Uudised
Väike-Maarja vallavanem tuleb kabinetist välja paneb end proovile uues rollis

Järgmise nädala laupäeval, 14. juulil peetaval Filter Maanteekarikasarja 5. etapil Pandivere 28. Rattarallil tegutseb tervisesõidu rühmajuhina Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla.
Tegemist on suurepärase võimalusega vabas õhkkonnas uurida omavalitsuse käekäigu ja tulevikuplaanide kohta. Olgu öeldud, et Väike-Maarja keskus on läbimas suurt uuenduskuuri ning tänavu aprillis püstitati sinna maadlussangari Georg Lurichi kuju.
Tänavu on Filter Maanteekarikasarjas olnud tervisespordi rühmajuhtideks oma valdkonna asjatundjad. Kuusalus oli juhendaja rollis staažikas treener Kaido Laas, Viljandis kardioloog Urmo Kiitam ja Haapsalus ultratriatloni maailmameister Sirlet Viilas.
Filter Pandivere Rattarallil saab valida 94 ja 46 km pikkuste distantside vahel. Võistluslinnak asub Väike-Maarja bussijaamas. Eelmisel aastal pälvis üldvõidu Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi), kes hoiab praegu sarja liidrikohta, edestades Oskar Nisut (Cycling Tartu) ja tunamullust Filter Pandivere Rattaralli võitjat Gert Jõeäärt (Spordiklubi CFC).

 
Filter Haapsalu Rattaralli võitis Norman Vahtra

Filter Maanteekarikasarja 4. etapi, Haapsalu 16. Rattaralli võitis Norman Vahtra (Cycling Tartu). See oli Vahtrale teiseks etapivõiduks sel hooajal, ta oli parim ka esimesel osavõistlusel Kuusalus.
Vahtra läbis 91 km pikkuse distantsi ajaga 2:00.27. Sama aja sai ka teisena lõpetanud Peeter Tarvis, kolmandana finišijoone ületanud Tarmo Kopli (Hawaii Express Team) jäi kahe sekundi kaugusele. Liidrisärgis startinud Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi) pidi leppima 15. kohaga.
Naistest pälvis esikoha üldarvestuses 22. koha saanud Kelly Kalm, teine-kolmas olid vastavalt Liisa Ehrberg ja sarja üldliider Mae Lang.
53 km lühikesel distantsil kuulusid esikolmikusse Avo Eljas (Püha Loomaaed), Jaanus Linkgreim (Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi 1) ja Kalev Ints. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarja 5. etapp toimub 14. juulil, kui on kavas Pandivere 28. Rattaralli.

 
Filter Haapsalu Rattarallil tuleb tervisesõidu rühmajuhiks maailmameister ja maailmarekordiomanik!

Laupäeval toimuval Filter Maanteekarikasarja 4. etapil, Haapsalu 18. Rattarallil tegutseb tervisesõidu rühmajuhina 2016. aastal kahekordsel täispikal triatlonidistantsil maailmarekordit tähistava ajaga 23 tundi, 29 minutit ja 10 sekundit maailmameistriks kroonitud Sirlet Viilas.
Sirlet on naine, kes on edukalt ühendanud töö ja hobi. Hakkaja sportlane oskab kindlasti jagada näpunäiteid, kuidas aega otstarbekalt planeerida ning mismoodi treeningutel ja võistlustel koormust jagada.
Tänavu on Filter Maanteekarikasarja etappidel olnud rühmajuhtideks oma valdkonna tipptegijad. Kuusalu Rattarallil tegutses selles rollis võistluse alusepanija ja ülikogenud treener Kaido Laas ning Mulgi Rattarallil Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloog Urmo Kiitam.
Filter Haapsalu Rattaralli, kus saab valida 91 ja 53 km pikkuste distantside vahel, pakub suurepärast võimalust veeta sportlik jaanilaupäev koos meeleoluka peoga. Samal päeval toimub lossihoovis ka suur jaanituli, kus peaesinejana astub üles legendaarne Scooter.

 
Filter Haapsalu Rattaralli – sportlik jaanilaupäev kuurortlinnas

Laupäeval toimuv Filter Maanteekarikasarja 4. etapp, Haapsalu 18. Rattaralli pakub suurepärast võimalust veeta sportlik jaanilaupäev koos meeleoluka peoga. Samal päeval toimub lossihoovis ka suur jaanituli, kus peaesinejana astub üles legendaarne Scooter.
Filter Haapsalu Rattaralli, kus saab valida 91 ja 53 km pikkuste distantside vahel, on sarja etappidest lihtsaimini läbitav. Tegemist on Läänemaale omase siledal maastikul kulgeva rattasõiduga, mida sõidetakse väiksematel kurvilistel kõrvalteedel. Tõenäoliselt on tegemist Eesti kõige tasasema rattaralliga.
Tänalõunase seisuga oli end kirja pannud ligi 400 ratturit. Suurte jõududega on väljas Cycling Tartu ja CFC Spordiklubi ning registreerunud on ka mullune võitja Kirill Tarassov (Sportland Bottecchia Team). Külalisi on oodata ka Lätist.
Filter Haapsalu Rattaralli, mille võistluskeskus asub veekeskuse ees, on heaks vormi testiks enne järgmisel nädalal Otepääl peetavaid Eesti meistrivõistlusi.

 
Kert Martma alistas Filter Jüri Temposõidus Gert Jõeääre!

Filter Temposarja 4. etapi, Jüris peetud 13,3 km eraldistardi võitis Kert Martma (CFC Spordiklubi) ajaga 17.18,2, kes edestas 3,8 sekundiga kaks aastat tagasi samal alal Eesti meistriks kroonitud ja mullu hõbedale tulnud Gert Jõeääre, kes on ka valitsev Eesti meister grupisõidus. Kolmanda aja välja sõitnud Gert Kivistik (Hawaii Express Team) kaotas Filter Temposarja kokkuvõttes esikohta kindlustanud Martmale 9,7 sekundit.
Parimaks naiseks kerkis kolm viimast etappi võitnud Liisi Rist (Hawaii Express Team), kes sai üldarvestuses 41. koha. Talle järgnesid Kelly Kalm ja Egle Mätas.
Rattavõistlusele järgnenud Filter 5 km Tempojooksus pälvis esikoha Bert Tippi ajaga 16.15,7. CFC Spordiklubi esindaja on võidutsenud kolmel järjestikusel etapil. Teise-kolmanda koha teenisid vastavalt Oliver Kulbas (17.29,3) ja Raivo Pärnpuu (17.53,3). Naiste esikolmiku moodustasid Merill Mägi, Cathy-Liis Suurkivi ja Grete Maria Savitsch.
Rattadistantsile startis 232 osalejat, jooksust võttis osa 24 inimest. Kõiki tulemusi saate vaadata siit. Filter Temposarja järgmine etapp toimub 25. juulil, kui Kiilis on kavas 25 km paarissõit ja 5 km tempojooks.

 
Kas Cycling Tartu kordab Filter Jüri Temposõidul kolmikvõitu?

Kolmapäeval Jüris peetav Filter Temposõidu Karikasarja 4. etapp, 15 km pikkune eraldistart on heaks ettevalmistuseks 28.  juunil Otepääl peetavateks sama ala Eesti meistrivõistlusteks.
Tänahommikuse seisuga oli end kirja pannud ligi 220 osalejat. Teiste seas on registreerunud Filter Temposõidu Karikasarja üldliider Kert Martma (CFC Spordiklubi), talle järgnev tiimikaaslane Oskar Maidre ja kolmandat kohta hoidev Raimo Kivioja. Suurfavoriidiks võib aga pidada Gert Jõeäärt (CFC Spordiklubi).
Mai alguses samal rajal peetud võistlusel pälvis kolmikvõidu Cycling Tartu: Norman Vahtra, Peeter Pung ja Karl Arnold Vendelin.
Pärast rattasõitu saavad huvilised end proovile panna 5 km jooksudistantsil, kuhu on end kirja pannud 26 inimest. Avaetapil oli kiireim Peep Jalakas.
Võistluskeskus asub Võsukese lasteaia ees ning ratturitele on start avatud ajavahemikul kell 17-19.45 ja jooksjatele kell 19.45-20.30.

 
Risto Raid võitis Filter Mulgi Rattaralli

Filter Maanteekarikasarja 3. etapi, Filter Mulgi 8. Rattaralli võitis üksinda finišijoone ületanud Risto Raid, kes läbis 101 km pikkuse ja Kõrgemäe tõusuga lõppenud distantsi ajaga 2:41.25. Peeter Pung (Cycling Tartu) kaotas talle 12 ja Johan Nordlund (Racebike-Focus) 15 sekundiga.

Liidrisärgis rajale läinud Gert Jõeäär (CFC Spordiklubi) pidi leppima 50. kohaga, loovutades liidrikoha neljandana lõpetanud Vahur Valvasele (Rein Taaramäe Rattaklubi).

Naistest oli kiireim üldarvestuses 58. koha saanud Kelly Kalm (CFC Spordiklubi) ajaga 2:47.16. Teine oli Mae Lang (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi), kes kindlustas ühtlasi ka sarja liidrikohta, ja kolmas Mathilde Manuela Nigul.

45 km pikkusel lühikesel distantsil moodustasid esikolmiku Siim Häelm, Hannes Külv ja Sten Kask. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.

Filter Maanteekarikasarja 4. etapp, Haapsalu 18. Rattaralli toimub 23. juunil.

 
Kert Martma võitis rajarekordiga Filter Pirita Temposõidu ja tõusis sarja liidriks

Filter Temposarja 3. etapi, Pirital toimunud eraldistardi võitis sarja valitsev võitja Kert Martma (CFC Spordiklubi), kes läbis 10 km pikkuse distantsi ajaga 12.48,4. Tegemist on rajarekordiga – eelmine tippmark 12.49,6 kuulus aastast 2014 Ivo Suurele.
Martmale järgnesid Pirital Gleb Karpenko (13.02,1) ja Arthur Kooser (13.03,1; CFC Spordiklubi III). Ühtlasi tõusis Martma ka tiimikaaslase Oskar Maidre ees Filter Temposarja üldliidriks
Parimaks naiseks tõusis üldarvestuses 33. koha saanud Liisi Rist (Hawaii Express Team) ajaga 14.11,6. Teine-kolmas olid vastavalt Krista Karing (15.07,6; RedBike) ja Mathilde Manuela Nigul (15.14,1; CFC Spordiklubi II). Naiste üldliidrina jätkab Karing. Startis 245 ratturit.
Rattavõistlusele järgnenud 5 km eraldistardist jooksudistantsil saavutas esikoha ka eelmisel etapil Kiilis parim olnud Bert Tippi (CFC Spordiklubi) ajaga 16.06,3. Enda nimele kuuluvale rajarekordile jäi Tippi alla kuue sekundiga.
Tippile järgnesid Henri Rüüsak (17.44,3) ja Asko Kuusalu (17.46,3). Naiste esikolmiku moodustasid Alma Sarapuu (19.26,0), Meril Mägi (19.41,0) ja Klarika Kuusk (21.13,5). Rajale läks 32 jooksjat. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Temposarja 4. etapp toimub 13. juunil Jüris, kus on kavas 15 km ratta- ja 5 km jooksudistants.

 
Filter Mulgi Rattaralli pakub leevendust pikale arstijärjekorrale

Pühapäeval toimuval Filter Maanteekarikasarja 3. etapil, Mulgi 8. Rattarallil on osalejatel suurepärane võimalus küsida nõu südame- ja veresoonkonna haiguste diagnostika, ravi ning ennetuse kohta. Nimelt tegutseb erandkorras Tervisespordi stardigrupi rühmajuhina Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloog Urmo Kiitam.
Tegemist on rahuliku sõidu eelistajatele ja algajatele suunatud grupiga, kus sõidetakse grupijuhi koordineerimisel rahulikus tempos. Selles grupis ei trügita ega üritata teistel eest ära sõita – liigutakse organiseeritult üheskoos rattasõidu nautimise eesmärgil.
„Urmo Kiitam on lapsest saati rattatreeningutel käinud ja hiljemgi harrastajana erinevatel rahvaspordiüritustel kaasa löönud,“ lausus Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile. „Lisaks erialasele nõule saab Kiitamilt uurida, kuidas teha tervisesporti nii, et see poleks varjatud tippsport. Tegemist on väga hea võimalusega tippspetsialistilt otse arstijärjekorda ootamata küsimustele vastuseid saada.“
Filter Mulgi Rattarallil saab valida 101 ja 45 km distantside vahel. Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb kolmapäeva südaööl. Tänalõunase seisuga oli end põhisõidule kirja pannud ligi 200 rattasõpra.

 
Kolmapäeva õhtul on Pirital oodata liikluses suurt segadust

Seoses kolmapäeval Pirital toimuva Filter Maanteekarikasarja 3. etapiga on liiklus ajavahemikus kell 17-21 piirkonnas tugevalt häiritud.
Võistluslinnak asub Rummu teel Pirita velodroomi väravas. Sulgemisele läheb Pirita-Kloostrimetsa ringrada. Kohalikele elanikele, kellel puudub alternatiivne marsruut, tagatakse koju pääsemine kogu ürituse vältel. Mähe ja Muuga elanikel on soovitatav kasutada ümbersõiduks Randvere teed. Siiski palume võimalusel vältida autoga võistluse ajal rajal liiklemist. Kui Te siiski olete sunnitud seda tegema, siis palume Teil suhtuda ratturitesse kõrgendatud tähelepanu ja mõistmisega ning võistlevatele ratturitele eranditeta teed anda, sest võistleva ratturi tähelepanu on hajutatud.
Filter Pirita Temposõit algab 10 km individuaalse eraldistardiga, ratturid lähetatakse rajale ühekaupa 30-sekundiliste intervallidega. Kohe pärast viimase ratturi startimist algab 5 km eraldistardist jooksuvõistlus.
Tänalõunase seisuga oli end kirja pannud üle 220 ratturi ja ligi 30 jooksjat.

 
Alo Jakin pälvis Filter Elva Rattapäeval esikoha

Filter Maanteekarikasarja 2. etapi, Elva 33. Rattapäeva 87 km põhidistantsi võitis Prantsuse kontinentaalklubis Saint-Michel Auber 93 leiba teeniv Alo Jakin. Uhkes üksinduses finišijoone ületanud Jakinile järgnesid 37-sekundilise kaotusega lätlane Emils Liepinš ja päev varem Elvas kriteeriumisõidus Eesti meistriks kroonitud Risto Raid (Rein Taaramäe Rattaklubi). Filter Maanteekarikasarja uueks üldliidriks kerkis seitsmenda koha teeninud Gert Jõeäär (CFC Spordiklubi).
Naistest oli kiireim Kelly Kalm (CFC Spordiklubi) ajaga 1:57.55, teine-kolmas olid vastavalt Mae Lang (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi) ja värske Eesti meister kriteeriumisõidus Janelle Uibokand (Peloton). Naistest jätkab kokkuvõttes juhtpositsioonil Lang.
42 km lühikesel distantsil pälvis esikoha Jaanus Linkgreim (Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi I) ajaga 1:02,39. Järgnesid Siim Häelm ja Hannes Külv. Kõikide distantside peale kokku oli registreerunud 553 rattasõpra, mis on viimaste aastate rekord! Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarja 3. etapp, Mulgi 8. Rattaralli toimub 3. juunil Viljandis.

 
Filter Elva Rattapäev püstitab viimaste aastate osalusrekordi

Pühapäeval toimuv Filter Maanteekarikasarja 2. etapp, Elva 33. Rattapäev püstitab viimaste aastate sarja osalusrekordi. Eelregistreerimise käigus on end kirja pannud 554 rattasõpra. Viimati oli number nii suur 2015. aastal.
Favoriitidest on kohal Filter Maanteekarikasarja avaetapi, Kuusalu 25. Rattaralli esikolmik: üldliider Norman Vahtra (Cycling Tartu), Gert Jõeäär (CFC Spordiklubi) ja Gert Kivistik (Hawaii Express Team). Kõrgete eesmärkidega on stardis kindlasti ka Prantsuse kontinentaalklubis Saint-Michel Auber 93 leiba teeniv Alo Jakin ja mullu võidutsenud Kristo Prangel (Cycling Tartu). Ohtralt on tasemel külalisvõistlejaid tulemas Lätist. Ka ilm on rattureid soosiv – prognoosi kohaselt puhub vaikne tuul ja sooja lubatakse 19 kraadi.
Osalejad saavad valida 87 ja 44 km pikkuste distantside vahel. Võistluskeskus asub aadressil Kirde 2. Rada on igas mõttes keskmist tüüpi – keskmiselt mägine, keskmiselt tuultele avatud ja keskmiselt kurviline. Seega pakub see võimalusi igat tüüpi ratturitele. Raja pärliks on aga viimased viis kilomeetrit. Seal rada järk järgult tõuseb, kulmineerudes mäetipu finišiga Elva piiril.

 


Leht 6 / 49