Uudised
Omanäoline Astangu rattasõit viib osalejad maa alla

EventRent Elamussõitude Sarja 2. etapp, 8. juulil toimuv Polari Maaalune Sõit on teadaolevalt ainus rattavõistlus Eestis, kus osalejatel tuleb osa rajast läbida maa all.
Nimelt jääb 6,7 km pikkusele ja endiste Astangu laskemoonaladude territooriumil kulgevale ringile kaks Peeter Suure merekindluse käiku, kuhu paigaldatakse võistluse ajaks rohkem kui sada LED-laternat. Mägiratta olümpiakrossi formaadis peetav võistlus kestab 90 minutit pluss üks ring.
„Mõlemad maaalused lõigud on umbes 200 meetrit pikad, kuid neist läbi sõites tundub vahemaa palju pikem olevat,“ kinnitas EventRent Elamussõitude Sarja peakorraldaja Mihkel Reile. „Tegemist on Peeter Suure käsul valdavalt Esimese maailmasõja ajal rajatud merekindluse laskemoonaladudega, mille nägemine on omaette elamus.“
Kui eelmisel aastal toimusid EventRent Elamussõitude Sarjas mägiratturitele ja fatbike'i omanikele eraldi stardid, siis tänavu lähevad kõik osalejad koos rajale. Sarja kokkuvõttes peetakse aga mägiratturitele, fatbike'i ja cyclo-crossi ratturitele eraldi arvestust.
Kes aga võistlemisest lugu ei pea, vaid soovivad piirkonna ajaloo keerdkäikudega tutvuda, saavad osaleda giidiga rattamatkal. Umbes poolteist tundi vältav matk viib osalejad muuhulgas Väike-Õismäele, Harku järve ümbrusesse ja teistesse põnevatesse kohtadesse.
Eelmisel aastal võitis maaaluse sõidu Dmitri Sõptšenko. Teise koha sai Raiko Kaldoja ja kolmas oli Juri Molev.

 
Kirill Tarassov võitis Filter Haapsalu Rattaralli

Filter Maanteekarikasarja 4. etapi, Haapsalu 17. Rattaralli võitis Kirill Tarassov, kes läbis 91 km pikkuse põhidistantsi ajaga 2:03.07. See teeb keskmiseks kiiruseks 44,348 km/h. Tarassov edestas vahetus võitluses Karl-Arnold Vendelini ja Gert Jõeäärt (CFC).
53 km naiste sõidul oli kiireim Mathilde Nigul ajaga 1:34.36 (keskmine kiirus 33,615 km/h). Talle järgnesid sama aja saanud Kristel Sandra Soonik ja Joanna Helmik.
Filter Maanteekarikasarja uueks üldliidriks tõusis Filter Haapsalu Rattarallil kuuenda koha saanud Tair Stalberg (Sportland Bottecchia Team) 2028 punktiga. Haapsalus kollases liidrisärgis startinud Kristo Prangel (CFC) on kogunud 2025 ja Tarmo Kopli (Hawaii Express) 1991 silma. Filter Haapsalu Rattarallil sai aja kirja 350 võistlejat. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarja 5. etapp, Pandivere 27. Rattaralli toimub 30. juulil.

 
Filter Haapsalu Rattaralli toob starti mitmeid tipprattureid

Laupäeval toimuv Filter Maanteekarikasarja 4. etapp, Haapsalu 17. Rattaralli tõotab tulla eriti põnev, sest starti on oodata mitmed tipprattureid. Tegemist on peaprooviga enne 25. juunil Lähtel peetavaid Eesti meistrivõistlusi. Tänalõunase seisuga oli end Filter Haapsalu Rattarallile kirja pannud üle 400 inimese. Külalisvõistlejaid on oodata Soomest, Lätist ja Venemaalt.
Haapsalu Rattaralli on Filter Maanteekarikasarjas ainulaadne, sest on ainsa võistlusena kuulunud kalendrisse kogu sarja kümneaastase ajaloo vältel.
„Läänemaale omaselt puuduvad rajal tõusud, mis teeb võistluse jõukohaseks ka tagasihoidliku treenitusega ratturitele. Suurim uudis Filter Haapsalu Rattaralli kohta on see, et erinevalt teistest sarja etappidest on kõik samamoodi kui eelmisel aastal,“ ütles Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile muheledes.
Lisaks 91 km pikkusele põhisõidule on kavas ka 53 km lühike distants. Võistluslinnak asub Haapsalu veekeskuse ees. Filter Maanteekarikasarja kokkuvõttes hoiab 1606 punktiga liidrikohta Kristo Prangel (CFC), teine-kolmas on vastavalt Tair Stalberg (1523; Sportland Bottecchia Team) ja Tarmo Kopli (1489; Hawaii Express).
Eelmisel aastal pälvis esikoha Leopardi profiklubis leiba teeniv Aksel Nõmmela, kellele järgnesid Kardo Aia (Püha Loomaaed) ja toona Cofidist esindanud Gert Jõeäär.

 
Mihkel Räim võitis Filter Jüri Temposõidu

Jüris peetud Filter Temposõidu Karikasarja 4. etapi, 15 km pikkuse eraldistardi võitis Mihkel Räim. Israel Cycling Academy profiklubis leiba teeniv Räim, kes võitis hiljuti lõppenud Slovakkia velotuuril etapi, läbis distantsi ajaga 19.39,2, mis teeb keskmiseks kiiruseks 45,8 km/h.
Teise koha pälvis Filter Temposõidu Karikasarja üldliider Kert Martma (CFC Spordiklubi-Arctic Sport), kes kaotas Räimele 15 sekundit. Kolmandaks tulnud Raimo Kivioja jäi võitjast maha 31 sekundit.
Kiireimaks naiseks tõusis üldarvestuses 36. aja saanud Liisi Rist (21.44,8), kellele järgnesid Kelly Kalm (23.09,4) ja Krista Karing (23.24,3). Startis 267 rattasõpra, mis on pisut rohkem kui mai alguses samas kohas peetud avaetapil.
Üldarvestuses kindlustas liidrikohta Kert Martma, kes on kogunud 1468 punkti. Teist positsiooni hoiab Sander Kempi (CFC Spordiklubi-Arctic Sport) 1363 silmaga. Naistest suurendas edumaad Liisi Rist (1529 punkti), järgneb Krista Karing (1326).
Rattavõistlusele järgnenud eraldistardist 5 km jooksudistantsil oli kiireim avaetapi võitnud Bert Tippi ajaga 16.17. Teine-kolmas koht kuulusid vastavalt laupäeval Narvas poolmaratoni läbinud Janar Juhkovile (17.19) ja Tauno Hangile (17.36). Naistest saavutas esikoha Klarika Kuusk (19.30) Merle Jeetsi (22.39) ja Cathy-Liis Suurkivi (23.01) ees. Startis 30 jooksjat.
Kokkuvõttes kindlustas liidrikohta kaks eelmist etappi võitnud Janar Juhkov (1518), naistest juhib jätkuvalt Kadri Possul (1413). Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Temposõidu Karikasarja 5. etapp, kus on kavas 25 km paarissõit ja 5 km jooks, toimub 26. juulil Kiilis.

 
Filter Jüri Temposõit – Eesti meistrivõistluste peaproov

Kolmapäeval Jüris peetav Filter Temposõidu Karikasarja 4. etapp, 15 km pikkune eraldistart on heaks ettevalmistuseks 21. juunil Lähtel peetavateks sama ala Eesti meistrivõistlusteks.
Tänahommikuse seisuga oli end kirja pannud ligi 250 osalejat. Teiste seas on registreerunud Filter Temposõidu Karikasarja valitsev võitja Ivo Suur ja selle hooaja liider Kert Martma (CFC Spordiklubi-Arctic Sport Club). Naistest võib pidada suursoosikuks Belgia amatöörklubisse Isorex Ladies Cycling Team kuuluvat Kelly Kalmi.
Mai alguses samal rajal peetud võistluse võitis Martma, kes edestas 15 sekundiga Sander Kempit ja Mikus Veismanist.
Pärast rattasõitu saavad huvilised end proovile panna 5 km jooksudistantsil, kuhu on end kirja pannud 30 inimest. Avaetapil oli kiireim Bert Tippi.
Võistluskeskus asub Võsukese lasteaia ees ning ratturitele on start avatud ajavahemikul kell 17-19.45 ja jooksjatele kell 19.45-20.30.

 
Filter Maanteejooksude liider kujundab Eestis meestemoodi

Käesoleval hooajal käivitunud Filter Maanteejooksudes on kolme etapi järel näidanud kiireimat minekut Janar Juhkov. "Hetkel olen liider, kuid ees on veel neli etappi. Selle ajaga võib veel kõike juhtuda. Tahtmise taha ei jää midagi. Olgem ausad, praegu on punktivahed minu arvates väikesed. Kuid ma eriti ei mõtle selle peale. Läheb nii, kuidas läheb," ütles Juhkov.
Järgnevast intervjuust saate teada muuhulgas ka seda, millega mees igapäevaleiba teenib.

 

Miks otsustasite osa võtta Filter Temposõidu Karikasarja 5 km jooksuvõistlustest?
Otsustasin Filter Temposõidu Karikasarja 5 km jooksuvõistlustest osa saada, kuna tegemist on uudse formaadiga. Teist sellise lähenemisega võistlust mina Eestis ei teagi. Arvan, et ma poleks Filter jooksudest osa võtnud, kui võistlus poleks sellise lähenemisega. Nimelt tundus mulle põnevana iga 15 sekundi järel startimine. Osaleja võistleb pigem enda ja ajaga, mitte kaasvõistlejatega. Samuti on tore, et etapid on erinevates kohtades. Näiteks jõudsin esimest korda elus Kiili. Samuti on eriti põnev startida rekka pealt ja näha nagu suusatajatel sekundeid silme ees, et palju on aega jäänud stardini.

Olete sarja kokkuvõttes ülekaalukas liider. Kas Teil on kindel plaan esikohta hooaja lõpuni hoida?
Hetkel olen liider, kuid ees on veel neli etappi. Selle ajaga võib veel kõike juhtuda. Tahtmise taha ei jää midagi. Olgem ausad, praegu on punktivahed minu arvates väikesed. Kuid ma eriti ei mõtle selle peale. Läheb nii, kuidas läheb.

Kas olete eelmistel hooaegadel osa võtnud Filter Temposõidu Karikasarja etappidest?
Ei ole eelnevatel aastatel kordagi osa võtnud. Olgem ausad, tänavu kuulsin sellest esimest korda. Kui Filter Temposõidu Karikasarja kohta uurima hakkasin, olin siiralt üllatunud, kui vana on antud sari. See on imetlusväärne! Samuti tahaksin siinkohal kiita antud ürituse korraldust, mis mulle sobib. See teeb silmad ette paljudele suurtele üritustele.

Milliste spordialadega veel peale jooksmise tegelete ja mis on sel aastal sportlikud eesmärgid?
Tegelen rulluisutamise, spinningu ja rahvatriatloniga. Teen neid kõike tasa ja targu. Sel aastal võtsin esmakordselt osa ka Portugalis toimuvast duatlonist, kus saavutasin teise koha. Sõidaksin hea meelega rattaga värskes õhus nädalavahetustel, kuid ratast praegu enda varakambrist ei leidu. Sportlikud eesmärgid on igal aastal samad. Tunda rõõmu ja mõnu sellest, mida teen. Spordirahvas on tore rahvas ja olen tänu spordile saanud endale väga palju tuttavaid, keda igal võistlusel on siiralt hea meel näha. Saavutuste koha pealt on alati soov teha uus isiklik rekord, kuid see pole kerge ja päevad ei ole vennad.

Facebookist lugesin, et töötate Tallinna Kaubamajas ostujuhina. Palun rääkige oma tööst lähemalt!
Olen Tallinna ja Tartu Kaubamaja meestemaailma ostujuht. Ostan sisse teksarõivaid. Käin erinevate brandide showroomides Eesti meestele riideid valimas ja tellimas. Peab olema kursis hooaja trendide ja moesuundadega. Töö iseloom eeldab palju reisimist, mistõttu olen palju Eestist eemal.

Millega tegeleb ettevõte JAnar JUhkov Fashion Styling?
Janar Juhkov Fashion Styling pole ettevõte. Veel. See on pigem Facebooki blogi, kus on näha minu tegemisi. Nimelt olen vabakutseline stilist ja tegelen erinevate projektidega oma põhitöökoha kõrvalt. Tegin kaks aastat tagasi ka Eesti jooksjale Andi Noodale jooksukombinesooni, millega ta ka Eesti meistrivõistlustel võistles. Olen teinud samuti sportliku moekollektsiooni, mis ootab päevavalgele tulemist. Igal aastal olen oodanud ERKI moeshow'd aga kandideerimise aeg on äärmiselt lühike. Teist aastat järjest olen sel ajal treeninglaagris. Ehk õnnestub see päevavalgele tuua järgmisel aastal. Lisaks sellele olen Tallinna Ülikooli magistrant ja spordiklubi Treeningpartner koordinaator.

Kas jälgite moetrende ka spordivarustust ostes?
Suurem osa minu spordivarustusest pärineb klubi Treeningpartneri sponsorilt Diadoralt. Need on hästi stiilsed, trendikad ja neoonvärvidega ning hakkavad kohe silma!

 
Norman Vahtra võitis Filter Mulgi Rattaralli, Kristo Prangel jätkab üldliidrina

Filter Maanteekarikasarja 3. etapi, Filter Mulgi 7. Rattaralli 97 km pikkuse põhidistantsi võitis Norman Vahtra (Rein Taaramäe Rattaklubi), kes edestas Kõrgemäe tõusu mäefinišis vahetus võitluses Prantsusmaa amatöörklubis Team Pro Immo Nicolas Roux leiba teenivat, kuid täna Saaremaa Jalgrattaklubi Viikingut esindanud Karl Patrick Lauki.
Kolmandana ületas finišijoone Vahtrale viis sekundit kaotanud soomlane Samuel Pökälä. Liidrisärgis rajale läinud Kristo Prangel (CFC) sai 22. koha.
38 km naistesõidul pälvis esikoha Mathilde Nigul, seitse sekundit kaotas talle Aidi Gerde Tuisk ja 11 sekundit Carol Kuuskman. Kõikide distantside peale kokku sai aja kirja ligi 370 võistlejat.
Filter Maanteekarikasarja üldliidrina jätkab 1606 punkti kogunud Kristo Prangel, teisele kohale tõusnud Tair Stalberg (Sportland Bottecchia Team) on kogunud 1523 ja Tarmo Kopli (Hawaii Express) 1489 silma. Naistest kindlustas liidrikohta Mathilde Nigul. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarja 4. etapp, Haapsalu 17. Rattaralli toimub 17. juunil.

 
Ivo Suur võitis Filter Pirita Temposõidu, Kert Martma jätkab üldliidrina

Valitsev Filter Temposõidu Karikasarja üldvõitja Ivo Suur pälvis selle hooaja esimese võidu, kui oli kiireim sarja 3. etapil Pirital. Suur läbis 10 km pikkuse distantsi ajaga 12.58,9, mis teeb keskmiseks kiiruseks 46,2 km/h. Enda nimel olevale rajarekordile 12.49,56 jäi Suur kindlalt alla.
Teise koha sai Pirital kollases liidrisärgis startinud Kert Martma (+6,5; CFC Spordiklubi-Arctic Sport Club) ja kolmanda aja sõitis välja Mikus Veismanis (+10,0).
Naistest saavutas esikoha Liisi Rist ajaga 14.13,5 (keskmine kiirus 42,2 km/h), edestades Kelly Kalmi ja Krista Karingut. Filter Temposõidu Karikasarja kokkuvõttes jätkab meestest üldliidrina Kert Martma ja naistest Liisi Rist.
Rattavõistlusele järgnenud 5 km jooksudistantsil näitas teist etappi järjest kiireimat aega Janar Juhkov (16.37,8). Teine-kolmas olid vastavalt Kristjan Silvet (17.24,3) ja Andres Laineste (17.36,5). Naiste esikolmiku moodustasid Klarika Kuusk (19.15,3), Kadri Possul (22.47,0) ja Merle Jeets (22.48,0).
Kõiki tulemusi saate vaadata siit. Rattasõidul startis ligi 270 osalejat, jooksus pani end proovile ligi 30 spordisõpra.
Filter Temposõidu Karikasarja 4. etapp toimub 14. juunil, kui Jüris on kavas 15 km individuaalne eraldistart ja 5 km jooks. Sel pühapäeval toimub Filter Maanteekarikasarja 3. etapp, Mulgi 7. Rattaralli.

 
Filter Mulgi 7. Rattaralli – ainus karmi mäefinišiga rattavõistlus Eestis

Pühapäeval toimuval Filter Maanteekarikasarja 3. etapil, Mulgi 7. Rattarallil saavad Eesti rattasõbrad natukenegi kogeda seda tunnet, mida peavad läbi elama suurtuuridel osalejad, kel tuleb kurnava päeva lõpetuseks mäefinišisse sõtkuda.
Nimelt on Filter Mulgi Rattaralli teadaolevalt ainus mäefinišiga rattavõistlus Eestis – Kõrgemäe tõusuprotsendiks on koguni 18. „Teadupärast on just mäe tipus lõppevad etapid olnud suurtuuridel publikumagnetiteks. Minu teada on Kõrgemäe üks järsemaid asfaltkattega tõuse Eestis ja see annab harrastajatele võimaluse kogeda suurte võidusõitudega kaasnevaid emotsioone,“ lausus Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile.
Eelmisel aastal võitis Filter Mulgi Rattaralli lätlane Andris Smirnovs (Alpha Baltic-Maratoni.lv), kelle keskmiseks kiiruseks kujunes 42,006 km/h.
Start ja finiš on Viljandis kooli tänaval Kesklinna Kooli staadioni juures. Osalejad saavad valida 38 ja 97 km pikkuste distantside vahel. Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb kolmapäeva südaööl.
Actual Print Lastesõitudest tasuta osa võtta soovijad peavad end hiljemalt neljapäeva südaööks aerobike.ee internetilehel eelregistreerima! Kohapeal registreerimise korral maksab lastesõitudel osalemine sõltumata lapse vanusest 2 eurot.

 
Pirita-Kloostrimetsa ringrada on kolmapäeva õhtul liikluseks suletud!

Kolmapäeval Pirita-Kloostrimetsa ringrajal toimuv Filter Temposõidu Karikasarja 3. etapp toob kaasa võistlusraja liiklusele sulgemise ajavahemikus 17.00 kuni 21.00.
Võistluslinnak asub Rummu teel Pirita velodroomi väravas, sulgemisele läheb Pirita-Kloostrimetsa ringrada. Kohalikele elanikele, kellel puudub alternatiivne marsruut, tagatakse koju pääsemine kogu ürituse vältel. Siiski palume võimalusel vältida autoga võistluse ajal rajal liiklemist. Kui Te siiski olete sunnitud seda tegema, siis palume Teil suhtuda ratturitesse kõrgendatud tähelepanu ja mõistmisega ning võistlevatele ratturitele eranditeta teed anda, sest võistleva ratturi tähelepanu on liikluselt hajutatud.
Filter Pirita Temposõit algab 10 km individuaalse eraldistardiga, ratturid lähetatakse rajale ühekaupa 30-sekundiliste intervallidega. Kohe pärast viimase ratturi startimist algab 5 km eraldistardist jooksuvõistlus. Ohutuse tagamise nimel tuleb seekord joosta minnes ja tulles samal pool ehk paremas teeservas. See välistab võimaluse, et ratturite ja jooksjate rajad ristuvad.
Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb täna südaööl. Tänalõunase seisuga oli end kirja pannud ligi 200 rattasõpra. Kahe etapi järel hoiab Filter Temposõidu Karikasarja liidrikohta Kert Martma (CFC Spordiklubi-Arctic Sport Club), kes edestab klubikaaslast Sander Kempit 20 silmaga.

 
Filter Maanteekarikasarja üldliider Kristo Prangel: nüüd olen rajal kõigile nähtav, mind jälgitakse

Filter Maanteekarikasarja 2. etapi, Elva 32. Rattapäeva võitnud ja üldliidriks tõusnud Kristo Prangel (CFC) on ambitsioonikas jalgrattur. Ta ei rahuldu võitudega Eestimaa pinnal, vaid soovib end ka piiri taga proovile panna. Tänavu Otepää Audentese Gümnaasiumi lõpetav Prangel osaleb suvel kuulsal Le Etape du Touril, et tõelisi mägesid ja laskumisi proovida.


Te pole varem Filter Maanteekarikasarja üldliider olnud. Mis tunne on järgmisel etapil Mulgi 7. Rattarallil liidrisärk selga tõmmata?
Liidrisärgis sõitmine ei ole mulle võõras, sest olen Estonian Cup maastikurattasarja raames noorte arvestuses liidrisärki kandnud. Loomulikult ei ole need sarjad võrreldavad, sest täna võistlen ikkagi täiskasvanutega ja oluliselt pikematel distantsidel. Proovin mitte väga liidrisärgile mõelda ja proovin lihtsalt oma sõitu teha. Loomulikult on sellel särgil plusse ja miinuseid. Nüüd olen rajal kõigile nähtav, igat minu äraminekukatset ja tegutsemist jälgitakse. Enne vaadati, et las noor läheb ja proovib. Olen kahel esimese etapiga head minekut näidanud ja see on andnud hea emotsiooni edaspidiseks. Proovin mõelda pigem sellele, mitte liidrisärgile.

 

Kas kavatsete sel hooajal kõikidel Filter Maanteekarikasarja etappidel osaleda ja liidrisärki lõpuni kaitsta?
Tänase seisuga olen plaaninud kõigil etappidel osaleda. Samas ei tohi aga ära unustada, et rattasõit on tehnikasport ning vaid üks kummipurunemine võib muuta kõik. Hooaja võib lõpetada ka üks õnnetu kukkumine. Nii nagu juhtus Tanel Kangertiga. Kiiret paranemist Tanelile! Liidrisärgi kaitsmisele ma eraldi keskenduda ei tahaks, sest sõidetud on ainult kaks etappi ning viis etappi on veel ees. Kuna seitsmest etapist läheb arvesse viis, on võimalus veel kõigil.

 

Milline on Teie lemmiketapp Filter Maanteekarikasarjas?
Sel hooajal on sarjas mitmeid uuendusi. Muudetud on etappide distantse ja radasid, mis teeb kindlasti sarjas osalemise huvitavamaks ja põnevamaks. Võiksin ju öelda, et Elva on minu lemmiketapp ja maanteeratta võistlustel on võit kõige olulisem. Samas meeldib mulle kõige rohkem Võru etapp. Seda loetakse kõige raskema profiiliga etapiks ning mulle meeldivad keerulised ja rasked rajad. Olen Võrus end alati hästi tundnud.

 

Keda peate oma suuremateks konkurentideks?
Kõik, kes ratta joonele panevad, on konkurendid. Kedagi ei tohi alahinnata. Sellel aastal on väga häid starte teinud Karl-Arnold Vendelin. Tähelepanu tuleb kindlasti pöörata ka eelmise aasta üldvõitjale Kristjan Oolole ja Vahur Valvasele.

 

Kui tõsiselt rattasporti võtate ja kas on plaanis välisklubisse minna?
Olen rattaspordiga tegelenud kaheksa aastat. Hetkel õpin ja treenin igapäevaselt Otepää Audentese Gümnaasiumis ja kuulun CFC Rattakooli ridadesse. Pärast gümnaasiumi lõpetamist tahan end proovile panna mõnes välisklubis. Loodan, et leian endale klubi, kellel minu profiiliga ratturit vaja oleks või kes annaks mulle võimaluse võistelda.

 

Mis tüüpi sõitjaks end peate?
Kõik sõltub sellest, millele treeningutel rõhku panna. Praegu olen pigem universaal. Sprinteriks ma end ei pea, aga nagu Elva finiš näitas, siis võin ka lõpuspurdis tegija olla. Lühemad tõusud mulle meeldivad, tunnen end seal järjest paremini. Hea on ju mõelda, et igale tõusule järgneb laskumine. Käesoleval aastal osalen ka kuulsal Le Etape du Touril, kus saab kogeda, mis tunne on Alpides kõige rängemaid tõuse ja laskumisi võtta.

 
Kristo Prangel võitis Filter Elva Rattapäeva ja tõusis üldliidriks

Filter Maanteekarikasarja 2. etapi, Elva 32. Rattapäeva 87,2 km pikkusel põhidistantsil pälvis esikoha Kristo Prangel (CFC), kes alistas haaravas, kergelt ülesmäge kulgenud finišiduellis napilt Peeter Pungi. Uuel rajal kolmandana lõpetanud Alo Jakin, HP BTP-Auber 93 profimeeskonna liige, kaotas neile kaheksa sekundit.
44 km pikkusel naiste sõidul oli kiireim Carol Kuuskman, kellele järgnes sama aja saanud Aidi Gerde Tuisk ja 12-sekundilise vahega Mathilde Nigul. Kõikide distantside peale lõpetas Filter Elva Rattapäeva üle 400 rattasõbra.
Avaetapil neljanda koha saanud Prangel tõusis 1127 punktiga ka Filter Maanteekarikasarja üldliidriks. Teine on Karl-Arnold Vendelin 1075 ja kolmas Tair Stalberg (Sportland Bottecchia Team) 1007 silmaga.
Filter Maanteekarikasarja eelmise hooaja üldvõitja Kristjan Oolo (Peloton) pole tänavu head hoogu  üles saanud. Kuusalus peetud avaetapil oli Oolo 74., Elvas tuli vastu võtta 109. koht. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarja 3. etapp, Mulgi 7. Rattaralli toimub 4. juunil Viljandis. Maikuu viimasel päeval peetakse aga Pirital Filter Temposõidu Karikasarja 3. etapp, 10 km eraldistart.

 


Leht 10 / 49