Laupäeval toimuva Filter Maanteekarikasarja uue hooaja avaetapi, Kuusalu 25. Rattaralli tervisesõidu rühmajuhiks on kohaliku klubi treener Kaido Laas. Tegemist on mehega, kes pani Kuusalu Rattarallile aluse ning tunneb sealseid teid läbi ja lõhki. Laas on siiani Filter Kuusalu Rattaralli korraldamises aktiivselt kaasa löönud. Laas on väga kogenud treener ja harrastajad saavad temalt vajadusel kasulikke näpunäiteid.
Laas hakkas rattaga sõitma 1967. aastal. Kaks aastat hiljem valmis Pirita velotrekk ja Laas võitis esimestel seal peetud Eesti meistrivõistlustel noorte arvestuses 1 km paigaltstardiga sõidus kuldmedali.
Filter Maanteekarikasarja etappidel toimuvad tervisesõidud on mõeldud neile harrastajatele, kes ei otsi võistlusmomenti ja soovivad raja endale sobivas tempos läbida. Rühmajuht koordineerib seltskonna tööd, juhendab algajaid rattureid ja hoiab tempot jõukohasena. Tervisesõidule on oodatud ka mägiratast omavad rattasõbrad. Kuusalus läbitakse üheskoos 41,5 km ja start antakse kell 12.16.
Sel hooajal on Filter Maanteekarikasarja tervisesõitude rühmajuhtideks oma ala (mitte ainult rattavaldkonna) spetsialistid. Üllatusi on oodata ka järgnevatel etappidel!

 

Filter Temposõidu 11. hooaja avaetappi valitses Cycling Tartu, kes pälvis Jüris peetud jõuproovil koguni kolmikvõidu! 15 km pikkuse distantsi läbis kiireimini Norman Vahtra ajaga 19.22,1, mis teeb keskmiseks kiiruseks 46,5 km/h. Tiimikaaslased Peeter Pung ja Karl Armold Vendelin kaotasid talle vastavalt 25,8 ja 50,2 sekundit.
Sarja valitsev üldvõitja Kert Martma (CFC Spordiklubi) oli neljas. Vahtra ületas ka aasta tagasi Mihkel Räime (Israel Cycling Academy) poolt püstitatud rajarekordi 17,1 sekundiga.
Naiste arvestuses võidutses kokkuvõttes 60. koha pälvinud Mae Lang, kelle keskmiseks kiiruseks kujunes 38,4 km/h. Teine-kolmas olid vastavalt Mathilde Manuela Nigul (CFC Spordiklubi) ja Krista Karing. Aja sai kirja 233 ratturit. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Temposõidule järgnenud 5 km jooksudistantsil oli nobedaim Peep Jalakas ajaga 16.49,3. Järgnesid Oliver Kulbas (17.30,8) ja Janar Juhkov (17.32,3). Naiste esikolmiku moodustasid Eveli Kurg (20.16,8), Klarika Kuusk (20.17,8) ja Cathy-Liis Suurkivi (23.24,5). Osales 24 jooksuhuvilist.
Filter Temposarja järgmine etapp toimub 16. mail Kiilis, kus on kavas 25 km paarissõit.

 

Filter Temposarja 11. hooaeg algab kolmapäeval Jüris peetava 15 km eraldistardiga. Favoriitidest on end kirja pannud valitsev üldvõitja Kert Martma (CFC Spordiklubi), Eesti meistrivõistlustel hõbeda teeninud tiimikaaslane Gert Jõeäär ning Cycling Tartut esindavad Norman Vahtra ja Karl Arnold Vendelin. Eksklusiivsust lisab jõuproovile muusiku Tanel Padari (Hawaii Express Team) osalemine.
Starditakse Jüris Laste tänaval asuva Võsukese lasteaia eest ning sõidetakse mööda Laste tänavat kuni Aaviku teeni, kust võetakse suund Vaida poole. Mööda seda teed sõidetakse kuni Patika viaduktini, kus pööratakse paremale viadukti peale. Ületatakse viadukt ning seejärel suundutakse vasakule. Pööre asub vahetult asfalteeritud teelõigu lõpus, raja 7,5. kilomeetril.
Tagasi sõidetakse vastupidises suunas mööda sama trassi. Ühtegi mainimist väärivat tõusu trassil pole, kuid selle eest on palju tuultele avatud teelõike põldude vahel. Raja rekordit hoiab enda käes Israel Cycling Academy proff Mihkel Räim, kes läbis mullu vahemaa ajaga 19.39,2. Start on avatud ratturitele 17.15-19.45,
Pärast seda saavad 5 km distantsil end kuni kella 20.10-ni proovile panna jooksjad.
Filter Temposari pakub sel hooajal osalejatele mitmeid olulisi uuendusi. Tulles vastu kogenud ratturite soovile lisanduvad sarja üldarvestusse seenioridele uued vanuseklassid: M/N35, M/N45, M/N55, M/N65 ja M/N75. Seega on Filter Temposõidu Karikasarjas kokku 17 vanuseklassi meestele ja 17 vanuseklassi naistele – tegemist on vanuseklasside rohkeima rattasarjaga Eestis!

 

AeroBike Maastikukolmiku avaetapi, Hansaviimistluse Tallinna Enduro võitis mägiratturite kategoorias Tarmo Neemela ajaga 53.51. Talle järgnesid Indrek Epner (54.16) ja Harro Hoog (54.33). Parimaks naiseks kerkis kokkuvõttes 16. koha pälvinud Anne-Liis Puu (1:09.00).
Fatbike'i arvestuses oli kiireim Veiko Viira (55.25), teise koha saavutas Daniel Novikov (58.54) ja kolmandaks tuli Heigo Paglant (1:05.00).
Hansaviimistluse Tallinna Enduro rada oli ca 50 km pikkune ring Tallinnas ja selle lähiümbruses. Start oli kesklinnas Rannamäe teel. Rada polnud aga terves ulatuses võistlus – võistlejatele anti stardis kätte kaardid, kus oli ette antud liikumismarsruut ja tähistatud kiiruskatsete asupaigad. Võistlejad liikusid enda poolt valitud tempos kiiruskatseteni, millel võeti aega ning mille läbimise aegade summeerimise teel selgitati paremusjärjestus. Kokku oli rajal neli kiiruskatset (4,6+5,8+7+4,1 km).
AeroBike Maastikukolmiku teine etapp toimub 2. septembril Ülemiste Citys, kus on kavas MTB maraton. Sari lõppeb 6.-7. oktoobrini peetava Hiiumaa Rattanädalavahetusega.

 

Täna südaööl lõppeb soodsaim eelregistreerimine 5. mail toimuvale Filter Maanteekarikasarja esimesele etapile, Kuusalu 25. Rattarallile. Kui eelmisel aastal kehtis soodsaim hind võistlusnädala kolmapäevani, siis tänavu tõid korraldajad tähtaja nädal aega varasemaks. Sama praktikat rakendavad ka suuremad mägirattasarjad ehk nüüd saavad ratturid juhinduda ühtsest süsteemist.

Filter Kuusalu Rattaralli võistluslinnak asub Kolga mõisa juures. Valida saab 83 ja 41,5 km pikkuste distantside vahel. Ilmselt näeme suurt duelli CFC Spordiklubi (Gert Jõeäär, Silver Schultz) ja Cycling Tartu/Lõunakeskuse (Norman Vahtra, Peeter Pung, Oskar Nisu) ratturite vahel.

Filter Kuusalu Rattaralli kulgeb mööda Lahemaa metsadevahelisi ja kurvilis teid, läbides vanu külasid ja mõisasüdameid. Suur osa ringist kulgeb looduskauni männimetsa vahel ja on väga kurviline. Seetõttu ei tohiks küljetuuled mängida suurt rolli. Lühike sõit läbib raja ühe korra, pikk sõit teeb aga kaks ringi, ületades finišijoont uuele ringile minekul.

Kahel viimasel aastal on Kuusalus esikoht läinud piiri taha. 2016. aastal võidutses soomlane Jesse Kaislavuo, mullu oli kiireim Läti profiklubi Rietumu Banka-Rigat esindav Maris Bogdanovics.

 
 


Leht 13 / 114