Peetri Jooksul on uus korraldaja

Käesoleval aastal toimub Peetri Jooks taaskord augustikuu teisel nädalavahetusel, 10. augustil, kuid seekord juba uue korraldaja käe all. Peetri Jooksu uueks korraldajaks on AeroBike, kelle nimi on eelkõige tuntud jalgratturite hulgas.


AeroBike korraldab juba üle kümne aasta jalgrattavõistlusi, olles tänaseks Eesti suurim maanteerattavõistluste organiseerija. Tuntumateks AeroBike üritusteks on Fakto Auto Tallinna Rahvasõit, Filter Temposari ja Filter Maanteekarikasari. Eelmisest aastast alates toimuvad Filter Temposarja raames ka 5 km pikkused maanteejooksud.


Endise peakorraldaja Margus Merivälja sõnul kutsuti Peetri Jooks 2016. aastal ellu spordiklubi Jooksupartner tublide aktivistide eestvedamisel. "Meie kõigi ühiseks sooviks oli Eesti jooksumaastikule tuua uut hingamist ning pakkuda jooksjatele kõike seda, mida ise jooksjatena kogeda soovisime: kiiret rada, palju eriilmelisi meeleolupunkte, mõnusat stardi- ja finišiala, tegevust lastele ning soovi heategevusse panustada," lausub Merivälja. "Nende aastate jooksul ulatasime abikäe kolmele liikumispuudega lapsele. Väikelaste vanematele mõeldes algatasime lapsevankrijooksu, mis osutus väga menukaks. Kolme aastaga kasvas Peetri Jooks juba niivõrd suureks ja osavõtjaterohkeks ürituseks, et pidime oma tiimiga otsustama, kuidas edasi? Kuna me kõik osalesime antud ettevõtmises oma põhitöö kõrvalt hobina, siis oli selge, et enam vanaviisi edasi minna ei saa ning leida tuleb uus professionaalne korraldustiim, kelle nõu ja jõuga võiks Peetri Jooks veel aastakümneid edasi toimuda. Mul on siiralt hea meel, et AeroBike on Mihkel Reile eestvedamisel valmis meie alustatut edasi kandma. AeroBike tiimil on kogemusi võistluste korraldamises juba üle kümne aasta, nad on silma paistnud väga hea korraldusega ning jooksuvõistlustele laienemine on asjade loogiline käik. Tänan Peetri Jooksu kõiki osalejaid ja toetajaid ning usun, et nende ühine koosliikumisrõõm jätkub koos Mihkli ja tema tiimiga".


Uue peakorraldaja Mihkel Reile sõnul peadpööritavaid muudatusi üritusele teha pole kavas: „Pisemaid tehnilist laadi muudatusi ikka tuleb, kuid Peetri Jooks on saavutanud edu just tänu oma kvaliteedile ja omapärale ning kõike seda on meil plaanis jätkata. Peame järjepidevust äärmiselt oluliseks ning selle säilimise nimel on ka senine peakorraldaja Margus Merivälja meile konsultandina abiks. Säilitame Peetri Jooksu just sellisena nagu ta on jooksusõprade usalduse võitnud ning läbi kümne aasta pikkuse rattavõistluste korraldamise kogemuse püüame mõnes valdkonnas üritust veelgi kvaliteetsemaks teha."


Peetri Jooksule registreerimine avatakse 22. aprillil Peetri Jooksu kodulehel www.peetrijooks.ee