1. ETAPP - FILTER KUUSALU 28. RATTARALLI

Saateautode registreerimine toimub ainult veebipõhiselt. Rohkem infot ja registreerimine: maanteekarikasari.ee/info-ja-juhend/saateauto

Toimumisaeg: Pühapäev, 13.06.2021

Asukoht: Start, finiš ja ürituskeskus on Kuusalu Spordikeskuse juures. 

Distantsid
• Sportsõit 107,2 km (2 ringi: 53,6 km + 53,6 km)
• Harrastussõit 107,2 km (2 ringi: 53,6 km + 53,6 km)
• Rahvasõit 55,6 km (1 ring: 55,6 km)
• Noortesõit 55,6 km (1 ring: 55,6 km)
• Lastesõidud
 
Ajakava
9:00-11:35 - lastesõitude registreerimine
9:00-13:45 - numbrite väljastamine ja kohapeal registreerimine
11:45 - stardid lastesõitudele
13:00 - klubide esindajate koosolek / saateautode numbrite väljastamine söögitelgi all
14:00 - start Sportõidule
14:03 - start Harrastussõidule
14:10 - start Rahvasõidule
14:20 - start Noortesõidule
Parimate autasustamine toimub 30 minutit peale sportsõidu võitja finišeerumist
17:30 - finiš suletakse
 

Rajakaart

Parkimine
Vältimaks ummikuid ürituskeskuses palume osalejatel parkida trassiga mittekattuvatele ümberkaudsetele tänavatele ja parklatesse lähtuvalt seal kehtivast tavapärasest parimiskorraldusest.
Ligipääs parkimisalale ja võistluskeskusesse
KOORDINAADID

59.452681, 25.415015

 
Lasteprogramm
Toimuvad lastesõidud (juhend)
• M/N-U7 start, distants ca 300 m
• M/N-U10 start, distants ca 1 km
• M/N-U13 start, distants ca 2 km
 
Põltsamaa toitlustusala
Filter Maanteekarikasarja etappidel on kohal Põltsamaa Rändrestoran, et osalejaid maitsva Põltsamaa supi ning kannujoogiga kostitada.
 
Pesemine
Võistlejatele on loodud tasuline pesemisvõimalus võistlusekeskuses asuvas Kuusalu Spordikeskuses.
 
Raja iseloomustus

Kuusalu Rattaralli kulgeb mööda Lahemaa maalilisi teid. Üldjoontes on tegu Põhja-Eestile omase tõusudeta rattaralliga, kuid see ei tähenda, et rajal profiili üldse ei oleks - rajale jääb üks kiire laskumine Kolgakülas ning pikk ja otsutav tõus Tsitre külas. Võistluskeskus ja start asuvad Kuusalu spordikeskuse juures Vana-Narva maanteel. Suures plaanis võibki raja jagada kaheks pooleks, mida eraldab mõtteline loode-kagusuunaline joon Tsitre ja Kolga vahel. Sellest mõttelisest joonest Kusalu ehk raja alguse ja lõpu poole jääv osa koosneb pigem lagedatest põldude vahelistest teedest, kus on oma sõna sekka öelda ka küljetuulel. Seevastu raja kaugem pool on äärmiselt maaliline, kulgedes kaunite Lahemaa männimetsade vahel ning kui välja jätta Loksa maantee, siis muus osas koosneb vaid maaliliselt looklevatest ja väikese liiklusega teedest. Lühike sõit läbib ringi ühe korra, pikk sõit teeb aga kaks ringi, minnes uuele ringile rajalahkme kohast finišijoont ületamata.

Autasustamine
• Etapi autasustamise reglemendiga on võimalik tutvuda võistlusjuhendis.
 

Varasemad võitjad 

2021 Norman Vahtra
2020 Kristjan Oolo
2019 Oskar Nisu
2018 Norman Vahtra
2017 Maris Bogdanovics
2016 Jesse Kaislavuo
2015 Karlo Aia
2014 Kristjan Oolo
2013 Reijo Puhm
2012 Krister Raudsepp
2004 Janek Tombak
2003 Lauri Aus
2000 Vahur Valvas
1999 Andrus Aug
1998 Sigvard Kukk
1997 Oskari Kargu
1996 Sergei Olivson
1995 Joonas Maanurm
1994 Janek Halliväli
1993 Sergei Olivson
1992 Sigvard Kukk
1991 Sergei Olivson
1990 Sergei Olivson
1989 Jaanus Kruusik
1988 Kalev Vist
1987 Kuido Lemloch
1986 Aleksander Veretennikov
1985 Väino Treksler
Oluline lisainfo
Kuigi võistlustrassil on võistlejate liikumine reguleerijate abil muu liikluse ees prioritiseeritud, pole enamik rajast autodele suletud. Ratturid on ka ise kohustatud kandma hea oma turvalisuse eest ning juhinduma liiklusseadusest. Ilma politsei või turvatöötajate poolse eskordita peavad võistlejad liikuma eranditeta sõidutee parempoolses servas!
 
Automaatselt kantakse stardiprotokolli kõik osalejad, kes maksid osalustasu pangalingi vahendusel. Kui makseviisiks valiti "maksan arvega", siis ilmub osaleja nimi stardiprotokolli viivitusega. PS! õigetähtaegselt tasumata arved kustutatakse automaatselt ning nimesid stardiprotokolli ei lisata.
Sportsõit 107,2 km
  Nimi Vanuseklass Meeskond
Otsi nime järgi Otsi vanuseklassi järgi Otsi võistkonna järgi
1 Kristjan Port M55
2 Ron Gristsenko M-U19 CFC
3 Rain Tulp M50
4 Kristo Ebras M40 KJK
5 Lauri Verliin M-U19 Tartu Ülikooli Akadeemiline Sporiklubi
6 Margus Mikson M45 Cycling.ee
7 Vahur Valvas M40 Cycling.ee
8 Viljar Kuljus M35 Cycling.ee
9 Mart Markus M30 Cycling.ee
10 Kristjan Savisikk M35 Cycling.ee
11 Vahur Sepp M30 Saarlased
12 Eero Kiskonen M50 KJK
13 Christopher Väinola M-U19 KJK
14 Sinan Cakmak M40 MTÜ Spordiselts
15 Reijo Peenema M30 Fixus
16 Kristjan Koppel M30
17 Romet Pajur M-U19 Velohunt ProTeam
18 Frank Aron Ragilo M-U19
19 Ottomar Metslind M-U30 Rein Taaramäe Rattaklubi
20 Rait Veevo M-U30 Peloton
21 Henry Grünberg M-U19 Porter Racing
22 Aaron Aus M-U19 Peloton
23 Johann Mattias Puuorg M-U19 Porter Racing
24 Oskar Nisu M-U30
25 Kevin Kardo Kõiv M-U19
26 Maario Libek M-U19 TARTU ÜLIKOOLI AKADEEMILINE SPORDIKLUBI
27 Tarmo Kopli M40 HAWAII EXPRESS
28 Janno Aksin M40 HAWAII EXPRESS
29 Evgeni Nikolaevski M30 HAWAII EXPRESS
30 Kristo Enn Vaga M-U30 HAWAII EXPRESS
31 Märt-Martin Märtson M30 HAWAII EXPRESS
32 Priit Salumäe M50 HAWAII EXPRESS
33 Oolo Kristjan M35 Peloton
34 Juss Apivala M35 RCC
35 Gert Kivistik M-U30 Peloton
36 Ragnar Tarmu M40 HAWAII EXPRESS
37 Mairon Milistver M-U30 PÄRNU KALEV SPORDIKOOL
38 Georg Sarap M35 Viko
39 Stefan Johanson M-U19 Viljandi Rattaklubi
40 Lauri Tamm M-U19 KJK
41 Alo Jakin M35 PELOTON
42 Joosep Mesi M-U30 Peloton
43 Jorgen Reitalu M-U19
44 Arti Ilves M-U30 AMPLER DEVELOPMENT TEAM
45 Urmas Pungar M45 Tart Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi
46 Norman Vahtra M-U30
47 Egert Johanson M-U19 KJK
48 Henry Närap M-U19 TÜASK
49 Tarvi Uusen M50
50 Ove Lillmaa M-U30
51 Tambet Toomela M35
52 Jörgen Matt M-U30 Peloton
53 Markus Leidt M-U30 Peloton
54 Andre Roos M-U30 Ampler Development Team
55 Oskar Pau M-U19 Rein Taaramäe Rattaklubi
56 Rain Lond M40
57 Karl Patrick Lauk M-U30 Team Pro Immo Nicolas Roux
58 Madis Mihkels M-U19 TÜASK
59 Jaan Raivet M40 CC Rekord
60 Erki Laanemäe M-U30 Ampler Development Team
61 Artur Kupp M-U30 80302821
62 Martin Krusemann M-U19
63 Andre Oja M35 Flow Formulas - The Black Bibs // Hawaii Express
64 Erik Sviridenko M-U19
Harrastussõit 107,2 km
  Nimi Vanuseklass Meeskond
Otsi nime järgi Otsi vanuseklassi järgi Otsi võistkonna järgi
1 Kristian Kool M40
2 Kevin Kalle Kell M-U30 CFC
3 Kaido Pern M30
4 Meelis Kompus M45 Velohunt ProTeam
5 Tarmo Tammearu M40 RedBike
6 Timo Lanno M-U30
7 Toivo Kangur M55
8 Bruno Tamm M45 CC Rota Mobilis
9 Kaupo Raag M40 velo clubbers
10 Anre Nõmme M45 Saarlased
11 Priit Rahnel M50 Saarlased
12 Tõnu Kask M-U30
13 Heikki Savolainen M35 CP Estonia
14 Mark Sazonov M-U19
15 Raul Pavlov M35
16 Ermet Vain M40
17 Jevgeni Jefimov M35 impulsestore team
18 Raimo Ruus M35
19 Virko Varrik M40 Team Varrik
20 Steven Raidma M40
21 Silver Annion M35 Hawaii Express
22 Jaanus Hintser M45 Fixus
23 Kardo Kõiv M40 Team Kodar
24 Toomas Teesaar M45
25 Väino Kaur M50 Freesport
26 Raul Seppa M50
27 Andi Vallik M40 21CC
28 Martin Ligema M30 Bike Fanatics & Team Vänt
29 Mart Vainre M30 Bike Fanatics & Team Vänt
30 Ain Rätsep M45 Bike Fanatics & Team Vänt
31 Jaak Karjane M35 Bike Fanatics & Team Vänt
32 Talis Susi M-U30 Päästeamet
33 Kristjan Kuljus M30
34 Aldar Reinberk M40 Bike Fanatics & Team Vänt
35 Meelis Milistver M45 Vennad-Dahl
36 Rainer Sildvee M40 kinema.eu
37 Rustam Adajatullin M45
38 Henrik Rikkas M55
39 Riho Rokk M30
40 Raimo Kivioja M35 RR Siplased /Sportlab
41 Riho Alaru Alaru M35 Peloton
42 Hannes Külv M35 Tartu ülikooli akadeemiline spordiklubi
43 Tõnu Tõnov M40 Bike Fanatics & Team Vänt
44 Sten Kask M-U30 Bike Fanatics & Team Vänt
45 Riho Mikko M40 Tripassion Triatloniklubi
46 Valdur Jaht M40
47 Reigo Väli M50
48 Marko Aigro M35
49 Avo Eljas M50 Püha Loomaaed
50 Meelis Leidt M50 PELOTON
51 Arturs Zalitis M30 Dobeles dzirnavnieks/FeelFree
52 Didzis Zalitis M55 Dobeles dzirnavnieks/FeelFree
53 Rene Kuldkepp M35
54 Taavi Talve M50
55 Erik Reisenbuk M-U30 Otepää Rattaklubi
56 Margus Ruse M45 A&T Spordiklubi
57 Urmas Lepik M45
58 Aimur Mägi M40
59 Jaanus Linkgreim M50 Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi
60 Aivar Lagenõmm M45 Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi
61 Viktor Mihhailov M55
62 Kalle Ribelus M50 Dünamo
63 Sergei Karpenko M50 Narva ratturid
64 Siim Siska M30
65 Kuido Koppel M55
66 Merko Vaga M35 Hawaii Express
67 Margus Rool M45 Viimsi Rattaklubi
68 Andrei Zagitov M50 Narva Havaii Express
69 Kalev Ints M45 PELOTON
70 Rajko Rattur M40
71 Kaupo Koch M50
72 Elvo Pappel M40
73 Tõnu Kirsimaa M45 Vennad-Dahl
74 Urmas Põldre M55 UP Sport
75 Tõnno Palm M50 A&T Spordiklubi
76 Magnus Krusemann M45 A&T Spordiklubi
77 Aleksei Trunin M40
78 Mart Laaniste M45 Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi
79 Toivo Kuldmäe M55 Püha Loomaaed
80 Marko Varik M35
81 Ardy Utar M30
82 Märten Veskimäe M30
Rahvasõit 55,6 km
  Nimi Vanuseklass Meeskond
Otsi nime järgi Otsi vanuseklassi järgi Otsi võistkonna järgi
1 Tiia Tulp N40+
2 Lauri Laanoja M45
3 Jevgeni Jablokov M30
4 Silver Salundi M40
5 Peeter Illak M55
6 Markus Mäeväli M35
7 Jevgeni Kolessov M30
8 Kaido Kroon M55 Spordipartner
9 Sass Jürisoo M-U30 Spordipartner rattapood
10 Ago Vill M55
11 Mihkel Nikolai M-U30 Sisekaitseakadeemia
12 Arvi Lugenberg M50 CFC
13 Marek Valg M45
14 Aivar Kotkas M45
15 Tiit Ilumäe M70+
16 Aivar Rozko M60
17 Tatjana Strugova Rozko N40+
18 Raul Tampel M45
19 Helen Kübar N35 Rae Rattaklubi
20 Martti Rooba M35
21 Karel Ellermaa M-U30
22 Kaspars Graudins M40 FORCE FIX
23 Veiko Meltsas M45
24 Klaarika Prii N35
25 Jaanus Lepik M30
26 Martin Lõbu M-U30
27 Avely Austa N30 TYASK
28 Janis Sokolovs M65
29 Janno Lepik M35
30 Tõnu Tootsi M30
31 Karl Mattias Milk M-U19 Fixus
32 Toomas Viigipuu M60 Tartu SK Velo
33 Veiko Karlis M35
34 Roland Guläjev M40
35 Merle Koppel N30
36 Peeter Veidenberg M65
37 Ahti Randmere M50
38 Rivo Alliku M-U30
39 Mati Tiido M45 Annikoru Hundid
40 Toomas Hanni M50 Annikoru Hundid
41 Leho Viinalass M35 Annikoru Hundid
42 Henri Einroos M-U19 CC ROTA MOBILIS
43 Valdo Jahilo M45 Tervise Arengu Instituut
44 Alar Nigul M55
45 Jevgeni Garmash M30 KJK
46 Kirill Grebtsov Grebtsov M30
47 Silvia Türkson N-U30 Porter Racing
48 Gerly Ragilo N40+
49 Janari Allik N35
50 Kaido Ploompuu M35
51 Mirell Krain N30
52 Avo Träss M60
53 Jaanus Prükkel M55 KJK
54 Mati Umbleja M60
55 Tõnis Taru M30
56 Jaan Harak M65 Kõrgessaare Jahtkond
57 Tiia Kiusalaas N40+
58 Hargo Kalaus M45
59 Carol Kuuskman N-U30
60 Laimonis Kļaviņš M60
61 Olavi Ründva M45
62 Leo Härm M70+
63 Kristel Sandra Soonik N-U30 Viljandi Rattaklubi
64 Ilmar Vähi M40
65 Karlis Plakans M30 Radisson cycling team
66 Ann-Christine Allik N-U30
67 Kristjan Krull M40
68 Silver Ilumäe M45
69 Markus Lepmets M-U30
70 Margo Näss M50
71 Indrek Palu M40
72 Aivo Kukk M65
73 Liis Jäägwr N-U30 Rein Taaramäe rattaklubi
74 Alar Kupp M-U30 80302821
75 Teet Järvsalu M40 Hawaii Express
76 Anatoli Männi M70+ KALEVI JK
77 Leino Luusepp M40
78 Anett Tõnutare N30 Tripassion Triatloniklubi
79 Kate Macleod N30 CFC Spordiklubi
80 Rasmus Grün M40
Noortesõit 55,6 km
  Nimi Vanuseklass Meeskond
Otsi nime järgi Otsi vanuseklassi järgi Otsi võistkonna järgi
1 Joonas Jaht M-U17 Rein Taaramäe Rattaklubi
2 Aaron Parker Järveoja M-U15 KoMo
3 Annikki Lugenberg N-U17 CFC
4 Karolin Surva N-U17 CFC
5 Hannah Kaljur N-U17 Smart Sport
6 Elisabeth Ebras N-U19 KJK
7 Oskar Hein M-U17 Tabasalu Triatloniklubi
8 Martti Milk M-U17 Fixus
9 Henri Arjus M-U17 CFC
10 Remo Somelar M-U15 TÜASK
11 Ron Rooni M-U15 Cfc
12 Glen Gregory Kõiv M-U15
13 Markus Mäeuibo M-U17 Kalevi Jalgrattakool
14 Karl Kiviväli M-U15 TÜASK
15 Andri Pärn M-U15
16 Artur Patrenkin M-U17 Narva SK Energia
17 Arseni Laidinen M-U17 Narva SK Energia
18 Richard Ründva M-U17 Kalevi Jalgrattakool
19 Elina Tasane N-U19 Viljandi Rattaklubi
20 Kirke Reier N-U19 Viljandi Rattaklubi
21 Kermo Tamm M-U17 Kalevi Jalgrattakool
22 Gabriel Helmut Aduson M-U17 CFC Spordiklubi
23 Oliver Mätik M-U17 Kalevi Jalgrattakool
24 Martti Lenzius M-U17 Vooremaa Centrum/Rattabaas
25 Hendrik Rohtla M-U17
26 Rasmus Nõmm M-U15 Nõmme Rattakool
27 Maria Treier N-U17 CFC
28 Oliver Rüster M-U17 Peloton
29 Robert Lepik M-U17 Peloton
30 Richard Ivainen M-U17 Peloton
31 Fredi Härmson M-U17 CFC
32 Karel Reintop M-U17 Raplamaa Rattaklubi KOMO
33 Evar Saul M-U17 80302821 Kuusalu Rattaklubi
34 Mauro Erik Saar M-U17 Kuusalu Rattaklubi
35 Ruben Käärst M-U15 80302821Kuusalu Rattaklubi
36 Andreas Vilbaste M-U15 Kuusalu Rattaklubi
37 Markus Aleksander Saar M-U15 Kuusalu Rattaklubi
38 Herlen Kajo M-U15 Kuusalu Rattaklubi
39 Sten Erik Soiver M-U15 Kuusalu Rattaklubi
40 Tauri Soeson M-U15 TÜASK
41 Zlata Broniševskaja N-U15
42 Lauri Kallari M-U17 Otepää Rattaklubi
Lastesõit 2 km
  Nimi Vanuseklass Meeskond
Otsi nime järgi Otsi vanuseklassi järgi Otsi võistkonna järgi
1 Kristian Ebras M-U13 KJK
2 Jürgen Surva M-U13
3 Georg Salupuu M-U13 Kuusalu Rattaklubi
4 Romet Rajaväli M-U13 Kuusalu Rattaklubi
5 Roven Rajaväli M-U13 Kuusalu Rattaklubi
Lastesõit 1 km
  Nimi Vanuseklass Meeskond
Otsi nime järgi Otsi vanuseklassi järgi Otsi võistkonna järgi
1 Jesse-Revo Sepp M-U10
2 Kenneth Keian M-U10 Kalevi Jalgrattakool
3 Frank Martin Rooba M-U10
4 Sten-Roland Guläjev M-U10
5 Leonid Turovski M-U10
6 Renee Muugamäe M-U10
7 Markus Mandel M-U10 Nõmme Rattakool
Lastesõit 300m
  Nimi Vanuseklass Meeskond
Otsi nime järgi Otsi vanuseklassi järgi Otsi võistkonna järgi
1 Kaspar-Romero Sepp M-U7
2 Theodor Elbre M-U7
3 Elenor Harriet Rooba N-U7
4 Johann Martin Konsing M-U7 HC PANTER
5 Rooland Milk M-U7
6 Roomet Milk M-U7
7 Karoliina Vilipõld N-U7 Kalevi Jalgrattakool
8 Jan Raidma M-U7
9 Hendrik Koemets M-U7

Kokku 289

TULEMUSED / RESULTS 2021

ETAPP / STAGE ETAPI TULEMUSED / STAGE RESULTS SARJA KOONDARVESTUS / OVERALL CLASSIFICATION
1. etapp
Kuusalu 28. rattaralli
13.06.2021

Sportsõit
Sportsõit vanuseklassiti
Harrastussõit
Harrastussõit vanuseklassiti
Rahvasõit
Noortesõit

Meeskondlik arvestus

Lastesõidud
 

meeste protokoll,
naiste protokoll,
mehed + naised protokoll,
vanuseklasside protokoll,
meeskondlik arvestus
    
2. etapp
Jõgeva 7. rattaralli
10.07.2021

Sportsõit
Sportsõit vanuseklassiti
Harrastussõit
Harrastussõit vanuseklassiti
Rahvasõit
Noortesõit

Meeskondlik arvestus

Lastesõidud

3. etapp
Pärnu 20. rattapäev
1.08.2021
OTSETULEMUSED / LIVE RESULTS

 

4. etapp
Tallinna 11. rahvasõit
15.08.2021
OTSETULEMUSED / LIVE RESULTS

 

5. etapp
Elva 36. rattapäev
29.08.2021
OTSETULEMUSED / LIVE RESULTS