UUENDUSED 2021

Uued distantsid!
Harjumuspäraselt on Filter Maanteekarikasarjas pikk distants, lühike distants ja noortesõit. Hooajaks 2021 jaguneb pikk sõit kaheks: sportsõit ja harrastussõit. Lühike sõit muudab aga lihtsalt nime ning sellest saab rahvasõit. Eesmärgiks on pakkuda senisest rohkematele inimestele võistlusemotsiooni.
  • Sportsõit ehk Pikk kiirem sõit - tugevatele harrastajatele ja tippsportlastele mõeldud tõsine võidusõit. Osalemiseks on EJL litsents kohustuslik.
  • Harrastussõit ehk Pikk aeglasem sõit - Võidusõit neile, kelel jaoks võistlemise juures on peamine tulemus, ent kelle tase ei võimalda tippsportlaste kiirustel võidusõitu. Osalema on lubatud nii litsenseerimata harrastajad kui ka litsentsiga seeniorid, välja arvatud ME, MU ja M18 kategooria EJL litsentsi omanikud.
  • Rahvasõit ehk lühike sõit - igamehe distants, mis on mõeldud litsenseerimata rahvasportlastele. Aga mitte ainult. Sellel distantsil peetakse ka Filter Maateekarikasarja naiste sõit ja M60+ seeniorite sõit.
  • Noortesõit - muutuseid pole, sama mis eelmisel aastal.

Distatsi valiku spikker:

  • Vali sportsõit - kui omad EJL litsentsi ja varasemalt kuulusid pika distantsi kiirema 2/3 sekka!
  • Vali harrastussõit - kui kuulusid varasemalt pika distantsi tagumise kolmandiku või lühikese sõidu esimesse kolmandiku sekka.
  • Vali rahvasõit - kui kuulusid varem lühikese sõidu tagumise 2/3 sekka, oled M60+ seeniorsportlane või oled naisrattur!
  • Vali noortesõit - kui oled M/N-U15, M/N-U17 või N-U19 vanuseklassi rattur!

PS! Tutvu juhendist ka autasustamise erisustega distantside lõikes!

Kaovad stardigrupid!
Kuna võistlejate koguhulk on nüüd jaotatud nelja distantsi vahel, siis kaovad stardigrupid distantsidelt. Tõsi, stardikoridorid jäävad, ent neisse sisenetakse distantside kaupa. Päeva alguses on esimene stardikoridor sportsõit, teine harratsussõit. Peale sportsõidu starti liigub harrartussõit joonele ja teise koridori siseneb rahvasõit. Peale harrastussõidu starti liigub rahvasõit joonele ja teise koridori siseneb noortesõit.
 
Meeskonnaarvestus muutub!
Kui varasemalt pidi registreerima eraldi meeskonna, mille suuruseks sai olla 3 kuni 6 sportlast, siis nüüdsest on meeskondliku kuuluvuse määramise aluseks vabalt täidetav klubi/meeskonna lahter registreerimisel. Meeskonna suurus saab olla 3 kuni lõpmatu hulk rattureid, kellest meeskondlikku arvestusse lähevad iga etapi kolm kiireimat ning kelle tiimina määratlemise aluseks on identne tiimi nime kirjapilt. Seega peavad meeskonda moodustavad ratturid omavahel kokku leppima täpse meeskonna nime kirjapildi. Suured ja väikesed tähed ei loe, ent muus osas peab meeskonna nimi olema identse kirjapildiga. Näiteks AeroBike ja aerobike loetakse üheks meeskonnaks, ent AeroBike ja AeroBike Team loetakse kaheks eri meeskonnaks. Kui üks klubi soovib välja panna mitut meeskonda, siis peavad liikmed kasutama lihtsalt mitut erinevat kirjapilti. Näiteks AeroBike 1 ja teised AeroBike 2.
 
Võistlusnumber muutub distantsi põhiseks!
Käepaelad kaovad, ent number muutub distantsi põhiseks. Sportsõidu number on punane, harrastussõidu number sinine, rahvasõidu number roheline ja noortesõidu number valge. Number on endiselt hooajanumber, ent vaid antud võistleja antud distantsi hooaja number. Kui võistleja otsustab võistleda erinevatel etappidel erineval distantsil, siis saab ta igale distantsile eraldi hooajanumbri.
 
Tulemuste avaldamise ja protestide esitamise korra muutus!
Varasemalt oleme kokku puutunud olukorraga, kus võistleja avastab sügisel paar päeva enne sarja koondarvestuse autasutamist, et tema hooaja avaetapi tulemus on olnud väär. Mitu kuud hiljem tulemuste muutmine on problemaatiline, sest teised osalejad on tulemusi pidanud enam mitte muutuvateks, ja tekitab lisakulutusi, sest medalid võivad olla juba nimeliselt graveeritud. Et selliseid olukordi vältida, oleme konkreetselt ära määratlenud ja peame alates hooajast 2021 ka jäigalt kinni järgnevast:
- Peale võistlust avaldatakse esialgsed tulemused. Esialgseid tulemusi korrigeeritakse lähtuvalt võistlejatelt ja kohtunikekelt tulevatest tähelepanekustest. Kui võistlejale tundub, et tulemustes on viga, on tal õigus nõuda tulemuste üle vaatamist kolme võistlusele järgneva päeva jooksul.
- Tulemused kuulutatakse lõplikeks 4. võstlusjärgsel päeval ja siis genereeritakse ka selle etapi järgsed koondarvestuse tulemused. Peale etapi tulemuste lõplikuks kuulutamist neid enam ei muudeta ja hiljem laekunud proteste enam ei rahuldata, isegi kui tulemustes leidub endiselt varem märkamata vigu. Lõplikud tulemused on lõplikud - võistlejatel on õigus ja kohustus teatatada vigadest kolme päeva jooksul, mitte hiljem!
- Koondtulemuste protokolli vigade osas on võistlejatel õigus esitada tähelepanekuid terve hooaja jooksul, ent mitte hiljem kui 7 päeva peale viimase osavõistluse toimumist. Koondtulemused kuulutatakse lõplikeks 8. päeval peale viimast etappi ja peale seda neid enam ei muudeta.
 
Üks uus etapp!
Sari jääb 5-etapiliseks, ent varasema Viljandi etapi asemel liitub sarjaga maalilist rada pakkuv Jõgeva etapp. Sarja individuaalses koondarvestuses läheb ikka arvesse 4 parimat tulemust, meeskondlikus arvestuses aga kõik viis etappi.