Filter Maanteekarikasarja 4. etapi, Haapsalu 17. Rattaralli võitis Kirill Tarassov, kes läbis 91 km pikkuse põhidistantsi ajaga 2:03.07. See teeb keskmiseks kiiruseks 44,348 km/h. Tarassov edestas vahetus võitluses Karl-Arnold Vendelini ja Gert Jõeäärt (CFC).
53 km naiste sõidul oli kiireim Mathilde Nigul ajaga 1:34.36 (keskmine kiirus 33,615 km/h). Talle järgnesid sama aja saanud Kristel Sandra Soonik ja Joanna Helmik.
Filter Maanteekarikasarja uueks üldliidriks tõusis Filter Haapsalu Rattarallil kuuenda koha saanud Tair Stalberg (Sportland Bottecchia Team) 2028 punktiga. Haapsalus kollases liidrisärgis startinud Kristo Prangel (CFC) on kogunud 2025 ja Tarmo Kopli (Hawaii Express) 1991 silma. Filter Haapsalu Rattarallil sai aja kirja 350 võistlejat. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarja 5. etapp, Pandivere 27. Rattaralli toimub 30. juulil.

 

Laupäeval toimuv Filter Maanteekarikasarja 4. etapp, Haapsalu 17. Rattaralli tõotab tulla eriti põnev, sest starti on oodata mitmed tipprattureid. Tegemist on peaprooviga enne 25. juunil Lähtel peetavaid Eesti meistrivõistlusi. Tänalõunase seisuga oli end Filter Haapsalu Rattarallile kirja pannud üle 400 inimese. Külalisvõistlejaid on oodata Soomest, Lätist ja Venemaalt.
Haapsalu Rattaralli on Filter Maanteekarikasarjas ainulaadne, sest on ainsa võistlusena kuulunud kalendrisse kogu sarja kümneaastase ajaloo vältel.
„Läänemaale omaselt puuduvad rajal tõusud, mis teeb võistluse jõukohaseks ka tagasihoidliku treenitusega ratturitele. Suurim uudis Filter Haapsalu Rattaralli kohta on see, et erinevalt teistest sarja etappidest on kõik samamoodi kui eelmisel aastal,“ ütles Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile muheledes.
Lisaks 91 km pikkusele põhisõidule on kavas ka 53 km lühike distants. Võistluslinnak asub Haapsalu veekeskuse ees. Filter Maanteekarikasarja kokkuvõttes hoiab 1606 punktiga liidrikohta Kristo Prangel (CFC), teine-kolmas on vastavalt Tair Stalberg (1523; Sportland Bottecchia Team) ja Tarmo Kopli (1489; Hawaii Express).
Eelmisel aastal pälvis esikoha Leopardi profiklubis leiba teeniv Aksel Nõmmela, kellele järgnesid Kardo Aia (Püha Loomaaed) ja toona Cofidist esindanud Gert Jõeäär.

 

Jüris peetud Filter Temposõidu Karikasarja 4. etapi, 15 km pikkuse eraldistardi võitis Mihkel Räim. Israel Cycling Academy profiklubis leiba teeniv Räim, kes võitis hiljuti lõppenud Slovakkia velotuuril etapi, läbis distantsi ajaga 19.39,2, mis teeb keskmiseks kiiruseks 45,8 km/h.
Teise koha pälvis Filter Temposõidu Karikasarja üldliider Kert Martma (CFC Spordiklubi-Arctic Sport), kes kaotas Räimele 15 sekundit. Kolmandaks tulnud Raimo Kivioja jäi võitjast maha 31 sekundit.
Kiireimaks naiseks tõusis üldarvestuses 36. aja saanud Liisi Rist (21.44,8), kellele järgnesid Kelly Kalm (23.09,4) ja Krista Karing (23.24,3). Startis 267 rattasõpra, mis on pisut rohkem kui mai alguses samas kohas peetud avaetapil.
Üldarvestuses kindlustas liidrikohta Kert Martma, kes on kogunud 1468 punkti. Teist positsiooni hoiab Sander Kempi (CFC Spordiklubi-Arctic Sport) 1363 silmaga. Naistest suurendas edumaad Liisi Rist (1529 punkti), järgneb Krista Karing (1326).
Rattavõistlusele järgnenud eraldistardist 5 km jooksudistantsil oli kiireim avaetapi võitnud Bert Tippi ajaga 16.17. Teine-kolmas koht kuulusid vastavalt laupäeval Narvas poolmaratoni läbinud Janar Juhkovile (17.19) ja Tauno Hangile (17.36). Naistest saavutas esikoha Klarika Kuusk (19.30) Merle Jeetsi (22.39) ja Cathy-Liis Suurkivi (23.01) ees. Startis 30 jooksjat.
Kokkuvõttes kindlustas liidrikohta kaks eelmist etappi võitnud Janar Juhkov (1518), naistest juhib jätkuvalt Kadri Possul (1413). Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Temposõidu Karikasarja 5. etapp, kus on kavas 25 km paarissõit ja 5 km jooks, toimub 26. juulil Kiilis.

 

Kolmapäeval Jüris peetav Filter Temposõidu Karikasarja 4. etapp, 15 km pikkune eraldistart on heaks ettevalmistuseks 21. juunil Lähtel peetavateks sama ala Eesti meistrivõistlusteks.
Tänahommikuse seisuga oli end kirja pannud ligi 250 osalejat. Teiste seas on registreerunud Filter Temposõidu Karikasarja valitsev võitja Ivo Suur ja selle hooaja liider Kert Martma (CFC Spordiklubi-Arctic Sport Club). Naistest võib pidada suursoosikuks Belgia amatöörklubisse Isorex Ladies Cycling Team kuuluvat Kelly Kalmi.
Mai alguses samal rajal peetud võistluse võitis Martma, kes edestas 15 sekundiga Sander Kempit ja Mikus Veismanist.
Pärast rattasõitu saavad huvilised end proovile panna 5 km jooksudistantsil, kuhu on end kirja pannud 30 inimest. Avaetapil oli kiireim Bert Tippi.
Võistluskeskus asub Võsukese lasteaia ees ning ratturitele on start avatud ajavahemikul kell 17-19.45 ja jooksjatele kell 19.45-20.30.

 

Käesoleval hooajal käivitunud Filter Maanteejooksudes on kolme etapi järel näidanud kiireimat minekut Janar Juhkov. "Hetkel olen liider, kuid ees on veel neli etappi. Selle ajaga võib veel kõike juhtuda. Tahtmise taha ei jää midagi. Olgem ausad, praegu on punktivahed minu arvates väikesed. Kuid ma eriti ei mõtle selle peale. Läheb nii, kuidas läheb," ütles Juhkov.
Järgnevast intervjuust saate teada muuhulgas ka seda, millega mees igapäevaleiba teenib.

 

Miks otsustasite osa võtta Filter Temposõidu Karikasarja 5 km jooksuvõistlustest?
Otsustasin Filter Temposõidu Karikasarja 5 km jooksuvõistlustest osa saada, kuna tegemist on uudse formaadiga. Teist sellise lähenemisega võistlust mina Eestis ei teagi. Arvan, et ma poleks Filter jooksudest osa võtnud, kui võistlus poleks sellise lähenemisega. Nimelt tundus mulle põnevana iga 15 sekundi järel startimine. Osaleja võistleb pigem enda ja ajaga, mitte kaasvõistlejatega. Samuti on tore, et etapid on erinevates kohtades. Näiteks jõudsin esimest korda elus Kiili. Samuti on eriti põnev startida rekka pealt ja näha nagu suusatajatel sekundeid silme ees, et palju on aega jäänud stardini.

Olete sarja kokkuvõttes ülekaalukas liider. Kas Teil on kindel plaan esikohta hooaja lõpuni hoida?
Hetkel olen liider, kuid ees on veel neli etappi. Selle ajaga võib veel kõike juhtuda. Tahtmise taha ei jää midagi. Olgem ausad, praegu on punktivahed minu arvates väikesed. Kuid ma eriti ei mõtle selle peale. Läheb nii, kuidas läheb.

Kas olete eelmistel hooaegadel osa võtnud Filter Temposõidu Karikasarja etappidest?
Ei ole eelnevatel aastatel kordagi osa võtnud. Olgem ausad, tänavu kuulsin sellest esimest korda. Kui Filter Temposõidu Karikasarja kohta uurima hakkasin, olin siiralt üllatunud, kui vana on antud sari. See on imetlusväärne! Samuti tahaksin siinkohal kiita antud ürituse korraldust, mis mulle sobib. See teeb silmad ette paljudele suurtele üritustele.

Milliste spordialadega veel peale jooksmise tegelete ja mis on sel aastal sportlikud eesmärgid?
Tegelen rulluisutamise, spinningu ja rahvatriatloniga. Teen neid kõike tasa ja targu. Sel aastal võtsin esmakordselt osa ka Portugalis toimuvast duatlonist, kus saavutasin teise koha. Sõidaksin hea meelega rattaga värskes õhus nädalavahetustel, kuid ratast praegu enda varakambrist ei leidu. Sportlikud eesmärgid on igal aastal samad. Tunda rõõmu ja mõnu sellest, mida teen. Spordirahvas on tore rahvas ja olen tänu spordile saanud endale väga palju tuttavaid, keda igal võistlusel on siiralt hea meel näha. Saavutuste koha pealt on alati soov teha uus isiklik rekord, kuid see pole kerge ja päevad ei ole vennad.

Facebookist lugesin, et töötate Tallinna Kaubamajas ostujuhina. Palun rääkige oma tööst lähemalt!
Olen Tallinna ja Tartu Kaubamaja meestemaailma ostujuht. Ostan sisse teksarõivaid. Käin erinevate brandide showroomides Eesti meestele riideid valimas ja tellimas. Peab olema kursis hooaja trendide ja moesuundadega. Töö iseloom eeldab palju reisimist, mistõttu olen palju Eestist eemal.

Millega tegeleb ettevõte JAnar JUhkov Fashion Styling?
Janar Juhkov Fashion Styling pole ettevõte. Veel. See on pigem Facebooki blogi, kus on näha minu tegemisi. Nimelt olen vabakutseline stilist ja tegelen erinevate projektidega oma põhitöökoha kõrvalt. Tegin kaks aastat tagasi ka Eesti jooksjale Andi Noodale jooksukombinesooni, millega ta ka Eesti meistrivõistlustel võistles. Olen teinud samuti sportliku moekollektsiooni, mis ootab päevavalgele tulemist. Igal aastal olen oodanud ERKI moeshow'd aga kandideerimise aeg on äärmiselt lühike. Teist aastat järjest olen sel ajal treeninglaagris. Ehk õnnestub see päevavalgele tuua järgmisel aastal. Lisaks sellele olen Tallinna Ülikooli magistrant ja spordiklubi Treeningpartner koordinaator.

Kas jälgite moetrende ka spordivarustust ostes?
Suurem osa minu spordivarustusest pärineb klubi Treeningpartneri sponsorilt Diadoralt. Need on hästi stiilsed, trendikad ja neoonvärvidega ning hakkavad kohe silma!

 


Leht 20 / 114