3. septembril toimuva Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu peaesinejaks on Kristel Aaslaid. Eesti üks tuntumaid popartiste astub Peetri aleviku koolimaja ees lavale pärast täiskasvanutele mõeldud sõitude autasustamist kell 17 ja annab tunni aja pikkuse live-kontserdi.
Aaslaid saavutas kaks aastat tagasi meelelahutussaates «Su nägu kõlab tuttavalt» teise koha ja lööb kaasa populaarses teleseriaalis “Padjaklubi”. Aasta alguses sai Aaslaid koos kollektiiviga Cartoon Eesti Laulu võistlusel lauluga „Immortality“ kolmanda koha.
Filter Maanteekarikasarja finaaletapp, Fakto Auto Tallinna Rahvasõit on tänavu panustanud eriti rikkalikule meelelahutusprogrammile. Algust tehakse juba kell 10.15, kui võistluskeskuses toimub ABBA videokontsert. Kell 11.45 on lava Kristjan Ruusi ja kell 14 Rasmus Rändvee päralt.
„Tegemist on terve päeva vältava festivaliga. Võistluskeskuses toimub miniexpo ja lastele pannakse vihmavaba ilma korral üles tasuta kasutamiseks batuut. Keha saab kinnitada välikohvikus,“ ütles Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu peakorraldaja Mihkel Reile.
Eesti ühe suurema rattavõistluse päevajuht on Madis Kivilo, kell 18 algavad Actual Print Lastesõidud toimuvad aga Kristel Aaslaiu juhtimisel.
Põhiregistreerimine kestab 31. augustini. Eelmisel aastal võitis põhidistantsi Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi).

 

Filter Maanteekarikasarja koondautasustamine toimub restoranis Platz 3. septembri õhtul ehk pärast Fakto Auto Tallinna Rahvasõitu algusega kell 22. Rotermanni kvartalis aadressil Roseni 7 asuvasse söögikohta on oodatud ratturid koos oma sõprade ja tuttavatega.
Autasustamisel osalemine on auhinna saamiseks kohustuslik. Juhul, kui võistlejal autasustamisel osaleda pole võimalik, võib auhinda vastu võtma tulla tema treener või esindaja. Hilisemat auhindade väljastamist ei toimu!
Absoluutarvestuses autasustatakse auhinnameene ja rahalise või materiaalse auhinnaga pika distantsi kuut paremat ratturit ning lühikese distantsi iga võistlusgrupi (mehed, naised ja noorsportlased) kolme paremat sportlast.
Vanuseklasside arvestuses autasustatakse sarja kokkuvõttes auhinnameene ja materiaalse auhinnaga nii pika kui ka lühikese distantsi kõikide vanuseklasside kolme paremat. Võistkondlikus arvestuses autasustatakse kolme paremat firmade ja klubide arvestuse tiimi.
Kohaletulijad saavad koostöös EuroPark'iga oma auto tasuta parkida Rotermanni parkimismajja. Restoranis Platz antakse tulijatele kaart, mille alusel ei pea parkimise eest tasuma.
Filter Maanteekarikasarja finaaletapp, Fakto Auto Tallinna 6. Rahvasõit toimub 3. septembril peamiselt Rae valla teedel. Stardi- ja finišilinnak asub Peetri aleviku kooli ees. Valida saab kahe maantee ja kahe maastikudistantsi ning kombineeritud distantsidega sõidu ehk Hansaviimistluse "Eriti Kõva Tegija" arvestuse vahel.
Põhiregistreerimine kestab 26. augustini. Eelmisel aastal võitis põhidistantsi Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi).

 

Pirital toimunud Filter Temposõidu Karikasarja 6. etapi võitis Ivo Suur (Sparta ProTeam), kes läbis 10 km pikkuse distantsi ajaga 12.56,4. See teeb keskmiseks kiiruseks 46,4 km/h.
Teiseks tuli Suurele 27 sekundit kaotanud ja esmakordselt liidrisärgis startinud Kert Martma (CFC Spordiklubi - Arctic Sport) ja kolmandaks rohkem kui pool minutit kaotanud Andre Kull.
Kiireimaks naiseks tõusis kokkuvõttes 58. positsiooni saanud Kelly Kalm ajaga 15.09,9. Üldliidri kohta kindlustanud Kalmile järgnesid Mari-Liis Mõttus (15.24,1) ja Krista Karing (15.35,0). Filter Temposõidu Karikasarjas debüüdi teinud muusik Tanel Padar sai ajaga 15.58,0 97. koha. Keskmiseks kiiruseks kujunes tal 37,6 km/h. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Temposõidu Karikasarja üldliidriks – arvesse võetakse viit paremat tulemust – tõusis pärast üheetapilist pausi Suur. Teiseks langes Martma.
Filter Temposõidu Karikasarja finaal toimub 11. septembril, kus on punktid tavaetappidega võrreldes 100 võrra kõrgemad. Sel pühapäeval toimub Filter Maanteekarikasarja 7. etapp, Võru 11. Rattaralli.

 

Kolmapäeval Pirital toimuvast Filter Temposõidu Karikasarja 6. etapist võtab osa Eesti üks tuntumaid muusikuid Tanel Padar, kes on sel suvel end proovile pannud põhiliselt jooksu- ja triatlonivõistlustel, nüüd on paras aeg teha debüüt Filter Temposõidu Karikasarjas. 10 km pikkune distants Pirita-Kloostrimetsa ringrajal on suurepärane võimalus eraldistardis võidu sõita.
„Pärast Otepää Ironmani edukat läbimist veendusin veelkord, et rattasõit on kolmest triatlonialast selgelt minu lemmik. Eraldistardis otsest eesmärki ei sea. Tahaks oma pingutust täiel rinnal nautida ning õppida ja areneda,“ lausus Padar.
1. juunil Pirital samal distantsil peetud etapi võitis Ivo Suur (Sparta ProTeam) ajaga 13.02,2. Tema nimel on ka 2014. aastast kehtiv rajarekord 12.49,56, mis teeb keskmiseks kiiruseks 46,77 km/h.
Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb täna südaööl. Prognoosi kohaselt on kolmapäeva õhtul Tallinnas päikesepaisteline ilm, sooja lubatakse 18 kraadi.

 

Tuleval kolmapäeval, 17. augustil Pirital toimuval Filter Temposõidu Karikasarja eelviimasel etapil läheb kollases liidrikombinesoonis rajale Kert Martma. Kaks etappi enne sarja lõppu on seis intrigeeriv – Martma on kogunud 1754 ja Sander Kempi (CFC Spordiklubi-Arctic Sport) 1573 punkti. Martma põhirivaaliks võib aga pidada Filter Temposõidu Karikasarja valitsevat võitjat Ivo Suurt (Sparta ProTeam), kes eelmise etapi vahele jättis ja seoses sellega 1448 silmaga seitsmendale kohale langes. Tuleb aga arvestada, et hooaja lõpus lähevad seitsmest etapist arvesse viis paremat tulemust.


Kert Martma, see on esimene kord, kui liidrivormi selga saate tõmmata. Mis tunne on?
Filter Temposõidu Karikasarjas olen üldliider olnud varemgi, kuid siis polnud eraldi kombinesooni. Põnev tunne on.


Kas Filter Temposõidu Karikasarja üldvõiduks on suuremad võimalused Teil või tiitlikaitsjal Ivo Suurel?
Kuna Pirita etapp on suhteliselt lühike, võib seal eelis olla Ivol. Mina rõhun rohkem 11. septembril Lätis Ainažis peetavale finaaletapile, mis annab topeltpunktid. Sealne 25 km pikkune distants peaks mulle rohkem sobima. Suudan pikal distantsil paremini ühtlast kiirust hoida. Tagasipöörded mulle ei istu.


Kui heas vormis Filter Pirita temposõitu arvesse võttes olete?
Eelmine etapp Kiilis läks mul päris hästi. Sõitsin välja üldjoontes sama aja mis Ivo samal rajal maikuus. Kui tavaliselt ma võistlusteks eriettevalmistust ei tee, siis tekkinud võimalust arvestades lihvin pisut oma vormi. Tehnika poole pealt oleme Ivoga sarnases seisus. Sellisel tasemel varustus suurt rolli ei mängi – mees on see, kes sõidab.


Millistest rattasarjadest Te veel osa võtate?
Filter Temposõidu Karikasari on ainus sari, millest tervikuna osa võtan. Teistel võistlustel osalen pisteliselt.


Olete 32-aastane. Kas füüsilise võimekuse lagi on saavutatud või näete veel arenguruumi?
Loodan, et lagi päris käes veel pole. Üks asi on füüsiliselt heasse vormi jõuda, omaette oskus on seda ka ära kasutada. Viimasel ajal olen just rõhunud vaimsele poolele – et suudaksin olemasolevat vormi maksimumilähedaselt realiseerida.

 


Leht 29 / 115