Laupäeval toimuva Filter Maanteekarikasarja finaaletapi, Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu lõpus selgub see õnnelik rattur, kellel on võimalus liituda Baltimaade tugevaima profimeeskonnaga Rietumu-Delfin. Kui eelmisel aastal oli tingimus, et auhind peab minema parimale U23 ratturile, siis tänavu on eksklusiivsele preemiale kitsendusteta õigus sarja absoluutarvestuse võitjal.
Filter Maanteekarikasarja võitja saab kaasa teha hooaja lõppu jäävatel võistlustel ning suure tõenäosusega kuulub nende hulka ka mainekas ja eksootiline Hiina velotuur. Eduka esinemise korral on võimalus teenida järgmiseks aastaks profileping!
3072 punktiga Filter Maanteekarikasarja juhtiv ja üldvõidule väga lähedal olev Kristjan Oolo (Peloton) kinnitas, et esikoha puhul tema sellest auhinnast loobub. „Olen täiskohaga tööinimene ja mul pole nii suuri sportlikke ambitsioone. Olen kaks korda Balti tuuri kaasa sõitnud ja tean, et kesise treenituse korral pole proffidega võidu sõitmine mingi meelakkumine,“ lausus Oolo.
Teist kohta hoidev Rein Taaramäe Rattaklubi liige Viljar Kuljus (2994 punkti) ütles aga, et tema haaraks unikaalsest võimalusest kahe käega kinni. „Sellist pakkumist ei tehta iga päev. Huvitav oleks teada saada, milleks olen proffide konkurentsis suuteline. Samas olen kindel, et Oolo pälvib Filter Maanteekarikasarja üldvõidu. Minu peaeesmärk on teist kohta säilitada,“ ütles Espoos rattamehaanikuna töötav Kuljus.
Tänahommikuse seisuga oli end Peetri alevikus algavale ja lõppevale Fakto Auto Tallinna Rahvasõidule kirja pannud ligi 850 ratturit.
Maanteesõidus saab valida 107,8 ja 66,5 km radade vahel. Mägiratturitele on välja pakutud 42,5 ja 26 km distantsid. Toimub ka kombineeritud distsipliinide arvestus. Hansaviimistluse Eriti Kõva Tegija võistluses peetakse nendele meestele ja naistele eraldi pingerida, kes läbivad alguses pika mägirattadistantsi ning seejärel lühema maanteesõidu. Ajad summeeritakse ja paremad saavad auhinna.

 

Laupäeval toimuva Filter Maanteekarikasarja finaaletapi, Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu üheks suurfavoriidiks on valitsev Eesti meister grupisõidus Mihkel Räim. See on esimene kord, kui Iisraeli klubis Cycling Academy Team leiba teeniv Räim sinimustvalges vormis Eesti pinnal stardib.
Sel hooajal mitmeid ilusaid esikohti saanud ja Ungari velotuuri üldvõidu pälvinud Räim saabub Eestisse pärast kolmapäeval toimuvat Pro-Kermesse ühepäevasõitu.
Peetri alevikus algav ja lõppev sõit tõotab tulla pingeline, sest Filter Maanteekarikasarja üldarvestuses on seis tasavägine. Juhib Kristjan Oolo (Peloton) 3072 punktiga. Järgnevad Viljar Kuljus (Rein Taaramäe Rattaklubi) 2994 ja Kardo Aia (Püha Loomaaed) 2987 silmaga.
Tänalõunase seisuga oli end Eesti ühele suuremale rattavõistlusele kirja pannud ligi 470 osalejat. Külalisvõistlejaid on oodata Venemaalt, Soomest ja Lätist.  Põhiregistreerimine kestab kolmapäeva südaööni. Eelmisel aastal võitis põhidistantsi Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi).
Maanteesõidus saab valida 107,8 ja 66,5 km radade vahel. Mägiratturitele on välja pakutud 42,5 ja 26 km distantsid. Toimub ka kombineeritud distsipliinide arvestus. Hansaviimistluse Eriti Kõva Tegija võistluses peetakse nendele meestele ja naistele eraldi pingerida, kes läbivad alguses pika mägirattadistantsi ning seejärel lühema maanteesõidu. Ajad summeeritakse ja paremad saavad auhinna.

 

3. septembril toimuva Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu peaesinejaks on Kristel Aaslaid. Eesti üks tuntumaid popartiste astub Peetri aleviku koolimaja ees lavale pärast täiskasvanutele mõeldud sõitude autasustamist kell 17 ja annab tunni aja pikkuse live-kontserdi.
Aaslaid saavutas kaks aastat tagasi meelelahutussaates «Su nägu kõlab tuttavalt» teise koha ja lööb kaasa populaarses teleseriaalis “Padjaklubi”. Aasta alguses sai Aaslaid koos kollektiiviga Cartoon Eesti Laulu võistlusel lauluga „Immortality“ kolmanda koha.
Filter Maanteekarikasarja finaaletapp, Fakto Auto Tallinna Rahvasõit on tänavu panustanud eriti rikkalikule meelelahutusprogrammile. Algust tehakse juba kell 10.15, kui võistluskeskuses toimub ABBA videokontsert. Kell 11.45 on lava Kristjan Ruusi ja kell 14 Rasmus Rändvee päralt.
„Tegemist on terve päeva vältava festivaliga. Võistluskeskuses toimub miniexpo ja lastele pannakse vihmavaba ilma korral üles tasuta kasutamiseks batuut. Keha saab kinnitada välikohvikus,“ ütles Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu peakorraldaja Mihkel Reile.
Eesti ühe suurema rattavõistluse päevajuht on Madis Kivilo, kell 18 algavad Actual Print Lastesõidud toimuvad aga Kristel Aaslaiu juhtimisel.
Põhiregistreerimine kestab 31. augustini. Eelmisel aastal võitis põhidistantsi Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi).

 

Filter Maanteekarikasarja koondautasustamine toimub restoranis Platz 3. septembri õhtul ehk pärast Fakto Auto Tallinna Rahvasõitu algusega kell 22. Rotermanni kvartalis aadressil Roseni 7 asuvasse söögikohta on oodatud ratturid koos oma sõprade ja tuttavatega.
Autasustamisel osalemine on auhinna saamiseks kohustuslik. Juhul, kui võistlejal autasustamisel osaleda pole võimalik, võib auhinda vastu võtma tulla tema treener või esindaja. Hilisemat auhindade väljastamist ei toimu!
Absoluutarvestuses autasustatakse auhinnameene ja rahalise või materiaalse auhinnaga pika distantsi kuut paremat ratturit ning lühikese distantsi iga võistlusgrupi (mehed, naised ja noorsportlased) kolme paremat sportlast.
Vanuseklasside arvestuses autasustatakse sarja kokkuvõttes auhinnameene ja materiaalse auhinnaga nii pika kui ka lühikese distantsi kõikide vanuseklasside kolme paremat. Võistkondlikus arvestuses autasustatakse kolme paremat firmade ja klubide arvestuse tiimi.
Kohaletulijad saavad koostöös EuroPark'iga oma auto tasuta parkida Rotermanni parkimismajja. Restoranis Platz antakse tulijatele kaart, mille alusel ei pea parkimise eest tasuma.
Filter Maanteekarikasarja finaaletapp, Fakto Auto Tallinna 6. Rahvasõit toimub 3. septembril peamiselt Rae valla teedel. Stardi- ja finišilinnak asub Peetri aleviku kooli ees. Valida saab kahe maantee ja kahe maastikudistantsi ning kombineeritud distantsidega sõidu ehk Hansaviimistluse "Eriti Kõva Tegija" arvestuse vahel.
Põhiregistreerimine kestab 26. augustini. Eelmisel aastal võitis põhidistantsi Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi).

 

Pirital toimunud Filter Temposõidu Karikasarja 6. etapi võitis Ivo Suur (Sparta ProTeam), kes läbis 10 km pikkuse distantsi ajaga 12.56,4. See teeb keskmiseks kiiruseks 46,4 km/h.
Teiseks tuli Suurele 27 sekundit kaotanud ja esmakordselt liidrisärgis startinud Kert Martma (CFC Spordiklubi - Arctic Sport) ja kolmandaks rohkem kui pool minutit kaotanud Andre Kull.
Kiireimaks naiseks tõusis kokkuvõttes 58. positsiooni saanud Kelly Kalm ajaga 15.09,9. Üldliidri kohta kindlustanud Kalmile järgnesid Mari-Liis Mõttus (15.24,1) ja Krista Karing (15.35,0). Filter Temposõidu Karikasarjas debüüdi teinud muusik Tanel Padar sai ajaga 15.58,0 97. koha. Keskmiseks kiiruseks kujunes tal 37,6 km/h. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Temposõidu Karikasarja üldliidriks – arvesse võetakse viit paremat tulemust – tõusis pärast üheetapilist pausi Suur. Teiseks langes Martma.
Filter Temposõidu Karikasarja finaal toimub 11. septembril, kus on punktid tavaetappidega võrreldes 100 võrra kõrgemad. Sel pühapäeval toimub Filter Maanteekarikasarja 7. etapp, Võru 11. Rattaralli.

 


Leht 28 / 114