5. ETAPP - FILTER ELVA 36. RATTAPÄEV

Toimumisaeg: Pühapäev, 29.08.2021

Asukoht: Start, finiš ja ürituskeskus on Elvas, Saint-Gobain klaasitehase ees aadressil Kirde 2.

Distantsid
• Sportsõit 130,8 km (3 ringi: 43,6 km + 43,6 km + 43,6 km)
• Harrastussõit 87,2 km (2 ringi: 43,6 km + 43,6 km)
• Rahvasõit 43,6 km (1 ring: 43,6 km)
• Noortesõit 43,6 km (1 ring: 43,6 km
• Lastesõidud
 
Ajakava
9:00-12:45 - numbrite väljastamine ja kohapeal registreerimine
9:00-13:00 - lastesõitude registreerimine
12:00 - klubide esindajate koosolek / saateautode numbrite väljastamine söögitelgi all
13:00 - start Sportõidule
13:03 - start Harrastussõidule
13:10 - start Rahvasõidule
13:20 - start Noortesõidule
13:25 - stardid lastesõitudele
Parimate autasustamine toimub 30 minutit peale sportsõidu võitja finišeerumist
17:00 - finiš suletakse
 

Rajakaart

KOORDINAADID

58.23551, 26.41200

 

Parkimine
Vältimaks ummikuid ürituskeskuses palume osalejatel parkida trassiga mittekattuvatele ümberkaudsetele tänavatele ja parklatesse lähtuvalt seal kehtivast tavapärasest parimiskorraldusest.
 
Lasteprogramm
Toimuvad lastesõidud (juhend)
• M/N-U7 start, distants ca 300 m
• M/N-U10 start, distants ca 1 km
• M/N-U13 start, distants ca 2 km
 
Põltsamaa toitlustusala
Filter Maanteekarikasarja etappidel on kohal Põltsamaa Rändrestoran, et osalejaid maitsva Põltsamaa supi ning kannujoogiga kostitada.
 
Pesemine
Võistlejatele on loodud pesemisvõimalus Elva TÜASK Rattabaasis, aadressil Puiestee tänav 2, Elva.
 
Raja iseloomustus

Elva rada on igas mõttes keskmist tüüpi võistlusrada - keskmiselt mägine, keskmiselt tuultele avatud, keskmiselt kurviline. Seega pakub see võimalusi igat tüüpi ratturitele - nii neile, kellele meeldidavad tõusud, kui ka neile, kes armastavad siledaid küljetuule lõike. Omamoodi raja pärliks on aga ringi viimased viis kilomeetrit. Seal rada järk järgult muudkui tõuseb, kulmineerudes mõetipu finnišiga Elva piiril. Seega võib Elva rada lugeda sarja üheks vaheldusrikkaimaks.

Autasustamine
• Etapi autasustamise reglemendiga on võimalik tutvuda võistlusjuhendis.
 

Varasemad võitjad

2020 Markus Pajur
2019 Markus Pajur
2018 Alo Jakin
2017 Kristo Prangel
2016 Norman Vahtra
2015 Siim Kiskonen
2014 Andris Smirnovs
2013 Krister Raudsepp
2012 Jaan Kirsipuu
2011 Mart Ojavee
2010 Risto Raid

2009 Gert Jõeäär
2008 Mart Ojavee
2007 Tarmo Raudsepp
2006 Janek Tombak
2005 Andrus Aug
2004 Jaan Kirsipuu
2003 Mart Ojavee
2002 Jaan Kirsipuu
2001 Andrus Aug
2000 Oskari Kargu
1999 Jaan Kirsipuu
1998 Lauri Aus

1997 Alges Maasikmets
1996 Oskari Kargu
1995 Margus Suun
1994 Joel Ruubel
1993 Veikko Kiisk
1992 Valdi Lootus
1991 Veikko Kiisk
1990 Kalev Vist
1989 Peep Mikli
1988 Virgo Neeme
1987 Jaan Kirsipuu
1986 Meelis Leidt
Oluline lisainfo
Kuigi võistlustrassil on võistlejate liikumine reguleerijate abil muu liikluse ees prioritiseeritud, pole enamik rajast autodele suletud. Ratturid on ka ise kohustatud kandma hea oma turvalisuse eest ning juhinduma liiklusseadusest. Ilma politsei või turvatöötajate poolse eskordita peavad võistlejad liikuma eranditeta sõidutee parempoolses servas!
 
Automaatselt kantakse stardiprotokolli kõik osalejad, kes maksid osalustasu pangalingi vahendusel. Kui makseviisiks valiti "maksan arvega", siis ilmub osaleja nimi stardiprotokolli viivitusega. PS! õigetähtaegselt tasumata arved kustutatakse automaatselt ning nimesid stardiprotokolli ei lisata.
Sportsõit 130,8 km
  Nimi Vanuseklass Meeskond
Otsi nime järgi Otsi vanuseklassi järgi Otsi võistkonna järgi
1 Kristjan Port M55
2 Ron Gristsenko M-U19 CFC
3 Rain Tulp M50
4 Kristo Ebras M40 KJK
5 Lauri Verliin M-U19 Tartu Ülikooli Akadeemiline Sporiklubi
6 Margus Mikson M45 Cycling.ee
7 Vahur Valvas M40 Cycling.ee
8 Viljar Kuljus M35 Cycling.ee
9 Ottomar Metslind M-U30 Cycling.ee
10 Kristjan Savisikk M35 Cycling.ee
11 Vahur Sepp M30 Saarlased
12 Eero Kiskonen M50 KJK
13 Christopher Väinola M-U19 KJK
14 Sinan Cakmak M40 MTÜ Spordiselts
15 Reijo Peenema M30 Fixus
16 Tarmo Kopli M40 HAWAII EXPRESS
17 Janno Aksin M40 HAWAII EXPRESS
18 Evgeni Nikolaevski M30 HAWAII EXPRESS
19 Kristo Enn Vaga M-U30 HAWAII EXPRESS
20 Märt-Martin Märtson M30 HAWAII EXPRESS
21 Priit Salumäe M50 HAWAII EXPRESS
22 Ragnar Tarmu M40 HAWAII EXPRESS
23 Urmas Pungar M45 Tart Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi
24 Martin Karki M-U19 TÜASK
25 Ken Post M-U19 Peloton
Harrastussõit 87,2 km
  Nimi Vanuseklass Meeskond
Otsi nime järgi Otsi vanuseklassi järgi Otsi võistkonna järgi
1 Kristian Kool M40
2 Kevin Kalle Kell M-U30 CFC
3 Kaido Pern M30
4 Meelis Kompus M45 Velohunt ProTeam
5 Tarmo Tammearu M40 RedBike
6 Timo Lanno M-U30
7 Bruno Tamm M45 CC Rota Mobilis
8 Kaupo Raag M40 velo clubbers
9 Anre Nõmme M45 Saarlased
10 Priit Rahnel M50 Saarlased
11 Tõnu Kask M-U30
12 Heikki Savolainen M35 CP Estonia
13 Mark Sazonov M-U19
14 Raul Pavlov M35
15 Ermet Vain M40
16 Jevgeni Jefimov M35 impulsestore team
17 Raimo Ruus M35
18 Virko Varrik M40 V/H
19 Steven Raidma M40
20 Silver Annion M35 Hawaii Express
21 Jaanus Hintser M45 Fixus
22 Henri Soosalu M-U30
23 Kardo Kõiv M40 Team Kodar
24 Toomas Teesaar M45
25 Väino Kaur M50 Freesport
26 Raul Seppa M50
27 Hannes Külv M35 Tartu ülikooli akadeemiline spordiklubi
28 Marko Varik M35
29 Krister Aule M40
30 Tanel Lillesaar M40
31 Olve Lagemaa M-U30
32 Priit Kasenõmm M45
33 Taavi Salumäe M35
34 Riho Alaru M35 PELOTON
35 Tanel Lillesaar M40 V/H TEAM
36 Mart Vainre M30 Bike Fanatics & Team Vänt
Rahvasõit 43,6 km
  Nimi Vanuseklass Meeskond
Otsi nime järgi Otsi vanuseklassi järgi Otsi võistkonna järgi
1 Tiia Tulp N40+
2 Lauri Laanoja M45
3 Jevgeni Jablokov M30
4 Silver Salundi M40
5 Peeter Illak M55
6 Markus Mäeväli M35
7 Jevgeni Kolessov M30
8 Sass Jürisoo M-U30 Spordipartner rattapood
9 Mihkel Nikolai M-U30 Sisekaitseakadeemia
10 Arvi Lugenberg M50 CFC
11 Marek Valg M45
12 Aivar Kotkas M45
13 Aivar Rozko M60
14 Tatjana Strugova Rozko N40+
15 Toivo Kangur M55
16 Helen Kübar N35 Rae Rattaklubi
17 Martti Rooba M35
18 Karel Ellermaa M-U30
19 Kaspars Graudins M40 FORCE FIX
20 Janno Pilviste M40 HK SAKU
21 Veiko Meltsas M45
22 Klaarika Prii N35
23 Jaanus Lepik M30
24 Avely Austa N30 TYASK
25 Janis Sokolovs M65
26 Janno Lepik M35
27 Tõnu Tootsi M30
28 Andrus Pihlau M45
29 Karl Mattias Milk M-U19 Fixus
30 Toomas Viigipuu M60 Tartu SK Velo
31 Veiko Karlis M35
32 Roland Guläjev M40
33 Avo Träss M60
34 Peeter Veidenberg M65
35 Nikolai Fjodorov M65 OMNIVA SPORDIKLUBI MTÜ
36 Tiia Kiusalaas N40+
37 Ilmar Vähi M40
38 Kate Macleod N30 CFC Spordiklubi
39 Aare Ets M45
40 Vahur Trei M55
41 Janek Pihtjõe M45
42 Tarmo Visnapuu M45
43 Siiri Visnapuu N40+
44 Tiina Rekand N35
45 Sander Tuul M30
Noortesõit 43,6 km
  Nimi Vanuseklass Meeskond
Otsi nime järgi Otsi vanuseklassi järgi Otsi võistkonna järgi
1 Joonas Jaht M-U17 Rein Taaramäe Rattaklubi
2 Aaron Parker Järveoja M-U15 KoMo
3 Annikki Lugenberg N-U17 CFC
4 Karolin Surva N-U17 CFC
5 Hannah Kaljur N-U17 Smart Sport
6 Elisabeth Ebras N-U19 KJK
7 Oskar Hein M-U17 Tabasalu Triatloniklubi
8 Martti Milk M-U17 Fixus
9 Henri Arjus M-U17 CFC
10 Andri Pärn M-U15
11 Kaur Kruve M-U17 CFC
12 Marko Vain M-U15 Raplamaa Rattaklubi KoMo
13 Kaido Saar M-U17 Raplamaa Rattaklubi KoMo
Lastesõit 2 km
  Nimi Vanuseklass Meeskond
Otsi nime järgi Otsi vanuseklassi järgi Otsi võistkonna järgi
1 Kristian Ebras M-U13 KJK
2 Jürgen Surva M-U13
Lastesõit 1 km
  Nimi Vanuseklass Meeskond
Otsi nime järgi Otsi vanuseklassi järgi Otsi võistkonna järgi
1 Jesse-Revo Sepp M-U10
2 Kenneth Keian M-U10 Kalevi Jalgrattakool
3 Frank Martin Rooba M-U10
4 Sten-Roland Guläjev M-U10
5 Markus Mandel M-U10 Nõmme Rattakool
6 Kert Külv M-U10
Lastesõit 300 m
  Nimi Vanuseklass Meeskond
Otsi nime järgi Otsi vanuseklassi järgi Otsi võistkonna järgi
1 Kaspar-Romero Sepp M-U7
2 Elenor Harriet Rooba N-U7
3 Johann Martin Konsing M-U7 HC PANTER
4 Rooland Milk M-U7
5 Roomet Milk M-U7
6 Jan Raidma M-U7
7 Kertu- Lisandra Külv N-U7
8 Hugo Rasmus Kaljur M-U7
9 Anita Raidma N-U7
10 Eliise Lepik N-U7
11 Anete Lepik N-U7
12 Rasmus Soosaar M-U7

Kokku 139

TULEMUSED / RESULTS 2021

ETAPP / STAGE ETAPI TULEMUSED / STAGE RESULTS SARJA KOONDARVESTUS / OVERALL CLASSIFICATION
1. etapp
Kuusalu 28. rattaralli
13.06.2021

Sportsõit
Sportsõit vanuseklassiti
Harrastussõit
Harrastussõit vanuseklassiti
Rahvasõit
Noortesõit

Meeskondlik arvestus

Lastesõidud
 

meeste protokoll,
naiste protokoll,
mehed + naised protokoll,
vanuseklasside protokoll,
meeskondlik arvestus
    
2. etapp
Jõgeva 7. rattaralli
10.07.2021

Sportsõit
Sportsõit vanuseklassiti
Harrastussõit
Harrastussõit vanuseklassiti
Rahvasõit
Noortesõit

Meeskondlik arvestus

Lastesõidud

3. etapp
Pärnu 20. rattapäev
1.08.2021
OTSETULEMUSED / LIVE RESULTS

 

4. etapp
Tallinna 11. rahvasõit
15.08.2021
OTSETULEMUSED / LIVE RESULTS

 

5. etapp
Elva 36. rattapäev
29.08.2021
OTSETULEMUSED / LIVE RESULTS