Filter Temposarja 6. etapp toimub 8. augustil uuel, 10 km pikkusel rajal Maardus. Tegemist on sarja ainsa etapiga, kus osalejatel tuleb võtta arvestatav tõus. Ülgase mäe näol on tegemist Põhja-Eesti ühe suurema asfaltkatte all oleva mäega, millest laskudes küündib kiirus kindlasti 70 km/h. Teekate kogu trassil on krobeline ja laineline, ent suuri löökauke ei ole.
Pärast eraldistarti toimub individuaalne jooksuvõistlus 5 km trassil, kus Ülgase mäge võtma ei pea. Võistluskeskus asub Kallaveres Maardu Rahvamaja ees aadressil Karjääri 4.
Filter Temposarja kokkuvõttes hoiab esikohta üldvõitu kaitsev Kert Martma (CFC Spordiklubi) 1739 punktiga. Järgnevad klubikaaslane Oskar Maidre 1603 ja Raimo Kivioja (Spordipartner/Amps/AT) 1486 silmaga.
Naistest on kindel liider Krista Karing (RedBike) 1692 punktiga, Liisi Rist (Hawaii Express Team) ja Sille Mustonen (RedBike) on kogunud vastavalt 1479 ning 1472 silma.
Filter Temposari lõpeb 26. augustil Iklas toimuva Eesti ja Läti sarja ühise finaaletapiga.

 

Filter Temposarja 5. etapil, Kiili paarissõidus pälvisid esikoha CFC Spordiklubi ratturid Arthur Kooser ja Oskar Maidre, kes läbisid 25 km pikkuse raja ajaga 31.56,8. See teeb keskmiseks kiiruseks 47 km/h. Tegemist on rajarekordiga. Eelmine mark 32.50,5 kuulus Kert Martmale ja Sander Kempile.
Kooser-Maidre saavutasid esikoha ka mai keskel samal trassil peetud sarja 2. etapil. Kaks kuud tagasi oli ajaks 33.00,5. Neile järgnesid Gert Kivistik (Hawaii Express Team) – Janno Aksin 32.19,4 ja CFC Spordiklubi tandem Artjom Mirzojev-Kert Martma 32.21,4-ga. Kiireim naine oli kokkuvõttes liidrikohta kindlustanud Krista Karing (Redbike) ajaga 36.07,1, järgnesid Liisi Rist (Hawaii Express Team) – Egle Mätas (36.24,9). Filter Temposarja üldliidrina jätkab Martma, kellele järgneb Maidre.
Temposõidule järgnenud 5 km eraldistardist jooksudistantsi võitis Bert Tippi (CFC Spordiklubi) ajaga 15.35, mis tähistab samuti rajarekordit. Tippi oli parim ka sarja 2. etapil, siis oli tema aeg 15.54. Teise koha sai Janar Juhkov (16.57) ja kolmandaks tuli Asko Kuusalu (17.33). Edukaimaks naiseks kerkis Klarika Kuusk (20.12).
Esimese etapi vahele jätnud Tippi on võitnud neli järgmist osavõistlust ja juhib kindlalt üldarvestust. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Temposarja 6. etapp toimub 8. augustil, kui Maardus on kavas 10 km eraldistart.

 

Nendime kurbusega, et reedel 20. juulil lahkus meie seast 60 aasta vanusena Aivo Liksor, väsimatu spordimees ja AeroBike Cycling Agency asutajaliige. Avaldame kaastunnet Aivo perele, sõpradele ja lähedastele!

Aivo oli tohutu spordifänn, kes elas kaasa nii kohapeal kui ka teleka vahendusel kõikvõimalikele spordialadele. Tema kolm lemmikala, millega ta ka ise oma eluteel tegeles, olid aga suusatamine, rattasport ja noores põlves korvpall. Lisaks spordi vaatamisele ja entsüklopeedialikul hulgal tulemuste peast teadmisele osales ta ka pidevalt ise nii suusa- kui ka rattavõistlustel.

Tõsi, Aivo enda sportimisele tõmbas piduri peale raske õnnetus 2015. aasta kevadel, mistõttu tema viimased kolm eluaastat möödusid ratastooli aheldatult. See aga ei kahandanud ta usku, lootust ja töötahet. Spordimehele omase visadusega sooritas ta harjutusi, et saada uuesti liikuma. Kui see oleks piisaval määral õnnestunud, olnuks Aivo unistuseks taaskord ka spordiüritustel osaleda ja rahvaga koos liikumisest rõõmu tunda.

Aivo oli AeroBike Cycling Agency asutajaliige ning juhatuse liige tänaseni. Alates AeroBike asutamisest 2008. aastal kuni ränga õnnetuseni 2015. aastal osales Aivo eranditeta korraldaja ja kohtunikuna kõigil AeroBike poolt korraldatavatel üritustel, mida oli selleks ajaks kogunenud juba enam kui sada. Viimaseks kohapeal korraldajana kaasa löödud võistluseks jäi Aivole Filter Elva 30. Rattapäev 24. mail 2015. Kuigi peale seda Aivo enam võistluskeskuses viibida ei saanud, elas ta ikka üritustele kaasa. Ta oli kursis kõigi tulemustega ning oma nõu ja kontaktidega, mida Aivol oli palju, suunas ja aitas kaasa rattasarjade arengule. Ka kõigil vestlustel ja kohtumistel nende kolme aasta jooksul oli ikka Aivo peamiseks küsimuseks ja kõneaineks, et kuidas läheb võistlustel ja mis on rattamaailmas uudist.

Aivo oli mees nagu orkester, kes võttis tohutult palju ette ning ka jõudis tohutult palju. Tal oli meeletult suur tutvusringkond ning nii mõnigi kord inimesed suisa imestasid, et kust ta küll kõiki neid tunneb. Samuti kaasnes Aivoga alati suur hulk toredaid lugusid tema juhtumistest. Neid alatasa räägiti ja meenutati, ent ikka heatahtlikult ja mõnusa huumoriga. Ka Aivo ise oskas asju võtta naljaga, mis aitas nii mõnigi kord muredest jagu saada. Tema ütlus: „Ma võtan ühe kõne!“ oli temaga koos töötades suisa legendaarne, sest uskumatul moel oli nendest kõnedest ka kasu – mured lahenesid võluväel.

Aivo, hindame ja jääme meenutama sinu siirust, heatahtlikkust ja suurt spordimehe hinge! Puhka rahus, Aivo!

 

Filter Maanteekarikasarja 5. etapil, Pandivere 28. Rattarallil pälvis esikoha Gert Jõeäär. CFC Spordiklubi rattur läbis 94 km pikkuse distantsi ajaga 2:10.20. Samasse sekundisse sõitsid end ka Oskar Nisu (Cycling Tartu) ja Tarmo Kopli (Hawaii Express Team). Kollases liidrisärgis startinud Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi) pidi leppima 19. kohaga.
Naiste arvestuses oli kiireim kokkuvõttes 54. koha saanud Anastasija Krumina, kellele järgnesid Krista Karing (RedBike Team) ja Tiina Krutob. Naiste üldliider Mae Lang ei osalenud, esimesele kohale tõusis Karing. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Meeste arvestuses tõusis Filter Maanteekarikasarja uueks üldliidriks 2436 punkti kogunud Nisu, kes edestab 13 silmaga Jõeäärt ja 36 punktiga Valvast.
Filter Maanteekarikasarja 6. etapp toimub 18. augustil, kui kavas on Suure-Munamäe 2. Rattaralli.

 

Järgmise nädala laupäeval, 14. juulil peetaval Filter Maanteekarikasarja 5. etapil Pandivere 28. Rattarallil tegutseb tervisesõidu rühmajuhina Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla.
Tegemist on suurepärase võimalusega vabas õhkkonnas uurida omavalitsuse käekäigu ja tulevikuplaanide kohta. Olgu öeldud, et Väike-Maarja keskus on läbimas suurt uuenduskuuri ning tänavu aprillis püstitati sinna maadlussangari Georg Lurichi kuju.
Tänavu on Filter Maanteekarikasarjas olnud tervisespordi rühmajuhtideks oma valdkonna asjatundjad. Kuusalus oli juhendaja rollis staažikas treener Kaido Laas, Viljandis kardioloog Urmo Kiitam ja Haapsalus ultratriatloni maailmameister Sirlet Viilas.
Filter Pandivere Rattarallil saab valida 94 ja 46 km pikkuste distantside vahel. Võistluslinnak asub Väike-Maarja bussijaamas. Eelmisel aastal pälvis üldvõidu Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi), kes hoiab praegu sarja liidrikohta, edestades Oskar Nisut (Cycling Tartu) ja tunamullust Filter Pandivere Rattaralli võitjat Gert Jõeäärt (Spordiklubi CFC).

 


Leht 10 / 115