UUENDUSED 2022

Filter Maanteekarikasari toimub 4etapilisena, millest üks on eraldistardiga.
 
Hooaja avaetapp toimub Elvas 22. mail, teine etapp Tallinnas 12. juunil. Kolmas etapp toimub eraldistardina ühiselt Filter Temposarjaga Viimsis 13. augustil ning hooaja finaaletapp peetakse päev hiljem, 14. augustil Jõgeval.
 
Muudatused distantsides: jätkame sport-, harrastus- ja rahvasõiduga.
 
Hooajaks 2022 oleme teinud muudatusi ka distantsides - sel aastal jäävad valikusse kolm vanusest sõltumatut distantsivalikut, millest kõik on erineva pikkusega - Sportsõit on 3ringiline, harrastussõit kahe ning rahvasõit üheringiline.
 
Litsensipiirangud kaovad, välja arvatud ME ja MU litsensiga ratturitel, kellele on lubatud startida vaid Sportsõidus. Kõik teised saavad valida endale meelepärase distantsi. Kui sportsõitu peaks eelregistreerimise lõppemisel olema end osalema märkinud vähem kui 50 sportlast, siis liidetakse sportsõidu start harrastussõiduga kokku. Sel juhul on mõlemal distantsiks kaks ringi, kuid tulemused jäävad eraldi distantsipõhiseks.
 
Kullapaja programmi tagasitulek
 
Kõiki võistlejad, kes saavad tulemuse kirja sarja neljal etapil, autasustame hooaja meenemedaliga. Lisaks loosime kõigi medalistide vahel välja suuremaid ja väiksemaid meeneid.
 
Muudatused autasustamistega
 
Oleme üle vaadanud autasustamise ja sarja koondarvestuse pidamise korra ning mõningad punktid on muudetud. Koondarvestuse tulemused muudetakse distantsideüleseks, et motiveerida sportlaseid valima pikemaid distantse.
 
Võistluste algusajad muutuvad
 
Maanteesarja grupisõitude stardid toome 2022. hooajaks hommikupoolsemaks, mis tähendab stardiaegu alates kella 11:00-st.
 
Muudatused osalustasude süsteemis
 
Jätkame ka sel aastal erinevate piletitüüpide kasutamisega. Registreerumisel saab valida vastavalt enda soovile piletitüübi nelja erineva seast:
  • Grupipilet - soodsaim pilet, mille saab, kui registreerida kaks või rohkem osalejat korraga. Pilet ei ole muudetav ega tagastatav.
  • Basic - eelregistreerimise sooduspilet, mis ei ole muudetav ega tagastatav.
  • Flexi - paindlikum pilet, mida on võimalik vastavalt juhendis märgitule tagastada või muuta kasvõi järgmisele etapile kehtivaks.
  • Fännipilet - on teada, et maanteevõistluste korraldamine on kallis ja paljuski fänlusel tuginev ettevõtmine. Fännipiletiga on Sul võimalik anda oma panus sarja paremaks püsimajäämiseks.
 
Varajastele registreerinutele meelepärase numbriga ja erikujundusega stardinumber
 
Registreerides end enne 1. märtsi tervele hooajale, anname võimaluse valida endale meelepärane stardi number. Lisaks saab starti minna erikujundusega stardinumbriga.