Final / Individual time trial 25.08.2019

Preregistration for final stage of Filter Time Trial Cup will end up at Thursday 22.08.2019 at 24:00 o'clock.

# Name Team Start Age class
1 Utināns, Māris LNAA 11:30:00 M40
2 Jaunzems, Sandris LNAA 11:30:00 M40
3 Morovskis, Lauris LNAA 11:30:00 M30
4 Neļķe, Ernests MTB Garkalne 11:31:00 M-U17
5 Rutkups, Jānis 11:31:30 M50
6 Krātiņš, Juris MTB Garkalne 11:32:00 M30
7 Alksnis, Mārtiņš
<Salaspils Zīriņi>
12:00:00 M40
8 CAUNE, VISMANTS
<Salaspils Zīriņi>
12:00:00 M70
9 Podvinska, Kristīne
<Train2win.lv>
12:00:30 F-U30
10 Liepiņš, Jānis
<Modernās pieccīņas sporta klubs >
12:01:00 M50
11 Tenno, Ander 12:01:30 M40
12 Longa, Ieva 12:01:30 F40
13 PISARENKO, ANDREJS
<Velo+ Bottari Baltic>
12:02:00 M50
14 Lipskis, Andrejs
<Velo+ Bottari Baltic>
12:02:30 M30
15 Bardovskis, Aivars
<PSK Skanste>
12:03:00 M50
16 Kaņepējs, Dzintars
<PSK Skanste>
12:03:00 M50
17 Briedis, Uģis 12:03:30 M30
18 Briedis, Agris 12:04:00 M60
19 Balodis, Andris Virsotne / MARMOT 12:04:30 M40
20 Zvingulis, Aigars Virsotne / MARMOT 12:05:00 M50
21 Nikels, Edgars Virsotne / MARMOT 12:05:30 M30
22 Strazdiņa, Aiga Virsotne / MARMOT 12:06:00 F40
23 Kalējs, Aigars Virsotne / MARMOT 12:06:30 M30
24 Kalniņš, Aleksandrs Virsotne / MARMOT 12:07:00 M30
25 Veinbergs, Raimonds Virsotne / MARMOT 12:07:30 M40
26 Strazdiņš, Uģis Virsotne / MARMOT 12:08:00 M40
27 Piļāns, Didzis Virsotne / MARMOT 12:08:30 M30
28 Eglītis, Mārtiņš Virsotne / MARMOT 12:09:00 M30
29 Visockis, Juris DOLTCINI Latvia Cycling Team 12:09:30 M30
30 Gailišs, Oskars DOLTCINI Latvia Cycling Team 12:10:00 M50
31 Lūsis, Sandis DOLTCINI Latvia Cycling Team 12:10:30 M30
32 Sūna, Kristaps DOLTCINI Latvia Cycling Team 12:11:00 M40
33 Pauniņš, Normunds DOLTCINI Latvia Cycling Team 12:11:30 M50
34 Jakobsons, Ričards
<Gaismas Maģija - Stividors LP Cycling Team>
12:12:00 M30
35 Lebedevs, Maksims 12:12:30 M40
36 Budļevskis, Andris 12:13:00 M30
37 Kļaviņš, Laimonis 12:13:30 M50
38 Kalverša-Ķeņģe, Zane
<Riga Ironman Team>
12:14:00 F30
39 Bisnieks, Artis LNAA 12:14:30 M-U23
40 Erts, Edgars LNAA 12:15:00 M40
41 Vuļs, Verners
<LYSI>
12:15:30 M50
42 Ozollapiņš, Māris 12:16:00 M70
43 Ozola, Lāsma LNAA 12:16:30 F30
44 Pīnups, Mārcis LNAA 12:17:00 M-U23
45 Lipskis, Kaspars
<LiVelo / Zelta Zeme>
12:17:30 M40
46 Lipskis, Kristiāns
<LiVelo / Zelta Zeme>
12:17:30 M-U17
47 Šveicars, Aigars
<Stopiņi Velo>
12:18:00 M30
48 Zanders, Arnis 12:18:30 M60
49 Kučere, Nadīna
<VeloLifestyle/SmiltenesBJSS>
12:19:00 F-U19
50 Mednis, Vilis
<Privātbūve>
12:19:30 M60
51 Krauklis, Vairis
<Privātbūve>
12:19:30 M60
52 Ķelpe, Zane MTB Garkalne 12:19:30 F-U30
53 TJUMINS, GEORGS
<RRS Purvciems>
12:20:00 M-U13
54 Neļķe, Atis MTB Garkalne 12:20:00 M40
55 Grabovskis, Kristaps 12:20:30 M30
56 Kazaks, Nils
<Baldones velokomanda>
12:21:00 M40
57 Šmite, Ingrīda
<Baldones velokomanda>
12:21:00 F40
58 Neļķe, Artis MTB Garkalne 12:21:00 M-U19
59 Basovs, Kristaps 12:21:30 M30
60 Roze, Artis
<Dobeles Dzirnavnieks Feel/Free>
12:22:00 M30
61 Leitāne, Daniela Dobeles sport skola 12:22:30 F-U23
62 Grīslīte , Megana Dobeles sport skola 12:23:00 F-U23
63 Kauņecka, Sabīne Dobeles sport skola 12:23:30 F-U19
64 Eihmane, Linda Dobeles sport skola 12:24:00 F-U17
65 Jefimova, Adelīna Dobeles sport skola 12:24:30 F-U15
66 Vistiņš, Ralfs Dobeles sport skola 12:25:00 M-U15
67 Āboma, Madara Dobeles sport skola II 12:25:30 F-U23
68 Tams, Valters Dobeles sport skola II 12:26:00 M-U15
69 Dunauskis, Rūdolfs Dobeles sport skola II 12:26:30 M-U15
70 Sīmanis, Klāvs Dobeles sport skola II 12:27:00 M-U17
71 Šūmils, Jānis Dobeles sport skola II 12:27:30 M-U15
72 Miķelsons, Gatis 12:28:00 M30
73 Rutka, Uldis Dobeles dzirnavnieks/FeelFree 12:28:30 M60
74 Andersons, Jānis FILTER 12:29:00 M40
75 Vecvanags, Jānis FILTER 12:29:30 M30
76 Martinsons, Girts 12:30:00 M30
77 Šipkovs, Agris FILTER 12:30:30 M40
78 Paksis , Atis FILTER 12:31:00 M30
79 Rožkalne, Diāna FILTER 12:31:30 F40
80 Teiguds, Ģirts FILTER 12:32:00 M30
81 Mihailovskis, Jevgēnijs FILTER MTB 12:32:30 M40
82 Keiselis , Jānis FILTER MTB 12:33:00 M40
83 Ločmelis , Markus FILTER MTB 12:33:30 M-U13
84 Ločmelis, Māris FILTER MTB 12:34:00 M50
85 Nummurs , Artūrs FILTER MTB 12:34:30 M-U15
86 Bernāts, Māris FILTER MTB 12:35:00 M30
87 Liepa, Agris
<AL Lifts>
12:35:30 M60
88 Rutka, Daiga 12:36:00 F40
89 Melbārdis, Ģirts Virsotne / MARMOT 12:36:30 M40
90 Janins, Edgars 12:40:00 M-U30
91 Cimmermans, Otto
<Comoensa Life>
13:00:00 M30
92 Vaivode, Lāsma Elza
<ELKOR RRS>
13:00:30 F-U17
93 Pārups, Lauris Dobeles dzirnavnieks/FeelFree 13:01:00 M30
94 Shantira, Carolyn Engures sportam 13:03:00 F30
95 Smirnova, Lyuba
<ZZK Team>
13:13:00 F30
96 Alksnis, Mārtiņš
<Salaspils Zīriņi>
14:05:00 M40