Filter Maanteekarikasari / Stage 5 / Tallinn Cycling Race 16.08.2020

The first round of pre registrtaion will end up on Wednesday midnight before the race week. The second round of preregistatrion will end up on Wednesday midnight of the race week.

Long race 117 km
# Name Team Age class
1 Wilma, David M35
2 Rahnel, Priit M45
3 Kodasma, Marek M40
4 Oras, Janno M35
5 Rohtma, Valdek
<TÜ ASK>
M40
6 Nõmmeots, Priit M45
7 Kompus, Meelis M45
8 Petrovitš, Üllar
<JK Paralepa>
M45
9 Bauer, Mikk
<JK Paralepa>
M-U19
10 Konrad, Ruudi M45
11 Eensoo, Ardi M45
12 Annion, Silver M35
13 Kriisa, Toomas M50
14 Raivet, Jaan M40
15 Pern, Kaido M30
16 Tarvis, Peeter M-U30
17 Cakmak, Sinan M40
18 Kiskonen, Eero M45
19 Kivioja, Raimo M35
20 Kõiv, Kardo M40
21 Ivanov, Yuriy LIDER Kingisepp M50
22 Tulp, Rain M50
23 Karpov , Anton LIDER Kingisepp M35
24 gustavo, henry LIDER Kingisepp M40
25 gustavo, henry LIDER Kingisepp M40
26 Kiisma, Tauri M30
27 Sepp, Vahur M30
28 Sepp, Vahur M30
29 Apivala, Juss
<RCC>
M35
30 Sisolatins, Arturs
<ZZK TEAM>
M35
31 Port, Kristjan M55
32 Dobrodeev , Sergei LIDER Kingisepp M45
33 MacLeod, Kate
<CFC>
F-U30
34 Savisikk, Kristjan MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi M35
35 Markus, Mart MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi M30
36 Kahem, Simmo
<Paralepa jalgrattaklubi>
M30
37 Reinberk, Aldar M40
38 Lanno, Timo M-U30
39 Rubenis, Normunds M55
40 Verliin, Lauri
<Tartu Ülikooli Akateemiline Spordiklubi>
M-U19
41 Karpov, Anton LIDER Kingisepp M35
42 Kovadlo, Anton
<CFC spordiklubi>
M35
Short race 75,7 km
# Name Team Age class
1 Kotkin, Pavel M40
2 Rooba, Martti M35
3 Kotkas, Aivar M40
4 Valg, Marek M40
5 Rohtma, Katrin
<TÜ ASK>
F35
6 Kotkin, Pavel M40
7 Guläjev, Roland M40
8 SOKOLOVS, JANIS M60
9 Õitspuu, Sergei
<Redbike>
M45
10 Nigul, Alar
<CFC>
M55
11 Vain, Ermet M40
12 Nikopenzius, Ivar M40
13 Ploompuu, Kaido M35
14 Nõmme, Anre M45
15 Teras, Jaanika F40+
16 Priivits, Janno M40
17 Põldemaa, Meelis M50
18 Valdmann, Sven M50
19 Eenraid, Priit M45
20 Tamm, Bruno M45
21 Romandi, Arvi
<Rae Rattaklubi>
M40
22 Ööbik, Antti M45
23 Jaago, Aivar M60
24 Meltsas, Veiko M45
25 Tammearu, Tarmo M40
26 Lillmaa, Ove M-U30
27 Viigipuu, Toomas M60
28 Ilgvars, Pletiens
<Smiltenes Vanagi>
M60
29 näss, margo M50
30 Nurmsalu, Rain
<Spordiklubi IKS>
M50
31 Ivanov, Yuriy LIDER Kingisepp M50
32 Koger, Siim M35
33 Tulp, Tiia F40+
34 Järvet, Heiti M40
35 Vainre, Mart M30
36 Vainre, Mart
<Vänt>
M30
37 Graudins, Kaspars
<FORCE FIX>
LIDER Kingisepp M40
38 ILLAK, Peeter M50
39 ILLAK, Peeter M50
40 ILLAK, Peeter M50
41 Piirisild, Indrek
<Power Dropouts>
M35
42 Piirisild, Indrek
<Power Dropouts>
M35
43 Tuul, Toomas M-U30
44 Tuul, Sander M30
45 ILLAK, Peeter M50
46 Rozko, Aivar
<Kalev>
M55
47 Salundi, Silver M40
48 Hanni, Toomas Annikoru Hundid M50
49 Viinalass, Leho Annikoru Hundid M35
50 Salundi, Silver M40
51 Kübar, Helen
<Rae Rattaklubi>
F35
52 külv, Hannes
<TYSK as>
M35
53 Toomsalu, Ilmar MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi M50
54 Pärtel, Marco MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi M40
55 Alaru, Riho
<Peloton>
M35
56 Taavits, Meelis Annikoru Hundid M45
57 Ets, Aare M45
58 Kļaviņš, Laimonis M55
59 Taru, Tõnis
<AAEST>
M30
60 Prii, Klaarika F35
61 Lugenberg, Arvi
<CFC>
M50
62 Ots, Riho
<Hawaii Express>
M35
Youth race 75,7 km
# Name Team Age class
1 Lugenberg, Annikki
<CFC>
F-U17
2 Rannala, Maribel F-U15
3 Surva, Karolin F-U17
4 Reintop, Karel M-U15
5 Treier, Maria
<CFC>
F-U15
6 Kivistu, Eliise
<SK Rakke>
F-U17
7 Kaljur, Hannah
<SmartSport>
F-U17
8 Aduson, Gabriel Helmut M-U17
Leisure ride 29,6 km
# Name Team Age class
Children race 3450m (M/F-U13)
# Name Team Age class
1 Mandel, Mathias Lennart
<Nõmme Rattaklubi>
M-U13
2 Mandel, Mathias Lennart
<Nõmme Rattaklubi>
M-U13
3 Ormus, Elvis
<NRK>
M-U13
Children race 2300m (M/F-U10)
# Name Team Age class
1 Mandel, Markus
<Nõmme Rattaklubi>
M-U10
2 Guläjev, Sten-Roland M-U10
3 Ormus, Dominic
<NRK>
M-U10
4 Kalamees, Linda
<Rulluisukool>
F-U10
5 Kalamees, Robert
<Rulluisukool>
M-U10
Children race 300m (M/F-U7)
# Name Team Age class
Total 120