajatud merekindluse laskemoonaladudega, mille nägemine on omaette elamus.“
Kui eelmisel aastal toimusid EventRent Elamussõitude Sarjas mägiratturitele ja fatbike'i omanikele eraldi stardid, siis tänavu lähevad kõik osalejad koos rajale. Sarja kokkuvõttes peetakse aga mägiratturitele, fatbike'i ja cyclo-crossi ratturitele eraldi arvestust.
Kes aga võistlemisest lugu ei pea, vaid soovivad piirkonna ajaloo keerdkäikudega tutvuda, saavad osaleda giidiga rattamatkal. Umbes poolteist tundi vältav matk viib osalejad muuhulgas Väike-Õismäele, Harku järve ümbrusesse ja teistesse põnevatesse kohtadesse.
Eelmisel aastal võitis maaaluse sõidu Dmitri Sõptšenko. Teise koha sai Raiko Kaldoja ja kolmas oli Juri Molev.

 
Kirill Tarassov võitis Filter Haapsalu Rattaralli

Filter Maanteekarikasarja 4. etapi, Haapsalu 17. Rattaralli võitis Kirill Tarassov, kes läbis 91 km pikkuse põhidistantsi ajaga 2:03.07. See teeb keskmiseks kiiruseks 44,348 km/h. Tarassov edestas vahetus võitluses Karl-Arnold Vendelini ja Gert Jõeäärt (CFC).
53 km naiste sõidul oli kiireim Mathilde Nigul ajaga 1:34.36 (keskmine kiirus 33,615 km/h). Talle järgnesid sama aja saanud Kristel Sandra Soonik ja Joanna Helmik.
Filter Maanteekarikasarja uueks üldliidriks tõusis Filter Haapsalu Rattarallil kuuenda koha saanud Tair Stalberg (Sportland Bottecchia Team) 2028 punktiga. Haapsalus kollases liidrisärgis startinud Kristo Prangel (CFC) on kogunud 2025 ja Tarmo Kopli (Hawaii Express) 1991 silma. Filter Haapsalu Rattarallil sai aja kirja 350 võistlejat. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarja 5. etapp, Pandivere 27. Rattaralli toimub 30. juulil.

 
Filter Haapsalu Rattaralli toob starti mitmeid tipprattureid

Laupäeval toimuv Filter Maanteekarikasarja 4. etapp, Haapsalu 17. Rattaralli tõotab tulla eriti põnev, sest starti on oodata mitmed tipprattureid. Tegemist on peaprooviga enne 25. juunil Lähtel peetavaid Eesti meistrivõistlusi. Tänalõunase seisuga oli end Filter Haapsalu Rattarallile kirja pannud üle 400 inimese. Külalisvõistlejaid on oodata Soomest, Lätist ja Venemaalt.
Haapsalu Rattaralli on Filter Maanteekarikasarjas ainulaadne, sest on ainsa võistlusena kuulunud kalendrisse kogu sarja kümneaastase ajaloo vältel.
„Läänemaale omaselt puuduvad rajal tõusud, mis teeb võistluse jõukohaseks ka tagasihoidliku treenitusega ratturitele. Suurim uudis Filter Haapsalu Rattaralli kohta on see, et erinevalt teistest sarja etappidest on kõik samamoodi kui eelmisel aastal,“ ütles Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile muheledes.
Lisaks 91 km pikkusele põhisõidule on kavas ka 53 km lühike distants. Võistluslinnak asub Haapsalu veekeskuse ees. Filter Maanteekarikasarja kokkuvõttes hoiab 1606 punktiga liidrikohta Kristo Prangel (CFC), teine-kolmas on vastavalt Tair Stalberg (1523; Sportland Bottecchia Team) ja Tarmo Kopli (1489; Hawaii Express).
Eelmisel aastal pälvis esikoha Leopardi profiklubis leiba teeniv Aksel Nõmmela, kellele järgnesid Kardo Aia (Püha Loomaaed) ja toona Cofidist esindanud Gert Jõeäär.

 
Mihkel Räim võitis Filter Jüri Temposõidu

Jüris peetud Filter Temposõidu Karikasarja 4. etapi, 15 km pikkuse eraldistardi võitis Mihkel Räim. Israel Cycling Academy profiklubis leiba teeniv Räim, kes võitis hiljuti lõppenud Slovakkia velotuuril etapi, läbis distantsi ajaga 19.39,2, mis teeb keskmiseks kiiruseks 45,8 km/h.
Teise koha pälvis Filter Temposõidu Karikasarja üldliider Kert Martma (CFC Spordiklubi-Arctic Sport), kes kaotas Räimele 15 sekundit. Kolmandaks tulnud Raimo Kivioja jäi võitjast maha 31 sekundit.
Kiireimaks naiseks tõusis üldarvestuses 36. aja saanud Liisi Rist (21.44,8), kellele järgnesid Kelly Kalm (23.09,4) ja Krista Karing (23.24,3). Startis 267 rattasõpra, mis on pisut rohkem kui mai alguses samas kohas peetud avaetapil.
Üldarvestuses kindlustas liidrikohta Kert Martma, kes on kogunud 1468 punkti. Teist positsiooni hoiab Sander Kempi (CFC Spordiklubi-Arctic Sport) 1363 silmaga. Naistest suurendas edumaad Liisi Rist (1529 punkti), järgneb Krista Karing (1326).
Rattavõistlusele järgnenud eraldistardist 5 km jooksudistantsil oli kiireim avaetapi võitnud Bert Tippi ajaga 16.17. Teine-kolmas koht kuulusid vastavalt laupäeval Narvas poolmaratoni läbinud Janar Juhkovile (17.19) ja Tauno Hangile (17.36). Naistest saavutas esikoha Klarika Kuusk (19.30) Merle Jeetsi (22.39) ja Cathy-Liis Suurkivi (23.01) ees. Startis 30 jooksjat.
Kokkuvõttes kindlustas liidrikohta kaks eelmist etappi võitnud Janar Juhkov (1518), naistest juhib jätkuvalt Kadri Possul (1413). Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Temposõidu Karikasarja 5. etapp, kus on kavas 25 km paarissõit ja 5 km jooks, toimub 26. juulil Kiilis.

 
Filter Jüri Temposõit – Eesti meistrivõistluste peaproov

Kolmapäeval Jüris peetav Filter Temposõidu Karikasarja 4. etapp, 15 km pikkune eraldistart on heaks ettevalmistuseks 21. juunil Lähtel peetavateks sama ala Eesti meistrivõistlusteks.
Tänahommikuse seisuga oli end kirja pannud ligi 250 osalejat. Teiste seas on registreerunud Filter Temposõidu Karikasarja valitsev võitja Ivo Suur ja selle hooaja liider Kert Martma (CFC Spordiklubi-Arctic Sport Club). Naistest võib pidada suursoosikuks Belgia amatöörklubisse Isorex Ladies Cycling Team kuuluvat Kelly Kalmi.
Mai alguses samal rajal peetud võistluse võitis Martma, kes edestas 15 sekundiga Sander Kempit ja Mikus Veismanist.
Pärast rattasõitu saavad huvilised end proovile panna 5 km jooksudistantsil, kuhu on end kirja pannud 30 inimest. Avaetapil oli kiireim Bert Tippi.
Võistluskeskus asub Võsukese lasteaia ees ning ratturitele on start avatud ajavahemikul kell 17-19.45 ja jooksjatele kell 19.45-20.30.

 
Filter Maanteejooksude liider kujundab Eestis meestemoodi

Käesoleval hooajal käivitunud Filter Maanteejooksudes on kolme etapi järel näidanud kiireimat minekut Janar Juhkov. "Hetkel olen liider, kuid ees on veel neli etappi. Selle ajaga võib veel kõike juhtuda. Tahtmise taha ei jää midagi. Olgem ausad, praegu on punktivahed minu arvates väikesed. Kuid ma eriti ei mõtle selle peale. Läheb nii, kuidas läheb," ütles Juhkov.
Järgnevast intervjuust saate teada muuhulgas ka seda, millega mees igapäevaleiba teenib.

 

Miks otsustasite osa võtta Filter Temposõidu Karikasarja 5 km jooksuvõistlustest?
Otsustasin Filter Temposõidu Karikasarja 5 km jooksuvõistlustest osa saada, kuna tegemist on uudse formaadiga. Teist sellise lähenemisega võistlust mina Eestis ei teagi. Arvan, et ma poleks Filter jooksudest osa võtnud, kui võistlus poleks sellise lähenemisega. Nimelt tundus mulle põnevana iga 15 sekundi järel startimine. Osaleja võistleb pigem enda ja ajaga, mitte kaasvõistlejatega. Samuti on tore, et etapid on erinevates kohtades. Näiteks jõudsin esimest korda elus Kiili. Samuti on eriti põnev startida rekka pealt ja näha nagu suusatajatel sekundeid silme ees, et palju on aega jäänud stardini.

Olete sarja kokkuvõttes ülekaalukas liider. Kas Teil on kindel plaan esikohta hooaja lõpuni hoida?
Hetkel olen liider, kuid ees on veel neli etappi. Selle ajaga võib veel kõike juhtuda. Tahtmise taha ei jää midagi. Olgem ausad, praegu on punktivahed minu arvates väikesed. Kuid ma eriti ei mõtle selle peale. Läheb nii, kuidas läheb.

Kas olete eelmistel hooaegadel osa võtnud Filter Temposõidu Karikasarja etappidest?
Ei ole eelnevatel aastatel kordagi osa võtnud. Olgem ausad, tänavu kuulsin sellest esimest korda. Kui Filter Temposõidu Karikasarja kohta uurima hakkasin, olin siiralt üllatunud, kui vana on antud sari. See on imetlusväärne! Samuti tahaksin siinkohal kiita antud ürituse korraldust, mis mulle sobib. See teeb silmad ette paljudele suurtele üritustele.

Milliste spordialadega veel peale jooksmise tegelete ja mis on sel aastal sportlikud eesmärgid?
Tegelen rulluisutamise, spinningu ja rahvatriatloniga. Teen neid kõike tasa ja targu. Sel aastal võtsin esmakordselt osa ka Portugalis toimuvast duatlonist, kus saavutasin teise koha. Sõidaksin hea meelega rattaga värskes õhus nädalavahetustel, kuid ratast praegu enda varakambrist ei leidu. Sportlikud eesmärgid on igal aastal samad. Tunda rõõmu ja mõnu sellest, mida teen. Spordirahvas on tore rahvas ja olen tänu spordile saanud endale väga palju tuttavaid, keda igal võistlusel on siiralt hea meel näha. Saavutuste koha pealt on alati soov teha uus isiklik rekord, kuid see pole kerge ja päevad ei ole vennad.

Facebookist lugesin, et töötate Tallinna Kaubamajas ostujuhina. Palun rääkige oma tööst lähemalt!
Olen Tallinna ja Tartu Kaubamaja meestemaailma ostujuht. Ostan sisse teksarõivaid. Käin erinevate brandide showroomides Eesti meestele riideid valimas ja tellimas. Peab olema kursis hooaja trendide ja moesuundadega. Töö iseloom eeldab palju reisimist, mistõttu olen palju Eestist eemal.

Millega tegeleb ettevõte JAnar JUhkov Fashion Styling?
Janar Juhkov Fashion Styling pole ettevõte. Veel. See on pigem Facebooki blogi, kus on näha minu tegemisi. Nimelt olen vabakutseline stilist ja tegelen erinevate projektidega oma põhitöökoha kõrvalt. Tegin kaks aastat tagasi ka Eesti jooksjale Andi Noodale jooksukombinesooni, millega ta ka Eesti meistrivõistlustel võistles. Olen teinud samuti sportliku moekollektsiooni, mis ootab päevavalgele tulemist. Igal aastal olen oodanud ERKI moeshow'd aga kandideerimise aeg on äärmiselt lühike. Teist aastat järjest olen sel ajal treeninglaagris. Ehk õnnestub see päevavalgele tuua järgmisel aastal. Lisaks sellele olen Tallinna Ülikooli magistrant ja spordiklubi Treeningpartner koordinaator.

Kas jälgite moetrende ka spordivarustust ostes?
Suurem osa minu spordivarustusest pärineb klubi Treeningpartneri sponsorilt Diadoralt. Need on hästi stiilsed, trendikad ja neoonvärvidega ning hakkavad kohe silma!

 
Norman Vahtra võitis Filter Mulgi Rattaralli, Kristo Prangel jätkab üldliidrina

Filter Maanteekarikasarja 3. etapi, Filter Mulgi 7. Rattaralli 97 km pikkuse põhidistantsi võitis Norman Vahtra (Rein Taaramäe Rattaklubi), kes edestas Kõrgemäe tõusu mäefinišis vahetus võitluses Prantsusmaa amatöörklubis Team Pro Immo Nicolas Roux leiba teenivat, kuid täna Saaremaa Jalgrattaklubi Viikingut esindanud Karl Patrick Lauki.
Kolmandana ületas finišijoone Vahtrale viis sekundit kaotanud soomlane Samuel Pökälä. Liidrisärgis rajale läinud Kristo Prangel (CFC) sai 22. koha.
38 km naistesõidul pälvis esikoha Mathilde Nigul, seitse sekundit kaotas talle Aidi Gerde Tuisk ja 11 sekundit Carol Kuuskman. Kõikide distantside peale kokku sai aja kirja ligi 370 võistlejat.
Filter Maanteekarikasarja üldliidrina jätkab 1606 punkti kogunud Kristo Prangel, teisele kohale tõusnud Tair Stalberg (Sportland Bottecchia Team) on kogunud 1523 ja Tarmo Kopli (Hawaii Express) 1489 silma. Naistest kindlustas liidrikohta Mathilde Nigul. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarja 4. etapp, Haapsalu 17. Rattaralli toimub 17. juunil.

 
Ivo Suur võitis Filter Pirita Temposõidu, Kert Martma jätkab üldliidrina

Valitsev Filter Temposõidu Karikasarja üldvõitja Ivo Suur pälvis selle hooaja esimese võidu, kui oli kiireim sarja 3. etapil Pirital. Suur läbis 10 km pikkuse distantsi ajaga 12.58,9, mis teeb keskmiseks kiiruseks 46,2 km/h. Enda nimel olevale rajarekordile 12.49,56 jäi Suur kindlalt alla.
Teise koha sai Pirital kollases liidrisärgis startinud Kert Martma (+6,5; CFC Spordiklubi-Arctic Sport Club) ja kolmanda aja sõitis välja Mikus Veismanis (+10,0).
Naistest saavutas esikoha Liisi Rist ajaga 14.13,5 (keskmine kiirus 42,2 km/h), edestades Kelly Kalmi ja Krista Karingut. Filter Temposõidu Karikasarja kokkuvõttes jätkab meestest üldliidrina Kert Martma ja naistest Liisi Rist.
Rattavõistlusele järgnenud 5 km jooksudistantsil näitas teist etappi järjest kiireimat aega Janar Juhkov (16.37,8). Teine-kolmas olid vastavalt Kristjan Silvet (17.24,3) ja Andres Laineste (17.36,5). Naiste esikolmiku moodustasid Klarika Kuusk (19.15,3), Kadri Possul (22.47,0) ja Merle Jeets (22.48,0).
Kõiki tulemusi saate vaadata siit. Rattasõidul startis ligi 270 osalejat, jooksus pani end proovile ligi 30 spordisõpra.
Filter Temposõidu Karikasarja 4. etapp toimub 14. juunil, kui Jüris on kavas 15 km individuaalne eraldistart ja 5 km jooks. Sel pühapäeval toimub Filter Maanteekarikasarja 3. etapp, Mulgi 7. Rattaralli.

 
Filter Mulgi 7. Rattaralli – ainus karmi mäefinišiga rattavõistlus Eestis

Pühapäeval toimuval Filter Maanteekarikasarja 3. etapil, Mulgi 7. Rattarallil saavad Eesti rattasõbrad natukenegi kogeda seda tunnet, mida peavad läbi elama suurtuuridel osalejad, kel tuleb kurnava päeva lõpetuseks mäefinišisse sõtkuda.
Nimelt on Filter Mulgi Rattaralli teadaolevalt ainus mäefinišiga rattavõistlus Eestis – Kõrgemäe tõusuprotsendiks on koguni 18. „Teadupärast on just mäe tipus lõppevad etapid olnud suurtuuridel publikumagnetiteks. Minu teada on Kõrgemäe üks järsemaid asfaltkattega tõuse Eestis ja see annab harrastajatele võimaluse kogeda suurte võidusõitudega kaasnevaid emotsioone,“ lausus Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile.
Eelmisel aastal võitis Filter Mulgi Rattaralli lätlane Andris Smirnovs (Alpha Baltic-Maratoni.lv), kelle keskmiseks kiiruseks kujunes 42,006 km/h.
Start ja finiš on Viljandis kooli tänaval Kesklinna Kooli staadioni juures. Osalejad saavad valida 38 ja 97 km pikkuste distantside vahel. Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb kolmapäeva südaööl.
Actual Print Lastesõitudest tasuta osa võtta soovijad peavad end hiljemalt neljapäeva südaööks aerobike.ee internetilehel eelregistreerima! Kohapeal registreerimise korral maksab lastesõitudel osalemine sõltumata lapse vanusest 2 eurot.

 


Leht 10 / 49