EventRent Elamussõitude Sarja debüüthooaja üldvõidu on kindlustanud Dmitri Sõptšenko. Kokkuvõttes 2075 punktiga liidrikohta hoidev Sõptšenko ei saa sel nädalavahetusel töökohustuste tõttu Hiiumaal peetavatest sõitudest osa võtta, kuid tema edu Juri Molevi (1854) ja Lauri Tamme (1695) ees on piisav.
„Mulle meeldib EventRent Elamussõitude Sari just vaheldusrikkuse tõttu,“ lausus Sõptšenko. „Kõige enam on meelde jäänud Astangu maa-alune sõit.  Huvitav oli ka Polari urban sõit Stockmanni parkimismajas. Rattavõistlust silmas pidades võiks parkimismaja veel kõrgem olla. Omaette elamus on viimaselt korruselt allasõit. Mulle sobib sarja puhul ka see, et kui Hiiumaa välja arvata, siis toimuvad etapid Tallinna ümbruses.“
Seitsmest etapist koosneva sarja koondarvestuses lähevad kuus paremat tulemust. Naistest on üldvõidu kindlustanud 1663 punkti kogunud Kelly Kalm, talle järgnevad Marian Punane (1294) ja Marina Pavlisina (979).
EventRent Elamussõitude Sari lõppeb 15.-16. oktoobrini peetava kahe viimase sõiduga Hiiumaal. Esimesel päeval on Ristnas kavas mereranna sõit, mis kujutab endas 50 km pikkuse ringi läbimist ümber Kõpu poolsaare. Distantsi vältel on kolm erineva pikkuse ja olemusega kiiruskatset, mille aegade liitmisel selgub paremusjärjestus.
Meeleolukale nädalavahetusele paneb punkti pühapäeval Emmastes toimuv 45 km mägiratturite teatesõit. Teatesõidu korral koosneb võistkond kolmest liikmest, kellest igaüks läbib ühe ringi, andes seejärel teate üle tiimikaaslasele.
Mõlemal päeval peetakse eraldi arvestust ka fatbike'i omanikele.

 

EventRent Elamussõitude Sarja debüüthooaeg lõppeb 15.-16. oktoobrini peetava kahe viimase sõiduga Hiiumaal. Esimesel päeval on Ristnas kavas mereranna sõit, mis kujutab endas 50 km pikkuse ringi läbimist ümber Kõpu poolsaare.
Distantsi vältel on kolm erineva pikkuse ja olemusega kiiruskatset, mille aegade liitmisel selgub paremusjärjestus. Esimene, 1 km pikkune katse on tehniline ja künklik. Teine katse (5 km) on kiirem ja kulgeb metsateedel. Kolmandat korda pannakse end proovile mererannas, kus tuleb läbida mõnekilomeetrine lõik. See kiiruskatse on tuttav mullusel Ristna Öösõidul osalenutele. Stardi- ja finišilinnak asub Kõpu tuletorni juures.
Meeleolukale nädalavahetusele paneb punkti pühapäeval Emmastes toimuv 45 km mägiratturite teatesõit. Teatesõidu korral koosneb võistkond kolmest liikmest, kellest igaüks läbib ühe ringi, andes seejärel teate üle tiimikaaslasele.
Võistkonnakaaslasi eelnevalt fikseerima ei pea, tiimi koosseis pannakse kirja võistlushommikul vallamaja juures asuvas sekretariaadis. Individuaalsõidu korral tuleb kogu distants läbida üksinda. Toimuvad ka tasuta lastesõidud.
Mõlemal päeval peetakse eraldi arvestust ka fatbike'i omanikele. Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb 12. oktoobril.

 

EventRent Elamussõitude Sarja 6. etapi, Männiku öösõidu võitis Andre Kull, kes edestas sekundiga Kristjan Savisikki ja Dmitri Sõptšenkot. Naistest oli kiireim Marian Punane, kellele järgnesid sama aja saanud Laura Tormet ja poolteist minutit kaotanud Kelly Kalm.
Fatbike'i omanike arvestuses pälvis esikoha Bruno Tamm, kes edestas napilt Tiimo Tõnissoni ja kolme sekundiga Marek Valdnerit. Tulemusi saate vaadata siit. Rada kulges 4,7 km pikkusel ringil Männiku sõjaväelinnaku territooriumil ja valgust andsid tuhatkond õueküünalt.
EventRent Elamussõitude Sari lõppeb 15.-16. oktoobrini peetava kahe viimase etapiga Hiiumaal. Esimesel päeval on Ristnas kavas mereranna sõit ja hooaja lõpetab Emmastes toimuv mägiratturite teatesõit.

 

EventRent Elamussõitude Sari jätkub laupäeval, 1. oktoobril unikaalse Männiku Öösõiduga. Tegemist on argirutiini peletava ja teravaid elamusi pakkuva võistlusega, mis on mõeldud mägiratturitele ja fatbike'ide omanikele.
Rada kujutab endast 4,7 km pikkust ringi, mis kulgeb Männiku sõjaväelinnaku territooriumil. Öösõitu silmas pidades on rada tehniliselt lihtne. Võistlustrass on ääristatud ja valgustatud tuhande õueküünlaga. Võistlussõitudel osalejatel on soovituslik kasutada ratta- või kiivrilampi.
Tervisesõidule, kus tuleb läbida kaks ringi, antakse start kell 20. Mägiratturid pääsevad rajale kell 21 ja fatbike'i omaniku kell 22. Nemad sõidavad 30 minutit pluss üks ring.
„Hiljuti toimunud festivali „Valgus kõnnib Kadriorus“ külastanud suur rahvahulk annab tunnistust sellest, et inimestele meeldib kontrast elusa tule ja pimeduse vahel. Kanname selle idee üle spordivõistlusele,“ ütleb EventRent Elamussõitude Sarja peakorraldaja Mihkel Reile.
Männikul toimub kell 20.05 ka Filter Temposõidu Karikasarja koondarvestuse autasustamine.
Veebruarist oktoobrini vältav EventRent Elamussõitude Sari on mõeldud mägiratturitele ning viib osalejad unikaalsetesse kohtadesse, pakkudes rattasõpradele võimaluse end erinevates võistlusformaatides proovile panna. Sari koosneb seitsmest etapist ja finaalvõistlusest.

 

Ainažis peetud Filter Temposõidu Karikasarja finaaletapi võitis Rein Taaramäe. Euroopa ja maailmameistrivõistlusteks valmistuv Katjuša profirattur oli klass omaette – ta läbis 25 km pikkuse distantsi ajaga 30.55,2, mis teeb keskmiseks kiiruseks 48,5 km/h.
Teise koha teenis Läti profiklubi Rietumu-Delfin rattur Matiss Riekstinš, kaotades Taaramäele 2.16. Kolmanda aja sai Emeri Lepp (+2.57). Parimaks naiseks kerkis kokkuvõttes 89. koha saanud Kelly Kalm (39.23,5), kellele järgnesid Mae Lang (39.42,8) ja Karmen Reinpõld (39.54,0). Finaaletapile registreerus üle 300 ratturi, mis tähistab sarja rekordit.
Filter Temposõidu Karikasarja üheksanda hooaja võitis täna neljanda koha saanud Ivo Suur (Sparta ProTeam), kes on parim kolmandat aastat järjest! Neli etappi võitnud ja ühe osavõistluse vahele jätnud Suurest sai sarja aegade edukaim rattur. Naistest tõusis üldvõitjaks Kelly Kalm.
Filter Temposõidu Karikasarja koondautasustamine toimub 1. oktoobril peetaval EventRent Elamussõitude sarja 6. etapil, Männiku Öösõidul.

 


Leht 27 / 115