Uudised
Seoses rattavõistlusega on pühapäeval liiklus suletud Suur-Sõjamäe tänaval ja Ülemiste Citys

Seoses Fakto Auto Tallinna Rahvasõiduga muutub pühapäeval, 2. septembril liikluskorraldus Suur-Sõjamäe tänaval ja Ülemiste Citys. Ajavahemikul kell 9-19 suletakse liiklus Ülemiste Citys Valukoja tänaval Ääsi ja Lõõtsa tänava vahel. Kell 12.50-17 on liiklus suletud Ääsi tänaval.
Suur-Sõjamäe tänaval jääb liiklus häiretata mõlemas suunas toimuma kuni kella 12.50-ni. Seejärel suletakse liiklus Suur-Sõjamäe tänaval linnast väljuval suunal. Ajavahemikus kell 12.50-13.25 suletakse liiklus hetkeliselt ka linna siseneval suunal. Liikluse sulg sellel suunal on lühiajaline, ca 3-5 minutit ühe stardi kohta. Stardid on kell 13, 13.10 ja 13.20. Pärast ratturite ja saateautode kolonni möödumist avatakse liiklus linna siseneval suunal koheselt.
Pärast startide möödumist jääb liiklus linnast väljuval suunal suletuks ja linna siseneval suunal avatuks. Praktikas lasevad reguleerijad aga ka ajavahemikus 13-14.30 autosid ka teises suunas läbi, kui parasjagu võistlejaid pole.
Ca kell 14.30 hakkavad võistlejad linna tagasi jõudma. Siis suletakse linnast väljuv suund jäigalt. Erand tehakse bussidele, keda lastakse vastavalt võimalusele läbi. Linna siseneval suunal jääb liiklus avatuks, ent gruppide sisenemise hetkel reguleerijad sulgevad seda lühiajaliselt vastavalt vajadusele. Kell 17 on võistluse lõpp ja liiklus avatakse Suur-Sõjamäe ja Ääsi tänavatel piiranguteta.
Ajavahemikul kl 10-11.30 esineb lühiajalisi liiklusseisakuid Viljandi maantee ja Männiku piirkonnas, kus sõiduteed ületavad mägirattavõistlusel osalejad. Põhjalikumat infot saab siit.

 
Gert Jõeäärel on võimalus teha Filter Maanteekarikasarjas ajalugu

Pühapäeval toimuval Fakto Auto Tallinna Rahvasõidul on Gert Jõeäärel võimalus teha Filter Maanteekarikasarjas ajalugu. Mullu sarja kokkuvõttes esikoha pälvinud CFC Spordiklubi ratturist võib saada esimene mees, kes tõuseb kahekordseks võitjaks.
2485 punkti kogunud Jõeäär edestab Vahur Valvast (Rein Taaramäe Rattaklubi) 19 ja Tarmo Koplit (Hawaii Express Team) 20 punktiga. Suures mängus tahab sõna sekka öelda kindlasti ka Oskar Nisu (Cycling Tartu), kes jääb Jõeäärest maha 49 silmaga.
Naistest hoiab liidrikohta 2222 punkti kogunud Mae Lang (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi), Krista Karingul (RedBike Team) on 1997 ja Kelly Kalmul (CFC Spordiklubi) 1331 silma.
Fakto Auto Tallinna Rahvasõidust tehakse esmakordselt ka videoülekanne. Otsepilti saab vaadata nii Ülemiste Citys asuva võistluskeskuse ekraanilt kui ka Delfist.
Osalejatel on võimalus valida 117 ja 75,7 km pikkuse maanteesõidu ning 30,2 km tervisesõidu vahel. Maastikusõidu pikkuseks on 42,5 km. Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb täna südaööl.

 
Jüri Muttika ja Hannes Hermaküla juhivad Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu tervisesõidu gruppe

Pühapäeval Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu raames peetaval tervisesõidul osalejad saavad algava telehooaja eel muljeid vahetada tegijate endiga. Nimelt moodustatakse 30,2 km pikkusel distantsil kiirem ja aeglasem grupp, mida juhivad vastavalt Hannes Hermaküla ja Jüri Muttika. Raadiosõbrad saavad aga meelepäraseid küsimusi esitada Star FM-i saatejuhile Liis Lusmägile, kes samuti tervisesõidu kaasa teeb.
Tervisesõit on rattasõidu nautlemine - seal paremusjärjestust ei selgitata ja võistlusmomenti ei tekitata. Sõidetakse grupijuhi koordineerimisel rahulikus tempos kuni Jüri ergutuspunktini ja tagasi Ülemiste Citys asuvasse võistluslinnakusse. Selles grupis ei trügita ega üritata teistel eest ära sõita. Tervisespordi stardigrupile antakse lähe üks minut pärast noorte võistlusgruppi ehk 11 minutit pärast esimest lühikese distantsi starti.
Tervisesõidul on lubatud kasutada ka tandemit, gondel-tüüpi ratast, elektriratast ning muid ebastandardse või abistava jõuallikaga varustatud liikumisvahendeid.

 
Filter Temposarja finaaletapi võitis Gleb Karpenko, üldvõitu kaitsesid Kert Martma ja Liisi Rist

Iklas ja Ainažis peetud Filter Temposarja finaaletapil pälvis esikoha Gleb Karpenko (Kalevi Jalgrattakool), kes läbis 25 km pikkuse distantsi ajaga 32.05. Teise koha saanud Artjom Mirzojev kaotas 39 ja Kert Martma (CFC Spordiklubi) 54 sekundit. Eesti ratturid hõivasid neli paremat kohta, parimaks lätlaseks tõusis viienda aja välja sõitnud Artis Roze.
Parima naisena oli Liisi Rist (Hawaii Express Team) 42., järgnesid lätlannad Daniela Leitāne ja Santa Sanija Jurgena.
Enne finaaletappi esikohta hoidnud Kert Martmast sai Ervin Korts-Lauri ja Ivo Suure kõrval kolmas rattur, kes suutnud Filter Temposarja üldvõitu kaitsta. Naistest saavutas ülekaaluka esikoha Liisi Rist.
Samas kohas peetud 5 km eraldistardist jooksudistantsil oli kiireim Marek Tõnismäe ajaga 18.59. Kümme sekundit kaotas Andre Lomaka ja 55 sekundi kaugusele jäi lätlane Kristaps Sūna. Parimaks naiseks tõusis üldises pingereas kolmandaks tulnud Daniela Leitāne. Parimate autasustamine toimub 2. septembril peetava Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu raames Ülemiste Citys orienteeruvalt kl 17.15. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.

 
Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu mägirattasõit – ainus Tallinnas algav ja lõppev maraton

2. septembril toimuva Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu raames saab end proovile panna nii maantee- kui ka mägirattasõidus. 42 km pikkusest mägirattasõidust osavõtt on ääretult mugav eelkõige Harjumaa inimestele, sest tegemist on ainsa maratoniga, mis algab ja lõppeb Tallinnas ning mille distantsi märkimisväärne osa sõidetakse pealinna piirides.
Võistluslinnak asub Ülemiste Citys, kus toimub ka pidulik start. Üheskoos ületatakse Tartu maantee ja liigutakse mööda Järvevana kergliiklusteed Tondi poole. Tehniline start antakse Järvevana tee raudteeülesõidu juures, kus asub Hansaviimistluse ergutuspunkt. Samas kohas asub ka tehniline finiš. Sealt saab pärast lõpetamist sõita omas tempos Valukoja tänavale, kus on võimalik pesta nii ratast kui ennast.
„Tänavune rada on rahvasõidulikum ehk tehnilisi singleid on vähem,“ lausub Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu peakorraldaja Mihkel Reile. „Esimest korda ületame Männiku tee ning Pääsküla raba ja sõjaväelinnaku piiril sõitmine pakub väga huvitava kogemuse. Kindlasti saab olema põnev vaadata, millise arengu on läbi teinud Tallinna üks kiiremini arenevaid piirkondi Ülemiste City, kus kaasaegsed lahendused on pandud oskuslikult koos toimima minevikupärandiga.“
Jätkuvalt on kavas Hansaviimistluse „Eriti Kõva Tegija“ arvestus, mis kujutab endast velotuuri põhimõttel mõõduvõttu neile, kes läbivad Tallinna Rahvasõidul lisaks maastikudistantsile ka 75,7 km maanteedistantsi. Paremusjärjestus koostatakse distantside läbimiseks kulunud aegade summeerimise teel ainult meeste ja naiste absoluutarvestuses.

 

1

 
Gert Jõeäär võitis Suure-Munamäe 2. Rattaralli ja tõusis Filter Maanteekarikasarja üldliidriks

Filter Maanteekarikasarja 6. etapi, Suure-Munamäe 2. Rattaralli võitis Gert Jõeäär, kes läbis 88,3 km pikkuse distantsi ajaga 1:56.44. CFC Spordiklubi rattur edestas mäefinišiga võidusõidul nelja sekundiga Alo Jakinit ja kuue sekundiga Siim Kiskoneni.
Parimaks naiseks tõusis kokkuvõttes 34. koha saavutanud Mae Lang. Teine-kolmas olid vastavalt Krista Karing (RedBike Team) ja Anastasija Kruminja. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarja kokkuvõttes tõusis liidriks Gert Jõeäär, naistest hoiab esikohta Mae Lang. Seitsmest etapist läheb kokkuvõttes arvesse viis paremat tulemust. Filter Maanteekarikasarja finaaletapp, Fakto Auto Tallinna Rahvasõit toimub 2. septembril.

 
Laupäeval saab Haanjas nuusutada Tour de France'i õhku

Filter Maanteekarikasari jätkub laupäeval 6. etapiga Haanjas, kus toimub Suure-Munamäe 2. Rattaralli. Tegemist on konkurentsitult kõige mägisema rattaralliga Eestis.
„Suurtuuridel on publikumagnetiteks mägised etapid, kuid vähesed on ise ratta seljas mägesid vallutanud. Suure-Munamäe Rattaralli pakub suurepärast võimalust tunnetada natukenegi seda, mida profiratturid peavad mägedes läbi elama,“ lausus Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile.
Osalejad saavad valida 88,3 ja 42,4 km pikkuste etappide vahel. Võistluskeskus asub Haanja Kooli ees. Tegemist on väga kurvilise ja pidevalt üles-alla lookleva teega. Finiš paikneb Eesti kõrgeimas punktis otse Munamäe torni jalamil. Tõus pole küll nii järsk kui Viljandi Kõrgemägi, kuid oluliselt pikem.
Filter Maanteekarikasarja üldseis on äärmiselt pingeline. Liidrisärk on 2436 punkti kogunud Oskar Nisu (Cycling Tartu) seljas. Järgnevad Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi) 2426 ja Gert Jõeäär (CFC Spordiklubi) 2423 silmaga. Suures mängus on sees ka 29. positsioonil asuv Peeter Pung (Cycling Tartu), kes on kaasa teinud neljal etapil. Paremusjärjestust saate vaadata siit. Seitsmest etapist läheb kokkuvõttes arvesse viis paremat tulemust.
Filter Maanteekarikasarja finaaletapp, Fakto Auto Tallinna Rahvasõit toimub 2. septembril.

 
Gert Kivistik võitis Filter Maardu temposõidu

Filter Temposarja 6. etapi, Maardus peetud 10 km individuaalse eraldistardi võitis Gert Kivistik (Hawaii Express Team), kes läbis vahemaa ajaga 13.07,5. Filter Temposarja üldliidrikohta kindlustanud Kert Martma (CFC Spordiklubi) kaotas talle 10,7 ja Artjom Mirzojev (CFC Spordiklubi) 12,5 sekundit.
Edukaimaks naiseks kerkis üldarvestuses 20. koha saanud Liisi Rist (Hawaii Express Team), teine-kolmas olid vastavalt sarja üldliider Krista Karing (RedBike) ja Mathilde Manuela Nigul (CFC Spordiklubi II).
Samuti Maardus toimunud 5 km jooksudistantsil näitas kiireimat minekut Bert Tippi (CFC Spordiklubi) ajaga 17.17,8, järgnesid Oliver Kulbas (19.04,0) ja Andrei Škubel (19.35,0). Naistest moodustasid esikolmiku Eveli Kurg (21.02,0), Klarika Kuusk (21.07,3) ja Cathy-Liis Suurkivi (24.04,3). Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Temposari lõpeb 26. augustil Iklas toimuva Eesti ja Läti sarja ühise finaaletapiga.

 
Filter Temposari jätkub mäega rajal Maardus

Filter Temposarja 6. etapp toimub 8. augustil uuel, 10 km pikkusel rajal Maardus. Tegemist on sarja ainsa etapiga, kus osalejatel tuleb võtta arvestatav tõus. Ülgase mäe näol on tegemist Põhja-Eesti ühe suurema asfaltkatte all oleva mäega, millest laskudes küündib kiirus kindlasti 70 km/h. Teekate kogu trassil on krobeline ja laineline, ent suuri löökauke ei ole.
Pärast eraldistarti toimub individuaalne jooksuvõistlus 5 km trassil, kus Ülgase mäge võtma ei pea. Võistluskeskus asub Kallaveres Maardu Rahvamaja ees aadressil Karjääri 4.
Filter Temposarja kokkuvõttes hoiab esikohta üldvõitu kaitsev Kert Martma (CFC Spordiklubi) 1739 punktiga. Järgnevad klubikaaslane Oskar Maidre 1603 ja Raimo Kivioja (Spordipartner/Amps/AT) 1486 silmaga.
Naistest on kindel liider Krista Karing (RedBike) 1692 punktiga, Liisi Rist (Hawaii Express Team) ja Sille Mustonen (RedBike) on kogunud vastavalt 1479 ning 1472 silma.
Filter Temposari lõpeb 26. augustil Iklas toimuva Eesti ja Läti sarja ühise finaaletapiga.

 
Filter Kiili paarissõidu võit läks rajarekordi püstitanud CFC Spordiklubi ratturitele

Filter Temposarja 5. etapil, Kiili paarissõidus pälvisid esikoha CFC Spordiklubi ratturid Arthur Kooser ja Oskar Maidre, kes läbisid 25 km pikkuse raja ajaga 31.56,8. See teeb keskmiseks kiiruseks 47 km/h. Tegemist on rajarekordiga. Eelmine mark 32.50,5 kuulus Kert Martmale ja Sander Kempile.
Kooser-Maidre saavutasid esikoha ka mai keskel samal trassil peetud sarja 2. etapil. Kaks kuud tagasi oli ajaks 33.00,5. Neile järgnesid Gert Kivistik (Hawaii Express Team) – Janno Aksin 32.19,4 ja CFC Spordiklubi tandem Artjom Mirzojev-Kert Martma 32.21,4-ga. Kiireim naine oli kokkuvõttes liidrikohta kindlustanud Krista Karing (Redbike) ajaga 36.07,1, järgnesid Liisi Rist (Hawaii Express Team) – Egle Mätas (36.24,9). Filter Temposarja üldliidrina jätkab Martma, kellele järgneb Maidre.
Temposõidule järgnenud 5 km eraldistardist jooksudistantsi võitis Bert Tippi (CFC Spordiklubi) ajaga 15.35, mis tähistab samuti rajarekordit. Tippi oli parim ka sarja 2. etapil, siis oli tema aeg 15.54. Teise koha sai Janar Juhkov (16.57) ja kolmandaks tuli Asko Kuusalu (17.33). Edukaimaks naiseks kerkis Klarika Kuusk (20.12).
Esimese etapi vahele jätnud Tippi on võitnud neli järgmist osavõistlust ja juhib kindlalt üldarvestust. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Temposarja 6. etapp toimub 8. augustil, kui Maardus on kavas 10 km eraldistart.

 
Hüvasti, Aivo Liksor!

Nendime kurbusega, et reedel 20. juulil lahkus meie seast 60 aasta vanusena Aivo Liksor, väsimatu spordimees ja AeroBike Cycling Agency asutajaliige. Avaldame kaastunnet Aivo perele, sõpradele ja lähedastele!

Aivo oli tohutu spordifänn, kes elas kaasa nii kohapeal kui ka teleka vahendusel kõikvõimalikele spordialadele. Tema kolm lemmikala, millega ta ka ise oma eluteel tegeles, olid aga suusatamine, rattasport ja noores põlves korvpall. Lisaks spordi vaatamisele ja entsüklopeedialikul hulgal tulemuste peast teadmisele osales ta ka pidevalt ise nii suusa- kui ka rattavõistlustel.

Tõsi, Aivo enda sportimisele tõmbas piduri peale raske õnnetus 2015. aasta kevadel, mistõttu tema viimased kolm eluaastat möödusid ratastooli aheldatult. See aga ei kahandanud ta usku, lootust ja töötahet. Spordimehele omase visadusega sooritas ta harjutusi, et saada uuesti liikuma. Kui see oleks piisaval määral õnnestunud, olnuks Aivo unistuseks taaskord ka spordiüritustel osaleda ja rahvaga koos liikumisest rõõmu tunda.

Aivo oli AeroBike Cycling Agency asutajaliige ning juhatuse liige tänaseni. Alates AeroBike asutamisest 2008. aastal kuni ränga õnnetuseni 2015. aastal osales Aivo eranditeta korraldaja ja kohtunikuna kõigil AeroBike poolt korraldatavatel üritustel, mida oli selleks ajaks kogunenud juba enam kui sada. Viimaseks kohapeal korraldajana kaasa löödud võistluseks jäi Aivole Filter Elva 30. Rattapäev 24. mail 2015. Kuigi peale seda Aivo enam võistluskeskuses viibida ei saanud, elas ta ikka üritustele kaasa. Ta oli kursis kõigi tulemustega ning oma nõu ja kontaktidega, mida Aivol oli palju, suunas ja aitas kaasa rattasarjade arengule. Ka kõigil vestlustel ja kohtumistel nende kolme aasta jooksul oli ikka Aivo peamiseks küsimuseks ja kõneaineks, et kuidas läheb võistlustel ja mis on rattamaailmas uudist.

Aivo oli mees nagu orkester, kes võttis tohutult palju ette ning ka jõudis tohutult palju. Tal oli meeletult suur tutvusringkond ning nii mõnigi kord inimesed suisa imestasid, et kust ta küll kõiki neid tunneb. Samuti kaasnes Aivoga alati suur hulk toredaid lugusid tema juhtumistest. Neid alatasa räägiti ja meenutati, ent ikka heatahtlikult ja mõnusa huumoriga. Ka Aivo ise oskas asju võtta naljaga, mis aitas nii mõnigi kord muredest jagu saada. Tema ütlus: „Ma võtan ühe kõne!“ oli temaga koos töötades suisa legendaarne, sest uskumatul moel oli nendest kõnedest ka kasu – mured lahenesid võluväel.

Aivo, hindame ja jääme meenutama sinu siirust, heatahtlikkust ja suurt spordimehe hinge! Puhka rahus, Aivo!

 
Gert Jõeäär võitis Filter Pandivere Rattaralli

Filter Maanteekarikasarja 5. etapil, Pandivere 28. Rattarallil pälvis esikoha Gert Jõeäär. CFC Spordiklubi rattur läbis 94 km pikkuse distantsi ajaga 2:10.20. Samasse sekundisse sõitsid end ka Oskar Nisu (Cycling Tartu) ja Tarmo Kopli (Hawaii Express Team). Kollases liidrisärgis startinud Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi) pidi leppima 19. kohaga.
Naiste arvestuses oli kiireim kokkuvõttes 54. koha saanud Anastasija Krumina, kellele järgnesid Krista Karing (RedBike Team) ja Tiina Krutob. Naiste üldliider Mae Lang ei osalenud, esimesele kohale tõusis Karing. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Meeste arvestuses tõusis Filter Maanteekarikasarja uueks üldliidriks 2436 punkti kogunud Nisu, kes edestab 13 silmaga Jõeäärt ja 36 punktiga Valvast.
Filter Maanteekarikasarja 6. etapp toimub 18. augustil, kui kavas on Suure-Munamäe 2. Rattaralli.

 


Leht 5 / 49