Kolm aastat järjest Filter Temposarja võitnud Kert Martma (CFC) kinnitas, et ajalugu ta tegema ei lähe ning uuel hooajal kokkuvõttes esikohale ei pretendeeri. "Aeg on teatepulk üle anda, vähemalt järgmiseks aastaks," lausus Martma.
Raske öelda, kas vana rebane mõtles oma avaldust tõsiselt või on tema eesmärk konkurente uinutada?


Millist emotsiooni pakkus Filter Temposarja kolmas järjestikune üldvõit võrreldes kahe varasema üldvõiduga?
Üldvõitu saada on ikka meeldiv emotsioon, seega midagi ebameeldivat selles polnud. Esimene võit oli kindlasti emotsioonikam, sest üldiselt suudab inimene kõigega aastatepikku harjuda :)

 

Keegi ei ole suutnud Filter Temposarja võita neli aastat järjest. Kas lähete ajaloolist saavutust püüdma?
Ajalugu paraku tegema ei lähe. Sõidan kindlasti osasid etappe, kuid sarja üldvõidule ei pretendeeri. Aeg on teatepulk üle anda, vähemalt järgmiseks aastaks.

 

Kui kõvasti treenite?
Treenin piisavalt, et olla vormis ja võistelda. Treenin mitmekesiselt ja treenerina soosin ka noorte ratturite mitmekülgset treeningut ja seda eriti ettevalmistusperioodil.

 

Kuidas talvel treenite?
Hooaja ettevalmistuse perioodil treenin nii ise kui treenerina koos noortega. Väljas meie tavalistel lumeta talvedel matkad, jooks, spetsiifilised harjutused treppidel ja tõusudel. Jõusaalis panen rõhku esmalt kereraskusega tugiaparaadi treeningule, mida hiljem kombineerin raskustega klassikalise jõutrenniga. Rattasadulasse istun taas jaanuari lõpus, et kevadlaagriks mingi maht alla koguda.

 

Kas noorratturid võiksid Filter Temposarja üldvõitu rohkem väärtustada?
Noored võiksid väärtustada temposõite neile sobiva pikkusega trassil - sobib hästi lühikeseks intensiivseks trenniks ning enda keha tunnetuse ja jõuvarude jagamise arendamiseks. Usun, et noored väärtustavad kodumaiste sarjade võite, pigem on küsimus tihedas võistlusgraafikus, mistõttu tuleb teha valikuid, kus võistelda ja kus mitte.

 

Järgmisel hooajal on Filter Temposõidu kalendris kaks uut etappi. Kuidas sellesse suhtute?
Suhtun väga positiivselt, sest endalegi hakkasid samad rajad ja seda veel kaks korda sarja jooksul ära tüütama. Vaheldust on vaja!

 

Kellele annaksite tänavu Aasta ratturi auhinna?
Urmas Karla Karlsonile.

 

Oktoobri esimesel nädalavahetusel toimuva Hiiumaa Rattanädalavahetuse auhinnafond on Eestis enneolematult rikkalik – kahepäevase ürituse üldvõitja teenib 1000 eurot! AeroBike on varasemalt panustanud rikkalike auhindade asemel võistluste ladusasse korraldusse, kuid koostöös Busland OÜ-ga leiti võimalus premeerida võitjat reaalse rahaga.
„Hiiumaa Rattanädalavahetus on olnud viimastel aastatel heaks võimaluseks hooaeg meeleolukal moel lõpetada. Tegemist on erilise rattaüritusega ja et seda veel rohkem väärtustada, leidsime hea partneri Busland OÜ-ga võimaluse välja panna Eesti oludes märkimisväärse auhinnafondi," rääkis Hiiumaa Rattanädalavahetuse peakorraldaja Mihkel Reile.
Hiiumaa Rattanädalavahetus algab 5. oktoobril kell 16 võistluskeskuse kõrval asuvas Emmaste Teemajas peetava PastaPartyga, mis on kõigile kaheks päevaks võistlussõidule registreerunutele osalushinna sees. Kehakinnituse kõrval saab nautida Laternamatkade virtuaaltuuri „10 põnevat ja huviväärset vähetuntud paika Hiiumaal!" Kell 20 antakse start Saare Emmaste öösõidu võistlussõitudele, kus tuleb läbida õueküünaldega palistatud ca 3 km pikkust ringi viis korda.
Pühapäeval, 6. oktoobril toimub Hansaviimistluse Kõpu Rattamaraton, kus tuleb 14,5 km pikkust ringi läbida kolm korda. Üldvõitja selgub kahe võistluse aegade kokkuliitmisel.
Lisaks sellele jagatakse ohtralt üllatusauhindu – mõlemal päeval finišeerunute vahel loositakse välja Filter Sarjadest järele jäänud auhinnalaud. Muuhulgas läheb loosi ka väärtuslik Polari pulsimõõtja.

 

Filter Temposarja 12. hooaja üldvõidu pälvis Kert Martma (CFC Spordiklubi), kellele see oli kolmandaks järjestikuseks esikohaks. Varem on sarnase saavutusega hakkama saanud Ivo Suur, kes oli hooaja kokkuvõttes parim aastatel 2014-2016.
Martma võitis küll ühe etapi – ta oli koos Kristo Prangeliga parim Kiilis peetud paarissõidus –, kuid kogenud ratturile tõi edu stabiilsus. Martma jõudis kõikidel etappidel esiviisikusse. 1733 punkti kogunud Martmale järgnesid Harri Sokk (1620) ja Emeri Lepp (1607).
Naistest saavutas veenva ülekaaluga üldvõidu Liisi Alamaa (Rist) (1877), teine-kolmas olid vastavalt Kelly Kalm (1693) ja Krista Karing (1628). Sarnaselt Martmaga on ka Alamaa olnud parim kolm aastat järjest. Alamaa tee üldvõiduni oli aga erinev. Ta ei osalenud kahel etapil, kuid tuli igal osavõistlusel esikolmikusse ja võitis kolm etappi.
Filter Tempojooksude arvestuses saavutas kolmandat aastat järjest üldvõidu 2000 punkti kogunud Bert Tippi, esikolmikusse jõudsid veel Janar Juhkov (1836) ja Janar Novitski (1632). Naistest olid kolm paremat Klarika Kuusk (2000), Hanna-Lisa Värk (1877) ja Grete Maria Savitsch (1690). Tippi ja Kuusk osalesid viiel etapil ning võitsid need kõik! Tulemusi saate vaadata siit.
Filter-sarjade koondautasustamine toimub 13. septembril Tallinna vanalinnas asuvas Venus Clubis.

 

Filter Maanteekarikasarja 11. hooaja kokkuvõttes pälvis 3022 punktiga esikoha soomlane Aimo Pyykkönen (Continental-Focus). See on esimest korda, kui üldarvestuses pälvis võidu välismaalane. Põhjanaabritele kindlustas kaksikvõidu Johan Nordlund (2984), kolmandaks tuli kahe eelmise hooaja üldvõitja Gert Jõeäär (CFC Spordiklubi). Kahe eelmise hooaja üldvõitja kogus 2944 punkti nagu ka neljandaks jäänud Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi).
Pyykkönenile tõi edu stabiilsus - etapivõiduni ta ei jõudnud, kuid mees tegi kaasa kõikidel etappidel. Parimaks saavutuseks jäi kolmas koht Filter Kuusalu Rattarallil. Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile tõi välja huvitava fakti - ükski tänavune etapivõitja ei jõudnud hooaja kokkuvõttes 50 parema hulka.
"Selle põhjuseks on asjaolu, et Eesti tippratturid osalevad kodus viibides meelsasti Filter Maanteekarikasarja etappidel ja korraldajatele annab see kindlust, et organiseerimistöö on heal tasemel. Kuna profiratturid käivad Eestis pisteliselt, siis hooaja kokkuvõttes nad kõrgetele kohtadele ei jõua. Eesti suurima maanteeratturitele mõeldud sarja korraldajana loodan, et järgmisel aastal tippmeeste osakaal kasvab."
Naistest oli 2626 punktiga parim Kelly Kalm (CFC Spordiklubi). Esikolmikusse jõudsid veel Kate Macleod (1152) ja Mathilde Manuela Nigul (802). Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter-sarjade koondautasustamine toimub 13. septembril Tallinna vanalinnas asuvas Venus Clubis.

 

Filter Maanteekarikasarja hooaja finaaletapi, Mulgi 9. Rattaralli võitis Joosep Sankmann (Cycling Tartu), kes läbis 117 km pikkuse distantsi ajaga 2:40.33. See teeb keskmiseks kiiruseks 43,72 km/h.
Esmakordselt Filter Maanteekarikasarjas triumfeerinud Sankmann edestas sekundiga Peeter Tarvist ja 21 sekundiga tiimikaaslast Siim Kiskoneni. 44,8 km lühikesel distantsil saavutas esikoha Martin Parv ajaga 1:03.58. Teine oli Hannes Külv ja kolmas Jaak Karjane. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter-sarjade koondautasustamine toimub 13. septembril Tallinna vanalinnas asuvas Venus Clubis.

 


Leht 1 / 117