Iklas ja Ainažis peetud Filter Temposarja finaaletapi võitis Emeri Lepp, kes läbis 25 km pikkuse distantsi ajaga 32.50, mis teeb keskmiseks kiiruseks 45,7 km/h. Kolm sekundit kaotas Filter Temposarja kahe viimase hooaja üldvõitja Kert Martma (CFC Spordiklubi) ja 22 sekundit lätlane Vitālijs Korņilovs.
Parimaks naiseks kerkis valitsev Eesti meister Liisi Rist (Pyssid), kes sai kokkuvõttes 54. koha ajaga 37.03 (keskmine kiirus 40,5 km/h). Esikolmikusse jõudsid veel Daniela Leitāne (Dobele Sporta Skola) ja Johanna Maria Kuusemets.
9 km pikkust maastikurattadistantsi valitsesid lätlased - poodiumile pääsesid Reinis Fišers, Ivo Levans ja Artjoms Sergijevičs.
Rattavõistlustele järgnenud 5 km jooksudistantsil näitas kiireimat aega Kaspar Lepp (18.04), 11 sekundit jäi maha Mārtiņš Alksnis ja 1.14 kaotas Marek Tõnismäe. Naistest pälvis esikoha Hanna-Liisa Värik (21.35). Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarjale tõmmatakse joon alla 31. augustil peetava Mulgi 9. Rattaralliga.

 

Filter Maanteekarikasarja eelviimase etapi, Haanjas peetud Suure-Munamäe 3. Rattaralli võitis Martin Laas ajaga 2:52.16, mis teeb keskmiseks kiiruseks 44,519 km/h. USA-s registreeritud klubi Team Illuminate'i esisprinter edestas 83,3 km põhisõidu mäefinišis kuue sekundiga mullust võitjat Gert Jõeäärt (CFC Spordiklubi), Peeter Tarvist ja lätlast Kristers Ansonsit.
Parimaks naiseks kerkis kokkuvõttes 72. koha pälvinud Janelle Uibokand, järgnesid Kelly Kalm (CFC Spordiklubi) ja Kate Macleod. 42,4 km lühikesel sõidul oli kiireim Timmo Jeret, 37 sekundit kaotas Martin Parv ja 2.36 jäi maha lätlane Maris Kalejs. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarja kokkuvõttes jätkab liidrina tänase etapi vahele jätnud Norman Vahtra. 2532 punkti kogunud Cycling Tartu rattur edestab Continental-Focuse klubis sõitvaid soomlasi Aimo Pyykköneni (2527) ja Johan Nordlundi (2486). Naistest juhib Kelly Kalm (2202), esikolmikusse mahuvad veel Kate Macleod (1152) ja Mathilde Manuela Nigul (802).
Filter Maanteekarikasarja 11. hooajale pannakse punkt 31. augustil Viljandis peetava Mulgi 9. Rattaralliga.

 

Neljandat korda toimunud Peetri Jooksu võit läks esmakordselt piiri taha. Rae vallas Peetri aleviku teedel peetud 10 km jooksuvõistluse läbis Keenia sportlane Ibrahim Mukunga ajaga 30.43. Mullune võitja Mark Abner (CFC Spordiklubi) kaotas 27 sekundit ja kolmas Jaanus Kallaste (Otepää Rattaklubi) 1.20.
Naistest oli kiireim Jekaterina Patjuk (TÜASK) ajaga 35.27, esikolmikusse jõudsid veel Olga Kletsun (38.39; Oslo&O) ja Katrin Zaitseva (39.11;, Triatloniklubi 21CC). Kõiki tulemusi saate vaadata siit.

 

Laupäeval Peetri alevikus toimuv Peetri Jooks muudab piirkonna liikluskorraldust. Täies ulatuses on liiklusele suletud Pargi tee ja Küti tee paarisajameetrine lõik kuni Pargi teeni. Lisaks  ei pääse alates hommikust sõidukid Peetri Kooli esisele alale.
Kuigi Peetri Jooksu ajal suunatakse jooksjad Vana-Tartu maanteel kergliiklusteele, võib esineda lühiajalisi liiklusseisakuid. Korraldajad paluvad järgida liikluskorraldajate juhiseid.
Bussiliin nr 121 suunatakse ümbersõidule mööda Mõigu ja Peetri teed. Peatuste Peetri kool ja Uusmaa asukohad on muudetud ning tähistatud ajutiste liiklusmärkidega. Korraldajad soovitavad auto parkida Peetri Selveri juurde. Eelmisel aastal sai kasutada lähedal asuvat muruplatsi, kuid praegu käib seal Peetri Keskuse ehitus.
Tänalõunase seisuga oli Peetri Jooksu erinevatele distantsidele end kirja pannud üle 1800 osaleja. Valida saab 10 km pikkuse põhidistantsi, 5 km Apollo Kino heategevusjooksu, lapsevankrijooksu ning 5 km noorte- ja 250 m lastejooksu vahel. Kirja saab end panna ka kohapeal.
Jooksjad saavad stardimaterjalid kätte täna ajavahemikul kl 16-19 Møller Auto Peetri esindusest (Tartu mnt 165) või laupäeval alates kella 12-st võistluskeskusest.

 

Filter Temposari ei ole mõeldud ainult endast viimaseid ihumahlu välja pigistavatele rattaspordihulludele. Seda, et starti võib tulla ka väikese lapsega, tõestas Kiilis toimunud paarissõidus Elmo Jõeleht. Mees läbis 25 km pikkuse distantsi koos kaheaastase poja Jakobiga, kes oma toolis istudes mugavalt sõitu nautis.
"Kunagi sai palju võistelda. Nüüd ei ole nii suurt soovi tulemuse peale sõita, kuid meeldivast tegevusest ei taha loobuda ka," räägib Jõeleht. "Olen koos pojaga niisama sõitmas käinud ja otsustasin sama asja ka võistlusel proovida."
Jõeleht läbis distantsi ajaga 57.54,9, mis teeb keskmiseks kiiruseks 25,9 km/h. "Valisin sellise tempo, et saaksin Jakobiga juttu ajada ja et talle higi pähe ei tilguks. Väga meeldiv kogemus oli, inimesed ka lehvitasid raja ääres," ütleb Jõeleht. "Järgmisel aastal on ka plaanis osaleda. Kuni 30 km pikkused distantsid on täiesti sobilikud."
Filter Temposarja finaaletapp toimub 25. augustil Iklas, kus on kavas 25 km eraldistart ja ja 5 km jooksuvõistlus. Rattavõistluse kokkuvõttes on liider Artjom Mirzojev (CFC Spordiklubi) ja jooksus Bert Tippi (CFC Spordiklubi).

 


Leht 2 / 117