SPORTSÕIT

Tõsine võidusõit tõsistele tegijatele!

Tugevatele harrastussportlastele ja kodumaal viibivatele tippsportlastele suunatud distants, mis omab EJL 1. kategooriat. Sellel distantsil on keskmine kiirus enamasti kõrgem kui 45 km/h, mistõttu ei sobi see algajatele ja tagasihoidliku ettevalmistusega harrastussportlastele - osalemiseks on EJL-i või mõne muu riigi võistlejalitsents kohustuslik. Just selle distantsi võitja kroonitakse Filter Maanteekarikasarja hooaja absoluutarvestuse võitjaks!

REGISTREERU SÕIDULE

HARRASTUSSÕIT

Harrastussportlase tõeline maiuspala!

Võistlusmomenti nautivatele harrastussportlastele ja süstemaatiliselt treenivatele seenioritele suunatud distants. Sellel distantsil ei ole lubatud osaleda Eliit, U23 ja U19 vanuseklassi võistlejalitsentsi omavatel tippsportlastel. Sõltuvalt etapist on võistlusmaa pikkus vahemikus 80-120km ning võistlusmaa läbimiseks on ajalimiit 4 tundi. Ajalimiidist lähtuvalt ei sobi see distants rahulikus tempos rattasõidu nautlemisek, ent tegu on suurepärase valikuga neile, kelle jaoks on võistlemise juures esmatähtis tulemus, kuid kelle treenitus ei võimalda tippsportlaste kiirustel rinda pistmist.

REGISTREERU SÕIDULE

RAHVASÕIT

Võidusõit jõukohastel kiirustel!

Igamehe distants ehk litsenseerimata harrastussportlastele suunatud distants. Tegu on võistlussõiduga, kus selgitatakse välja parimad, ent just see distants on soovi korral sobilik ka omas tempos rattasõidu nautlemiseks. Aga mitte ainult! Rahvasõidu distantsil peetakse ka M60+ seeniorite võistlus ja Filter Maanteekarikasarja naiste sõit. Et tempo ei kujuneks ülemäära kiireks, ei lubata sellele distanstile litsenseeritud meesratturitest nooremaid kui M60. Tegu on ikkagi litsenseerimata rahvasportlastele, vanematele seenioritele ja naisratturitele mõeldud distanstiga.

REGISTREERU SÕIDULE

NOORTESÕIT

Noortesõit meie tulevastele talentidele!

Noortesõit, nagu nimigi ütleb on mõeldud noorsportlastele vanuseklassides M/N-U15, M/N-U17 ja N-U19. Et meie rattaspordi tulevik õpiks teostama ise oma sportlikke taktikaid ning saaks ise dikteerida sõidu sportlikku kulgu, on koostöös treeneritega loodud neile täiskavanustest täiesti eraldi sõit.

REGISTREERU SÕIDULE

LASTESÕIDUD

Lastesõit pere pisematele rattasõpradele!

Lastesõidust on osa oodatud võtma kõik vastavas eas huvilised. Distantsid on läbimise peale ning paremusjärjestust ei selgitata. Erandiks on siinkohal kiireima poisi ja kiireima tüdruku selgitamine kahes vanemas vanusegrupis.

  • M/N sündinud 2015 ja hiljem
  • M sündinud 2012-2014
  • N sündinud 2012-2014
  • M sündinud 2009-2011
  • N sündinud 2009-2011

Igale lapsele väljastatakse sekretariaadis lastesõitude hooajanumber, mis kehtib kõigil sarja etappidel. Lastesõidud toimuvad stardikaare all. 

REGISTREERI LAPS SÕIDULE