EventRent Elamussõitude Sarja 4. etapi, Stockmanni parkimismajas peetud Polari urban sõidu võitis Mart Vainre. Veerandsaja ratturi vahel peetud A-finaalis edestas Vainre Dmitri Sõptšenkot 4 ja Taaniel Mägit 5 sekundiga.
Kell 21 alanud ja vahetult enne südaööd lõppenud ainulaadse võistluse kaks paremat naist olid Merili Sirvel ja Kelly Kalm.
EventRent Elamussõitude Sari jätkub 3. septembril, kui on kavas Fakto Auto Tallinna Rahvasõit.

 

Filter Temposõidu Karikasari jätkub kolmapäeval Kiilis, kus on kavas 13 km pikkune individuaalne eraldistart. Mais samal rajal peetud võistlusel näitas kiireimat aega valitsev sarja võitja ja praegune üldliider Ivo Suur (Sparta ProTeam).
Kokkuvõttes järgnevad 1448 punkti kogunud Suurele Kert Martma (CFC Spordiklubi-Arctic Sport) 1354 ja tiimikaaslane Sander Kempi 1268 silmaga. Naistest on kindel liider Kelly Kalm (1406), teisel kohal asub Mae Lang (1321) ja kolmandat positsiooni hoiab Karmen Reinpõld (1310).
Stardi- ja finišilinnak asub Kiili gümnaasiumi ees. Alustatakse kergliiklusteel, kuid juba 130 meetri pärast suundutatakse hea teekattega peateele. Läbi Lähtse ja Paekna jõutakse Nabalasse, kus sooritatakse vasakpööre ja võetakse suund tagasi. Vahetult enne finišit tuleb taaskord keerata kergliiklusteele. Seega pole tegu edasi-tagasi sõidetava võistlustrassiga, vaid ringiga, kus puudub aeglane tagasipööre.
Prognoosi kohaselt peaks kolmapäeva õhtul Kiilis olema vihmavaba ja tuulevaikne ilm. Sooja lubatakse 18 kraadi. Tänahommikuse seisuga oli end kirja pannud ligi 250 võistlejat.

 

Filter Maanteekarikasarja 6. etapi, Pandivere 26. Rattaralli võitis Cofidise proff Gert Jõeäär, kes läbis 99 km pikkuse distantsi ajaga 2:20.07. See teeb keskmiseks kiiruseks 42,393 km/h.
Konkurentidelt eest ära sõitnud Jõeäär edestas Vahur Valvast (Rein Taaramäe Rattaklubi), Kristjan Laanemaad, Viljar Kuljust (Rein Taaramäe Rattaklubi) ja soomlast Marco-Tapio Niemit (GIF-Chebici) 12 sekundiga.
44 km naiste sõidul oli kiireim Carol Kuuskman ajaga 1:22.50. Sama aja said protokolli ka Mathilde Manuela Nigul, Tea Lang ja Kristel Sandra Soonik (Viljandi Rattaklubi).
Kuna Filter Maanteekarikasarja üldliider Kristjan Oolo (Peloton) Pandivere Rattarallist osa ei võtnud, tõusis sarja üldliidriks 2986 punkti kogunud Viljar Kuljus. Teine on Karlo Aia (Püha Loomaaed) 2929 ja kolmas Tarmo Kopli (Hawaii Express) 2898 silmaga.
Naistest juhib kokkuvõttes Mathilde Manuela Nigul (2037), esikolmikusse mahuvad veel Tiia Tulp (1762) ja Liis Jääger (1704). Filter Pandivere Rattarallil osales üle 360 ratturi.
Filter Maanteekarikasarja 7. etapp, Võru 11. Rattaralli toimub 21. augustil. Eeloleval kolmapäeval, 3. augustil saab aga oma vormi testida Filter Temposõidu Karikasarja 5. etapil Kiilis, kus on kavas 13 km eraldistart. Laupäeval, 6. augustil leiab aga aset EventRent Elamussõitude Sarja 4. etapp, Stockmanni parkimismajas peetav urban sõit.

 

Pühapäeval toimuva Filter Maanteekarikasarja 6. etapi, Pandivere 26. Rattaralli üheks favoriidiks võib pidada Cofidise proffi Gert Jõeäärt.
Lisaks kodumaistele tegijatele pakuvad Jõeäärele konkurentsi välisvõistlejad. Koguni kümneliikmelise koosseisuga on kohal Läti profiklubi Alpha Baltic – Maratoni.lv. Arvukalt tuleb külalisvõistlejaid veel Venemaalt ja Soomest. Eelmisel aastal võitis Filter Pandivere Rattaralli Norman Vahtra. Tänalõunase seisuga oli end eelregistreerimise teel kirja pannud ligi 500 osalejat.
Filter Pandivere Rattarallil saab valida 99 km ja 44 km distantside vahel. Lühemal võistlusmaal on erinevad teemagrupid, mille seast igaüks endale sobiva leiab.
Start ja finiš on Väike-Maarja keskväljakul vallamaja ees.

 

Pühapäeval toimuval Filter Maanteekarikasarja 6. etapil, Pandivere 26. Rattarallil on suurepärane võimalus sportlikult vaba aega veeta neil, kelle kokkupuude jalgrattaspordiga on olnud kesine ja neil, kes pole saanud sel hooajal piisavalt trenni teha. Nimelt saab kolmapäeva südaööni end 44 km pikkusele tervise- ja granfondosõidule kirja panna vaid 10 euro eest.
Filter Pandivere Rattaralli, mille põhisõidu pikkuseks on 99 km, kujutab endast looklevatel teedel ja vaheldusrikkal maastikul peetavat rattasõitu. On nii sirgeid ja lagedaid jõulõike kui ka metsa vahel käänutavaid teid. Samuti jäävad rajale ka mõned küllaltki suure kõrgustevahega tõusud. Raja raskusaste on Eesti mõistes keskmine.
Start antakse Väike-Maarja keskuses paiknevalt vallamaja esiselt platsilt, kust hakatakse liikuma Rakvere suunas. Raja vast ehk kõige põnevamaks osaks on Porkuni vana jõesäng, kus kulgeb kitsas ja looklev tee.
Toimuvad ka Actual Print Lastesõidud. Ainus erinevus võrreldes eelmise hooajaga on see, et kõik lastesõitudest tasuta osa võtta soovijad peavad end hiljemalt võistlusnädala neljapäeva ehk 28. juuli südaööks aerobike.ee internetilehel eelregistreerima. Kohapeal osalemissoovi üles näidates tuleb tasuda 2 eurot. Vihmavaba ilma korral püstitatakse tasuta kasutamiseks suur batuut.
Tänahommikuse seisuga oli end kirja pannud ligi 270 osalejat, soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb kolmapäeva südaööl. Külalisvõistlejaid on oodata Soomest ja Lätist. Eelmisel aastal võitis Filter Pandivere Rattaralli Norman Vahtra.

 


Leht 30 / 115