Uudised
Filter Maanteejooksude liider kujundab Eestis meestemoodi

Käesoleval hooajal käivitunud Filter Maanteejooksudes on kolme etapi järel näidanud kiireimat minekut Janar Juhkov. "Hetkel olen liider, kuid ees on veel neli etappi. Selle ajaga võib veel kõike juhtuda. Tahtmise taha ei jää midagi. Olgem ausad, praegu on punktivahed minu arvates väikesed. Kuid ma eriti ei mõtle selle peale. Läheb nii, kuidas läheb," ütles Juhkov.
Järgnevast intervjuust saate teada muuhulgas ka seda, millega mees igapäevaleiba teenib.

 

Miks otsustasite osa võtta Filter Temposõidu Karikasarja 5 km jooksuvõistlustest?
Otsustasin Filter Temposõidu Karikasarja 5 km jooksuvõistlustest osa saada, kuna tegemist on uudse formaadiga. Teist sellise lähenemisega võistlust mina Eestis ei teagi. Arvan, et ma poleks Filter jooksudest osa võtnud, kui võistlus poleks sellise lähenemisega. Nimelt tundus mulle põnevana iga 15 sekundi järel startimine. Osaleja võistleb pigem enda ja ajaga, mitte kaasvõistlejatega. Samuti on tore, et etapid on erinevates kohtades. Näiteks jõudsin esimest korda elus Kiili. Samuti on eriti põnev startida rekka pealt ja näha nagu suusatajatel sekundeid silme ees, et palju on aega jäänud stardini.

Olete sarja kokkuvõttes ülekaalukas liider. Kas Teil on kindel plaan esikohta hooaja lõpuni hoida?
Hetkel olen liider, kuid ees on veel neli etappi. Selle ajaga võib veel kõike juhtuda. Tahtmise taha ei jää midagi. Olgem ausad, praegu on punktivahed minu arvates väikesed. Kuid ma eriti ei mõtle selle peale. Läheb nii, kuidas läheb.

Kas olete eelmistel hooaegadel osa võtnud Filter Temposõidu Karikasarja etappidest?
Ei ole eelnevatel aastatel kordagi osa võtnud. Olgem ausad, tänavu kuulsin sellest esimest korda. Kui Filter Temposõidu Karikasarja kohta uurima hakkasin, olin siiralt üllatunud, kui vana on antud sari. See on imetlusväärne! Samuti tahaksin siinkohal kiita antud ürituse korraldust, mis mulle sobib. See teeb silmad ette paljudele suurtele üritustele.

Milliste spordialadega veel peale jooksmise tegelete ja mis on sel aastal sportlikud eesmärgid?
Tegelen rulluisutamise, spinningu ja rahvatriatloniga. Teen neid kõike tasa ja targu. Sel aastal võtsin esmakordselt osa ka Portugalis toimuvast duatlonist, kus saavutasin teise koha. Sõidaksin hea meelega rattaga värskes õhus nädalavahetustel, kuid ratast praegu enda varakambrist ei leidu. Sportlikud eesmärgid on igal aastal samad. Tunda rõõmu ja mõnu sellest, mida teen. Spordirahvas on tore rahvas ja olen tänu spordile saanud endale väga palju tuttavaid, keda igal võistlusel on siiralt hea meel näha. Saavutuste koha pealt on alati soov teha uus isiklik rekord, kuid see pole kerge ja päevad ei ole vennad.

Facebookist lugesin, et töötate Tallinna Kaubamajas ostujuhina. Palun rääkige oma tööst lähemalt!
Olen Tallinna ja Tartu Kaubamaja meestemaailma ostujuht. Ostan sisse teksarõivaid. Käin erinevate brandide showroomides Eesti meestele riideid valimas ja tellimas. Peab olema kursis hooaja trendide ja moesuundadega. Töö iseloom eeldab palju reisimist, mistõttu olen palju Eestist eemal.

Millega tegeleb ettevõte JAnar JUhkov Fashion Styling?
Janar Juhkov Fashion Styling pole ettevõte. Veel. See on pigem Facebooki blogi, kus on näha minu tegemisi. Nimelt olen vabakutseline stilist ja tegelen erinevate projektidega oma põhitöökoha kõrvalt. Tegin kaks aastat tagasi ka Eesti jooksjale Andi Noodale jooksukombinesooni, millega ta ka Eesti meistrivõistlustel võistles. Olen teinud samuti sportliku moekollektsiooni, mis ootab päevavalgele tulemist. Igal aastal olen oodanud ERKI moeshow'd aga kandideerimise aeg on äärmiselt lühike. Teist aastat järjest olen sel ajal treeninglaagris. Ehk õnnestub see päevavalgele tuua järgmisel aastal. Lisaks sellele olen Tallinna Ülikooli magistrant ja spordiklubi Treeningpartner koordinaator.

Kas jälgite moetrende ka spordivarustust ostes?
Suurem osa minu spordivarustusest pärineb klubi Treeningpartneri sponsorilt Diadoralt. Need on hästi stiilsed, trendikad ja neoonvärvidega ning hakkavad kohe silma!

 
Norman Vahtra võitis Filter Mulgi Rattaralli, Kristo Prangel jätkab üldliidrina

Filter Maanteekarikasarja 3. etapi, Filter Mulgi 7. Rattaralli 97 km pikkuse põhidistantsi võitis Norman Vahtra (Rein Taaramäe Rattaklubi), kes edestas Kõrgemäe tõusu mäefinišis vahetus võitluses Prantsusmaa amatöörklubis Team Pro Immo Nicolas Roux leiba teenivat, kuid täna Saaremaa Jalgrattaklubi Viikingut esindanud Karl Patrick Lauki.
Kolmandana ületas finišijoone Vahtrale viis sekundit kaotanud soomlane Samuel Pökälä. Liidrisärgis rajale läinud Kristo Prangel (CFC) sai 22. koha.
38 km naistesõidul pälvis esikoha Mathilde Nigul, seitse sekundit kaotas talle Aidi Gerde Tuisk ja 11 sekundit Carol Kuuskman. Kõikide distantside peale kokku sai aja kirja ligi 370 võistlejat.
Filter Maanteekarikasarja üldliidrina jätkab 1606 punkti kogunud Kristo Prangel, teisele kohale tõusnud Tair Stalberg (Sportland Bottecchia Team) on kogunud 1523 ja Tarmo Kopli (Hawaii Express) 1489 silma. Naistest kindlustas liidrikohta Mathilde Nigul. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarja 4. etapp, Haapsalu 17. Rattaralli toimub 17. juunil.

 
Ivo Suur võitis Filter Pirita Temposõidu, Kert Martma jätkab üldliidrina

Valitsev Filter Temposõidu Karikasarja üldvõitja Ivo Suur pälvis selle hooaja esimese võidu, kui oli kiireim sarja 3. etapil Pirital. Suur läbis 10 km pikkuse distantsi ajaga 12.58,9, mis teeb keskmiseks kiiruseks 46,2 km/h. Enda nimel olevale rajarekordile 12.49,56 jäi Suur kindlalt alla.
Teise koha sai Pirital kollases liidrisärgis startinud Kert Martma (+6,5; CFC Spordiklubi-Arctic Sport Club) ja kolmanda aja sõitis välja Mikus Veismanis (+10,0).
Naistest saavutas esikoha Liisi Rist ajaga 14.13,5 (keskmine kiirus 42,2 km/h), edestades Kelly Kalmi ja Krista Karingut. Filter Temposõidu Karikasarja kokkuvõttes jätkab meestest üldliidrina Kert Martma ja naistest Liisi Rist.
Rattavõistlusele järgnenud 5 km jooksudistantsil näitas teist etappi järjest kiireimat aega Janar Juhkov (16.37,8). Teine-kolmas olid vastavalt Kristjan Silvet (17.24,3) ja Andres Laineste (17.36,5). Naiste esikolmiku moodustasid Klarika Kuusk (19.15,3), Kadri Possul (22.47,0) ja Merle Jeets (22.48,0).
Kõiki tulemusi saate vaadata siit. Rattasõidul startis ligi 270 osalejat, jooksus pani end proovile ligi 30 spordisõpra.
Filter Temposõidu Karikasarja 4. etapp toimub 14. juunil, kui Jüris on kavas 15 km individuaalne eraldistart ja 5 km jooks. Sel pühapäeval toimub Filter Maanteekarikasarja 3. etapp, Mulgi 7. Rattaralli.

 
Filter Mulgi 7. Rattaralli – ainus karmi mäefinišiga rattavõistlus Eestis

Pühapäeval toimuval Filter Maanteekarikasarja 3. etapil, Mulgi 7. Rattarallil saavad Eesti rattasõbrad natukenegi kogeda seda tunnet, mida peavad läbi elama suurtuuridel osalejad, kel tuleb kurnava päeva lõpetuseks mäefinišisse sõtkuda.
Nimelt on Filter Mulgi Rattaralli teadaolevalt ainus mäefinišiga rattavõistlus Eestis – Kõrgemäe tõusuprotsendiks on koguni 18. „Teadupärast on just mäe tipus lõppevad etapid olnud suurtuuridel publikumagnetiteks. Minu teada on Kõrgemäe üks järsemaid asfaltkattega tõuse Eestis ja see annab harrastajatele võimaluse kogeda suurte võidusõitudega kaasnevaid emotsioone,“ lausus Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile.
Eelmisel aastal võitis Filter Mulgi Rattaralli lätlane Andris Smirnovs (Alpha Baltic-Maratoni.lv), kelle keskmiseks kiiruseks kujunes 42,006 km/h.
Start ja finiš on Viljandis kooli tänaval Kesklinna Kooli staadioni juures. Osalejad saavad valida 38 ja 97 km pikkuste distantside vahel. Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb kolmapäeva südaööl.
Actual Print Lastesõitudest tasuta osa võtta soovijad peavad end hiljemalt neljapäeva südaööks aerobike.ee internetilehel eelregistreerima! Kohapeal registreerimise korral maksab lastesõitudel osalemine sõltumata lapse vanusest 2 eurot.

 
Pirita-Kloostrimetsa ringrada on kolmapäeva õhtul liikluseks suletud!

Kolmapäeval Pirita-Kloostrimetsa ringrajal toimuv Filter Temposõidu Karikasarja 3. etapp toob kaasa võistlusraja liiklusele sulgemise ajavahemikus 17.00 kuni 21.00.
Võistluslinnak asub Rummu teel Pirita velodroomi väravas, sulgemisele läheb Pirita-Kloostrimetsa ringrada. Kohalikele elanikele, kellel puudub alternatiivne marsruut, tagatakse koju pääsemine kogu ürituse vältel. Siiski palume võimalusel vältida autoga võistluse ajal rajal liiklemist. Kui Te siiski olete sunnitud seda tegema, siis palume Teil suhtuda ratturitesse kõrgendatud tähelepanu ja mõistmisega ning võistlevatele ratturitele eranditeta teed anda, sest võistleva ratturi tähelepanu on liikluselt hajutatud.
Filter Pirita Temposõit algab 10 km individuaalse eraldistardiga, ratturid lähetatakse rajale ühekaupa 30-sekundiliste intervallidega. Kohe pärast viimase ratturi startimist algab 5 km eraldistardist jooksuvõistlus. Ohutuse tagamise nimel tuleb seekord joosta minnes ja tulles samal pool ehk paremas teeservas. See välistab võimaluse, et ratturite ja jooksjate rajad ristuvad.
Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb täna südaööl. Tänalõunase seisuga oli end kirja pannud ligi 200 rattasõpra. Kahe etapi järel hoiab Filter Temposõidu Karikasarja liidrikohta Kert Martma (CFC Spordiklubi-Arctic Sport Club), kes edestab klubikaaslast Sander Kempit 20 silmaga.

 
Filter Maanteekarikasarja üldliider Kristo Prangel: nüüd olen rajal kõigile nähtav, mind jälgitakse

Filter Maanteekarikasarja 2. etapi, Elva 32. Rattapäeva võitnud ja üldliidriks tõusnud Kristo Prangel (CFC) on ambitsioonikas jalgrattur. Ta ei rahuldu võitudega Eestimaa pinnal, vaid soovib end ka piiri taga proovile panna. Tänavu Otepää Audentese Gümnaasiumi lõpetav Prangel osaleb suvel kuulsal Le Etape du Touril, et tõelisi mägesid ja laskumisi proovida.


Te pole varem Filter Maanteekarikasarja üldliider olnud. Mis tunne on järgmisel etapil Mulgi 7. Rattarallil liidrisärk selga tõmmata?
Liidrisärgis sõitmine ei ole mulle võõras, sest olen Estonian Cup maastikurattasarja raames noorte arvestuses liidrisärki kandnud. Loomulikult ei ole need sarjad võrreldavad, sest täna võistlen ikkagi täiskasvanutega ja oluliselt pikematel distantsidel. Proovin mitte väga liidrisärgile mõelda ja proovin lihtsalt oma sõitu teha. Loomulikult on sellel särgil plusse ja miinuseid. Nüüd olen rajal kõigile nähtav, igat minu äraminekukatset ja tegutsemist jälgitakse. Enne vaadati, et las noor läheb ja proovib. Olen kahel esimese etapiga head minekut näidanud ja see on andnud hea emotsiooni edaspidiseks. Proovin mõelda pigem sellele, mitte liidrisärgile.

 

Kas kavatsete sel hooajal kõikidel Filter Maanteekarikasarja etappidel osaleda ja liidrisärki lõpuni kaitsta?
Tänase seisuga olen plaaninud kõigil etappidel osaleda. Samas ei tohi aga ära unustada, et rattasõit on tehnikasport ning vaid üks kummipurunemine võib muuta kõik. Hooaja võib lõpetada ka üks õnnetu kukkumine. Nii nagu juhtus Tanel Kangertiga. Kiiret paranemist Tanelile! Liidrisärgi kaitsmisele ma eraldi keskenduda ei tahaks, sest sõidetud on ainult kaks etappi ning viis etappi on veel ees. Kuna seitsmest etapist läheb arvesse viis, on võimalus veel kõigil.

 

Milline on Teie lemmiketapp Filter Maanteekarikasarjas?
Sel hooajal on sarjas mitmeid uuendusi. Muudetud on etappide distantse ja radasid, mis teeb kindlasti sarjas osalemise huvitavamaks ja põnevamaks. Võiksin ju öelda, et Elva on minu lemmiketapp ja maanteeratta võistlustel on võit kõige olulisem. Samas meeldib mulle kõige rohkem Võru etapp. Seda loetakse kõige raskema profiiliga etapiks ning mulle meeldivad keerulised ja rasked rajad. Olen Võrus end alati hästi tundnud.

 

Keda peate oma suuremateks konkurentideks?
Kõik, kes ratta joonele panevad, on konkurendid. Kedagi ei tohi alahinnata. Sellel aastal on väga häid starte teinud Karl-Arnold Vendelin. Tähelepanu tuleb kindlasti pöörata ka eelmise aasta üldvõitjale Kristjan Oolole ja Vahur Valvasele.

 

Kui tõsiselt rattasporti võtate ja kas on plaanis välisklubisse minna?
Olen rattaspordiga tegelenud kaheksa aastat. Hetkel õpin ja treenin igapäevaselt Otepää Audentese Gümnaasiumis ja kuulun CFC Rattakooli ridadesse. Pärast gümnaasiumi lõpetamist tahan end proovile panna mõnes välisklubis. Loodan, et leian endale klubi, kellel minu profiiliga ratturit vaja oleks või kes annaks mulle võimaluse võistelda.

 

Mis tüüpi sõitjaks end peate?
Kõik sõltub sellest, millele treeningutel rõhku panna. Praegu olen pigem universaal. Sprinteriks ma end ei pea, aga nagu Elva finiš näitas, siis võin ka lõpuspurdis tegija olla. Lühemad tõusud mulle meeldivad, tunnen end seal järjest paremini. Hea on ju mõelda, et igale tõusule järgneb laskumine. Käesoleval aastal osalen ka kuulsal Le Etape du Touril, kus saab kogeda, mis tunne on Alpides kõige rängemaid tõuse ja laskumisi võtta.

 
Kristo Prangel võitis Filter Elva Rattapäeva ja tõusis üldliidriks

Filter Maanteekarikasarja 2. etapi, Elva 32. Rattapäeva 87,2 km pikkusel põhidistantsil pälvis esikoha Kristo Prangel (CFC), kes alistas haaravas, kergelt ülesmäge kulgenud finišiduellis napilt Peeter Pungi. Uuel rajal kolmandana lõpetanud Alo Jakin, HP BTP-Auber 93 profimeeskonna liige, kaotas neile kaheksa sekundit.
44 km pikkusel naiste sõidul oli kiireim Carol Kuuskman, kellele järgnes sama aja saanud Aidi Gerde Tuisk ja 12-sekundilise vahega Mathilde Nigul. Kõikide distantside peale lõpetas Filter Elva Rattapäeva üle 400 rattasõbra.
Avaetapil neljanda koha saanud Prangel tõusis 1127 punktiga ka Filter Maanteekarikasarja üldliidriks. Teine on Karl-Arnold Vendelin 1075 ja kolmas Tair Stalberg (Sportland Bottecchia Team) 1007 silmaga.
Filter Maanteekarikasarja eelmise hooaja üldvõitja Kristjan Oolo (Peloton) pole tänavu head hoogu  üles saanud. Kuusalus peetud avaetapil oli Oolo 74., Elvas tuli vastu võtta 109. koht. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarja 3. etapp, Mulgi 7. Rattaralli toimub 4. juunil Viljandis. Maikuu viimasel päeval peetakse aga Pirital Filter Temposõidu Karikasarja 3. etapp, 10 km eraldistart.

 
Filter Kiili paarissõidu võitsid Sander Kempi ja Kert Martma

Filter Temposõidu Karikasarja 2. etapi, Kiilis peetud paarissõidu võitsid Sander Kempi ja Kert Martma (mõl. CFC Spordiklubi-Arctic Sport Club), kes katsid 25 km pikkuse distantsi vastavalt 32.49,8 ja 32.50,5-ga. Kolmandaks tuli raja üksinda läbinud sarja valitsev võitja Ivo Suur ajaga 33.46,8.
Kiireimaks naiseks kerkis Belgia amatöörklubi Isorex Ladies Cycling Team koosseisu kuuluv Kelly Kalm (36.46,9). Talle järgnesid Liisi Rist (36.51,0) ja Sirlet Viilas (38.28,3). Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Sarja üldliidrina jätkab Martma, kes on kogunud 729 punkti. Ta edestab Kempit 20 silmaga.
Pärast rattavõistlust toimunud 5 km jooksul pälvis esikoha Janar Juhkov ajaga 17.42,9. Teine oli Tauno Hang (18.22,4) ja kolmas Martin Sagaja 18.54,6). Edukaim naine oli üldarvestuses üheksanda aja saanud Klarika Kuusk (20.21,6).
Paarissõidus sai aja kirja ligi 300 ratturit, jooksudistantsil pani end proovile 27 inimest. Filter Temposõidu Karikasarja 3. etapp toimub 31. mail, kui Pirital on kavas 10 km pikkune eraldistart.

 
Priit Pullerits paneb end proovile uues ametis

Pühapäeval toimuval Filter Maanteekarikasarja 2. etapil, Elva 32. Rattapäeval paneb end uues rollis proovile staarajakirjanik Priit Pullerits. Postimehe veergudel sportlaste suhtes kriitilisi, mõnede meelest liigselt enda arvamust peale suruvaid artikleid kirjutanud Pullerits tegutseb suurte traditsioonidega rahvaspordiüritusel tervisesõidu rühmajuhina.
Tegemist on algajatele mõeldud grupiga, mis on mõeldud eelkõige neile ratturitele, kelle treenitus pole kõige parem või kes teevad alaga tutvust ja pelgavad seetõttu suures grupis sõita. Rühmajuht Pullerits koordineerib seltskonna tööd, juhendab algajaid rattureid ja hoiab tempot jõukohasena. Tervisesõidule on oodatud ka mägiratast omavad rattasõbrad.
Tänavu on iga Filter Maanteekarikasarja etapi tervisesõidul rühmajuhiks avalikusele tuntud inimene. Kuusalus peetud avavõistlusel tegutses selles rollis tuntud telenägu ja Filter Maanteekarikasarja patroon Hannes Hermaküla.
Filter Elva Rattapäeval saab valida 87 ja 44 km pikkuste etappide vahel. Stardi- ja finišilinnak on viidud linna teise serva Saint-Gobain Sekurit hoone juurde aadressil Kirde 2. Muudatus tehti turvalisuse huvides, sest senimaani oli kilomeeter enne finišit raudteeülesõit.
Eelmisel aastal võitis Filter Elva Rattapäeva Norman Vahtra (Rein Taaramäe Rattaklubi). Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb täna südaööl.

 
Filter Kuusalu Rattaralli võit läks Läti profiklubisse

Teist aastat järjest läks Filter Maanteekarikasarja avaetapi, Kuusalu Rattaralli võit piiri taha. Kui mullu võidutses soomlane Jesse Kaislavuo, siis seekord oli kiireim Läti profiklubi Rietumu Banka-Rigat esindav Maris Bogdanovics.
Bogdanovics edestas 83 km pikkuse sõidu grupifinišis Karl-Arnold Vendelini ja Vahur Valvast. 41,5 km naiste sõidul pälvis esikoha Mathilde Nigul, kellele järgnes sama aja saanud Kristin Rõžko ja sekundiga kaotanud Liisi Rist. Lühikesel distantsil moodustasid meeste esikolmiku Siim Häelm, Anrijs Pumpišs ja Feliks Gornischeff.
Kõikide distantside peale kokku lõpetas Filter Kuusalu Rattaralli üle 400 rattasõbra. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarja 2. etapp toimub 21. mail, kui on kavas Elva 32. Rattapäev.

 
Filter Kuusalu Rattarallil juhendab tervisesportlasi Hannes Hermaküla

Laupäeval toimuva Filter Maanteekarikasarja avaetapi, Kuusalu 24. Rattaralli tervisesõidu rühmajuhiks on sarja patroon ja tuntud telenägu Hannes Hermaküla. 42 km pikkuse tervisesõidu start antakse kell 12.22.
Tegemist on algajatele mõeldud grupiga, mis on mõeldud eelkõige neile ratturitele, kelle treenitus pole kõige parem või kes teevad alaga tutvust ja pelgavad seetõttu suures grupis sõita. Rühmajuht koordineerib seltskonna tööd, juhendab algajaid rattureid ja hoiab tempot jõukohasena. Tervisesõidule on oodatud ka mägiratast omavad rattasõbrad.
Filter Maanteekarikasarja selle hooaja avaetappide tervisesõitudel on rühmajuhtideks tuntud inimesed. 21. mail toimuval Elva 32. Rattapäeval astub uues rollis üles Postimehe ajakirjanik Priit Pullerits.
Filter Kuusalu Rattarallile on end tuntumatest ratturitest kirja pannud neli eelmist hooaega Cofidise profiklubisse kuulunud Gert Jõeäär, kes nüüd CFC-d esindab. Külalisvõistlejaid tuleb Soomest, Lätist ja Venemaalt.

 
Filter Temposõidu Karikasarja võistlusmaterjale saab kätte Aerobike Rattatöökojas

Huvilised, kellel on soov saada varakult kätte selle hooaja Filter Temposõidu Karikasarja võistlusmaterjale, on oodatud teisipäeval ajavahemikus kell 17-19 Nõmme keskuses aadressil Pärnu mnt 328 asuvasse Aerobike Rattatöökotta.
Ühtlasi on see hea võimalus anda oma rattale viimane lihv võistluseks – soovi korral viskab mehhaanik sõiduvahendile pilgu peale.
Filter Temposõidu Karikasarja avaetapp peetakse 3. mail Jüris, kavas  on 15 km eraldistart ja võistlusprogrammi uuendusena saavad huvilised end pärast seda proovile panna 5 km jooksudistantsil. Stardi- ja finišilinnak asub Võsukese lasteaia juures ja võistlusmaterjale saab kätte ka kohapeal. Tänahommikuse seisuga oli end kirja pannud ligi 200 osalejat, teiste seas on stardis tuntud muusik Tanel Padar.

 


Leht 10 / 49